מתקן כסף עם חיבור למחשב

shlomo500

New member
מתקן כסף עם חיבור למחשב

כחלק מתוכנה (WPF) שאני מפתח, התבקשתי על ידי הלקוח לאפשר קבלת כסף מזומן,
כל החיפושים שלי ברשת על מכונות לקבלת מזומן, העלו תוצאות של מכונות כאלו ואחרות שבסך הכל סוגרות מעגל חשמלי (מכונה להפעלת מזגן וכדו').
אני לא מוצא שום מוצר שמאפשר לקבל כסף ולספק את המידע למחשב כמה כסף נכנס.
אולי אני לא מחפש בכיוון הנכון, מישהו מכיר, יודע ?

ziv1f

New member
באיזה סדרי גודל של סכומים מדובר?

הרי גם הבנקים מאפשרים הפקדה של מזומנים עד כמויות יחסית נמוכות מאד
צריך להבין שיש פה מספר עניינין שכל אחד מהם בנפרד הוא עניין רציני מאד וזה עוד מבלי שהבאנו בחשבון את עניין המיחשוב עצמו:
* כסף שמופקד ללא נוכחות אדם, צריך להכנס מיידית לכספת, לא לשום דבר אחר
* כספת כזו צריכה להיות מקובעת לקירות\רצפה\יציקת בטון
* הכסף הנגבה אמור להיות מאוחסן זמנית עד סיום ספירתו ואישור המשתמש, כדי שאפשר יהיה להחזיר אותו במקרה שאין למשתמש מספיק והוא מחליט לבטל
* את הכסף צריך לבדוק שאינו מזוייף - כסף שלא עבר בהצלחה את הבדיקה צריך להחזיר למשתמש
* רצוי שתהיה מצלמה או שתיים באזור באופן קבוע, ושהצילום יועבר אונליין למקום אחר (ענן וכו')
* מטבעות בודקים במכונה מסוג אחד, ושטרות במכונה מסוג אחר
* לרוב מכונות שמקבלות מזומן, יכולות לקבל גם כרטיסי אשראי

לאור כל הנ"ל (יש בטח עוד כמה עניינים כבדים משקל שלא עברתי עליהם), אני לא בטוח שיש מכשיר אחד שיודע לבצע את כל הפעילויות האלה גם יחד, אלא שזה יותר מוצר שאנשים מרכיבים לעצמם אותו מחלקים\רכיבים שקונים בנפרד, בעיקר בגלל ההיבטים של האחריות של מי שמייצר כזה דבר במקרים של גנבה\האקינג\שוד\הרס\זיוף

בברכה,
זיו

marvin2

New member
אתה מחפש משהו שנקרא Bill acceptor

לדוגמא: http://www.meigroup.com/usa/vending/vending_products/bill_acceptors/
&nbsp
אתה צריך לחפש אחד שתומך בשטרות ישראלים (במידה ואתה מיעד את זה לארץ) ומנסיון שלי הדברים האלה מתאימים רק למקומות שיש בהם אחראי (לא משנה כמה הקורא חדש תמיד יש תקיעות, קריעות וכו') וזה גם די יקר בנוסף...
שווה לך לבדוק אופציות אחרות (תשלום דרך טלפון ומודם סללורי כמו שיש במכונות קולה, אשראי וכו')
&nbsp
וכמו שאמרו - פרט לאלקטרוניקה עצמה אתה צריך קופסה מוקשחת, על סף הכספת וכו'...
&nbsp

החלק הקל הוא התקשורת עם המחשב

החלק הקשה הוא שקילת המטבעות, סריקת שטרות, נתינת עודף וכדומה. את זה המערכות של המזגנים בבתי הכנסת עושים מעולה. אני לא בטוח שבמערכות של שיינין יש שטרות ועודף אבל יש מערכות (למשל מקוה אורנשטיין בירושלים) שיש בהם גם קבלת שטרות וגם נתינת עודף כך שזה אמור להיות לך טוב.
בכל מקרה אני חושב שכדאי לך לדבר עם יצחק שיינין שפיתח את המערכות של המזגנים (הפלאפון שלו נמצא על מערכות המזגנים בבתי הכנסת וגוגל אומר שזה הטלפון שלו בבית 03-5702316). אני מאמין שהוא יהחכים אותך בנושא.
אחרי שאתה יודע כמה כסף קיבלת איך להעביר את זה למחשב זה די קל. אתה צריך בקר (arduino || RP) שיודע לדבר עם המחשב ב-USB או דרך האינטרנט.

למעלה