לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025210,252 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'מתלבטת לגבי לימודי סיעוד'
מתלבטת לגבי לימודי סיעוד
27/08/2019 | 22:18
2
74
שלום לכולם, אני רגע לפני החלטה סופית אם אני הולכת על לימודי סיעוד או שעושה אחורה פנה ומחפשת את עצמי מחדש.

יש לי כמה חששות לגבי המקצוע.

הלימודים עצמם נראים לי מעניינים, ואין לי ספק שמנסים לקדם את המעמד המקצועי של האחות , אבל כשאין תקנים ואין סמכויות, אני לא יודעת כמה זה שווה.

השאלה העיקרית שלי היא, איך המצב בשטח? מה העבודה השוטפת , היומיומית שמבצעים במחלקה?

אם אחרי 4 שנות לימוד , מה שבעיקר אבצע זה פעולות בסיסיות , adl, ועבודות ניירת , ואצטרך לטחון סופי שבוע ולילות כדי להגיע לשכר סביר בנטו, אני לא יודעת עד כמה אני מעוניינת.

סך הכל אני מאמינה שהדרישות שלי די צנועות, אני רוצה להרוויח שכר סביר , נגיד 10 נטו, אולי לא בהתחלה , אבל אחרי שנה או שנתיים או שלוש, בהחלט. לא לטחון יותר מדי משמרות לילה וסופי שבוע, ושיהיה איזשהו עניין מקצועי.

יש דבר כזה , או שאני מבקשת יותר מדי? מה לגבי עבודה בקהילה? משעמם ושכר נמוך, או שיש גם קידום מקצועי והשתלמויות ?

לא אכפת לי , תסלחו לי על הביטוי, לאכול חרא שנה – שנתיים בתור אחות מתחילה ולטחון עד שאקבל קורס על בסיסי, בתקווה לעתיד טוב יותר באופק...

אני מניחה שלקורסים על בסיסיים שווים, כמו מיילדות ודיאליזה וכאלה יש ביקוש גבוה, ולא יותר מדי תקנים...

אני מניחה שאין משרה מושלמת ובכל מקום צריך להקריב משהו ולשלם בצורה מסוימת...

מה האופציות שלי [הריאליות , יחסית] ? תואר שני? זה בכלל שווה משהו? הדרכה קלינית? להשאר באקדמיה?

לצערי איפה שאני גרה אין יותר מדי אופציות תעסוקה אז עבדתי במפעלים בעיקר, ואת האמת לעבוד במשמרות לילה ותחת פלורסנטים במקום סגור ולא נעים, זה די מדכא ומגעיל.

אני לא יודעת אם זה רושם מייצג מה שקיבלתי, אבל יצא לי לבקר באשפוז יום בבית חולים קפלן לפני כמה שנים, ולא הייתי עובדת שם גם אם היו נותנים לי תקן של פרופסורית.

אני רוצה לעבוד במקום נעים , סביר, לא במקום מגעיל ומדכא.

אשמח לקבל כאפות שיעירו אותי, תודה.

אחים/יות בשירות הבריאות >>
לצפיה ב-'כמה דברים בתגובה'
כמה דברים בתגובה
28/08/2019 | 19:25
80
למה שכתבת.
1. אופי העבודה תלוי מאד באופי המחלקה (בבית חולים) או המרפאה (בבית חולים וקופות חולים) או המכון (בבית חולים ובמכונים פרטיים ואחרים) או חדר הניתוח או חברת תרופות. מה שאני מנסה להגיד הוא שיש מגוון גדול מאד של "מקצועות" תחת הכותרת אחות ואופי העבודה נגזר מהמקום שאליו את מכוונת. בקופת חולים למשל אין בכלל ADL וכך גם במרפאות ובמכונים וכך גם במחלקות מסוימות בבית חולים. (אגב, מאיפה ההכרות עם הקיצור ADL?) 
2. ניירת אין מזמן, הכל ממוחשב. וכן, כל מערכת הבריאות, כולל רופאים וכולל מנהלי מחלקות משועבדים למחשב. אבל זו בעיה אחרת. 
3. לעבוד בבית חולים זה קשה. כי בית חולים זו עבודה במשמרות. אם משמרות לא טוב לך, אל תלכי לעבוד בבית חולים. הבעיה היא לדעתי פחות זה שעובדים בסופי שבוע ואפילו לילות יכול להיות סביר, תלוי במחלקה, הבעיה היא שעובדים במשמרות שזה אומר שאת מסיימת 8 שעות משמרת וכעבור 8 שעות יכולים לקרוא לך למשמרת הבאה. אם את מסיימת משמרת ב- 23 בלילה וצריכה לבוא למשמרת הבאה ב- 7 בבוקר- תעשי לבד את החשבון כמה זמן נשאר לך באמת לישון מתוך זה. זה קשה, שלא יהיו לך טעויות. 
4. קורס על בסיסי לא באמת כזה משפר את מצבך. הוא התחלה לטיפוס בסולם הדרגות, אבל עצם זה שעשית קורס על בסיסי לא פוטר אותך מהעבודה הרגילה והשגרתית, תהיה אשר תהיה ולפעמים במקרים מסוימים אפילו מוסיף עוד עבודה שכבר עכשיו את מתלוננת עליה כמו לילות וסופי שבוע. 
אז מה להגיד לך לסיכום העניין? כן זו עבודה קשה, ובמקרה הכי גרוע מבחינתך זה כל הדברים שאת לא רוצה, אבל יש גם צדדים טובים שמספקים את הסיבה ללמה כן להיות אחות. אני לא אערוך רשימה,את הסיבות ללמה כן ללכת ללמוד להיות אחות, צריך למצוא לטעמי מבפנים, לבד. 
לצפיה ב-'המקצוע הזה...'
המקצוע הזה...
<< ההודעה הנוכחית
29/08/2019 | 11:04
70
לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות:
בסיעוד יש מגוון רחב של משרות, בטחון תעסוקתי, יש דרישה להמון תפקידים ומשרות ולכן אין פחד מאבטלה, תנאי ההכסקה טובים כי יש ביטוח רפואי טוב, הפרשה מיידית לפנסיה, השתלמות ועוד. השכר ההתחלתי נמוך יחסית, סביב 46 ש"ח לשעה אם אינני טועה ותוספות באחוזים למשמרות ערב ולילה וסופשים. אחות מתחילה בבית חולים למשרה מלאה (חמש משמרות בשבוע כולל ערבים לילות וסופש) יכולה להגיע ל 9000 ש"ח +-. קורס על בסיסי לא מוסיף הרבה כסף, כל שנה יש תוספת של בערך שקל אחד לשכר שעתי. בקהילה המשכורות נמוכות יותר אך ללא סופשים ולילה, במגזר הפרטי יש מקום ל מו"מ על שכר. בכללי דיי מהר את יכולה להגיע ל10K אם את חרוצה. כל שנה יש תמריץ שזה כמו משכורת 13.
בבית חולים מבלים כשעתיים נטו מול מחשב כל משמרת, מעצבן ומיותר לחלוטין. הסביבה משתנה ומגוונת, ישנן מחלקות שאין בכלל ADL באחרות יש אבל לא ממש נורא. צריך להיות מוכנים לזה מראש. תלוי מאוד בצוות שאיתך ובאחראי/ת מחלקה כולל מנהל/'ת מחלה. לדעתי כל מי שמתקדם במקצוע למקום ניהולי שוכח מהיכן צמח ולעיתים מבקש כניעות מוחלטת למחלקה, שיעבוד של שעות, וויתור על צרכים אישיים. ישנן מחלקות שאת לא מספיקה לאכול כמו שצריך, לשתות כוס מים ולעיתים לצאת לפיפי.תמיד לחץ לעוד לעוד. בחגים יש מלחמות עולם על סידור עבודה, בקשות לחופש גם הן מקור לתסכול.  כאמור ניצול! מרבית האחריות מאוד ממורמרות אחרי כמה שנים במקצוע. אבל גם לזה יש מרכיב של אופי ואישיות.קחי זאת בחשבון. כל זה נובע מניצול מירבי של האחיות והאחזות בטענה שאין תקנים.
שנים של תלונות ולחצים של הנהלת הסיעוד מול משרד הבריאות העלו חרס לטובת האחיות.
הלימודים עמוסים אך לא קשים מאוד,חלקם דורשים נוכחות חובה .ההתנסויות חובה לפעמים מתישות ומלחיצות. כאן יש נסיון להציב סטנדרטים גבוהים לטיפול אך שמתחילים לעבוד מבינים את הפער מול המציאות.
תעשי את השיקולים שלך, מיקום, נסיעות, תוכניות משפחתיות, סדרי עדיפויות שלך שונים משל אחרים והחיים דינמיים ויכולים להשתנות וכל החלטה שנעשית לא תמיד נכונה או לא נכונה לאותו הרגע או לשנים קדימה אם כי בתקופה שלנו מקצוע הוא דבר מאוד חיוני כדי לספק בטחון ויכולת קיימות.
בהצלחה

הודעות אחרונות

20:51 | 14.12.19 אורחים בפורום
19:19 | 14.12.19 אח קופת חולים
12:24 | 21.11.19 בית גלעדי
21:06 | 16.11.19 אורחים בפורום
16:30 | 14.11.19 אורחים בפורום
09:48 | 27.10.19 אורחים בפורום
14:18 | 01.10.19 אורחים בפורום
20:10 | 25.09.19 אורחים בפורום
16:01 | 24.09.19 אורחים בפורום
09:53 | 23.09.19 אורחים בפורום
07:59 | 23.09.19 אורחים בפורום
11:46 | 22.09.19 אורחים בפורום
21:26 | 12.09.19 Meidan Sarel
21:31 | 08.09.19 שי כהן33
22:18 | 27.08.19 החלל הפנוי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ