שאלה תאורטית

zesap

New member
שאלה תאורטית

נגיד ועכשיו סיימתי לימודי סיעוד ואני מתחילה לעבוד, האם יש לי בחירה מלאה לאיזו מחלקה אלך?
או שיש מחלקה מסויימת שבו כל אחות צריכה להיות זמן מסוים ומשם הבחירה בידיים שלהן לחלוטין?

תודה!

Injustice

New member
לגמרי תלוי בך !

אחרי הלימודים,הבחירה נתונה בידיים שלך.
את יכולה ללכת לאיזה מחלקה שאת רוצה.

shiralan

New member
כאשר מסיימים ללמוד

פונים למנהלת הסיעוד והיא יכולה להציע היכן היא צריכה אחיות.
יש מחלקות שקשה לקבל- חדר ניתוח, יולדות, טיפולים נמרצים
יש מחלקות שתמיד מקבלות- פנימית, כירורגית...
אבל לא מכריחים.
יש מסלולים שבסופם מתחייבים ללכת לעבוד בכל מחלקה- אבל גם שם....בדר"כ יש התחשבות

Injustice

New member
כמה קשה לקבל את המחלקות האלה ?

כמה קשה להיכנס לדיאליזה ? או חדר ניתוח ?
כמה זמן המתנה ?

rigidid

New member
הכל תלוי בצרכי המערכת+רמת האסרטיביות שלך

כמעט לכולם בראיון עבודה מוצע ישר פנימית, כירורגית, אורטופדית, גריאטריה, או במילים אחרות המחלקות הכי פחות מבוקשות. זה מתלווה עם המשפט הידוע "כל המחלקות האחרות מלאות".
מכאן רמת המיקוח תלויה איפה אתה גר, אם בצפון אז כנראה שיהיה קושי מסויים, ולפעמים אומרים תודה שמתקבלים לאחת מהמחלקות האלה מרוב שיש עודף של אחים/אחיות.
אם אתה מאזור השפלה/מרכז, ולא בא לך על המחלקות האלה, אז מסרבים בצורה מונמסת ומבקשים מחלקה אחרת, או אחת ספציפית אם אתה מעוניין בכזו (לפעמים יש מחלקות שבאמת מלאות). ואם מתעקשים איתך, אז פשוט קובעים ראיון בבית החולים שנמצא בטח 10-20 ק"מ משם ומתחילים מחדש איתו. אפשר להפוך את העניין לשוק, ולחזור מהראשון לשני תוך הצגה של המחלקה שהוצעה לך ובקשה לקבל משהו דומה (הכרתי כמה אחיות שעשו את זה, עובד יופי. פתאום מהצעה של פנימית בלבד התפנה מקום בילדים, או אורטופדית ששונה לחדר ניתוח)...
במילים אחרות, לא בא לך על פנימית ודומתיה, אז אתה לא חייב. צריך לדעת גם להתעקש.

אני כן מסייג את הדברים שלי לגבי מחלקות מסויימות, כי יש כמה שבאמת מבוקשות מאוד וקשה להיכנס אליהם או שדורשים קורס על בסיסי (מיילדות, דיאליזה....).

*ישירות לשאלה שלך, לחדר ניתוח לא תהיה בעיה גדולה להיכנס.
דיאליזה תצפה לקושי. מכיר אחות שסיימה תואר וישר עברה למחלקת דיאליזה, ובהמשך שלחו אותה לקורס על בסיסי. אבל זה היה קצת חריג, מחלקה שבאמת קשה להיכנס אליה, שלא לדבר על הקורס על בסיסי שמאוד מאוד קשה. כאן זה יותר מזל.

מבחינת המתנה למחלקה מבוקשת, אם לא קיבלת אותה מראש, אז אין זמן המתנה מוגדר, תלוי במנהלת הסיעוד שאחראית על הנושא באותו בית החולים. היא יכולה לסחוב אותך שנים גם או שכבר אחרי שנה-שנתיים תעשה את המעבר...זו דרך פחות מומלצת, כי ברגע שנכנסת למחלקה מסוימת, במיוחד אם זו אחת שסובלת ממחסור בכוח אדם, אז קשה מאוד לצאת משם ולעבור לזו שרצית וביקשת מלכתחילה באותו בית החולים, וינסו למנוע את זה ממך בכל דרך.

Injustice

New member
אני גר בלב המרכז

רמלה.

יש הרבה מאוד בתי חולים שאני יכול לעבוד אחרי הלימודים,ככה שלהתעקש ולנסות זו לא תהיה בעיה.
אני מכיר אח שחיכה להיכנס לחדר ניתוח חצי שנה! בנתיים עבד במשרות אחרות שקשורות למקצוע(לא חסר)
לאחר מכן פנה לתעמולנות רפואית שקשורה לחדר ניתוח,והוא כמובן מרוצה.

תודה על התשובה !

rigidid

New member
אני שכן שלך

אין לך מה לדאוג, מסביבנו יש כ-15 בתי חולים שונים ברדיוס של 40 ק"מ. כמעט ואין מחלקה שתרצה ולא תקבל, חוץ מהדוגמאות שציינתי שיותר תלויות במזל.
מבחינת חדר ניתוח, בקפלן בוודאות צריכים והקבלה מיידית (למרות שסגנית מנהלת הסיעוד שם מאוד מקשה בעניין, אבל פה נכנסת העקשנות וחוסר הפשרה שדיברתי עליה). זה היה גם המצב באסף הרופא לפני כמה חודשים כשדיברתי עם אח משם, לא מאמין שהשתנה בהרבה.

rigidid

New member
שלא לדבר על תל השומר, וולפסון, איכילוב......

והרשימה עוד ארוכה

Injustice

New member
זה מעולה

השאלה מה יהיה בעוד 4 שנים כשאסיים את התואר?
האם המחסור יורגש באותה מידה?

toxic babe

New member
זה נכון

בצפון אין בכלל מקום למיקוח- אם אתה לא רוצה מה שמציעים יגידו לך בהצלחה ויקחו מישהו אחר. יש בעיה גדולה עם תקנים.
במרכז והדרום המצב קצת יותר טוב. ברור שרוצים לכל המחלקות הקשות קודם כל, אבל יש מקומות פנויים גם במחלקות אחרות שיותר נחשבות נגיד כך.
אני באופן אישי חושבת שצריך לעשות שיקולים ולקבל החלטה על סמך הדעה שלך והרצון שלך ולא על סמך מישהו שקובע לך איך אמורים להראות חייך. אני לדוגמא לא רואה את עצמי במחלקה X וכמה שלא ישכנעו אותי אני לא אלך לשם. יש מספיק משרות שיכולות להתאים ואם זה לא בית חולים אז זה קהילה ואם זה לא קהילה אז דברים אחרים. אפשר להסתדר.

למעלה