מתלבטת לגבי הסבה לסיעוד

mikadany

New member
מתלבטת לגבי הסבה לסיעוד

ואשמח לקבל פרספקטיבה ממי שכבר נמצא שם...

בת 35, עו"ד, לא ממש מסופקת מקצועית, אישית וכלכלית (בלשון המעטה...)
כרגע בחופשת לידה, ומתלבטת "מה לעשות כשאהיה גדולה"...
כבר תקופה מדגדג הרעיון של הסבה לסיעוד ובזמן הקרוב יהיו תנאים אידאליים לעניין אם אחליט ללכת על זה

והשאלות -

1) האם מבחינת הגיל (כאמור - 35) עדיין יש לי סיכוי להתקבל לעבודה ולהצליח בתחום או ש - "פספסתי את הרכבת" ?
2) כמה ימי לימודים יש בשבוע ועד כמה הלימודים עצמם קשים? בעיקר, האם יש קורסים במתמטיקה / סטטיסטיקה שנואי נפשי ?
3) עד כמה ניתן לשלב עבודה במשרה חלקית בתקופת הלימודים ?
4) עד כמה יש התעסקות בפועל באיברים פנימיים / גופות ? בהנחה שאני לא מעוניינת בהכשרה לאחות חדר ניתוח וכו'
5) החלום שלי, נכון לכרגע, הוא לעבוד כאחות במחלקת ילדים / תינוקיה או פגיה בבית חולים. האם ריאלי ? האם יש דרישה רצינית לאחיות במחלקות האלה ? עברתי קצת על הצעות עבודה ובעיקר מצאתי הצעות לעובדים במחלקות פנימיות, גריאטריות ואונקולוגיות...

תודה מראש לכל מי שרוצה ומוכן לעזור לקבל החלטה בעניין !

scintillator

New member
מהקורה פה?!...

היום ואתמול העליתי פה שאלות לגבי ההסבה ואני גם עו"ד..
לא שאני לא מרוצה... פשוט די מיציתי את המקצוע הזה...

בהצלחה:)

shiralan

New member
קשה לי לענות לגבי המסלולים להסבה

כי אני לא בקיאה בנושא. אני מקווה שתקבלי תשובות מחברים אחרים פה בפורום.
אבל בגיל 35 את בהחלט תהיה בין הצעירים במסלול הסבה. אין לך מה לדאוג בקשר לזה וגם לא בהמשך בעבודה במקצוע.
לגבי איברים פנימיים וגופות.... לא חושבת שאת צריכה לדאוג מהנושא. האפשרות לעטוף נפטר קיימת כנראה בכל מחלקה. כנראה שפחות במחלקות שאינן טיפול נמרץ.
עבודה במחלקת ילדים לא צריכה להיות חלום שלא ניתן להשגה. גם תינוקיה. פגיה זה כבר יותר מורכב ודורש הכשרה נוספת.
את רוצה עזרה בקבלת החלטה.... לדעתי שאלת את המשוכנעים.....
אני מאוהבת במקצוע שלי ואני בהחלט שמחה לראות התעניינות הולכת וגוברת.
אצלי זה הפוך. אני חושבת על תואר שני במשפטים- כי אני עוסקת בניהול סיכונים ברפואה.... אולי זה תחום שתוכלי להתפתח בו ולשלב את הסיעוד עם המצקוע המקורי שלך.
בהצלחה שובי לעדכן אותנו

The Blue Fairy

New member
אענה לגבי ההסבה של אונ' ת"א

1. יש אצלנו מגוון גילאים - החל מ24 ועד 41. אז את בהחלט לא פיספסת את הרכבת :)
2. אצלנו יש 5-6 ימי לימוד מלאים (לפעמים עד 18 אפילו) בשבוע והם לא פשוטים בכלל, קחי בחשבון שיש כימיה, ביוכימיה. אם לא עשית סטטיסטיקה ב5 שנים האחרונות אז גם סטטיסטיקה ושיטות מחקר
3. הרוב אצלנו לא מצליחים לשלב עבודה מפאת השעות, אני מקווה שבשנה ב' כן נצליח

linort

New member
מבינה אותך!

ראשית, אני בעד שינויים בחיים לטובת הגשמה של חלום או סיפוק אישי. בדיוק עברתי את זה כרגע וממש מאושרת על ההחלטה (בת 32 עם 2 בנות קטנות 4,6).
מבחינת הגיל את בסדר גמור, לאור העובדה שאצלינו בקורס "המבוגרת" בת 45, ולגמרי לא פספסת את הרכבת.
בבי"ח שאני לומדת (תה"ש) לומדים 4 ימים מרוכזים 8-15:00, כך שיש יום פנוי אחד+שישי לעבודה מזדמנת.
עד תקופת ההתנסויות (שזה כחצי שנה מתחילת הלימודים) לא ניתן לעבוד במסגרת ביה"ח. לאחר חצי שנה ניתן לעבוד ככח עזר במחלקות, 64 שעות חודשיות שזה משתווה ל 2500-3000 שח וכמובן שזה יתווסף לוותק שלך בתור אחות.
כתעברי את ההתנסויות, תחליטי בדיוק לאיזו מחלקה את רוצה להגיע......דברים שרואים מכאן, לא רואים משם:)
לגבי פגים, צריכים לעבור קורס על-בסיסי אבל זה כמובן בסיום הלימודים.
אחיות צריכים בכל מקום ובכל תחום ותמיד!. לא תאמיני מה אפשר לעשות עם המקצוע:) פשוט פלאים

בהצלחה!

למעלה