האם אנחנו באמת לוקחים אחריות ?

shiralan

New member
האם אנחנו באמת לוקחים אחריות ?

אני מצרפת כתבה על נושא החיידקים העמידים (נכון, אני מושפעת מאוד מהקורם העל בסיסי שאני לומדת.....)
אין ספק שזה הנושא "הבוער" היום בבתי חולים.
אני רוצה פתוח דיון על נושא האחריות שלנו כאנשי מקצוע.
האם כאשר חולה בוודאות נדבק במחלקה שלנו בחיידק עמיד, על ידי הידיים שלנו, האם אנו רואים בכך כשלון שלנו כאנשי מקצוע?
אני לא מדברת על רופאים מול אחיות וכו', אלא כל אחד מאיתנו, האם מרגיש שיש לו חלק בכך?
הרי פורסם בדו"ח מבקר המדינה שכ- 4000-6000 איש מתים בשנה מסיבוכים של חיידקים עמידים.
וזה קצה הקרחון....
איפה ההארכה של ימי האישפוז? כמה כסף זה עולה למערכת הבריאות?
ובעצם הכל מתחיל ונגמר בהגיינת ידיים.....
אני מסכימה מראש לגבי עומס העבודה, הצפיפות וכו'.....
השאלה שלי היא האם זה עובר לידנו כאשר מתווספת האבחנה של חיידק עמיד
או שאנחנו באמת מרגישים באיזה שהוא מקום אחראים על כך?
ואם לא.... אולי זו הסיבה שההענות להגיינת ידיים כל כך נמוכה (סביב 40%.... ובמקרים טובים, עם הרבה התערבות ותצפיות 70%)???
עידן האנטיביוטיקות תם....ואין לנו ברירה אלא לחזור לשיטות של פלורנס.....

הרבה פעמים כן

אני עובדת בבית חולים כבר 5 שנים במהלכן ראיתי במו עיני איך לא מקפידים על רחצת ידיים תמיד, איך מתעלמים משלט הבידוד, איך מעלימים עין, איך זה שאת בעצמך מקפידה זה לא אומר הרבה אם מגיע סניטר שמצפצף על הכל למרות שהוא מודע לעינין. לדעתי כל מי שעובד במחלקות הפנימיות (ודומיהן כגון כירורגיה, נוירולוגיה, טיפול נמרץ וכו) חייב לעבור השתלמות כלשהי בנוגע לזיהומים ורענון.

shiralan

New member
האם את בעצם מרגישה

שאין מספיק התערבות והדרכות של היחידה למניעת זיהומים בבית החולים בו את עובדת? כי אני מניחה שכל החומרים כמו ספטול קיימים ונגישים- גם זה מהפך שלמזלנו הצליח.
השאלה אם את מסכימה עם ההשערה שלי (שאגב, נבדקה בארץ לעבודת דוקטורט) שאם היינו יותר לוקחים אחריות אישית על "כשלון מקצועי" כמו זיהומים צולבים
אז ההענות היתה גבוהה יותר?
למה כאשר יש טעות במתן תרופה, אז לוקחים את זה אישית וברצינות לעומת מקרה של זיהום צולב?
כי אפשר למצוא "הרבה אשמים"? כי זה לא משנה שאני יקפיד, כי בכל מקרה יגיע מישהו אחר שלא יקפיד?
אני ממש לא יוצאת בהאשמות כלפי אף אחד
אני פשוט מנסה לרדת לגורמים האמיתיים והעמוקים כי אני לפני התערבות רצינית בנושא בארגון שבו אני עובדת
ואני יודעת לאיזה מאבק אני עומדת לצאת.... ורוצה להיות מוכנה..... אשמח לעזרתכם.

למעלה