לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1029710,297 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'חת-שתיים-שלוש - קופץ'
חת-שתיים-שלוש - קופץ
<< ההודעה הנוכחית
23/05/2009 | 18:55
37
124
מי ומי
למה וכמה
מי הסטודנטים שלנו
ומי יתחיל אוטוטוטו
אחים/יות בשירות הבריאות >>
לצפיה ב-'כאן הפינה - מה השאלה?!!'
כאן הפינה - מה השאלה?!!
20/05/2009 | 19:38
36
38
לכל הסטודנטים לסיעוד, ואלה שבדרך שלום,
החל מהשבוע הזה, אנו פותחים פינה שבועית הנקראת "פינת הסטודנטים - כל מה שרצית לדעת ולא מצאת את מי לשאול". הפינה מיועדת לסטודנטים לסיעוד מכל מסלולי לימוד ומכל השכבות. בפינה נדון על כל הנושאים אשר רלוונטים לתקופת הלימודים כגון הכנה לקראת מבחנים, מלגות, ספרות מקצועית  שימושית ביותר בזמן  הלימודים, התנסות קלינית ועוד. השבוע נתחיל עם היכרות בינאישית. לפניכם  שאלון היכרות כללי ולא מחייב, מי שרוצה להוסיף פרטים אחרים רלוונטים מוזמן לעשות כך.
אז מתחילים............
א. מסלול לימודים בו אני לומד/ת.
ב. באיזה שנת לימודים
ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת (במידה ומעוניינים לחשוף)
ד. למה בחרתי בלימודי סיעוד
ה. האם הלימודים עונים על הציפיות
ו. האם עובד/ת במהלך הלימודים ואם כן איפה, טיפים לאיך מצליחים לשלב בן לימודים ועבודה, ממתי התחלתי לעבוד
ז. באיזה תחום אני רוצים לעבוד לאחר סיום הלימודים

תוך כדאי מענה, ניתן לשאול שאלות בנושאים רלוונטים אחרים ואנחנו נענה בשמחה.

בברכה,
מורה לסיעוד
לצפיה ב-'ותודה ענקית '
ותודה ענקית
20/05/2009 | 19:42
21
24
למורה לסיעוד
על היוזמה, הנכונות לסייע ולקדם את הידע הפורומי והאישי של כולנו

הפינה תעלה שבועית ותינעץ לנוחות כולנו

לצפיה ב-'איפה כל הסטודנטים?'
איפה כל הסטודנטים?
21/05/2009 | 19:29
18
21
טוב ברור הם כולם בלימודיםםםםםםםםםםם. אז אנחנו נמתין.
לצפיה ב-'עדיין לא סטודנטית אבל...'
עדיין לא סטודנטית אבל...
22/05/2009 | 14:28
17
36
בכל זאת אשמח להשתתף... :)

א. מסלול לימודים בו אני לומד/ת.- סיעוד (4 שנים)
ב. באיזה שנת לימודים- מתחילה שנה הבאה...
ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת (במידה ומעוניינים לחשוף)- אוניברסיטת בן גוריון
ד. למה בחרתי בלימודי סיעוד- וואו.... אין לי פה מספיק מקום... בואו נגיד שלכל אחד יש ייעוד בחיים...
ה. האם הלימודים עונים על הציפיות- מקווה שכן...
ו. האם עובד/ת במהלך הלימודים ואם כן איפה, טיפים לאיך מצליחים לשלב בן לימודים ועבודה, ממתי התחלתי לעבוד- מקווה שהרבה יענו על השאלה הזו... מאוד חשוב!!!
ז. באיזה תחום אני רוצים לעבוד לאחר סיום הלימודים- הממממ ילדים, יונקים, מיילדות....... אבל (כמעט) פתוחה להכל...
לצפיה ב-'TOMIK תודה שפתחת ראשונה את השרשור'
TOMIK תודה שפתחת ראשונה את השרשור
22/05/2009 | 17:18
16
23
ומקפיצה לעוד תגובות
לצפיה ב-'אין צורך להקפיץ, השרשור נעוץ... '
אין צורך להקפיץ, השרשור נעוץ...
22/05/2009 | 17:56
2
15
לצפיה ב-'ואת, זאת שברחת....'
ואת, זאת שברחת....
22/05/2009 | 18:40
1
21
לא רוצה להציג את עצמך?

לצפיה ב-'אין לי ממש מה להציג.'
אין לי ממש מה להציג.
23/05/2009 | 21:07
24
אני לא סטודנטית לסיעוד/אחות...

סתם העיניין נכנס לי לראש יום אחד
ודי חרשתי על הארכיון של הפורום בעקבות כך.
ומאז אני נכנסת לפה מדי פעם
לא יודעת.. יש פה תחושה כזאת של אנשים טובים.

[[אני סטונטית למשהו אחר, לא קשור ללימודי סיעוד...ובדקתי פה מתוך סקרנות על הלימודי הסבה לבעלי תואר אקדמי... לקבל קצת מידע במידה ויום אחר יהיה לי מספיק אומץ ללכת לתחום שלכם.]]
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
24/05/2009 | 03:10
12
33
שמי שחר, ואני כותבת בשם בעלי, אשמח לייעוצך...
בעלי עבד משהו כמו 11 שנים כפועל במפעל, ועבר לפני שנה וחצי תאונת עבודה, שגרמה להפסד עבודתו. (הוא מתפקד באופן מלא).
נוצר מצב של פרשת דרכים. הוא מקבל שיקום תעסוקתי מביטוח לאומי, ומגיעה לו עזרה במימון לימודים. אחרי חודשים של התלבטויות וחיפושים (מבחנים שערך מצאו שהוא יכול ללמוד כל תחום שיבחר) - הוא החליט שהתחום שהכי מעניין אותו ובו היה רוצה לעסוק הוא סיעוד.אח. במחלקת ילדים אם אפשר..
זה היה הרקע..עכשיו השאלות..
מה ההבדל בין אח מוסמך עם תואר BA, לאח מוסמך עם תואר BN? האם זה אומר אח ללא תואר? האם זה משנה מבחינה תעסוקתית?
אין לו בגרות, וכשדיברנו עם אוני' ת"א אמרו שצריך בגרות מלאה בכל גיל. (הוא בן 38), האם את מכירה מקומות שאפשר לעשות מכינה באותו מקום בו לומדים? או לחילופין מקומות שבהם, כמו ברוב המקצועות אין צורך בבגרות מעל גיל 30?
האם הגיל שלו, ספציפית במקצוע הזה מהווה מכשול? בהנחה שיסיים בעוד כ 5 שנים..
תודה רבה מראש,
שחר.
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
24/05/2009 | 03:34
11
19
שוטטתי קצת בפורום, וקיבלתי תשובה חלקית על שאלתי הראשונה, וראיתי שאת ממליצה באופן חדמשמעי לבחור במסלול של התואר. אבל , האם ההמלצה נשארת בעינה כשמדובר באדם ללא בגרות - שיקח לו משהו כמו שנה וחצי להשלים אותה + לעשות פסיכומטרי?
האם בעבודה עצמה -בסיכויי הקבלה למקומות, במשכורות, הוא יהיה נחות מבעל התואר, או שהיתרון הוא רק ללימודי המשך?
האם, בהנחה ויבחר במסלול האחים המוסמכים ללא תואר, הלימודים יהיו לו קשים יותר ללא הבגרות ? או שכדאי לו להשלים אותה בכל מקרה?
תודה לך שוב מראש על ההתייחסות, נשמח לעזרה...
לצפיה ב-'לשחר'
לשחר
24/05/2009 | 08:35
10
22
אני חושבת שבמקרה של בעלך בהחלט יש נכונות לשקול לימודים ללא תואר ראשון, צריך לברר בבתי ספר לסיעוד שבהם מתקיימים לימודים לתואר אחות מוסמסכת כגון "מאיר", "ברזילאי" ועוד. צריך לשאול האם הוא יכול להתקבל ללא תעודת בגרות ללימודי סיעוד, למרות שלפי הגדרה של "אחות מוסמכת" היא כן חייבת להיות עם תעודת בגרות. אבל אולי יש הקלות שאייני בקיעה בהם ולכן שווה בירור.
פן נוסף שהייתי שוקלת לפני תחילת הלימודים זה עניין הבריאותי פיזי של בעלך. את מציינת כי הוא לאחר תאונת עבודה, צריך לקחת בחשבון שאחים ואחיות עובדים קשה פיזית, כמעט בכל התחומים, וזה כדאי לבדוק עוד לפני תחילת הלימודים. מאחלת לכם המון הצלחה וכל הכבוד שלא מוותרים על חלומות.
לצפיה ב-'תודה רבה, מחיפוש קל'
תודה רבה, מחיפוש קל
24/05/2009 | 10:24
9
14
באינטרנט - מצאנו את בית חולים מאיר (האם את מכירה את הלימודים שם?), ודרישות הקבלה לא כוללות בגרות מעל גיל 30. כמובן שצריך לדבר איתם יותר לעומק..
אני רוצה לשאול שוב, כי הנושא מאוד חשוב לנו לעתיד. - האם יש מצב שהוא מסיים 3 שנים ו 8 חודשים של לימודים, מקבל תעודת אח מוסמך - ולא מוצא עבודה כי אין לו תואר ראשון? האם התואר עוזר רק ללימודי המשך או גם לקבלה לעבודה, ולתנאי העסקה? או שאח מוסמך מספיק לאלה?
האם את חושבת שכדאי , לפי מה שסיפרתי לך, לחסוך את השנתיים בגרות האלה וללכת על תעודת אח מוסמך, או להתאמץ קצת יותר, (הרבה יותר..) ולהלחם על התואר?
פשוט אם הוא לומד 4 שנים כמעט ואחר כך לא יצליח למצוא עבודה כי לא עשה תואר..זה יהיה יותר ממבאס..אני חייבת תשובה ברורה על הנושא הזה..
תודה רבה לך שוב
לצפיה ב-'בתור אח מוסמך'
בתור אח מוסמך
24/05/2009 | 15:29
8
23
אני בטוחה שימצא עבודה. להתקבל לעבודה לא מותנה בתואר אקדמי. התואר הוא יותר לקידום קריירה מקצועית, מה שבעלך, במידה וירצה, יוכל לעשות זאת בהמשך, כלומר ניתן ללמוד בהמשך לתואר אקדמי תוך כדי עבודה ופרנסת המשפחה.
אשמחלקבל  עידכונים
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
24/05/2009 | 22:36
7
10
לצפיה ב-'שחר שלום'
שחר שלום
26/05/2009 | 17:25
6
18
ראשית כל, ברכות על ההחלטה.. מקצוע מדהים, מספק ומרשג. בשנת 2006 סיימתי את לימודי ב"מאיר" , פניתי למסלול זה מתוך צורך כלכלי לשלב לימודים ועבודה, שם זה פשוט מתאפשר. הלימודים שם היו מהנים, המדריכות הקליניות והמרצים תרמו רבות לאהבת המקצוע שבי. ממליצה בחום. אגב, לאחר מכן השלמתי לתואר ראשון בסיעוד עוד כשנה וחצי באוניברסיטה |(פעמיים בשבוע) ובאמת שזו לא דרך פחות טובה להגיע ליעד.. לימודים בפורמט אוניברסיטאי לא מתאימים לכולם.
בהצלחה מכל הלב!!
לצפיה ב-'תודה רבה לך,'
תודה רבה לך,
26/05/2009 | 18:35
5
13
זה באמת מעודד..
אפשר שאלה כנה?
נתקלת באיזה קושי למצוא עבודה כאחות בגלל שלא היה לך תואר ראשון?
האם שכרך היה נחות משל האחיות בעלות התואר? אם כן, האם משמעותי?
האם יכול לקרות מצב שמסיימים במאיר, (אנחנו מחדרה, אז כנראה זה יהיה מאיר) ונשארים ללא עבודה בגלל התואר?

תודה
לצפיה ב-'הי שחר'
הי שחר
26/05/2009 | 19:58
1
16
אין הבדל מהותי בין אחות מוסמכת עם תור ראשון ו"רק" אחות מוסמכת ( או אח...) מבחינת ההכשרה, הידע הקליני והמיומנויות
למרות זאת, המקצוע עובר כבר מספר שנים שינוי והכוון קשור בהתמקצעות ופיתוח אקדמי
ה"אחות המעשית" נעלמת, יותר אחיות בעלות תארים מתקדמים, קיים שינוי בסמכויות ובאחריות.........הבנת וודאי את הכיוון
אבל ליעד יכולות להיות דרכים שונות, בקצב שונה ( ומותאם אישית ) שיביאו בסוף הדרך לאותה נקודה, חוסר תואר ראשון יעקב קידום מקצועי, לא יהיו כמעט הבדלי שכר ( שקלים בודדים..)

בשורה תחתונה - מי ש"טוב" מוצא עבודה

לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/05/2009 | 00:09
8
זה מאוד מעודד כל מה שסיפרתן כאן.
עדכון-
בעלי כבר דיבר עם "מאיר" , ומחר הוא הולך לברר ולהחליט איפה הוא עושה קורס פסיכומטרי, במטרה להרשם לשנת הלימודים הקרובה.

תודה רבה רבה על העזרה,
נמשיך לעדכן ואולי להעזר
לצפיה ב-'ברור שאפשר:)'
ברור שאפשר:)
27/05/2009 | 08:31
2
13
לא ניתקלתי בשום קושי, התקבלתי למיון כללי, מחלקה שדורשת ידע רחב במיוחד.. אך הייתי חייבת להשלים לתואר ראשון על מנת להתחיל קורס על בסיסי ברפואה דחופה . בכלל, אם רוצים להתקדם אישית ומקצועית אני מאמינה שיש צורך בתואר.. אך בי גם היה המון רצון ללמוד ולצמוח בתחום.
הבדלים בשכר בין אחיות קשורים בכמה פרמטרים (ותק, הכשרה על בסיסית, נסיון, משמרות - לילה/ערב/בוקר, מקום עבודה- קופת חולים/בית חולים ועוד) בינהם גם השכלה אקדמית, אך אין זה הבדל משמעותי כאשר את משווה בין שתי אחיות שכל ההבדל בינהן זה עם/בלי תואר ראשון.
כמו בכל מקצוע תמיד קיים סיכון שלא תימצא עבודה.. אך בסיעוד בדר"כ יש משרות פנויות.. בחיי המקצועיים הקצרים טרם פגשתי אחות מובטלת שלא מבחירה.
בהצלחה.
תרגישי נוח לשאול כל שאלה , אנסה לענות..
לצפיה ב-'יש לי עוד שאלה '
יש לי עוד שאלה
31/05/2009 | 00:13
1
62
את יודעת אולי, אם גם אחרי שיהיה לו את תעודה האח מוסמך, והוא ירצה להשלים את התואר - האם גם אז יידרש לבגרות מלאה? או שעצם זה שלמד מרכך את תנאי הקבלה?
לצפיה ב-'לא זוכרת'
לא זוכרת
31/05/2009 | 18:56
18
אבל.. טלפון אחד קטן לחוג לסיעוד בכל אוניברסיטה יגיד לך מהם תנאי הקבלה.. בכל אופן.. שיתחיל בצעד הראשון. "מאיר" זה מקום מעולה ללמוד בו, הוא יהנה.. מכל רגע:)
לצפיה ב-'שאלון הסטודנטים'
שאלון הסטודנטים
25/05/2009 | 19:39
1
30
לכל הבטודנטים לסיעוד שלום,ובהצלחה בלימודים. בשמחה ממלא את השאלון.

א. אני לומדת לימודי סיעוד במסלול תלת שנתי- לימודי תעודה לאחות מוסמכת.
ב. מסיימת שנה ב'
ג. בית הספר לסיעוד בבית החולים ברזילי- אשקלון
ד. אז לא חלמתי כל החיים להיות אחות, ואף עד כיתה יב' הייתי נחושה ללמוד ביולוגיה, אך לקראת סוף השירות הצבאי שלי כנראה משהו היתהפך והחלטתי שזה מה שאני רוצה.(ויש עוד סיבות אבל זה  לא המקום לדון בהם).
ה. הלימודים ביינתיים די עונים על הציפיות שלי, זה ממעניין ומאתגר אותי(נכון שיש שעורים משעממים בטירוף אבל כנראה אי אפשר לדלג על התיאוריות בסיעוד).
ו. כן עובדת. לא בתחום. כמו רוב הסטודנטים ממלצרת הרי צריכים להמשיך להתקיים ממשהו.
ז. לא סגורה על מחלקה ספציפית אבל מאוד רוצה לעבוד בתחום הילדים
לצפיה ב-'מזדהה נוסטלגית עם '
מזדהה נוסטלגית עם
27/05/2009 | 08:15
15
חלק מסעיף ה' שלך........ ( ומנקודת מבטי הנוכחית כן ( ועוד איך ) הייתי מוותרת היום בדיאבד על חלק מהתאוריות...) מקווה שלא ארגיז בכך את מורתנו.....ובכלל יהיה מעניין לנהל דיון פילוסופי האם התאוריות בסיעוד תואמות את המציאות ( של מי? ) מותאמות ( לאן, לאיזו ספירה? ) רלוונטיות וכו'....

לצפיה ב-'עוד לא סטודנט לסיעוד, אבל בשביל למלא את הפינה'
עוד לא סטודנט לסיעוד, אבל בשביל למלא את הפינה
23/05/2009 | 08:50
2
42
א. כימיה.
ב. סמסטר ראשון.
ג. האוניברסיטה הפתוחה.
ד. חבר קרוב של המשפחה היה אח בכיר בוולפסון, אם אני לא טועה. די הערכתי אותו, ואהבתי את הסיפורים שלו מהעבודה. חוץ מכך, אני אוהב לעזור לאנשים, נמשך לתחום הרפואה, מחפש קריירה שמשלבת משמרות לילה וסופ"ש, עם ביקוש וביטחון. ועם כל תוכניות הטלוויזיה (אי.אר, סקראבס, האוס וכו'), איך אפשר שלא לרצות?
ה. אני לא יכול להביע דעה לגביי הלימודים בסיעוד, כי אני לא עומד בתנאי הקבלה השנה. מבחינת הלימודים הנוכחיים בכימיה, נושאי הבסיס די מעניינים, ואני משער שחלק כן אלמד במסגרת התואר לסיעוד, פשוט לא רואה את עצמי יושב במעבדה כל היום. מהסיבה הזאת אני חוזר לבחירה הראשונה שלי, ולא מתכוון להתפשר שוב בעתיד .
ו. כרגע אני עובד במשרה מלאה בזמן הלימודים (מוכר גלידה ), ולמרות שהסמסטר לא כל כך עמוס (בהשוואה לסיעוד), מאוד קשה לשמור על שפיות אני לא מצליח להתארגן כמו שצריך מבחינת לימודים, עבודה וחיים אישיים. כך שברגע שאתקבל ללימודים בסיעוד, לפחות בשנה הראשונה שנחשבת לעמוסה ביותר, אני מתכוון להקדיש כל דקה ללמידה ולחיות על חשבון ההורים .
ז. די מוקדם בשבילי להגיד, אבל על עיוור, אני יכול להגיד שהמשיכה שלי היא לכיוון טיפול נמרץ/חדר ניתוח.
לצפיה ב-'RIGIDID'
RIGIDID
24/05/2009 | 08:39
1
23
מאחלת לך שתצטרף בקרוב אל הפורום כסטודנט לסיעוד מן המניין. מה שבטוח, יהי לך פטור מלימודי כימיה שבשנה הראשונה.
לצפיה ב-'תשובות שלי'
תשובות שלי
23/05/2009 | 09:10
5
26
סיעוד גנרי
ב. באיזה שנת לימודים
שלישית
ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת (במידה ומעוניינים לחשוף)
בה"ס לסיעוד ברזילי
בהתחלה רציתי מיילדות,אבל זה עבר לי במשך לימודים
כן ולא,ידעתי שחייבים המון ידע,לא ציפיתי שהלימודים יהיו כל כך קשים פיזית(חוסר שינה טוטלי) ונפשית
ו. האם עובד/ת במהלך הלימודים ואם כן איפה, טיפים לאיך מצליחים לשלב בן לימודים ועבודה, ממתי התחלתי לעבוד
לא עובדתי,בעיקר בגלל שאני אמא במשרה מלאה ל-3 זאטוטים,כמעט ללא עזרה.זה מספיק קשה לי גם בלי שאצטרך לעבוד
התלבתטי בין מיון לפנימית,כי בשניהם יש אפשרות לראות וללמוד דברים חדשים ללא סוף,אבל נראה לי שאני בכל זאת בקטע של מיון יותר.
לצפיה ב-'מתוך סקרנות, מה הכוונה בסיעוד גנרי?'
מתוך סקרנות, מה הכוונה בסיעוד גנרי?
23/05/2009 | 09:18
1
30
נתקלתי המון במילה הזאת בשוטטות בפורום, ואף פעם לא הבנתי את המשמעות.
לצפיה ב-'תשובה חלקית...'
תשובה חלקית...
23/05/2009 | 11:54
25
ואני בטוחה שייענו לך פה בהרחבה, למרות שגם הסבר לזה נכתב פה בפורום מתישהו בעבר...
כעיקרון לימודי סיעוד גנרי נמשכים 3 שנים ובסופם מקבלים תואר אח/ות מוסמך/ת. לימודי תואר ראשון בסיעוד נמשכים 4 שנים ובסופם מקבלים בנוסף לתואר האח/ות גם תואר ראשון. כיום כדי להמשיך ולהתפתח בעולם הסיעוד יש לעבור קורסי על (שנראה לי שיותר ממקצעים אותך ונותנים גם תוספת קטנה לשכר אם הבנתי נכון... כמו נניח קורס מיילדות) וכדי לעבור קורסים אלו עליך להיות בעל תואר ראשון... בנוסף לקורסים אלו, כדי להתפתח ולעלות בדרגות הניהול כמובן שכדאי גם תואר שני וכו' אבל זה פחות רלוונטי כרגע... הפואאנטה היא שכדי באמת להתקדם צריך לפחות תואר ראשון. עם סיעוד גנרי (אח/ות מוסמך/ת) תוכל לעבוד במקצוע אבל כדי להתקדם ולרכוש ידע נוסף תצטרך תואר ראשון (אח/ות מוסמך/ת ותואר ראשון בסיעוד).
מקווה שעזרתי...

לצפיה ב-'לאוריתקה'
לאוריתקה
23/05/2009 | 11:45
15
רציתי לשאול אותך לגבי המסלול באשקלון... המורה לסיעוד בוודאי זוכרת את ההתלבטות שלי לגבי סיעוד גנרי (רק תואר אחות מוסמכת ורק 3 שנים למי שתהה בהודעה..) בברזילי לבין תואר ראשון בסיעוד (4 שנים ומקבלים תואר ראשון בנוסף לתואר אחות מוסמכת).
אז רציתי לשאול איך המסלול שם? כעיקרון כבר נרשמתי לבסוף לבן גוריון למרות שזה עדיין רחוק לי קצת... (חצי שעה ממני ברכבת) האם את מרוצה מהמסלול?
לפי מה שהבנתי יש בעיה כיום להיות רק עם תואר של אחות מוסמכת ולא תואר ראשון... את מרגישה את זה?
לצפיה ב-'אוריתקה'
אוריתקה
24/05/2009 | 09:57
1
18
אז אנחנו צריכים לאחר לך המון הצלחה בבחינת גמר ממשלתית המתקיימת בשני בספטמבר השנה
לצפיה ב-'תודה על האיחולים!!!!'
תודה על האיחולים!!!!
25/05/2009 | 23:13
10
לטומיק,כמה תשובות...
אם נרשמת לבן-גוליון-עשית בשכל,מכמה סיבות.

א.כמו שאמרת ,אין התקדמות מקצועית ללא תואר ,אז עדיף כבר מראש ללכת למסלול עם תואר.

ב.מי שסיים מסלול תלת שנתי,כמוני, ורוצה להשלים תואר אחרי זה מפספס למעשה סמסטר שלם,כי ללא ציון של מבחן הממשלתי לא יקבלו אותך להמשך לימודי תואר,אז בעצם לימודים ימשכו חצי שנה יותר.לימודי תואר הם ,כמו שהבנתי זה  כשנתיים,אז במקום 4שנים במסלול אקדמי את לומדת חמש וחצי שנים.

ג.אומרים שבה"ס ברזילי הוא בין הכי קשוחים בארץ בכל הנוגע ליחסים מדריכות-סטודנטים.אני הרגשתי את זה על בשרי וזה צרב לא מעט.חוקים מאוד נוקשים,התנסויות מלחיצות ועוד דברים שלא אעלה על דפי הפורום כל עוד שאני לומדת בבה"ס הזה(גם כך נחשפתי יותר מדי).

בקיצור,במבט לאחור-הייתי צריכה ללכת למסלול אקדמי.מה שהרתיע אותי זה מרחק נסיעה(אני אשקלונית) -מבחינת זמן ועלות.אם 3 ילדים קטנים זה לא היה פשוט.אבל עכשיו אצטרך לנסוע לבאר-שבע או תל אביב ,כדי להשלים את התואר,אז בעצם מה הרווחתי?
לצפיה ב-'גם אצטרף'
גם אצטרף
23/05/2009 | 14:13
25
א. סיעוד לתואר
ב. א'
ג. אוניברסיטת חיפה
ד. -שאלה קשה מידי-
ה. לפעמים
ו. בשלב זה לא
ז. לא יודעת

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
23/05/2009 | 18:33
30
סיעוד בסיסי (4 שנים)

ב. באיזה שנת לימודים.
מתחילה שנה א' באוקטובר הקרוב :)

ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת
אוניברסיטת ת"א, רב הסיכויים ששיבא תל השומר..עובדים על זה:)

כי זה מה שרציתי כל החיים שלי....גם כי מקצועות הבריאות בכלל וסיעוד בפרט מרתקים אותי ומושכים אותי מאוד.
גם גדלתי בסביבה של אחיות ורופאים כי אמא שלי עובדת בבית חולים וכל הזמן הייתי שומעת סיפורים..וזה עשה את שלו.

על זה אני אוכל לענות רק עוד כמה חודשים :) מקווה שכן

אני כרגע עובדת..אבל לא ניראה לי שאני אעבוד תוך כדי לימודים כי אני מעדיפה להתרכז 4 שנים ר-ק בללמוד ולתת את כל מה שיש לי
בלי שיהיו לי התחייבויות נוספות.

השאיפה זה או אחות חדר ניתוח או מיון ילדים...נזרום עם מה שיראה לי בהמשך

בהצלחה לכ הסטודנטים לסיעוד!!!
לצפיה ב-'אני עונה:))'
אני עונה:))
27/05/2009 | 22:41
22
א. מסלול לימודים בו אני לומד/ת: אקדמאי (4 שנים)
ב. באיזה שנת לימודים:ראשונה (בסופה:)))
ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת (במידה ומעוניינים לחשוף):הלל יפה
ד. למה בחרתי בלימודי סיעוד: מתוך אהבה למקצוע
ה. האם הלימודים עונים על הציפיות:בהחלט
ו. האם עובד/ת במהלך הלימודים ואם כן איפה, טיפים לאיך מצליחים לשלב בן לימודים ועבודה, ממתי התחלתי לעבוד: אני עובדת כמובן, בשירות לקוחות של קופת חולים, התחלתי לפני הלימודים. אפשר לשלב עבודה עם לימודים לפעמים קשה אבל כייף, הזמן טס.
ז. באיזה תחום אני רוצים לעבוד לאחר סיום הלימודים: סוף שנה א', קצת קשה לדעת..
לצפיה ב-'עונה.'
עונה.
27/05/2009 | 23:12
24
א. מסלול לימודים בו אני לומד/ת- הסבת אקדמים לסיעוד
ב. באיזה שנת לימודים- ראשונה
ג. שם בית הספר בו אני לומד/ת (במידה ומעוניינים לחשוף)-קפלן ברחובות
ד. למה בחרתי בלימודי סיעוד- חלום ישן
ה. האם הלימודים עונים על הציפיות- כן כן כן.אני כל פעם תופסת עצמי לא מאמינה שעשיתי את הצעד הזה ומתרגשת..
ו. האם עובד/ת במהלך הלימודים ואם כן איפה, טיפים לאיך מצליחים לשלב בן לימודים ועבודה, ממתי התחלתי לעבוד- לא עובדת...
ז. באיזה תחום אני רוצים לעבוד לאחר סיום הלימודים- כשנרשמתי ללימודים הייתי בראש של אקשן- מיון,ט.נמרץ, חדר ניתוח ,אבל עכשיו אני ברגוע. נעלה למחלקות,נתנסה ואז נחליט...
לצפיה ב-'תורי?'
תורי?
28/05/2009 | 19:48
26
1) הסבת אקדמאים (תוכנית של שנתיים וחצי)
2) ביישורת האחרונה - סטאז'
3) במרכז הארץ
4) לאחר לידת בתי הגעתי לפרשת דרכים בתחום המקצועי, ולאחר התלבטויות רבות הבנתי שזה התחום המתאים ביותר עבורי.
5) לפעמים כן, לפעמים לא. בעיקר בכל הקשור לפער האדיר בין התיאוריה הנלמדת לבין הפרקטיקה בפועל.
6) עובדת מהבית באופן חלקי. בתקופות עמוסות (כמו עכשיו, למשל), לא עובדת, ושמחה אם בכלל מגיעה הביתה כדי להזכיר לבת שלי איך אני נראית
7) במערך המיילדותי, כשהשאיפה היא לעבור קורס על בסיסי במיילדות. זו הייתה הסיבה שהלכתי ללמוד, ובניגוד לרבים שטענו שעוד אשנה את דעתי - זה לא קרה.

הודעות אחרונות

16:04 | 04.01.20 questionhi
20:51 | 14.12.19 אורחים בפורום
19:19 | 14.12.19 אח קופת חולים
12:24 | 21.11.19 בית גלעדי
21:06 | 16.11.19 אורחים בפורום
16:30 | 14.11.19 אורחים בפורום
09:48 | 27.10.19 אורחים בפורום
14:18 | 01.10.19 אורחים בפורום
20:10 | 25.09.19 אורחים בפורום
16:01 | 24.09.19 אורחים בפורום
09:53 | 23.09.19 אורחים בפורום
07:59 | 23.09.19 אורחים בפורום
11:46 | 22.09.19 אורחים בפורום
21:26 | 12.09.19 Meidan Sarel
21:31 | 08.09.19 שי כהן33

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ