לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1029410,294 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'נושא לדיון'
נושא לדיון
<< ההודעה הנוכחית
04/12/2009 | 20:40
54
368
האם לדעתכם יש מקום לעבודת ADL במקצוע האח/ות?
פרטו,נמקו והסבירו....
אחים/יות בשירות הבריאות >>
לצפיה ב-'יש לנו מספיק סמכויות גם ככה'
יש לנו מספיק סמכויות גם ככה
04/12/2009 | 22:58
23
92
וכמוב שאנחנו רוצות עוד סמכויות.
אז הגיע הזמן שיישרו קו ואת העבודות האלה יבצעו רק כוחות עזר.ונפסיק להיות כלבויניקיות
חוץ מזה שזה מעליב בעיניי שאחות לומדת כ"כ הרבה ובסוף צריכה להחליף מצעים/לחלק אוכל......אפילו מטופלים אומרים לי את זה. יש שיחלקו עליי ויגידו שזה חלק מעבודת האחות. אני לא מסכימה. כמובן שיצא לי לרחוץ חולים/להחליף חיטול וכו' (למזלי במחלקה שבה אני עובדת אין הרבה ADL).... אבל לטווח הרחוק אני לא רוצה לעשות את זה על בסיס יומי.
לצפיה ב-'בהחלט מסכים איתך מאוד'
בהחלט מסכים איתך מאוד
05/12/2009 | 01:35
22
81
אשמח לקרוא עוד תגובות בנושא.
גם במחלקתי יש מיעוט ADL דרך אגב...
לצפיה ב-'ודעתך..........??'
ודעתך..........??
05/12/2009 | 17:18
21
39
לצפיה ב-'דעתי היא כדלקמן..'
דעתי היא כדלקמן..
05/12/2009 | 22:56
20
72
מסכים עם התגובות שנכתבו כנגד ADL . וכפועל יוצא מכך אני עצמי עובד במחלקה שיש בה מיעוט ADL. ובהמשך הקריירה אני מתכוון לעבור למקום נטול ADL כלל. אני חושב שעבודות אלו נועדו לכוחות עזר בלבד ואין להם מקום כלל בעבודת האח/ות.
הסיבה היא כי עבודות אלו לעניות דעתי  הן עבודות שאינן מיועדות לאנשים אקדמאים ומשכילים ,בעלי ידע  ותואר. וביצוע עבודות אלו פוגע בנו פגיעה תדמיתית אנושה,פגיעה ביוקרת המקצוע וגורם לנו להיראות נחותים,מזולזלים וחסרי השכלה. על מנת להעלות את יוקרת המקצוע יש למגר עבודות אלו מיידית ממקצוע הסיעוד ולשפר את השכר בצורה משמעותית ,אם רוצים להעלות את יוקרת המקצוע והביקוש לו.
זוהי דעתי ודרך אגב רבים בסביבת עבודתי חושבים כך...
ומהי דעתך?
לצפיה ב-'יש לי בעיה עם הנחרצות שלך'
יש לי בעיה עם הנחרצות שלך
06/12/2009 | 07:27
4
85
או הדרך הקיצונית שאתה בוחר לבטא אותה
אין לי ספק שאחות ( אח ) אקדמאית צריכה לנהל את הטיפול בחולה, באחריותה גם לדאוג למילוי צרכי הADL שלו גם אם לא תבצע אותם בעצמה, לשם כך יש להכשיר כוח אדם מיומן, לדאוג לתקנים וכמובן לכוון ולפקח על הבצוע של הטיפול
ועם זאת, כאשר מתעורר צורך שיש למלאו - אני חושבת שכמנהלת הטיפול צריכים להיות בידי האחות כלים לטפל גם בצרכים בסיסיםם, שלא לדבר על לזהות אותם ולמנוע סיבוכים ( ואת השניים האחרונים לא תמיד שיש לכוח אדם פחות מיומן ומשכיל ממך ). אף אחד לא יזלזל בך אם תכבד ותבצע את תפקידך תוך הבנה הוליסטית של האדם באשר הוא אדם.
שמטופל סובל מכאב ( או שלפוחית שתן מלאה או כל צורך "בזוי" שאתה מרגיש נחות כדי למלא אותו ) לא מעניינת אותו לא ההשכלה שלך, לא יכולות האמפטיה שלך או הכושר לתכנן ולתאם את המשך החלמתו.....
לצפיה ב-'אחדד את דבריי'
אחדד את דבריי
06/12/2009 | 10:37
2
58
בהחלט מסכים עם העובדה שאח/ות צריכים לנהל את הטיפול בחולה,על כל מכלולויו. יחד עם זאת יש להכשיר יותר כוחות עזר לצורך ביצוע הפעולות הסיעודיות הבסיסיות קרי: רחצת חולה,לבוש חולה,החלפת טיטולים לחולה,הגשת אוכל ופינויי,ריקון אוגרים,ריקון בקבוקי שתן,הבאת סיר לחולות ועוד. אח/ות יכולים לפקח ולבקר את כוחות העזר בפעולות בסיסיות אלו ולתת מענה טיפולי במידה והתעוררה בעיה כלשהיא. דוגמא: אם כוח עזר לא יודעת לזהות שלשול דמי ,או מלנה אזי היא קוראת לאחות המופקדת בטיפול באותו חולה על מנת שתזהה את הבעיה ,תערב את הגורמים המתאימים ותתן מענה טיפולי בהתאם לסמכויותייה.
אבל אני באופן אישי (וכן זו דעה נחרצת חד משמעית),לא חושב שאחים ואחיות צריכים לבצע פעולות בסיסיות-ADL כפי שהוזכרו. רבים וטובים חושבים כך,ואם תשימי לב כבר היו 2 תגובות אחרות נחרצות פה בפורום בנושא זה. במדינות אחרות ונאורות בחו"ל ,כבר מזמן הגיעו למסקנה זו והעצימו את כוחה ויוקרתה של האחות. בארץ לצערי הרב,הדברים עדיין תקועים.
וכן להחליף טיטולים ,להתעסק בצרכים ובהפרשות של חולים ,מצטייר בעיניי הציבור כנחות. ולכן המקצוע גם לצערי הרב עדיין נתפס כך: כמקצוע נחות,לא מוערך מקצועית ולא מתוגמל כלכלית בצורה מספקת. האם אני טועה? אני לא חושב...
כדי להעלות את יוקרת המקצוע שכיום נמצאת ממש "ברצפה" ,יש להוריד לחלוטין את עבודות הADL,להוסיף סמכויות למקצוע האחות ולהעלות את השכר. רק בדרך זו המקצוע ייתפס כיוקרתי יותר... ועובדה שישנם לא מעט אחיות ואחים שבוחרים להגר לחו"ל קרי: קנדה,ארה"ב ,אוסטרליה ועוד. שם המקצוע נתפס מאוד יוקרתי ולא כפי שהוא נתפס בארץ.
לצפיה ב-'תיארת את זה יפה'
תיארת את זה יפה
06/12/2009 | 13:17
46
מסכימה עם כל מילה...
מה שמפתיע שיש אחיות שחושבות ש-ADL צריך להשאר בין תפקידי האחות וזה בין הדברים הנפלאים במקצוע..שמעתי אף תגובות בסגנון"איך אפשר בלי זה?אם תגיע כח עזר חדשה,איך אחות תוכל להדריך אותה,אם היא בעצמה לא עושה את זה?"-זה פשוט מדהים...למה לא אומרים שרופא צריך לדעת את עבודת האחות כדי שיוכל להדריך אחות חדשה?תגובות בעד ADL איכשהו מריחות כתגובות של מורות לסיעוד(תקנו אותי אם אני טועה..)
בארץ מעמד האחות באמת נמצא "ברצפה" ואני לא רואה,נכון לעכשיו לפחות,שזה עומד להשתנות...אולי זה כן משתנה לאט ובסוף כן ישתנה,אך אני מקווה שאני כבר לא אהיה כאן כשזה יקרה
בהצלחה לך
לצפיה ב-'אתה מתפרץ לדלת פתוחה לרווחה'
אתה מתפרץ לדלת פתוחה לרווחה
06/12/2009 | 13:48
42
ואני לא יודעת באמת עם מי אתה נלחם? מי מתנגד לדבריך?
מעמד כל העובדים במערכת הבריאות אינו במקום הראוי לו, הן מבחינת שכר והן מבחינת "מדרוגו" בעיניי האם הפולניה....( האם לכך אתה מתכוון? ) הרי עם של אינטסנט-פודינג או היי-טק אנחנו ( ולעבודות השחורות נביא פילפינים.......)

גם בחו"ל, שם הכל ירוק ומבטיח הרבה יותר כידוע, אין התלהבות עצומה ללמוד סיעוד - צא ולמד על המחסור המתמיד בכח אדם מיומן בכל הדרגות וההכשרות והצורך לייבא "עובדים זרים" במקצוע.

בקיצור
לעניות דעתי תמצא אוזן קשבת גם במינהל הסיעוד, האתגר החשוב יותר הוא למצוא כיס פתוח במשרד האוצר
לצפיה ב-'מסכימה עם קנגה'
מסכימה עם קנגה
26/02/2010 | 15:02
28
אני עובדת כאחות מזה כ7 שנים וחושבת שלADL יש חלק בלתי ניפרד בעבודתנו מתוך ראיית האדם כמכלול.
ניגמרה מזמן התקופה של עבודה פונקציונאלית. אין כל בושה בלדאוג למטופל בצדדים פחות 'אקדמיים'...

לא יודעת כמה זמן אתה 'אח צעיר', יכול להיות שהזמן יעשה את שלו וישנה לך את ההשקפה...

בהצלחה.
לצפיה ב-'דיון מעניין ביותר'
דיון מעניין ביותר
06/12/2009 | 16:39
14
77
לפי התגובות, יש הסכמה מלאה שעבודות ADL ניתן ואף רצוי שיבצעו לא אחיות. יש כאלה שחושבים שביצוע משימות אלה אף פוגע ביוקרה  מקצועית ותדמית האחות (לא בעניי). אני מסכימה שאין סיבה בעולם שכדי להחליף טיטול/לסייע למטופל במקלחת/לבצע רחצה במיטה וכדומה צריך ללמוד 4 שנים. אבל יש את כל הסיבות המקצועיות והאנושיות שמי שיקבע מה, מי, איך, למה וכמה יעשה צריך לעבור הכשרה ברמת אחות אקדמאית.  מניסיון, אפילו כוח עזר הכי מנוסה ומיומנת תפספס את העובדה שהחולה נמצא בסיכון לפתח פצעי לחץ. ולכן כמו שנאמר, תפקיד האחות הוא לנהל את הטיפול, באחריותה לזהות את הצרכים של המטופלים שבטיפולה,וזה לא תוצאה ישירה שהיא חייבת לעשות זאת. היא יכולה להאציל סמכויות לביצוע מילוי הצרכים האלה. בפועל יוצא , שאנחנו האחיות האקדמאיות מבצעות את פעילויות ה- ADL בגלל שאין מספיק כוח אדם במערכת הבריאות. האם הדבר ישתנה בגלל שנפסיק ללמד בבית הספר את משמעות ADL? מה וכיצד לטפל בצרכיו הבסיסיים של החולה? הרי ברור שלא. מה שיקרה לדעתי, זה שאחיות שקשה להן עם ה- ADL, או שלא יבצעו אותם, או ש"יברחו" למחלקות בהם מטפלים, יודעים לדאוג לצרכיהם באופן עצמאי.
לצפיה ב-'הגדרת תפקיד לא ברורה ומשמעותה'
הגדרת תפקיד לא ברורה ומשמעותה
06/12/2009 | 17:13
13
124
מתשובתך מהתרשמתי שאין זה חד משמעי מה תפקיד האחות. וזה מה שגורר מחלוקת בקרב האחים והאחיות עצמן, חלק תופסים ADL כחלק מן העבודה (התרשמתי באופן כללי שזה מגיע מהאסקולה החינוכית הותיקה), ויש דור חדש של אחים ואחיות, שלא השלימו לאחר השכלה של אח/ות מוסמך לתואר, אלא שמיום א' רואים את עצמם, כאקדמאים ורובם סוברים שהADL לא צריך להיות חלק מתפקיד האחות באופן שוטף. (למעט יוצאי דופן אני לא מכירה כאלו).

כל עוד ימשיכו ללמד סטונדטים לסיעוד ADL אין סיבה שלא ימשיכו לדרוש מאחים ואחיות לעת מצוא ADL.
"אחיות שקשה להם עם ADL או שלא יבצעו אותם" (האם באמת אפשר לבחור במקום העבודה מה לעשות ומה לא לעשות?)
"או שיברחו למקומות בהם מטופלים יודעים לדאוג לצריכהם אופן עצמאי" - זה ברור שאם כל אחד ידאג לעצמו ותו לא, תפקיד האחות ישאר אמורפי, וזה ימשיך להיות לגטימי לתת לאחות ADL ואת שאר הדרישות כמובן מאליו בכפיפה אחת.

לצפיה ב-''
06/12/2009 | 23:40
21
היי,
למרות שאת סטודנטית לפני התנסויות קלעת בול בנקודה בהבנת המצב...
לצפיה ב-'בתשובתי לא ניסיתי לתאר את הגדרת התפקיד '
בתשובתי לא ניסיתי לתאר את הגדרת התפקיד
07/12/2009 | 11:11
11
40
של האחות המוסמכת. אלא התייחסתי לנושא הדיון: "ביצוע ADL על ידי האחות המומסכת בעד או נגד". כנראה, כפי שכתבת, בעיה המרכזית של האחיות האקדמאיות הצעירות  זה שאינן מבינות מה תפקידן בפועל. האם ייתכן מצב שבו אחות אחת תופסת שADL הוא חלק מהעבודה שלה והשניה לא? זה נשמע בכלל הגיוני? האחות פועלת על פי התהליך הסיעודי,  ואני מצטטת: "לאסוף, לתקף ולארגן נתונים אודות מצב בריאותו ורווחתו של מטופל,  יכולתו התפקודית, מצבו הפיזי,  הכוחות והתגובות שלו לבעיות בריאות קיימות וצפויות, וזאת לצורך קביעת אבחנה סיעודית , תכנון ויישום ההתערבות הסיעודית בהתאם לצרכים הייחודיים והכוחות או המשאבים העומדים לרשות המטופל." ואם יש צורך במתן טיפול הכולל ADL ואין מי שיכול לבצע זאת מסיבה שאין כוח אדם כלל או אדם מיומן לצורך כך, אז האחות המוסמכת האקדמאית תבצע זאת מבלי לראות את עצמה מושפלת  מעצם ביצוע המשימה.
וכן, יש לא מעט אחיות שתחת תירוצים כמו :"לא הספקתי או החולה מסרב" אינן מבצעות ADL, כי כמו שכתבת, הן "תופסות"  שזה לא חלק מהעבודתן.
לגבי הערה שניה, ותפקיד האחות ישאר אמורפי, לא הבנתי בדיוק למה התכוונת, אם תרצי לדייק, אגיב גם לכך.

לצפיה ב-'חוסר הסכמה אינו חוסר הבנה '
חוסר הסכמה אינו חוסר הבנה
07/12/2009 | 14:57
10
54

בהתייחסות לדברייך: "האחיות האקדמיות הצעירות אינן מבינות תפקידן בפועל" (ואם הבנתי נכון - את חושבת שתפקיד האחות בפועל דורש ADL), אני חושבת שהאחיות הצעירות האקדמאיות מבינות את תפקידן, אלא שאינן סבורות שADL אמור להיות חלק ממנו.

בוודאי שאין זה היגיוני שאחות אחת תחשוב שזה חיוני שהיא עצמה תבצע ADL ואילו אחות אחרת תחשוב שאין זהו חלק מתקפידה כלל וכלל. וזוהי בידיוק האירוניה.

לעומת זאת, המצב הזה נוצר כי אין הגדרת תפקיד. השאלה שצריך מנהל הסיעוד , והגופים האחראים על התקנים (תסלחו לי אם אני טועה במינוח , אבל התכוונתי לבעלי הדעה וההשפעה בתחומינו), היא לקבוע האם ADL זה חלק או לא. לא יתכן שחסרים בתקנים הם מה שיגררו כפועל יוצא את הגדרת תפקידנו. לא יתכן שאם יש כוח עזר מספיק במחלקה מסויימת  אז שם האחות לא עושה ADL ובמחלקה שבה אין האחות עושה ADL. או שזאת העבודה שלנו - או שלא.

דבר נוסף תחת תירוצים: "לא הספקתי או החולה מסרב" - קשה לשמוע זאת. ההצבעה הזאת ברגליים פוגעת הרי בחולים שאינם אשמים, בתסכולים ותסביכי היוקרה של האחות.

מנהל הסיעוד אם כן, צריך לתת את הדעת - לדעתך המורה לסיעוד ADL חיוני וחלק בלתי נפרד מתפקיד האחות, ואם כן איך אפשר להסביר שבמקומות שונים זה כן, ובמקומות אחרים זה לא?

נאמר כאן, שבמקום שבו פועלים כוחות עזר בעלי מיומנות כפיים גבוהה, חוסר הידע מוביל לאי יכולת לנבא מצבי חולי שונים, דברים שאי אפשר לדעת אותם אלא אם רוחצים את החולה.

אז למה שלא, נכשיר, כמו בעבר - אחיות מעשיות - שילמדו את התכלס - ויעשו את התכלס?  

אני לא נמצאת בנעליו של האח הצעיר , המביע תסכול רב מדרישת התפקיד לADL, אבל אני בהחלט יכולה להזדהות.

שמעתי, ודאי נתקלו בזה אחרים, שאח רחץ זקנה חביבה, והיא שאלה אותו , תגיד לי בבקשה בחור צעיר - אתה נראה כל כך נחמד , למה לא הלכת ללמוד משהו? למה אתה עובד בזה? וכן זה נאמר לאח שלמד וסיים בהצלחה מסלול אקדמי.

אז, תגידו מה שתרצו על זה הסיטואציה, הזקנה זקנה - היא לא יודעת שהיום לומדים לתואר סיעוד.

לא רק הזקנים לא יודעים את זה, הרבה מאד אנשים אחרים לא יודעים את זה.

יופי הם בורים בהבנתם את רזי לימודי הסיעוד.

אבל בעצם אולי הם צודקים?
לצפיה ב-'מיס פרלין יקרה'
מיס פרלין יקרה
08/12/2009 | 10:50
9
46
אני מתנגדת בתוקףףףףףףףףףףףףףףףףף שביצוע ADL יעשה על ידי אחות מוסמכת אקדמאית. עם זאת אני מאמינה שאומדן וזיהוי האם, איך מתי, ואיפה בנוגע ל-ADL יעשה רק על ידי אחות מוסמכת. בסופו של דבר היא תקבע כיצד ועל ידי מי יתבצע ADL. האחות תצטרך לקבל החלטה, האם כוח עזר שעובדת היום איתה יכולה לבצע את הפעולה, האם יש לדחות את מילוי ADL לזמן מה וכדומה. כמו שאת מבינה, ואולי טרם, כי טרם נחשפת לשדה הקליני, המציאות היא הרבה יותר דינאמית ותובענית. תארי לך סיטואציה, שהחולה בן 87, לאחר אירוע מוחי, מרותק למיטתו מזה שבועיים, שוכב מספר שעות עם טיטול ספוג בשתן וצואה. האם מעניין אותו שכעת כוח עזר מחלקת ארוחת בוקר לחולים אחרים והוא צריך להמתין עוד שעה ארוכה? הרי טביעי זה להניח שהאחות המוסמכת האקדמאית ואף בעלת תואר שני ושני קורסים על בסיסיים תצטרך לעשות זאת.
אני רוצה לאחל לך הצלחה רבה בהתנסות הקלינית, ש"תפלי" על מורה לסיעוד/מדריכה שתאפשר לך ליישם לא רק ביצוע ותרגול ADL וסימנים חיוניים כמו שכתבת, אלא גם תדונו ותבצעו מיומנויות הקשורות למושגים שצייינת : "אטלקטיזיס" "ספורציזיס" "מערכת הגולג'י"  "תסמונת טרנר"  ועוד הרבה דברים אחרים. בהצלחה
לצפיה ב-'למה כ"כ "טבעי להניח שאות אקדמאית מוסמכת '
למה כ"כ "טבעי להניח שאות אקדמאית מוסמכת
09/12/2009 | 22:07
6
45
ואף בעלת תואר שני תצטרך לעשות זאת" ??

טבעי להניח שאחות שכזו - לא תצטרך לעשות זאת.

מדוע נקודת ההנחה שלך היא שכוח העזר עסוקה יותר מהאחות ?! עם כל הכבוד, ויש כבוד - תפקידה של האחות עמוס לאין שיעור, ואין שום סיבה להניח שהיא תצטרך לחתל/לרחוץ/לכבס ולנקות כי כוח העזר/המנקה עסוקה.

צריך שיהא לכל אחד את תפקידו. פר הגדרה. גם אם החיים במחלקה מאוד דינמיים. הגדרת תפקיד רק תעשה אותם פשוטים יותר לעשייה.
לצפיה ב-'טבעי להניח כי אחריות הבלעדית על הטיפול היא '
טבעי להניח כי אחריות הבלעדית על הטיפול היא
13/12/2009 | 15:08
5
35
בידי האחות המוסמכת. וממש לא בגלל שכוח עזר עסוקה יותר מהאחות. אם תשימי לב, התפקיד של כוח עזר הוא הקל ביותר, היא עושה מה שמבקשים ממנה, מבלי להפעיל שיקול דעת וללא אחריות על התוצאות. היא מסיימת את העבודה בזמן ולא נשארת אחרי השעה 3/11/7 כדי לכתוב דיווח בקרדקס או להעביר משמרת. בואי נגיד שלכוח עזר כואב הגב והרגליים, ולאחות כואב הגב הרגליים ובעיקר הראש.
לצפיה ב-'כלומר, לפי דבריך - בכלל צריך שיהא זה הרופא '
כלומר, לפי דבריך - בכלל צריך שיהא זה הרופא
14/12/2009 | 13:45
4
36
שיעשה הכל.

הרי, אחרי הכל, האחות בסה"כ עושה דברו (בחלק ניכר מהמקרים, ופר הגדרה). ולכן , לשיטתך - הרופא (שהוא האדם העיקרי האחראי למטופל והאדם העיקרי שיישא בתוצאות) והאדם העיקרי שישאר במחלקה מעבר לנדרש ולפיכך - הרופא הוא זה שצריך להיות אחראי ולבצע כל פעילויות הקשורות במטופל, ובכלל זה ADL.

האחריות הבלעדית על הטיפול במטופל הינה של הרופא. הוא זה שמחליט, קובע, ומורה על הטיפול. כל השאר - בד"כ רק מבצעים דברו. (כן, גם מרבית האחיות הן נעדרות שיקול דעת....ובחלק מהמקרים בסה"כ מקיימות הוראות...)

בקיצור, עם כל הניסיון להאדרת שמה של האחות - אילולא יינתנו לה יותר תחומי אחריות, סמכות, וידע, ואילולא יילקחו ממנה שאר פעילויות מינוריות מטופשות (קרי ADL) - היא לא הרבה יותר מאשר כח עזר.
לצפיה ב-'מסכימה איתך...'
מסכימה איתך...
14/12/2009 | 14:15
65
ועד כמה שלא נעים להודות,אבל כן,מסתבר שלמדתי 4 שנים באוניברסיטה כדי להיות כוח עזר בכירה
לצפיה ב-'איך הגעת לתובנות האלה, אני ממש המומה'
איך הגעת לתובנות האלה, אני ממש המומה
16/12/2009 | 10:50
2
36
ואם איני טועה, את סיימת את לימודיך ממש לא מזמן, כך שאת לא שייכת לדור של אחיות "הכנועות" לפקודותיו של הרופא? אז באיזה בית ספר לסיעוד את למדת שהחדיר לך  במשך שנתיים וחצי את השטויות האלה?
ורק כדי שמשתתפי הפורום האחרים שעדיין מתלבטים לגבי המקצוע  יקראו ויבינו, אגיב לדבריך. האחות היא ממש לא "בסה"כ עושה דברו  (בחלק ניכר מהמקרים, ופר הגדרה)". הרופא הוא אחראי על הטיפול הרפואי והאחות אחראית על הטיפול הסיעודי. נראה לך הגיוני שאחות תתן דין על סיבוכי הניתוח? או לחלופין, הרופא יהיה אחראי לתוצאות הורדת מטופל עם DVT (פקקת ורידים עמוקה) שהאחות המוסמכת לא הבחינה  וגרימת PE (תסחיף ראתי) כתוצאה מכך?
לצפיה ב-'אני אגיד לך בדיוק איזה בי"ס החדיר לי את '
אני אגיד לך בדיוק איזה בי"ס החדיר לי את
16/12/2009 | 16:28
1
47
התובנות הללו....

ה-ש-ט-ח. המחלקות. העבודה היומיומית. לא שום בי"ס אחר.

ותרשי לי לשים בצד את כל שיעורי הפרופסיונליזציה שכל קשר בינם לבין המציאות מקרי בהחלט... ביה"ס יכול לברבר מכאן ועד להודעה חדשה על  CASE Management ומקצוענות, ופרופסיונליזציה... השטח עדיין רחוק מכך שנות דור, אם לא יותר. (ולשאלתך - בודאי שהרופא יהא אחראי לכך. הוא אמור לתת הוראה להורדת אותו מטופל...)
לצפיה ב-'אני מקווה שצפית בתוכנית "המקור" בערוץ 10'
אני מקווה שצפית בתוכנית "המקור" בערוץ 10
17/12/2009 | 10:38
43
בתוכנית נדון מוות של יולדת לאחר לידת תאומים בניתוח קיסרי בהדסה לפני שנה.היולדת, נפטרה מדימום תוך בטני אשר לא זוהה על ידי הצוות המקצועי הסיעודי והרפואי. סימנים חיוניים שהאחות האחראית ממדה (דופק מהיר ולחץ הדם הנמוך), לא התריעו בפניה שמשהו לא תקין ויש לחקור את עניין התלונות על כאבי בטן עזים מתמשכים לעומק יותר ולא להסתפק במתן משככי כאבים בלבד שכמובן ניתנו בהוראת הרופא. בתחקיר שערך משרד הבריאות, נקבע כי האחות האחראית לא התעלמה מתלונותיה של היולדת אלא כשלה בהבנת המצב הרפואי. לפי השקפותיך, האומרות שהרופא אמור לתת הוראה להורדת חולה מהמיטה, כנראה שמשרד הבריאות צודק במסקנותיו.
לצפיה ב-'רק חשבתי שמתי לב למשהו... '
רק חשבתי שמתי לב למשהו...
10/12/2009 | 06:18
1
40

ואולי על זה בידיוק נופלים הדברים.

אני רוצה לאחל לך הצלחה רבה בהתנסות הקלינית, ש"תפלי" על מורה לסיעוד/מדריכה שתאפשר לך ליישם לא רק ביצוע ותרגול ADL וסימנים חיוניים כמו שכתבת, אלא גם תדונו ותבצעו מיומנויות הקשורות למושגים שצייינת : "אטלקטיזיס" "ספורציזיס" "מערכת הגולג'י"  "תסמונת טרנר"  ועוד הרבה דברים אחרים. בהצלחה

קודם כל תודה על איחולי ההצלחה.

אבל למיטב הבנתי - אין שום מיומנות שמתייחסת למערכת הגולג'י לדוגמא. אין שום מיומנות ספיצפית שמתייחסת לספורציזיס, תסמונת טרנר. לגביי אטקלקטזיס יש כמה מיומנות שנקשקרות עם מניעת הסיבוך.

אני אחדד את דבריי באמירה - אין מיומנויות שתכליתן השימוש הישיר בידע בקורסי הבסיס שלמדנו. כמו כימיה, ביוכימיה, פיזיולוגיה, ביולוגיה של התא ועוד כמה שחסכתי. ואפילו בפרמקולוגיה! הבנת מנגון התרופה רחוק מלהקנות לי את הזכות להשתמש בידע הזה - ע"י שינוי תרופות - שוב כי מלמדים אותנו רק לצורך ההשכלה הכללית שלנו, הרבה פעמים אני נתקלת במשפטים של מרצים. "בלה בלה בלה, אבל זה לא בשבילכם, ואת זה אתם לא צריכים לדעת, זה לרופאים, ואם תראו בן אדם בהלם אנאפילקטי מה שתצטרכו לדעת זה לקרוא לרופא, ואיפה התרופות".

אני חושבת שהמערכת (אני מתכוונת לפחות מהצד האקדמי) קצת לא יודעת איך לעכל את יצור הכלאיים שנקרא "אחות-מוסמכות-אקדמאית".

אני אשמח לגלות שאני טועה, ואני גם אשמח להיות מאילו שבתחומם מוכיחים אחרת, לעומת זאת, אני רואה ממה העלה לפנינו האח הצעיר מדבריו, והציטוט שהביא מאחות צעירה אחרת, שהולך להיות מאבק קשה. והדילמה בין אם לדאוג לנישה שלי ושלי אישית יהיה נחמד, ולבין הרצון לקדם את מעמד האחות האקדמית בישראל (טוב לפחות נתחיל לקדם את מעמד האחות האקדמאית במחלקה כן?:) תהיה גדולה.

מלבד הדילמה - איך בכלל עושים את זה?

מה דעתכם?

לצפיה ב-'לא יודעת...'
לא יודעת...
11/12/2009 | 13:09
29
אכן המערכת האקדמית(ולא רק היא) לאי כולה לעכל את הייצור של "אחות מוסמכת אקדמאית"-אחרי הניסוי (הלא המוצלח?) להפוך את האחות ל"אקדמאית" המערכת קיבלה דור של מוטנטים שמסרבים לבצע את עבודתם המסורתית במלונאות ו-ADL,מעלים דרישות מופרכות לעלייה בשכר(אבוי!),רוצים להשתמש בידע רפואי לא רק להשכלה כללית...אחדים מהמוטנטים(הזן האלים במיוחד) אף נראו כמנסים לתקוף את המורות לסיעוד..."אחות" ו"אקדמאית" לא הולכים ביחד...

אין לי שום מושג איך אני אישית יכולה להלחם עם המערכת ולקדם את מעמד האחות האקדמאית בישראל...המלאכה הזו נראת לי קצת קשה...אז מה עושים?אני אישית הייתי אומרת לראות איך זה בחו"ל(אגב,לא בטוחה ששם הכל לגמרי אחרת,השאלה עד כמה סביר ומקובל מה שיש שם) או....אפילו להחליף מקצוע(רפואה?שתיווצר מפלצת שעוד לא ידועה (?) לאנושות-רופאה שהייתה פעם אחות מוסמכת אקדמאית)

וכמובן,יש תמיד אופציה לחפש נישה שמתאימה לך אישית עד שאת משנה את המערכת/בורחת לחו"ל/לומדת מקצוע אחר...
לצפיה ב-'אין מקום'
אין מקום
05/12/2009 | 14:37
31
אין מקום לאחיות(וכמובן,אחים) לטפל ב-ADL...
לאחיות יש הרבה תפקידים אחרים שהמשמרת לא מספיקה כדי לבצע אותם...ללמוד 4 שנים,ואח"כ ללמוד עוד ועדיין לעשות את זה(כשכעיקרון את זה יכול לעשות אדם ללא הכשרה או עם הכשרה בסיסית )..
כך יוצא שאחות עושה את עבודתה וגם עבודה של כח עזר תמורת משכורת שלה(ממש לא מספקת בעיני..)...ואין הגדרה מדוייקת מהו תפקיד האחות,מה שמאפשר למערכת לחסוך בצורה מטורפת,לשים את האחות כסתימה לכל חור(סליחה על הביטוי המוזר) ולהתייחס אליה כזבל...וכך גם לסכן מטופלים...
אלה שטוענים ש"סיעוד בסיסי" זה תפקיד האחות תוקעים מאוד את המקצוע
לצפיה ב-'מנקודת מבט של סטונדטית לפני התנסות קלינית'
מנקודת מבט של סטונדטית לפני התנסות קלינית
06/12/2009 | 13:48
22
110
כמובן שהכותרת מעלה חשובה. ובכל זאת התייחסותי לנושא.

אשמח לשתף אתכם בלבטיי ולשמוע את דעתכם, אני לומדת במסלול האקדמי של אוניברסיטת חיפה, חלק מהשיעורים מתבצעים בפקולטה לרפואה של הטכניון.

הלימודים כוללים שינון כידוע לכם, של תת-תתי פרטים ותהליכים ביולוגיים מרתקים.

באחת ההרצאות, (מחלות זיהומיות), סיפר המרצה (רופא מומחה למחלות זיהומיות) מדוע הרופאים אוהבים לשים קטטר לחולים - בכדי לנטר את מצב החולה ולקבל מידע חיוני על תפקוד הלב לדוגמא, ואילו האחות מאידך מעוניינת לשים קטטר לחולה בכדי שהיא לא תצטרך להחליף טיטולים. יצא לו לאותו מרצה להגיד את זה פעמיים באותה ההרצאה.

החלפתי צבעים בכסא. תהיתי בליבי, האם יבוא לידי ביטוי בעבודתי כאחות שאני למדתי מה זה  "אטלקטיזיס" "ספורציזיס" "מערכת הגולג'י"  "תסמונת טרנר" ואני מכירה את השמות של חלבונים בגוף והפקטורים והקו-פקטורים, וכל זה, וששאלה במבחן עשויה להמכיל בין 8 מילים שמתוך 7 בלעז וכל מילה יותר סבוכה מהשנייה כמו למשל "אנמיה היפוציטוכרמטית" שאני לומדת את דקויות ההבדלים שבין המחלות והגורמים להן,

האם כל זה יהיה לטובת החלפת טיטול? שהרי בשביל להחליף טיטול, מיומנת כפיים גרידא אפילו קרוא וכתוב לא צריך לדעת. בטח שלא תואר.

בחלק מהרצאות שלנו מציגים לנו מושג כפי שהוזכר כאן "ניהול הטיפול" - אני תוהה שמא זה לא איזה מכבסת מילים אינלטקטואלית שמשמעותה המעשית - בחלק מהמקרים (וכולי תקווה שלא ברוב) ADL + סימנים חיוניים.

אז היום ומידי פעם אני שואלת את עצמי, מה יהיה בהתנסות הקלינית? האם עיקרה ADL?

האם הADL אכן מבזה את האחות? או שמא בכלל הודבק לסיעוד (סעד החולה!) תואר תותב? וכל הלימודים מעניינים ככל שיהיו הינם בסיסי תיאורטי נאה אבל אין בו למעשה כמעט צורך שכן גם אם אני מבינה היטב את הסיבוכים שעשויים לנבוע מאי ניוד חולה, האם בעצם נדרשתי ללמוד כל כך הרבה בשביל בסה"כ לשנות לו תנוחה? זהו לא דבר של מה בכך עבור אותו חולה, וברור לי כמו מפירמידת הצרכים של מאסלו כי הצרכים מהADL קודמים לאדם מכל וכל, ובכל זאת אני שואלת את עצמי האם לעבודה כזו אני מייחלת? האם הילת המלאך שיש לאחות הרחמנייה הולמת אותי כאדם בעל תואר? האם זוהי לא עבודתם הקדושה של מי שאינו מסוגל (מכל סיבה שהיא) ללמוד לימודים גבוהים?

אז מה בעצם יעשה "הסיעוד" בלי ADL? ואני גם תוהה בהמשך לדברים שנאמרו כאן, איך תדע אותה סייעת כוח עזר, לקרוא לאחות לזהות מלנה? לזהות התחלה של התפתחות פצע לחץ? אולי "ניהול הטיפול" המלא והאבסולטי של האחות בחולה אפשר בעצם למלא בהכשרה זריזה מאוד והנחייה של כוחות העזר? האם לכוח עזר יש מוטיבציה לעזור לאחות? (אין לי מושג).

בקיצור דעתי - בגלל שלא באתי מהשטח אין לי מושג כמה זה באמת "נורא" לנהל טיפול באופן מלא עם ADL

וסליחה שבחרת במילה נורא, וכן כמובן שכל עבודה מכבדת את בעליה ואם זאת, אני חוששת שכן יש דבר כזה שנקרא "הכשרת יתר" - בתרגום חופשי מאנגלית).

לצפיה ב-'מנקודת מבט של אח צעיר מהשטח'
מנקודת מבט של אח צעיר מהשטח
06/12/2009 | 22:08
21
59
אמנם אני אח צעיר,סה"כ 3.5 שנים במערכת ,אך אני יכול לאמר בפה מלא שאני רואה במו עיניי את גודל התסכול והמרמור העמוקים של האחים והאחיות הטריים שמגיעים למקצוע. אחרי 4 שנים של לימודים קשים ומפרכים הכוללים לימודים ברמה שלא מביישת שום רופא,אחרי התנסויות קליניות לא פשוטות ודרישה לעמידה במחנים קשים ומייגעים. אותם אחים ואחיות חדשים נותרים המומים כאשר הם נדרשים לרחוץ חולה,להחליף טיטול לחולה,לשים סיר לחולה,או להחליף מצעים ספוגים בשתן לחולה הקשיש המסכן שלא ראה בלילה כמו שצריך היכן הפתח לבקבוק השתן...
לא פעם ולא פעמיים שמעתי את המשפט מאחיות צעירות : "מה בשביל זה למדתי"..?  בתחושת השפלה כל כך קשה...
אני חושב שיש ניצול של מערכת הבריאות של אחיות כנועות ותמימות שמוכנות לבצע עבודה של כוח עזר בשל אילוצים תקציביים כאלו ואחרים . והשאלה הנשאלת האם אילוצים אלו אכן קיימים באמת?
ממה שאני רואה מהשטח ,הדור הצעיר אינו מעוניין לעשות עבודות ADL ומחפש נישות אחרות במקצוע ללא ADL.
חלק אחר ממהר ללמוד תואר שני ניהולי כלשהו על מנת "לברוח במהרה" מהשטח לתפקיד ניהולי בבתי החולים או מחוצה להם.
זו התמונה המציאותית כרגע בשטח...
הבעייה הקשה היא שהתפקידים הניהולים הינם בודדים ביותר ואילו להיות ליד מיטת החולה כאח/ות מן השורה,עם השנים רבים מוותרים על "התענוג המפוקפק"...
נקודה למחשבה לכולנו...
לצפיה ב-'והארה אחת ( או יותר, נראה בהמשך ) '
והארה אחת ( או יותר, נראה בהמשך )
07/12/2009 | 06:24
20
51
למה שעומד מאחורי הדברים.......
אתה מעלה כאן, מעבר להרבה כאב ותסכול, סוגיה שחשוב לדיין ואולי להעלות לאנשי החינוך
כולנו עברנו הכשרה דומה לשלך, רצינית ומאתגרת, רצופים בתהליך של רכישת ידע סעודי גבוה ( ותסלח לי שאני לא עורכת השוואות עם רופאים או שאר מקצועות  - האם זו המראה שאנחנו צריכים להביט בה כדי לדעת מי אנחנו? ) ועדיין לא חשנו תסכול כל כך עמוק וסלידה בולטת כמו שאתה מבטא, שלא ישתמע כי הADL בעיניי הוא פסגת השאיפות, אבל ככלי וכחלק מהעבודה הוא לא פסול ולא עיקר הקושי לדעתי
לכן, אולי הבעיה ושורשיה נעוצים עמוק בתהליך ההכשרה של הדור החדש, הלומד להיות יותר "מנהל" ופחות "מטפל" ........ ( מה את חושבת המורה? )

אנשים הסולדים מאנשים לא הייתי רוצה לראות בין מנהלי הטיפול בכל דרגה שהיא מכל נקודת השקפה ( מקצועית או אישית ) שאביט בעצמנו

ו - עומק הבעיה טמון ( גם ) במבנה מערכת הבריאות ובגודל ( קוטן? ) תקניה
אחות אחראית על יותר מידי מטופלים ועומס עצום של משימות ביום יום שלה ולכן הבולטות הרבה של הADL, במידה וישתנה משהו בסיסי ( עתידני משהו אבל מה אכפת לי לכתוב תסריט ) אפשר יהיה לתכנן טיפול ע"י כוחות מיומנים למשימות שונות כאשר ככלל צרכי כל מטופל ממולאים בצורה הנכונה ביותר

ואני רצה לעבודה......

לצפיה ב-'ההכשרה למקצוע וADL'
ההכשרה למקצוע וADL
07/12/2009 | 10:23
1
36
הדור הצעיר היום חושב שאם למד 4 שנים ונבחן בעשרות מבחנים כסטודנט על חומר ב: אנטומיה,פיזיולוגיה,פולמונולוגיה,קרדיולוגיה,נפרולוגיה ועוד..
ורכש ידע רב והא אקדמאי עליו לעבוד ביומיום עבודה מקצועית,עבודה שלא כל אחד יכול לעשותה,אלא רק אותו אחד או אחת שלמד 4 שנים לימודי אח/ות מוסמכ/ת ,יוכל לבצע אותה. כל הפעולות שהזכרתי קרי: רחצה,לבוש,שינויי תנוחות,החלפת טיטולים,הגשת סיר לחולות,ריקון בקבוקי שתן,הורדה והרמת חולה מהמיטה לשירותים ועוד הינן מיומנויות פשוטות שכל אדם בור וחסר השכלה מהרחוב יכול לבצען בהצלחה וללא כל קושי ולכן עליהם להיות נחלתן של כוחות עזר בלבד ולא של אחיות ואחים משכילים ובעלי ידע רב.המשך ביצוע פעולות הADL גורמות לתסכול עז ומרמור בקרב אחים ואחיות ובצדק רב. לא ייעלה על הדעת שיידרשו מאיתנו ידע רב,עמידה במבחנים תקופתיים כגון: לומדת דם,חשבון רוקחי,מבחן זיהומים . יציאה ללימודי תואר ראשון,שני,קורסים על בסיסיים ובד בבד יידרשו מאיתנו להחליף טיטולים,זה לא עולה בקנה אחד...
אם רוצים שמקצוע האחות יהיה אי פעם פרופסיה לפי דעתי האישית יש להוריד לחלוטין ממקצוע האחות את עבודות הADL ולשפר משמעותית את השכר.
התעסקות בפעולות פשוטות ולא מקצועיות גורם למקצוע להיראות לא יוקרתי ונחות וכך המקצוע נתפס מזה שנים לצערי הרב..
לצפיה ב-'באותו נושא: ציטוט של אחות טרייה מפורום אחר..'
באותו נושא: ציטוט של אחות טרייה מפורום אחר..
07/12/2009 | 19:28
43
תדמית האחות מושפעת:
א. מהעבר (בו תפקידה הסתכם במלונאות והסעדה).
ב. תפיסת הציבור לגבי חוסר השכלתה (נכון שזהו דור הולך ונכחד של אחיות, אבל עדיין חלק ניכר מהציבור חושב שאחיות הן נטולות השכלה, ובסה"כ "ממלאות הוראות". רוב הציבור לא יודע שבפועל זה לעיתים קרובות הפוך...)
ג. תפיסתה כ"ממלאת הוראות", ולא כמפעילת שיקול דעת.
ד. תפקידה הלכה למעשה כמחליפת טיטולים, מאכילה, רוחצת, מנקה, כלבויניקית. תפקיד אליו נחשף רוב הציבור.
כל עוד אחיות ימלאו תפקידים אלו - הן מעולם לא ייתפסו אחרת. והדימוי שלהן לעולם יוותר נמוך.
מטופל המרשה לעצמו לומר "אחות, בואי תחליפי חיתול" בודאי לא חושב שהאחות הזו היא בעלת ידע והשכלה. (כי אדם משכיל לא היה מסכים לבצע תפקידים אלו, ובכדי לבצע אותם - אין צורך בהשכלה)

גם אילו היתה האחות מרויחה מיליונים - אם תמשיך להיות נעדרת סמכויות ולבצע תפקידים "פשוטים" - יוותר דימויה המקצועי נמוך.
לצפיה ב-'בהחלט קיים פער בין הסטודנטים המגיעים כיום'
בהחלט קיים פער בין הסטודנטים המגיעים כיום
07/12/2009 | 11:22
7
56
למקצוע הסיעוד לבין אלה שלמדו לפני עשור (וזה בעיקר מעידות העמיתות שלי שנמצאות יותר מעשור בתפקיד המורה לסיעוד). כיום יש מעט סטודנטים שבאים ללימודי סיעוד כי הם באמת מבינים את מהות ומשמעות המקצוע. חלק עדיין מאמינים שעבודת האחות זה כמו ב- ER, יש אקשן, מלא אדרנלין, יש התאהבויות בין רופאים ואחיות, כל היום מסתובבים עם הצרטר ביד ובכלל מגע בין אחות למטופל לא קיים.
תהליך ההכשרה לא השתנה בהרבה מלבד שיש יותר סמכויות וביצוע עצמאי של מיומנויות קליניות. יותר דגש הושם בשנים האחרונות, בעיקבות כך, על קבלת החלטות קליניות ומיומנויות חשיבה קריטית. כנראה שמכאן, הסטודנטים מגיעים למסקנה שביצוע ADL הוא כבר לא במסגרת תפקיד האחות המוסמכת.
לצפיה ב-'קטארזיס'
קטארזיס
07/12/2009 | 18:49
6
38
יופי,סוף סוף הגענו לזה שסטודנטים באים לסיעוד כי ראו יותר מידיER וחושבים שאחרי סיום הלימודים יוכלו להסתובב עם הצ'רטר,להתאהב ברופאים ולא יראו מטופלים..."הסטודנטים לסיעוד של היום הם לא הסטודנטים של פעם"...הגעתי לקטארזיס מלא ומוצלח כשקראתי את השורות האלה...תודה
כל עוד שמורות לסיעוד בגישה זו,המקצוע הזה ישאר מה שהוא עכשיו-במקום לעודד אנשים שבחרו ללמוד סיעוד למרות הכל,אלה התגובות שמקבלים ממורות לסיעוד למיניהן...
לא פלא שאף אחד לא רוצה להיות אח/ות...
בקצב הזה,ישארו במקצוע רק מורות לסיעוד שהתענוג להתעסק ב-ADL כוללני,הוליסטי וביופסיכוסוציאלי יהיה כולו שלהן,כי אף אחד לא יבוא ללמוד סיעוד וכל מי הספיק ללמוד יברח לחו"ל או יעשה הסבת מקצוע...(דרך אגב,מקצוע הסבה-אחלה נושא לשירשור הבא..)
לצפיה ב-'ומה לדעתך הפתרון למצב הקיים מורה לסיעוד יקרה?'
ומה לדעתך הפתרון למצב הקיים מורה לסיעוד יקרה?
07/12/2009 | 19:47
1
28
לצפיה ב-'הפתרון הוא חינוך חינוך וחינוך'
הפתרון הוא חינוך חינוך וחינוך
08/12/2009 | 10:25
43
ודעתי האישית היא שלא כל אחד שמגיע ללמוד סיעוד יש לשבחו על כך, לא כל אחד שמתקבל חייב או יכול להיות אחות. במידה והוא לא מתאים למקצוע (מכל סיבה שהיא), יש לסייע לו להפסיק את הלימודים בכבוד. בחמש השנים האחרונות לא פעם נשאלתי על ידי אחיות אחריאות איך סטודניטים מסויימים  יצליחו אי פעם לתפקד כאח/את מוסמכ/ת אקדמאי/ת? איך בכלל אפשר לקדם אחות להיות אחראית משמרת אם אחרי שנה של עבודה במחלקה אקוטית פעילה היא עדיין לא מחלקת תרופות כי נכשלה פעם אחרי פעם במבחן פרמקולוגיה שעורכת הנהלת הסיעוד של בית החולים? בסופו של דבר, אותה האחות "תנדוד" ממחלקה למחלקה עד שתפלט מהמסגרת. וככה חוזר חלילי במקום עבודה אחר.
לצפיה ב-'אני מרגישה שתגובותיך'
אני מרגישה שתגובותיך
08/12/2009 | 10:32
1
44
גולשות לפסים אישיים ולו בגלל שדעותי שונות משלך, אלא יותר בגלל שאני מורה לסיעוד. הנה סוף סוף, יש לך הזדמנות "להיכנס" במורה לסיעוד מבלי שיהיו לכך השלכות כלשהן...............
וכן, הייתי מאוד רוצה שמורות לסיעוד שאני מכירה ומעריכה מאוד, יחזרו למחלקות להעניק למטופלים טיפול כוללני הוליסטי וביופסיכוסוציאלי הכולל ADL.כפי שכתבת.
לצפיה ב-'מורה לסיעוד שלום לך. את תומכת נפלא פה '
מורה לסיעוד שלום לך. את תומכת נפלא פה
08/12/2009 | 14:45
42
בסטודנטים. אבל אני קורא את מה שכתבת ושואל את עצמי. האם את גם חולה במחלה הזאת? מחלה של דיקטטורה של הדעה. שרק ה"מורה" יודעת? לא שמתי לב EVIL MOON תקפה אותך או משהו. היא סך הכל ביטאה את הדעה שלה. ואיפה : "גולשות לפסים אישיים ולו בגלל שדעותי שונות משלך, אלא יותר בגלל שאני מורה לסיעוד. הנה סוף סוף, יש לך הזדמנות "להיכנס" במורה לסיעוד מבלי שיהיו לכך השלכות כלשהן..............."
השאלה מתי כבר בתי הספר לסיעוד יתבגרו כבר. אני מרגיש ב20 שנה האחרונות לא השתנה שום דבר.
לצפיה ב-'evil moon1- איזה ניק! את עוד תגדלי ותלמדי '
evil moon1- איזה ניק! את עוד תגדלי ותלמדי
08/12/2009 | 14:39
1
31
שמורות לסיעוד לא משפיעות על כלום בשטח. בעבודה. הן נותנות לך את הבסיס. את הידע (חלק בספק). אבל בעבודה יומיומית הן לא מורגשות בכלל. בכלום. הן יושבות במגדל השן ( ב"ס לסיעוד) ושכחו כבר מה זה חולה אמיתי. רובם הלכו לעבוד בזה כי הן לא רוצות לראות חולים. תיכף אני אחתוף ממנהלת הפורום. דרך אגב מורה לסיעוד הנכבדה כאן מצטיירת כלא כזאת. אז ממש לא משנה אם ילמדו אותך בב"ס לסיעוד רחצה או לא. דרך אגב מי שכן קובע יושב במגדל עוד יותר גבוה במשרד הבריאות. ואנשיו בכלל מנותקים מהמציאות היומיומית.
לצפיה ב-''
08/12/2009 | 16:43
21
אתה נראה לי אדם עם ניסיוןתודה על העידוד...
משום מה המערכת כולה(כולל בתי ספר הסיעוד,כמובן..)מזכירה לי מאוד את בית החולים הפסיכיאטרי המזעזע שעבדתי בו...
תודה על מחמאות על הניק(כנראה הוא מבטא אגרסיה סמויה יחד עם הנטיה לתקוף מורות לסיעוד ו"להכנס" בהן

שיהיה לנו רק טוב...
לצפיה ב-'קנגה, הכשרת האחים/ות היום אינה דומה כלל וכלל'
קנגה, הכשרת האחים/ות היום אינה דומה כלל וכלל
08/12/2009 | 15:21
9
55
להכשרת האחיות בעבר. נדמה כאילו מדובר בהכשרה לשני מקצועות שונים בתכלית.

כשהחלטתי ללכת ללמוד סיעוד במסלול הסבת אקדמאים - כולם הרימו גבה. בעלי הגדיל וסיפר על 2 מגמות שהיו בבית ספרו - אחת "נגרות" לבנים, והשניה "סיעוד" לנשים. 2 מגמות אלו יועדו לאותם תלמידים בלתי מוצלחים שלא יכלו לעמוד בבחינות בגרות עיוניות. אותם תלמידים נחשלים.

אח"כ פגשתי חברה נוספת. וגם היא, לאחר תהיה ממושכת ("אַת ? אחות ? השתגעת ?") - גם היא סיפרה על מגמת הסיעוד בבית סיפרה שיועדה עבור אותן בנות חסרות כישורים.

אח"כ נזכרתי שגם בקרב בנות כיתתי - אלו שפנו ללמוד סיעוד היו, איך לומר..... לא מן המוצלחות שבחבורה. אלו היו החלשות, ש... האקדמיה לא היתה עבורן. כולנו הלכנו לאדמיה. הן הלכו ללמוד סיעוד. (או תפירה...)

מה אני רוצה לומר בזה ? שהסיעוד עבר ועובר מהפך רציני. מעיסוק הכרוך בעמל כפיים, שכל אדם חסר כישורים יכול לבצע - אל מקצוע פרופסיונלי הכרוך בהישגים אקדמיים, ולא רק בעבודת שטח מייגעת ושחורה.

בעבר - הסיעוד אינו היה מקצוע אקדמי. הסיעוד היה עיסוק (לא, לא מקצוע) הכרוך בעמל כפיים, ולא בחשיבה. האחיות היו עוסקות בכל מיני תפקידי מלונאות, שירותי הסעדה, האכלה, רחצה, הלבשה, ושום דבר מקצועי מדי. כך גם היתה ההכשרה. אחת המדריכות שלי סיפרה לנו כיצד בתקופתה "למדו כיצד להציע מיטות. כיצד להגיש אוכל. כיצד להיראות (עם קאפ כזה או אחר). כיצד לחתל. כיצד לשנות תנוחה. כיצד להרים, להוריד, להושיב...."  
אך מכוון שבמילא מי שפנה לתחום זה - לא היה מן המוכשרים שיש - הרי שאף אחד לא ציפה מעצמו ליותר סמכות וידע.

היום זה אחרת. לגמרי. האקדמיזציה השתלטה גם על תחום הסיעוד.

אני לא חושבת שמי שסולד מ-ADL סולד מאנשים. אני כן חושבת שכיום, אנשים ההולכים ללמוד 4 שנים באקדמיה - לא רוצים למצוא עצמם אח"כ בתפקידים הקטנים משמעותית על כישוריהם והשכלתם. זה מתסכל. מי שפנה ללימודי סיעוד (שאינם קלים, ובהחלט דורשניים, גם יחסית לתחומים אקדמיים אחרים) - אוהב אנשים. והרצון לעסוק בתחום לימודיו (ולא, לא מלמדים היום ADL בלימודים. מבטיחה לך) - הוא יותר מלגיטימי. מי שהשקיע 4 שנים בלימודי אנטומיה, וביוכימיה, ופרמקולוגיה, ופיזיולוגיה, ומבנה התא - לא צריך להציע מיטות, ולשמש כמלונאי. פשוט לא.
מי שלא למד להציע מיטות, ולהחליף חיתולים - לא צריך לבצע זאת. זה בזבוז משווע של כ"א איכותי. ומן הסתם, גם מעניק טיפול מאוד לא איכותי (כי ככה זה כשאנשים מתוסכלים בעבודתם, ממורמרים ולא מבינים לשם מה למדו 4 שנים ?! )

אז זו דעתי. ADL לא צריך להיות חלק מעבודת אחות מוסמכת אקדמאית. לחלוטין לא. עבודת ADL לא עולה בקנה אחד עם הכשרת האחיות כיום שהיא דורשנית ומפרכת.
לצפיה ב-'יקירתי המפציעה'
יקירתי המפציעה
08/12/2009 | 16:05
7
42
בבית הספר שלמד בעלך מגמת הסיעוד היתה הכשרה של מטפלות ואחיות מעשיות ( למוכשרות שבהן ) וכלל לא "אחות מוסמכת" או אקדמאית של זמני ( כן, אחרי הדינוזאורים באו הקנגרו ורק אח"כ היתר, לא ככה? )
אני לא באה להציג את התארים שלי או של בנות דורי, לא באה להתנצל על ההכשרה שקיבלנו רק באה לסבר אות אוזנך שמרוב מנהלי טיפול יש בעיה קשה ב"שטח  ( איזו מילה מורכבת היא שטח...)
לא, אני לא אוהבת לבצע ADL בזמני הפנוי או המקצועי, זה לא שייך בכלל לאהבה, אני מאמינה שידע וגם מיומנות מקנים את הסמכות והאחריות, וכן, יש כאן האצלת סמכות ואחריות כלפי צוות פחות משכיל שזה תפקידו ( והלוואי והיו דואגים גם לתקנון מתאים יותר אותו במחלקות ).
להחליף חיתולים / מצעים/ ולהאכיל....זו עבודה קשה ולא מתגמלת ( ואף פעם לא היתה כזו, מלבד החיתולים המריחים ניחוחות של התינוקות הפרטיים שלנו ) וכולנו יודעים שגם כוחות העזר לא אוהבים לעשות אותם אך אין "טעם" מקצועי ואו אנושי להתערבויות גבוהות סיעודית אם לא ימולאו הצרכים הבסיסיים ( ולמה אף אחד לא כתב מסלאו? זה נחות יותר ופחות סקסי ומבנה התא? )
תאמיני לי, אם תסתכלו קצת לצד השני של המיטה  - החלק הזה של הטיפול ימנע או יציל מסיבוכים ( פצעי לחץ , היפו, היפרגליקמיות ) ויאפשר להגיש טיפול באיכות האידיאלית שהוכשרו אליה גם ( ולא רק ) הבוגרים הצעירים שלנו
לצפיה ב-'אמרתי מאסלו - צדיקה שכמוני :)'
אמרתי מאסלו - צדיקה שכמוני :)
08/12/2009 | 19:15
1
27
לצפיה ב-'ובבניין ציון ננוחם '
ובבניין ציון ננוחם
08/12/2009 | 19:36
18
לצפיה ב-'לא דיברתי עוד על אהבה....'
לא דיברתי עוד על אהבה....
08/12/2009 | 19:46
4
44
אהבה אינה רלבנטית לענין. אין פה ענין של אהבה (כן/לא אוהבת להחליף חיתולים). זה לא קשור. לא רלבנטי. ולא הוזכר על ידי בשום מקרה. מדובר על מקצוענות. לא על אהבה. אחות זה מקצוע. ומקצוע צריך שתהא לו הגדרה מקצועית. אין פה ענין של אהבה כן או לא. יש פה ענין של עבודה מקצועית - כן או לא. והחלפת חיתול אינה מקצועית בשום צורה שהיא. גם לא החלפת מצעים (בחיי שאת שני הנ"ל עושה הבייביסיטר שלי בת ה-16, וללא כל השכלה רלבנטית). גם לא רחצה, גילוח וצחצוח. ממש, אבל ממש לא.

עבודה מקצוענית צריכה להתבצע ע"י אחות (ובכלל זה - הכנסת קטטר, או זונדה, למרות שגם הם אינן בדיוק נעימות במיוחד, או וונפלון, או כל דבר שהוא בגדר "מקצועי", גם אם לא אהוב במיוחד. אין פה שום קשר לאוהב/לא אוהב. השיקול היחיד צריך להיות "מקצועי/לא מקצועי"). עבודות טיפול ל"שיפור השירות" צריכות להתבצע ע"י אחרים שיוכשרו לכך. (גם אומדן פצעי לחץ זה לא בדיוק סיפור גדול לאמוד.... ראיתי כוות עזר שעושות זאת מצויין).

אני חושבת שבעיית השטח הגדולה נובעת מהעדר הגדרת תפקיד. מכך שאחות כיום עושה ה-כ-ל ובעצם - לא עושה כלום. (למעט מחלקות מאוד מסויימות). ולא מכך שכולם רוצים להיות מנהלים.
ושוב, אף אחד לא דיבר על ניהול. לא כולם רוצים להיות מנהלים. יש כאלה (וזה רובנו) שפשוט רוצים לעבוד בעבודה מקצועית, ולא בעבודה שכל פועל זר או ילדה בת 16 מסוגלים לבצע... לא בשביל זה למדנו. יש כאלו שרוצים להחדיר קטטר בשביל לבצע אומדן ולא בכדי להימנע מהחלפת חיתולים (איזו הערה מעליבה, פרלין....)

והערת אגב - גם בנות כיתתי שלמדו סיעוד בהחלט היו כאלה ש.... איך לומר בעדינות ? לא בדיוק התאימו לאקדמיה, והיא לא בדיוק התאימה להן. רובן ככולן למדו הסמכה ללא תואר (ואני לא מדברת על לפני 30 שנים כידוע לך.... אז בכל זאת, תהפוכות קורות בתחום הזה, והסיעוד היום הוא רחוק שנות דור מהסיעוד שלפני 10 שנים ובודאי מזה שלפני 20 שנים. הגיע הזמן להתניע הלאה...לעבר סיעוד מקצועני. לא חובבני שבו אחות עושה הכל ולא עושה כלום.)
לצפיה ב-' מילים כדורבנות!!'
מילים כדורבנות!!
08/12/2009 | 22:04
18
לצפיה ב-'מצויין - כי גם אני לא '
מצויין - כי גם אני לא
09/12/2009 | 06:06
2
29
התעייפתי, מודה
נראה לי מאד עקרוני לדון על תפקיד האחות ותדמיתה
מי שמקבע כל כך בהתלהבות את התפקיד המלונאי הם דווקא אלו ההולכים בכעס עם סיר בלב ולא רק ביד.......( זה משורשר אליך אבל לא אישית ) אין לי סמכות ואו כוונה לשאת את דברו של הממיסד - זה או אחר, רק שענייני תקצוב ותקנון ללא ספק מעכבים את כל התהליך שהתחיל מזמן באקדמיזציה של המקצוע ( תגידו, מי את חושבים הרה והתחיל את התהליך ) הלכה למעשה
אולי אש המרד וכוחות הנעורים יהוו תמריץ מספיק עבור אנשים שכוחם יהיה לא רק מאחורי מקלדתם אלא גם בלנסות ולשנות את פני המקצוע בחיים האמיתיים?

( והארכיאולוגיות של לפני 30 שנה, מהכתה של בןהזוג,  מעשיות או מטפלות ולא מוסמכות ללא תואר, את טועה יקירתי )
לצפיה ב-'אנחנו כנראה חלוקות מאוד בענין זה'
אנחנו כנראה חלוקות מאוד בענין זה
09/12/2009 | 20:54
1
33
ראשית, מי שמניף את נס המרד (גם אם תחילה בתוך ליבו) - הוא זה שיזום מהפכה. (ולא, לא רק מאחורי המקלדת....). כל המהפכות הגדולות התחילו בצעד אחד קטנטן. (ואם קראת פעם את הביוגרפיה של היטלר - בודאי בהתמרמרות שחש בליבו, בדעות שהביע במסגרות מצומצמות, ו.... מעשים האיומים שביצע בסוף. כך שאת נס המרד מניף רק מי שכועס, ממורמר, ומרגיש שמשהו חייב להשתנות. שאסור לקפוא על השמרים.
אלו בודאי לא אלו שמקבעים את התפקיד המלונאי. (סליחה על ההשוואה דווקא להיטלר. אין ספק שניתן למצוא דוגמאות נוספות למרד, שרובן ככולן התחילו "בקטן").
מי שמקבע את התפקיד המלונאי אלו דווקא אותם אלו שלא מעיזים להניף את נס המרד. גם לא בליבם. בטח לא בציבור, מחשש שיוותרו ללא עבודה, אולי. אני מניחה שהם חוששים לתפקידם ודואגים לו יותר מאשר לדימוי המקצועי והציבורי.

בטוחה לחלוטין שענייני תקציב מכריעים כאן. אך בסופו של דבר המציאות מדברת בעד עצמה. מספר האחים/ות בירידה מתמדת. מרבית הבוגרים אינם מעוניינים ואינם רואים עצמם בתפקידי ADL. ומחפשים לעצמם אטרקציות אחרות (ומוציאים). האם נמשיך לטמון הראש בחול ולשכנע אחיות ש"להחליף חיתול זה יישום מאסלו בהתגלמותו" (ומה עם מאסלו בענייני האחיות ?! נקודה למחשבה...)

ולסיום - דוגמא קטנטנה מהיום. ממש קטנטנה שממחישה היטב את העדרה ההגדרה המקצועית.
את הרי יודעת באיזו מחלקה אני עובדת, נכון ? ובכן, מגיעה מטופלת קשישה, מלווה בנכדתה. הגברת הקשישה מתלוננת על כאבים בחזה, ומתבקשת לשכב אחר כבוד באחת המיטות הפנויות במחלקה העמוסה לגמרי. כשהיא נכנסת לחדר - פונה אליי נכדתה ואומרת "את מוכנה בבקשה לנקות את הרצפה ? נורא מלוכלך פה..." (נכון, יש כמה כתמי דם עם הרצפה, אבל ככה זה פה, במחלקה...) - חשבתי לעצמי באיזו קלות היא ראתה בי ובשותפיי לתפקיד עובדות ניקיון. זה די מחפיר, יש לציין. (ולא כי אני חלילי מזלזלת בעובדות הניקיון. אלא סתם מפני שזה לא המקצוע שבחרתי לעצמי...)

ולסיום נוסף - לא דיברתי עם הארכיאולוגיות מהכיתה של בנזוגי, למרות שגם הן לא מלפני 30 שנים.... לא צריך להיסחף. דיברתי דווקא על אלו מכיתתי שבחרו בסיעוד, והן לגמרי למדו הסמכה ללא תואר. רובן כאמור לא היו מן המוכשרות שבכיתה. בכלל.... מי הלך ללמוד סיעוד אם לא אלו שלא התקבלו לאוניברסיטה ?! - ואיני אומרת זאת חלילה בהתנשאות אלא מתוך מציאות גרידא. כך היו פני הדברים. ולדאבוני, חלק ניכר מהציבור (כולל חלק מבני משפחתי אגב !) בטוחים שעד היום זה כך. כי מי רוצה להחליף חיתולים for God's sake! (וכך נתפסת האחות בחלק ניכר מהמקרים). ובכלל - מי צריך אקדמיה בשביל להחליף חיתול ?! (והמרצה של גב' פרלין ביטא זאת היטב, בהדגמתו של ענין הקטטר )
לצפיה ב-'אני חושבת שכולנו שרים'
אני חושבת שכולנו שרים
09/12/2009 | 21:28
24
את אותו שיר רק בקנון.......
את צעירה ונוחה לכעוס ועומדת בנקודה שבה את "נעלבת" מקצועית ממה שלא מתאים לתפיסת המקצוע שלך ( והיא נכונה, אל תטעי לחשוב שאני תופסת אותה אחרת )
כן, יש לי בעיה שהשוואה להיטלר תמיד ( ועוד יותר היום שביתי (( דור שלישי עם תעודות ומספרים )) יוצאת מחר למסע לפולין עם התנועה ) אבל המסר מובן

הדור שלי, דור הביניים, עסוק בעשייה עשירה בתכנים ופחות במלחמות ואף אחד לא דואג לאבד מקום עבודה, חוקי הקביעות המקצועית במדינת ישראל הורידו דאגות אלו מליבם..... כנראה לא קראת באמת את מה שנכתב כאן אם את חושבת שמשהו אומר שתפקידה של האחות הוא להחליף טיטול - כן או לא סולמות ודרקונים

לצפיה ב-'רק לסבר את אוזנך.. '
רק לסבר את אוזנך..
08/12/2009 | 19:17
59
לומדים גם לומדים. בינתיים בתיאוריה. אבל מבטיחים שיום יבוא.
לצפיה ב-'מילים יפות זה טוב. אבל עיקר הפרינציפ הוא '
מילים יפות זה טוב. אבל עיקר הפרינציפ הוא
08/12/2009 | 14:26
5
96
כלכלי. בתי החולים לא מנוהלים מבחינה כלכלית מי יודע מה. הרבה יותר משתלם היה להעסיק כמה כוחות עזר עם משכורת יותר נמוכה מאחות. במקום אותה כמות של אחיות. אם בתי החולים יופרטו, שזה דרך אגב מצב לא רצוי לנו כאזרחים ואחים/יות, אתה תמצא את עצמך במחלקה עם עוד יותר חולים . עוד יותר אחריות ויותר כוחות עזר. כי בארץ מנסים לקצץ בהכל על חשבון העבדים.
לצפיה ב-'הסיעוד כמקצוע שנתפס לא יוקרתי...'
הסיעוד כמקצוע שנתפס לא יוקרתי...
08/12/2009 | 21:52
4
51
המלל שנכתב הוא ציטוט של אחות צעירה מפורום אחר של אחים ואחיות. שימו לב לכמה הבחורה הזו חכמה וכותבת דברים נכונים:
ראשית, שכרה של האחות לא יוכל להיות גבוה במגזר הציבורי (בו רוב המשכורות לא משהו... בטח לא בתחום הבריאות. אפילו על תפקיד שר הבריאות אין קופצים רבים... ליתר דיוק - אין קופצים בכלל  )

שנית, הקשר עליו אני דיברתי הוא בין יוקרה לבין שכר. והדוגמא שנתת - דווקא ממחישה זאת היטב.
לא טענתי שאין קשר בין יוקרה ושכר. בודאי שיש.

במקצוע יוקרתי בד"כ משתכרים יותר (או לפחות יש פוטנציאל כזה).

הטענה שלי היא בענין הסיבתיות. אני טוענת שהפגיעה האנושה בתדמית האחות היא לאו דווקא משכורתה (שאינה נמוכה משאר המקצועות המקבילים, אגב) אלא תפקידה בפועל. בדיוק כפי שציינת - אחות המהלכת במחלקה עם סיר לא תוכל לעולם להיתפס כפרופסיונלית. כמקצוענית. כמשכילה. התדמית השלילית נבנית על מה שהציבור רואה ומסיק, בין השאר.

הציבור אינו מכיר ממש את תלוש המשכורת שלי או שלך. אבל הוא רואה מה אנחנו עושות. ועל סמך זה - נבנית התדמית המקצעית שלנו.
אם אנחנו כל הזמן אומרות: "רגע, צריך לשאול את הרופא", ולא מסוגלות להעניק תשובה מקצועית למטופל, אם אנחנו רוחצות/מחתלות/מגישות סירים/ - אנחנו מצטיירות בהתאם. ומרויחות בהתאם.

לצפיה ב-'מה דעתך קנגה רו? מה דעתך על הנכתב מורה לסיעוד'
מה דעתך קנגה רו? מה דעתך על הנכתב מורה לסיעוד
08/12/2009 | 22:00
3
33
אני ממש מצדיק  את מה שכותבת האחות הטרייה החכמה הזו... הכל פשוט נכון.
כל עוד נעשה מיומנויות פשוטות ,בסיסיות שכל אחד מהרחוב יכול לבצע,ככה תמיד ניתפס כמקצוע נחות בציבור.
והקשר של זה לשכר הוא קשר ישיר ואינטגרלי. על אף העובדה שבהשוואה לשאר המקצועות הפארארפואיים בארץ,משכורתנו מעט טובה יותר.
ועל כן אני רואה את הנעשה ברמת השטח : 1. האחים והאחיות מהדור החדש ,בוחרים מלכתחילה לעבוד במחלקות/יחידות נטולות ADL. קרי:מיילדות,חדרי ניתוח,דיאליזה ועוד.
2. אחים ואחיות(בניגוד גמור אליי),ממהרים מאוד לבצע תואר שני,דבר שכמעט ולא קיים במקצועות פארארפואיים אחרים,שם יוצאים לתואר שני,אך לא בנהירה כזו המונית ומהירה כמו בסיעוד. וזאת בתקווה להתקדם ולברוח "במהרה" מעבודת השטח הקשה,השוחקת והADL כמובן.
3.אחים ואחיות עושים הסבה מקצועית למקצועות אחרים
4. אחים ואחיות עוזבים לעבודה מעבר לים... (חו"ל)
5.אחים ואחיות עוזבים לתחומים "הנושקים" לסיעוד ,אך אינם מתעסקים בטיפול ישיר ובסיסי בחולה.
ואולי ADL ושכר נמוך יחסי,הם הסיבות העיקריות למחסור מסורתי באחיות....  מה דעתכם?
לצפיה ב-'הסיעוד כמקצוע שנתפס נחות בציבור(המסקנה)'
הסיעוד כמקצוע שנתפס נחות בציבור(המסקנה)
09/12/2009 | 15:16
2
50
כל עוד נעשה מיומנויות פשוטות ,בסיסיות שכל אחד מהרחוב יכול לבצע,ככה תמיד ניתפס כמקצוע נחות בציבור.
והקשר של זה לשכר הוא קשר ישיר ואינטגרלי. על אף העובדה שבהשוואה לשאר המקצועות הפארארפואיים בארץ,משכורתנו מעט טובה יותר.
ועל כן אני רואה את הנעשה ברמת השטח : 1. האחים והאחיות מהדור החדש ,בוחרים מלכתחילה לעבוד במחלקות/יחידות נטולות ADL. קרי:מיילדות,חדרי ניתוח,דיאליזה ועוד.
2. אחים ואחיות(בניגוד גמור אליי),ממהרים מאוד לבצע תואר שני,דבר שכמעט ולא קיים במקצועות פארארפואיים אחרים,שם יוצאים לתואר שני,אך לא בנהירה כזו המונית ומהירה כמו בסיעוד. וזאת בתקווה להתקדם ולברוח "במהרה" מעבודת השטח הקשה,השוחקת והADL כמובן.
3.אחים ואחיות עושים הסבה מקצועית למקצועות אחרים
4. אחים ואחיות עוזבים לעבודה מעבר לים... (חו"ל)
5.אחים ואחיות עוזבים לתחומים "הנושקים" לסיעוד ,אך אינם מתעסקים בטיפול ישיר ובסיסי בחולה.
ואולי ADL ושכר נמוך יחסי,הם הסיבות העיקריות למחסור מסורתי באחיות....  מה דעתכם?
לצפיה ב-'צודק..'
צודק..
09/12/2009 | 18:33
1
40
אבל מה תעשה?
תבוא לאחראית שלך ותאמר לה "אני לא עושה כי זה לא חלק מהגדרות המקצוע"?
לצערנו נדפקנו..פשוט ככה..
מאחר והתרגלו שהאחיות הפילונטרופיות של ראשית מקצוע הסיעוד עשו ה-כ-ל למען המטופל ואפילו לעסו לו את האוכל (בהקצנה) נורא קשה לשנותא ת תפסיה..
אגב, תואר שני לא מבטיח שתפסיק להרים ולחתל..הוא פשוט מבטיח לך עוד נייר על הקיר ואולי עוד 30 שנה תוכל להתקדם לתפקיד במקום ציבורי ומכובד ולא באיזה בית אבות שכוח אל..
מתנלצת אם זה נשמע ממורמר, אבל תכלס, מתסכל להרוויח שכר זעום  ביחס ללמידה ולרצון להתקדם ולהקרבה האישית..
לצפיה ב-'אגיד לך מה אעשה'
אגיד לך מה אעשה
09/12/2009 | 19:31
46
אבחר באופציה 1 או 5  (מהאפשרויות שכתבתי מקודם..)
ולגבי שכר המצב לא עד כדי כך גרוע,מבירורים שערכתי ישנם מקומות בהם ניתן להרוויח 40-50 ש"ח לשעה! .
זה לא רע בכלל ביחס לשאר המשק וביחס לשאר המקצועות הפארארפואיים בארץ.

הודעות אחרונות

16:04 | 04.01.20 questionhi
20:51 | 14.12.19 אורחים בפורום
19:19 | 14.12.19 אח קופת חולים
12:24 | 21.11.19 בית גלעדי
21:06 | 16.11.19 אורחים בפורום
16:30 | 14.11.19 אורחים בפורום
09:48 | 27.10.19 אורחים בפורום
14:18 | 01.10.19 אורחים בפורום
20:10 | 25.09.19 אורחים בפורום
16:01 | 24.09.19 אורחים בפורום
09:53 | 23.09.19 אורחים בפורום
07:59 | 23.09.19 אורחים בפורום
11:46 | 22.09.19 אורחים בפורום
21:26 | 12.09.19 Meidan Sarel
21:31 | 08.09.19 שי כהן33

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ