מחקר- טונה דומה יותר לסוס ים מאשר לדג המרלין

deathcaster

New member
כרגיל, בריאתן קשקשן מסלף ומשקר

"אז אם אני יוצר רובוט שמקיים את הנ'ל הוא יהיה חי בהגדרה?"- לא.

"כמו שיש לנו הוכחה חד משמעית לכך שרובוט\שעון אורגני משתכפל דורש תכנון."- אין לך הוכחה... ובוודאי שלא חד משמעית.

"אין שום אדם שבעולם אשר יראה רובוט מתרבה ויטען כי התפתח מעצמו. מלבד אולי תומכי האבולוציה"- ברגע שתציג רובוט מתרבה... נדע כבר מה לטעון לגביו. רובוט כפי שהבהירו לך (אך אתה עדיין מסרב להבין זאת) הוא המצאה אנושית (בדיוק, אגב, כמו אלוהים- מתכנן תבוני-חבר דמיוני).

"ההיגיון האבולוציוני אומר כך: לא חשוב כמה מורכב האובייקט וכמה מערכות מרשימות יש בו, כל עוד הוא מסוגל להתרבות וכל עוד הוא מכיל חומר אורגני, עלינו להסיק כי הוא נוצר מעצמו."- שקר בראיתני הנובע מבורות ומרעות-לב, האבולוציה אינה עוסקת בהיווצרות החיים.

"בין אם מדובר בשעון ובין אם ברובוט, לא נותר לנו אלא לחלום על אבולוציה בקפיצות."- אבולוציה עוסקת בהתפתחותם של אורגניזמים, שעונים ורובוטים הם המצאות אנושיות.

d e m o sthenes

New member
אני חייב להבין!! מה הסיפור עם הרובוט!?!?

רובוט הרי זאת סתם המצאה של ספרי מדע בדיוני או בשימוש היום יומי של המילה-דומם שמצבע עבודה רוטינית ואוטומטית.
מה הקשר של רובוטים לאבולוציה?

deathcaster

New member
הסבר

תומכי התכנון התבוני הם למעשה נוצרים בריאתנים, ברובם אוונגליסטים. הם מאמינים אדוקים בחברם הדמיוני יהוה וישו שליחו האנושי.

קשה להם לקבל במוחם המוגבל שהחיים התפתחו כאן בניגוד לסיפור הבריאה ע"פ המיתולוגיה היהודית-נוצרית ולכן הם חייבים אנלוגיות מכאניות מעולמנו המודרני, היינו רובוטים, שעונים, מכוניות. הכל בכדי להצדיק את "טיעון השען של פיילי" שהוא כמובן טיעון בריאתני נוצרי בן מאות שנים שערכו כקליפת השום.

ובמילים פשוטות- אין שום קשר בין רובוטים לאבולוציה.

outrigger

New member
הסבר קצרצר

זה לא מוכרח להיות רובוט. אני מניח שאתה מכיר את משל השעון של פיילי, לפיו אנו מסיקים כי שעון דורש תכנון בשל מורכבותו הרבה. מאחר ואנו יודעים כי היצורים החיים מורכבים בהרבה משעון שכזה (שעון סטנדרטי מכיל 50 חלקים, לעומת יצור חי המכיל משהו כמו 100,000 חלבונים שונים), הרי שעלינו להסיק כי אף הם נוצרו ע'י תכנון. עד כאן טוב ויפה. תומכי האבולוציה לעומת זאת טוענים כי אמנם היצורים החיים מורכבים בהרבה, אך זאת משום שהם משתכפלים ומסוגלים לצבור שינויים. רק ששהפך הוא הנכון- יכולת השכפול אף מוסיפה להיסק כי האובייקט תוכנן. שהרי שעון משתכפל דורש טכנולוגיה הרבה יותר משוכללת משעון שלא.

ובנוגע לרובוט, תחשוב על זה כך- נניח שמדענים יפתחו מחר רובוט שהיה דומה מאוד לאדם. משהו כמו זה בערך:

http://www.youtube.com/watch?v=cFVlzUAZkHY

ואם רובוט שכזה הוא הוכחה לתכנון רב ומדוקדק, הרי שהדבר האמיתי אותו הוא רק מחקה דורש תכנון מדוקדק אף יותר.

deathcaster

New member
וניתן לראות בחתימה האוטומטית

שלי סרטון המראה מדוע טיעון השען של פיילי הוא חסר ערך.

"אם רובוט שכזה הוא הוכחה לתכנון רב ומדוקדק, הרי שהדבר האמיתי אותו הוא רק מחקה דורש תכנון מדוקדק אף יותר"- המסקנה אינה מתבקשת מהנתונים אם אתה מוציא מהמשוואה את אמונתך באל. זו קורלציה חסרת בסיס.
האם יש לך ראיה ישירה לקיומו של מתכנן תבוני?

deathcaster

New member
הרב לייטמן

הוא קבע (ע"פ האשלג - בעל הסולם המפרש את הזוהר) כי ישנם שלבים ברורים בין דומם לצומח ולחי...

וישנם שלבי מעבר למשל שלב המעבר בין דומם לצומח זה אלמוג.

[אלמוג הוא בכלל בעל חיים, אבל מאמינים בחברים דמיוניים אינם מרשים לעצמם להתבלבל עם עובדות)]

לפני שתראה שיש בעיה בטענה,

אתה יכול להפנות אותי לטענה עצמה? איפה זה נטען, וחשוב יותר, מה בדיוק נטען שם?

בדרך כלל מביאים את הטענה ואז את ההפרכה. אם עובדים הפוך זה מאד מבלבל.

למעלה