בשעה טובה התחלתי לימודי הסבה בהדסה עין כרם

בשעה טובה התחלתי לימודי הסבה בהדסה עין כרם

לכל מי שיש שאלות אני פה לענות.

אני יודע שלי היו מלא שאלות לפני שהתחלתי ולצערי לא מצאתי תשובות.

ליוש6

New member
בהצלחה!!!!

חושבת גם להתחיל לימודי הסבה בכלל יפה באוקטובר. חשבתי אולי להתחיל בינתיים לעבור על חומר או מצגות שלא יהיה לי חדש הכל. ממליץ? יש לך חומר שעברת עליו לפני תחילת הלימודים?

מומלץ לעבור על כימיה וביוכימיה

או לחלופין לבקש את רשימת שמות הקורסים מהמזכירות שם ולראות מהם הקורסים שאולי יהיה לך פחות קל.

ליוש6

New member
תודה על הטיפ, יש לך אולי חומר בכימיה או ביוכימיה?

שאוכל לעבור עליו? אוכל מצגת או חומר שאוכל לקרוא קצת ולהיכנס לעניינים...(-:

tikvati

New member
בהצלחה לך!!!

אני גם מתעניינת בלימודי ההסבה בהדסה ויש לי מלאאאט שאלות!!!! הבנתי שזה מתחיל באוקטובר, לא?!
התחיל עוד מחזור עכשיו?
את יודעת מה ההבדל בין המסלול שם למסלול בשערי צדק?
כמה ימי לימודים זה בשבוע?

כן...

הלימודים מתחילים באוקטובר.
לא, לא התחיל מחזור עכשיו.
לומדים מראשון עד רביעי ולפעמים גם ביום חמישי משעה 8.15 ועד 3.15.
אני מכיר מעט אנשים שלמדו בשערי צדק. אבל מי שלמד שם המליץ לי בחום על המקום כי הוא יותר ידידותי ונוח לסטודנטים.

אצלנו בהדסה, הרוב בסדר. יש מורים הגונים. אבל מצד שני יש מרצים מניאקים שממש מחפשים לדפוק סטודנטים ולא אכפת להם שמדובר באנשים בעלי משפחות.
לפני שהתחלתי ללמוד בהדסה, הרבה המליצו לי לא להתקרב למקום. המליצו על שערי צדק. קשה לי להגיד עכשיו אם טעיתי או לא, כי אני לא מכיר את שערי צדק ובסך הכל מדובר באנשים.

תשאלי עוד שאלות, אשמח לענות.

tikvati

New member
תודה... ועוד שאלות :)

אז מה גרם לך בסוף לבחור בהדסה?

כמה זמן כבר התוכנית של ההסבה קיימת שם, אתה יודע?

מבחינת רמת הלימודים זה נחשב מקום טוב?

אני עם משפחה, יש לי ילדה, הם ממש מתעלמים מזה? לא אכפת להם בכלל? זה מההנהלה, או שיש מרצים מסויימים כאלו?

התכנית היא של שנתיים וחצי, נכון?

קשה להתקבל לשם?

חפרתי...

טוב...

פספסתי את התכנית של שערי צדק (שמתחילה באפריל) ולא רציתי לחכות עוד שנה.
לפי דעתי תכנית ההסבה קיימת שם הרבה זמן וסביר להניח שזה בית הספר הכי ותיק לסיעוד והראשון שקיים. בכל מקרה, תכנית ההסבה מורכבת על ידי משרד הבריאות ולא על ידי בתי הספר השונים לסיעוד.
אצלנו הרוב המוחלט של התלמידים עם ילדים, לפי דעתי אין התחשבות - לא מבחינת השעות שלומדים ביום, לא מבחינת מרצים רבים שלא מאפשרים להגיע מאוחר או לצאת מוקדם ולא מבחינת הגמישות באופן כללי. מצד שני, הודיעו לכולם מראש שזו תוכנית עמוסה והנוכחות חובה.
כן, תכנית של שנתיים וחצי.
הקבלה מותנית בציונים של התואר הראשון, מילוי שאלון וראיון.
בשאלון יש שאלות כלליות כאלה כמו למה בחרת במקצוע הזה, הראיון דומה ותלוי במראיין. לפי דעתי לא קשה להתקבל.
חשוב לזכור שמדובר בתכנית עמוסה מאוד. לא קשה במיוחד אבל עמוסה. אי אפשר ואין זמן ללמוד למבחן בלבד מבלי ללמוד את ההחומר לאורך כל "הסמסטר". מדובר על המון חומר ואין זמן ללמוד כמו שצריך בין בחינה לבחינה.

tikvati

New member
כבר נרשמת והתקבלת?

התקשרתי לשם ואמרו לי שהרישום מתחיל עוד שבועיים בערך...

למעלה