אחסון תמונות

yaron881

New member
אחסון תמונות

יש צורך לבצע שליפת תמונת באתר אינטראנט ונשאלת השאלה מה היתרונות/חסרונות באיחסון התמונות ב-DB (SQL SERVR)
או אולי רק איחסון הקישור ב-DB למיקום פיזי בספרייה
האם יש השפעה בגודל התמונות לשאלה אם לאחסן תמונות ב-DB ?
ואם כן , יש איזה גודל שמעליו לא "משתלם" לאחסן תמונות ב-DB ?
תודה,

Royi Namir

New member
Oh boy

לא מאחסנים תמונות ב SQL SERVER.
אין לזה שום יתרון
אולי רק ממקומות שאין בהם גישה ל אינטרנט וגם אז אולי תמונות קטנות
זה מעמיס סתם על ה DB
אתה לא יכול לתשאל את זה ולא לעשות כלום
שלא נדבר על זה שיש FILESTREAMS ב SQL
שזה נותן לך לשמור את המידע ב SQL אבל לא ב DB עצמו אלא בצורת FILE
לא מבין מה הבעיה לשמור את זה ב STORAGE ולשמור פשוט לינק לפייל.
אם זה מריח לא טוב ,זה (כנראה) לא טוב
&nbsp

yaron881

New member
אין שום בעיה לשמור בספרייה

תשתמש ב cloudinary

פתרון מעולה של חברה ישראלית. מהיר ביותר, זול, ועם המון אפשרויות שאין לך בשום דרך אחרת. ואתה שומר ב DB רק סטרינג קטן. אני עובד איתם ומאד מרוצה.

Royi Namir

New member
But why ?

מה זה נותן לך עכשיו שב FILE זה לא היה יכול לתת לך?
נראה לך הגיוני שדף כמו 9GAG או PINTERESET שמכיל אלפי תמונות - ישמור תמונות ב DB ?
בוא תשכנע אותי למי לי לשים ב DB
שלא נדבר על זה שיש מגבלת הורדה סימולטנית של תמונות מדפדפן ( 6 אם אני לא טועה במקביל בכרום)
אז מה שבד"כ עושים זה שמים את התמונות בדומיין אחר ואז המגבלה תופסת פחות.
אבל מה שקורה לפי מה שאתה אומר זה עוד DB בדומיין השני לתמונות?
YARON
צריכה להיות סיבה מאד מאד טובה בשביל שתעשה את זה
אם אין לך , אל תעשה את זה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יש לי סיבות מעולות לעשות את זה.

העיקרית: אני לא צריך לטפל בתמונות. בכלל. לא לאחסן, לא למיין, לא לגבות, לא לדאוג לרוחב פס בשרת שלי, לא לדאוג לשרתים בכל העולם שהתמונות ירדו מהר, לא לשמור גרסה קטנה, ובינונית, וגדולה... הכל נעשה אוטומטית בפרמטר קטן. עזוב, יש להם הרבה תכונות שאני בכלל לא מגיע להשתמש.
והכי טוב? זה חינם עד 75000 תמונות. ואז זה יעלה לי 40 דולר לחודש. אתה יודע כמה זה שווה לי? אתה יודע איזה מנגנונים אני בניתי באתרים שלי כדי לנהל תמונות של מוצרים? איזה עומס על השרתים עשה לי רק ה resize של התמונות?
אני מעלה את התמונות ישירות מהקלייט ישירות לקלאודינרי, ומקבל בחזרה רק טוקן שמייצג את התמונה. ורק אותו אני שומר. הדטהבייס שלי מה זה רזה. חבל שאני לא רזה כמוהו. והוא ישאר רזה גם אם האתר יהיה הצלחה גדולה. המילה היא scalebale . תן לי פי אלף לקוחות ממה שיש לי היום, ואני לא צריך להחליף שרת! והשרת שלי ב 20 דולר לחודש לא יקרוס!
אבל למה אתה צריך לסמוך עלי? אלפי חברות בסיליקון ואלי עובדים איתם. תאמין לי, הם יודעים משהו.

Royi Namir

New member
בקריאה שניה

נראה לי שהתפרצתי לדלת פתוחה
לא נראה לי שהם שומרים ב DB את התמונה עצמה
אלא פשוט קיצור לתמונה שנראהלי ( מן הסתם ) שזה ב STRORGAE
ואם לזה התכוונת אז זה כלל לא לשאלה של ה OP
הוא שאל הם כדאי לאחסן ב DB
אני טועה?

על השרת?

ואם פתאום הם יעלו המון קבצים? למה שהשרת שלי יסבול. מה ההבדל בין זה לתמונה? לא רוצה עומסים מהדבר הזה. קריאת HTTP רגילה מחזירה כמה מאות קילובייט, למה שפתאום יהיו לי קריאות שמחזירות כמה מגה. זה צפוי להשפיע מאוד על הדרת.

ziv1f

New member
אחד היתרונות היחידים הוא ניידות של הנתונים עם התמונות

זה כמובן תלוי איזה תמונות זה, אם זה נכס משנים (כמו אוואטרים של שחקנים או אייקונים שיש להם גיבוי) אז זה עיניין שולי

כמו שאמרו אחרים, אכן העדיפות תמיד היא לשמור את הקבצים בנפרד, זה מוריד עומסים משרת ה-DB, וגם יכול להוריד עומסים משרת ה-WEB אם השרת של הקבצים הוא מכונה נפרדת ועל סאב דומיין אחר.

יתרון הניידות הוא שאם התמונות נמצאות כחלק מהדטה-בייס, אז גיבוי אחד ל-DB מגבה את הכל, ולהזיז את ה-DB לשרת חדש זה גם כן פעולה אחת. לא סיפור גדול ולא יתרון גדול ולדעתי כמו האחרים - לא כדאי לא שווה את המאמץ ולא נותן שום ערך מוסף

בברכה,
זיו

yaron881

New member
תודה על התשובות, אבל

כמו שרשמתי, מדובר באתר אינטראנט, ללא יציאה לעולם
רשת פנימית בלבד

למעלה