שימוש ב VS CODE

Sea Bass

New member
שימוש ב VS CODE

שלום לכולם,
אני מפתח (בעיקר) ב .net Core כמובן עם VS 2017 prof. תמיד פיתחתי עם VS ואני ממש מבסוט מהסביבה הזאת.
בימים האחרונים אני חושב לעבור למערכת הפעלה UBUNTU (שבבית אני עובד עליה לעומת העבודה) וזה יצריך ממני לעבוד עם VS CODE.
אשמח לשמוע מה אתם חושבים על זה. האם זה יאט לי את זמן הפיתוח?
האם זה (VS CODE) לא מספיק "powerfull" כדי לפתח עליו שעות על גבי שעות? אני לא סטודנט..
אוסיף שאני "עמוק" בתוך AWS עם LAMBDA ועוד כל מיני אבל זה לא פוגע.
בקשר לGIT אז אני משתמש גם בממשק דרך ה VS ׁׁ אבל גם המון עם ה bash ככה שאן לי בעיה עם פקודות.
אני מפתח לעבור ואז לגלות מיליון דברים שחסרים לי.
** כמובן שאני יכול לעבוד עם VS CODE על windows אבל כל עוד אני "פה" ויש לי את VS 2017 , בנינו, מי יעבור?..
אשמח לעצות..
תודה רבה.

nocgod

New member
בינתיים לא יצא לי לפתח ב VS code פרוייקט פרודקשין ב#C

אבל כן יצא לי לפתח עליו פרוייקטי פרודקשין של אנגולר... והוא מעולה לדעתי.
אני מפתח בו גם ב node וגם ב dotnet core אבל בעיקר סקריפטים ואוטומציות לתהליכים שאני עושה ולא רוצה לעשות ידנית, וגם לא זה הוא מעולה.
אין לו resharper ושאר הסלט, אבל אני מבטיח לך שאתה תסתדר עם יכולות ה refactor שכן יש לו. כן יש לו המון פלאגינים שאתה יכול להוריד בקלות מתוך VS code שיקלו לך על החיים: דברים כמו GitLens, version lens וכד'. עיקר הפאגינים שהורדתי מיועדים דווקא לפיתוח TS/JS/Node פחות בשביל #C כי הוא בא מובנה עם intellisense ל#C ושאר הירקות.

למה אתה מרגיש שתהיה חייב לעבוד דווקא איתו? יש היום את Rider .net של intelliJ שאתה יכול להשתמש בו, יש לי אנשים בעבודה שעברו מ VS2017Pro אליו וממש מבסוטים (בעיקר web developers שהתחילו לפתח גם backend בצוותים)

Sea Bass

New member
נשמע חיובי, ובנוסף..

את האמת אני לא מכיר Rider .net אבל אני בהחלט אבדוק אותו.
אני חושב שאני אעשה את הקפיצה הזאת. כמו שציינת יש לו אמון פלאגינים וזה עושה את החיים קלים יותר.
דבר נוסף:
יש לנו אפליקציית web שעובדת על IIS ולפעמים אני מרים אותה...
עד שאני אעביר אותה ל asp.net core האם יש דרך שאני לא יודע עליה שאני כן יוכל להרים את האפליקציה הזאת גם ב linux?
האפלקיצה הזאת צוכרת DLL שחלקם standatd וחלקם framework 46 אבל האפליקציה עצמה כמובן asp.net framework 46.
זה הדבר היחדי שאולי ימנע ממני מלעבור.

nocgod

New member
אין באמת דרך להריץ...

כל עוד האפליקציה מקמפלת מול הפריימוורק "המלא" ולא מול core...
אם יש לך תלויות בdlls של וינדוז וכד' או תלות ב iis פחות יעבוד לך המעבר

למעלה