אני לא יודעת מה לחשוב

YULI9

New member
אני לא יודעת מה לחשוב

מאז פרוץ המשבר בהדסה אני בקשר רציף אם חברותי שנשארו לעבוד שם.
כואב לי לשמוע, יש אחיות שקורסות כלכלית, חלקן מפרנסות יחידות או כמעט יחידות, אחיות שמוציאות את הילדים ממסגרות ומחוגים, צ'קים ומשכנתאות שלא מכובדות והרבה בעיות נוספות.
עכשיו קראתי את זה ואני בהלם.
מוכיח לי שוב ששכיר במדינה הוא עבד לכל דבר.

toxic babe

New member
האמת אני לא ממש מבינה

למה הן לא קמות והולכות? הרי בעצם החוזה שלהם מופר כי את השכר הם לא מקבלים כמו שצריך.
יש עוד בית חולים ירושלים ויש שפע בתי חולים במרכז שזה לא כזה סיפור...
אם זה היה קורה למשל בפריפריה אז זאת בעיה גדולה- כי אין בכלל אפשרויות!

YULI9

New member
תקראי את הכתבה שצירפתי

הן עוזבות ועכשיו משרד הבריאות הוציא הוראה שאוסרת על בתי חולים וקופות חולים בארץ לקלוט אנשים מהדסה תוך איום לפגוע בהם מבחינת תקציבים.

toxic babe

New member
כן ועדיין לא חסרה עבודה

גם לגבי הכללית הם לא באמת יכולים להפעיל סנקציות.
בכל אופן העניין הזה נשמע ממש לא חוקי וגובל בדיקטטורה מסוימת.

shiralan

New member
אין ספק שההתנהלות של מנכל משרה"ב

נובעת פשוט מהיסטריה- אין דרך אחרת לתאר את האיומים על בתי חולים שיקלטו אחיות מהדסה.
זו בריונות שפוגעת חד משמעית בחופש התעסוקה של האחיות- כזכות בסיסית של אזרח במדינת ישראל.
הזליגה של אחיות החוצה החלה עוד לפני פרוץ המשבר- בעיקר בקרב אחיות חדר ניתוח- למה לא התעוררו קודם?
פתאום אחיות הם משאב שלא ניתן בלעדיו...... אז למה לא מתייחסים אלנו ככאלו מלחתחילה????
רוני גמזו הוא לא אדם היסטרי- זה מאוד לא אופייני לדרך התנהלותו הרגילה.
דווקא התרשמתי ממנו מאוד כאדם שבא לעשות שינויים משמעותיים במערכת הבריאות- והוא עשה לא מעט.
התאכזבתי מאוד....
עצוב לי על אחיות הדסה, למרות שהבוקר מסתמן פיתרון.
מקווה שיגמר טוב, לא ניתן לוותר על בית חולים כמו הדסה- ואני מניחה שבכל מקרה, הוא לא יסגר.

shirgeff

New member
הזדהות

שלום לך ולכל המזדהים איתנו - האחיות והאחים של בתי החולים של הדסה, רק חבל שקולכם לא נשמע בזמן ששבתנו.
לכל מי שהציע לנו מקומות עבודה הנשפכים מכל עבר, קחו לתשומת ליבכם כמה דברים:
1. האחים והאחיות בהדסה, בדומה אליכם, הגיעו לאיזה מעמד במקום העבודה. עכשיו האדמה נשמטת תחתם הם רוצים כן לשמור על משהו שזה קרקע מוצקה מבחינתם.
2 . סתם שתדעו גם מבחינתכם: מי שמפוטר ממקום עבודתו זכאי לקבל פיצויי פיטורים שהם יותר ממאה אחוז. אבל יש שלושה תנאים שאם העובד מתפטר מיוזמתו הוא מקבל את התשלומי פיצויים שהם 100%, זכורים לי 2 תנאים אישה בשנה הראשונה לידה ומעבר למקום עבודה שרחוק מעל 30 קמ' ממקום עבודתכם הנוכחי.
3. עכשיו שהדסה בהקפאת תהליכים סתם שתדעו מי שעוזב אותה לא מקבל את החלק של המעסיק בפיצויים - וכן זה חוקי. כי אי אפשר לבוא להדסה בזמן הזה ולדרוש חובות.
4. בי-ם אין מספיק מקום עבודה ל-1500 אחיות/ים איך שלא נסתכל על הדברים. מה גם לדעתי שערי צדק יקרוס מלטפל במיליון איש של י-ם רבתי.

YULI9

New member
יש עוד תנאי

ניתן להתפטר ולקבל פיצויים אם יש הרעה משמעותית בתנאי ההעסקה.
קיצוץ במשכורת זה ללא ספק פגיעה משמעותית וקשה לי להניח שבית משפט כלשהו לא יקבל טענה זו.
הדסה לא תהיה בהקפאת הליכים לנצח גם אם זה יארך בכמה חודשים כך שהיא תהיה חייבת בסוף לשלם את חובותיה.
בקשר לקול שלא נשמע אני השתתפתי בכמה הפגנות של עובדי הדסה ואני מכירה עוד אחיות שהגיעו להביע הזדהות.

shirgeff

New member
אין בעיה....

אז זה הדבר השלישי ששכחתי. הפיצויים בגלל הרעת תנאים.
אבל ליידיעתך. בזמן תהליך הקפאה הנושים, שלהם המוסד חייב כסף, לא חייבים לשחרר לך את הכסף כי בעצם הודעה על הקפאת הליכים הוא מודיע שאין לו כסף. ונכון הדסה לא הולכת להיות בהקפאת הליכים לעולמי עולם אבל בתקופה של ההקפאה לא נוכל לדרוש את הכספים האלו ואם התפטרנו בתקופה של ההקפאה גם לא נוכל לדעתי לדרוש אותם אחריה.

YULI9

New member
בכל מקרה מי שרוצה לעזוב צריך ייעוץ

רצוי בכל מקרה להתייעץ עם יועץ פנסיוני מוסמך ובמקרה מסובך כמו הדסה גם עם עורך דין.
אם אני לא טועה לכל עובד ציבורי יש זכות לחל"ת (חופשה ללא תשלום) אולי צריך לשקול כרגע לא להתפטר אלא לצאת לחופשה של שנה.

למעלה