חלוקת פאנל עמוס למספר קבצים נפרדים

אבנר 2016

New member
חלוקת פאנל עמוס למספר קבצים נפרדים

שלום לכולם,

אני בתחילת בנייתה של אפליקציה מסוג WinForm שמכילה פקדים רבים המפוזרים בתוך מספר טאבים (TabControl), על מנת שלא יווצר לי קובץ ארוך ועמוס מדי שמנהל את הפאנל הזה (Form1.cs) חשבתי לחלק את הקובץ למספר קבצים קטנים יותר אשר ייקלו על הניהול, למשל ליצור קובץ נפרד עבור כל טאב.

מה השיטה שאתם ממליצים עליה עבור חלוקה כזו? מקריאה בגוגל הבנתי שלא ממליצים לחלק את הקובץ בעזרת Partial ואומרים שזה תכנות רע. מדוע, ואיזו שיטה כן מקובלת?

חשבתי אולי ליצור עבור כל טאב רכיב 'User control' שעליו יונחו כל הפקדים של הטאב, ואז להניח את הרכיב על הטאב המתאים, האם השיטה הזו כן מומלצת?

אשמח לעזרתכם, תודה מראש.

arielRuuubi

New member
ממממ

באופן אישי, וזה באמת אינדיבידואלי, אני שונא טאבים והייתי פשוט עושה כמה FORMS נפרדים שנפתחים ונסגרים
&nbsp
הקטע של PARTIAL שזה תכנות רע, אני לא לגמרי מסכים עם זה, זה באמת תלוי עד כמה אתה מסודר בקוד שלך, ובמקרה של טאבים עם PARTIAL אתה באמת תהיה מוכרח להיות סופר מסודר
&nbsp
מצד שני לעשות CLASSים נפרדים לכל טאב זה בדיוק כמו לעשות PARTIAL עם קצת יותר עבודה.
&nbsp
החלק של UC לכל טאב אני יותר אוהב וממליץ, אם אתה בכ"ז הולך על טאבים ולא חלונות נפרדים

אבנר 2016

New member
תודה
והאמת שגם אני ממש לא אוהב טאבים

גם אני חושב שפנל עם טאבים נראה פחות טוב, לכן אני דואג להסתיר אותם בזמן ריצה (בעזרת כמה שורות קוד, את החלק העליון שלהם - את הכותרות) והמעבר בינהם יעשה דרך תפריט אלגנטי בצד. אני אשתמש בהם רק כדי להחזיק את ה UserControls יחד בצורה נוחה, כל אחד בטאב שלו.

לגבי חלונות נפרדים, יש לי רעיון נחמד לגבי זה, אבל נראה בהמשך.

שוב תודה.

למעלה