פיתוח משחק מחשב לאנדואיד והמקבילה של XNA

דודידוב

New member
פיתוח משחק מחשב לאנדואיד והמקבילה של XNA

שלום אנשים טובים.. במסגרת הלימודים, אני מעוניין לפתח משחק מחשב לאנדרואיד שייכתב ב JAVA.
יש לי ניסיון מסוים בפיתוח משחקים ב C# ו XNA / monogames.
השאלה העיקרית שלי - האם יש מקבילה כדי לפתח משחק לאנדרואיד בג'אווה? אני מחפש כלי שנותן את המנגנון והספריות בדומה ל XNA.

מקווה שאני מובן, תודה אנשים יפים!

ziv1f

New member
אם אתה כבר יותר סישארפ, למה לא לפתח עם יוניטי??

יש להם ממשקים למשחקי 2D וגם 3D ממש ממש ממש נפלאים, זו תוכנה מאד בשלה הן מבחינת יציבות ועושר תכונות, והן מבחינת קהילת מפתחים שיש להם, וחנות Assets עצומה בגודלה שתוכל למצוא בה (בין אם בחינם ובין אם בתשלום) יצירות מופת למשחקים, מאודיו ותמונות וספרייטים ומודלים בודדים, עד לדברים יותר מורכבים כמו מודלים שתומכים בתנועות מורכבות, סצנות שלמות מוכנות, טקסטורות מורכבות ועוד ועוד. כמובן שהגרסה הרשמית והמקצועית והמסחרית עולה כסף (כנראה הרבה, אין לי מושג) אבל יש להם גם גרסה חינמית ללמידה

לגבי ג'אווה - לדעתי זו שפה טובה מבחינת ההגדרות הרשמיות, אבל למי שמכיר קודם סי-שארפ, זה גהינום לכתוב בה. המון דברים שיש להם קיצורים פשוטים נוחים וברורים מאד בסי-שארפ, הם ביטויים ארוכים ומורכבים בג'אווה.
אני לומד עכשיו סקאלה, אם אתה צריך לכתוב קוד ל-JVM וכבר יותר C#, אני הייתי הולך על סקאלה. זו שפה מוזרה מעט (טוב אולי מעט יותר ממעט) אבל מאד יעילה ברגע שמבינים את הראש של מי שכתב אותה, וגם עם תחביר קצר מאד להרבה דברים. סקאלה גם תומכת בכל ה-CodeBase הקיים של ה-JDK, ויש להם SDK משלהם שמשלים ומרחיב את הקיים בצורה טובה מאד

בנוסף, יש גם את MonoGame, אם אני לא טועה זאמארין (לשעבר, היום מיקרוסופט) תומכים (או ייצרו) את זה, אבל מלבד להכיר את זה בשמות ובכיוון הכללי אני לא ממש יודע מה קורה עם זה.

בהצלחה,
זיו

למעלה