מחקר- טונה דומה יותר לסוס ים מאשר לדג המרלין

deathcaster

New member

ממתי ויקי היא סמכות בענייני מדע?

אתה יורה לעצמך ברגל, אתה שואל את זה לאחר שאתה מביא קישור מויקיפדיה, ומנסה להציג חיזוק לטענה שלך עם עוד קישור מויקיפדיה.

אתה שובר את שיאי הטמטום שלך כל פעם מחדש.

deathcaster

New member
אגב, לגבי דוויין גיש

מאותו קישור בדיוק- קרא את הפסקה על הדיבייטים, אכן בריאתן ID קלאסי שיורה טיעונים עקרים ומשנה נושאים כהרף עין כטקטיקה שלא יוכלו לעצור אותו ואז המאזין הטיפש ו/או תמים מתרשם מזה.
בעצם... מזכיר מאוד אותך. אז לא מפליא שהוא הרשים אותך לטובה.

ורק כדי להראות שאני לא משנה נושאים: האם יש לך ראיה ישירה לקיומו של מתכנן תבוני?

תיקון קטן:

שילוב ושקלול כל אלה נותן לך סלט שלם. העובדה שכל זה מבלבל אותך היא נכונה, אבל יש אנשים אחרים שלא מתבלבלים כל כך מהר.

שאלה:

"העובדה שכ100 עותקים של pterv1 קיימים בגורילה ושימפנזה אך אין אפילו אחד באדם"

למה, לפי התכנון התבוני, גורילות ושימפנזים צריכים 100 עותקים של הגן הזה? לא היה מספיק אחד? מקסימום שניים? אולי מתכנן התבוני לארג' עם השימפנזים והגורילות היה נותן להם שבעה עותקים, שיהיה להם גם לאחר-כך ולהחלפות. אבל בשבילמה שימפנז צריך 100 עותקים של גן? ועוד גן מעאפן כמו pterv1? לא היה יכול פשוט לא לשים אותו (כמו בבני אדם, שמסתדרים מצויין בלעדיו, כנראה)? איזה מין תבוני האהבל הזה?

זהכמו שנאדם בא לאסוף מכונית והמוכר אומר לו "הנה, בבקשה האוטו, וגם צ'יפרתי אותך בחמש-עשרה דוושות ברקס, שלושה קרבורטורים, חמישים ושניים מציתים, מאה ידיות דלתות ועוד חצי הגה. איך אני בשבילך?"

גלקטור

New member
pterv1 הוא רטרו-וירוס שכנראה פלש

לגנום השימפנזה והגורילה בעבר (לפני 3-4 מ' שנים לפי המאמר שoutrigger הביא).
pterv1 אינו קיים גם בקופי-אדם אסייתים.
למרות חפיפה גיאוגרפית בין האדם לקופים אפריקאים באותה תקופה, ישנם הסברים מדוע האדם לא מכיל את הוירוס הספציפי הזה (למשל, לאדם היתה עמידות, או להיפך - מי שנדבק מת מהר ולא העביר זאת לצאצאים וכולי...)

גלקטור

New member
אני חושב שהטיעון המנצח נגד מתכנן *תבוני*

היא העובדה שפארק השעשועים נמצא צמוד לביוב

גלקטור

New member
לעניין הגנים ה"חדשים"

היום כבר ברור שהמעבר מחתיכת גן "לא מקודד" לגן מקודד לחלבון הוא לא כל כך נדיר.
הנה מחקר בשמרים: http://wp.me/p2jizY-3H
(הקישור הוא לרשומה בבלוג שלי, שמסכמת את המאמר המקורי).

outrigger

New member
כמה תשובות לגלקטור

ראשית לגבי הpterv1 ולגבי erv בכלל. כיום ידוע שרבים מהם ממלאים פונקציות חשובוות בבקרה ובטוי גנים:

http://www.sciencedaily.com/releases/2002/08/020802075138.htm

Once thought to be merely "junk" DNA and inactive, many of these elements, in fact, perform functions in human cells.

ועד כמה ה- "many" ראה כאן:

http://creation.com/large-scale-function-for-endogenous-retroviruses

ומאמרים אלה גם מפריכים את הטענה כי ervs מהווים ראיה למוצא משותף, בין אם יהיו קיימים בעותק אחד או בין אם 100. יש להזכיר את העובדה המעניינת כי רטרווירוסים הם טפילים (בעית הביצה והתרנגולת), כך שלא ברור איך וכיצד נוצרו מלכתחילה.

תוסיף לכך את העובדה שזמן פיקסציה של erv אחד אמור להיות מליון שנה בקירוב, ויוצא שנצטרך כ100 מליון שנה רק להוספת 100 pterv1. וזו רק ההתחלה.

ולגבי המאפיינים המשותפים לאורנג ולאדם, מדובר במאפיינים יחודיים כמובן:

http://news.nationalgeographic.com/news/2009/06/090623-humans-chimps-related.html

אז כן, יש לנו סלט.

מה פירוש "לא ברור איך וכיצד נוצרו מלכתחילה"?

לשיטתך, המתכנן התבוני יצר את הרטרו-וירוסים. אני לא יודע למה שמישהו יעשה דבר כזה, אבל עצם קיומם לא אמור להוות עבורך מסתורין מיוחד.

גלקטור

New member
"לאורנג אוטן למשל ...

ישנם כ28 מאפיינים אנטומים המשותפים לו ולאדם, אך רק 2 עם שימפנזה."

לאורנג אוטן יש 4 גפיים, שתי עיניים, ראש, מוח, קיבה, שיער, אף, שתי אזניים, שיניים, מעיים, כבד, כליות, לשון, עמוד שדרה, אין זנב, יש 5 אצבעות גמישות.
הי גם, לשימפנזה יש את כל אלה. מוזר, ספרתי יותר מ-2.

C H 4

New member
אולי אנחנו התפתחנו מהשימפנזה

והניאנדרתלים התפתחו מהאורג אוטן. לא תאוריה מהפכנית פה?

רגע של רצינו לגבי ג'ינג'ים
מסתבר שהמוטציה הג'ינג'ית בבני אדם ובניאנדרתלים היא לא אותה מוטציה אע"פ שכן על אותו גן. מדגים בצורה מקסימה מה קורה להומינידים שמסתובבים יותר מידי זמן בצפון אירופה.

אה, וגם את תאורית האבולוציה.

FPNH

New member
אפשר לטעון הכל.

עצם היכולת לטעון לא מצביעה על בדל הגיון בטענות.

d e m o sthenes

New member
לא הבנתי, התואיל להסביר שוב בבקשה?

אבל בחלק מהמקרים קרבה מורפולוגית אכן נובעת מקרבהגנטית.
שני סוגי קוף,או זבוב או בן אדם גם קרובים גנטית וגם מורפולוגית.
אז או שאני טיפש לחלוטין בשעת לילה זו או שתצטרך להסביר את עצמך.

deathcaster

New member
אתה לא טיפש

זה פינוקי הבריאתן המצוי. שאינו יכול לספק הוכחה ישירה לחברו הדמיוני (Xenu?), אז הוא מנסה (ללא הצלחה) ע"י פסאודו מדע לנגח את אימת הנצרות- האבולוציה.

d e m o sthenes

New member
אני תמים אנוכי, תמיד מוכן לקבל תשובות

והסברים.
וגם הפעם לא אתנגד להסבר מדעי, הגיוני.

למעלה