הסבת אקדמאים באוניברסיטת ת"א

פאינוש10

New member
הסבת אקדמאים באוניברסיטת ת"א

תוכניות של הסבת אקדמאים לסיעוד קיימות כבר שנים בשלל בתי חולים בארץ. בררתי מול כמה ובכולם מדובר על 3 ימי לימודים בשבוע במשך שנתיים וחצי. נודע לי כי יש תוכנית חדשה כזו גם באוניברסיטת ת"א. באתר של האונ' לא מצאתי הרבה פרטים.

יש כאן מישהו שמכיר את התוכנית ויכול להגיד לי מה ההבדל בין ללמוד שם לבין ללמוד פשוט בבי"ח שמקיים את התוכנית?
האם גם בלימודים באוניברסיטה יש אפשרות לקבל מלגה של 80% משכה"ל תמורת התחחיבות לעבודה אח"כ? האם אין שם עלויות נלוות למוסד עצמו? מה מספר הימים בשבוע שלומדים?

The Blue Fairy

New member
אני סטודנטית בהסבה בת"א :)

קודם כל - אפשר לקבל את המלגה
לומדים 5 ימים בשבוע - מתחלק בין האוניברסיטה לבי"ח איכילוב, למשך שנתיים וחצי
העלות היא שכ"ל אוניברסיטאי רגיל
אני מגיעה לשם במיוחד מחיפה (!) בגלל שזה אחד המקומות היחידים שבנוסף לתעודה של אחות מוסמכת את מקבלת גם תואר בסיעוד

פאינוש10

New member
אז זה לא אותו דבר..

בבית חולים הלימודים הם 3 ימים בשבוע וזהו... אבל, את אומרת שאם לומדים בבית חולים אין תואר בסיעוד?

איך זה הולך מבחינת החופשות שם? הבנתי שלומדים גם בקיץ, אז מתי בעצם יש חופש? (יש לי ילדים קטנים, אז זה משנה)
מהן השעות בהן לומדים? האם אפשר לבחור בבי"ח אחר חוץ מאיכילוב? ומה זאת אומרת שהלימודים "מתחלקים" - חלק מן הימים שם וחלק מן הימים בבית חולים.
שכר הלימוד- בבית חולים, אחרי ההנחה של המלגה, הלימודים עולים משהו כמו 5, לכל התוכנית, האם באאוניברסיטה יש דרישה לשלם גם כל מיני דברים נוספים (דמי אבטחה וכל מיני כאלה?)

אני כבר 9 שנים חושבת על לימודי סיעוד(בנתיים למדתי המון דברים אחרים), זה פשוט מטורף שעוד לא עשיתי את זה... נראה לי שהגיע הזמן.

The Blue Fairy

New member
ממה שאני מכירה - לימודים בבתי החולים הם

ללא התואר בסיעוד
התואר שלך עדיין נחשב לצרכי שכר, אבל בשביל התקדמות במקצוע צריך תואר בסיעוד (ככה לפחות הסבירו לנו. אני אישית חושבת שאם בכל מקרה זה שנתיים וחצי, כבר עדיף לצאת עם עוד תואר מאשר רק עם תעודה)

מבחינת חופשות יש שבועיים בפסח ושבועיים בקיץ וזהו. יש אצלנו בתוכנית דווקא לא מעט הורים לילדים קטנים, הם מסתדרים.
השעות משתנות - רוב הימים לומדים 8-15 אבל יש יום אחד שלומדים בו 8-16 (זה השנה, אני לא יודעת מה יהיה בשנה הבאה).
לימודים מתחלקים - בשנה א' לומדים 3 ימים באונ' ויומיים באיכילוב, אם אני לא טועה בשנה ב' נמצאים יותר באיכילוב.
בי"ח אחר - הלימודים עצמם הם באיכילוב אבל את ההתנסויות אפשר לעשות גם בבי"ח אחר (וגם את הסטאז').
שכר לימוד - הלכתי לבדוק לך כמה שילמתי השנה, 10,946.00 כולל אבטחה ותשלום לאגודת הסטודנטים (שהוא רשות).

בהצלחה :))

פאינוש10

New member
תודה רבה

למעלה