אתרים ללימוד תכנות

Florestan

New member
אתרים ללימוד תכנות

אהלן,
אני רוצה ללמוד תכנות עצמאית, מהם האתרים המומלצים בעברית ובאנגלית?
תודה לעונים.

ziv1f

New member
זה תלוי מה היקף ידיעותיך ומה מטרותיך

היקף ידיעותיך - עד כמה אתה מכיר למשל את מבנה המחשב, את הרעיון של תוכנה ותכנות, האם ישנם תחומים בתיכנות או שקשורים למחשבים (כמו נושאי סיסטם) שיש לך ניסיון בהם או שאין לך שום ניסיון עם מחשב מלבד גלישה באינטרנט משלוח אימייל וכתיבת מסמכים בוורד? ההבדלים השונים מחייבים נקודות התחלה שונות

מטרותיך - ישנן הרבה מאד שפות תכנות, לפחות 10 עיקריות ומרכזיות שאני יכול לחשוב עליהן, ולכל אחת מהן מטרות שונות שהיא יכולה לשמש אותך להשגתן, לדוגמה בניית אתרי אינטרנט, למשל בניית אפליקציות אייפון, למשל בניית אפליקציות אנדרואיד, למשל כתיבת משחקים, למשל כתיבת אפליקציות לעצמך או מערכות מידע ארגוניות. ברוב השפות תוכל להשתמש לכמעט כל השימושים הנ"ל, אבל בשפה\סביבה שלא מיועדת מראש למטרות שאתה צריך זה יהיה מאבק עיקש ועקר, ובשפה\סביבה שמיועדת, זה יהיה נחמד נוח וכייפי

הילד שלי למשל, שאין לו שמץ של מושג בתכנות ולכן המטרה כולה היא להכיר לו את התחום, לומד תכנות דרך Code-Monkey (ממליץ בחום, אתר מדהים לילדים, וגם למתחילים)
https://www.playcodemonkey.com
באתר הזה לומדים בעזרת משחקים וחידות את העקרונות הבסיסיים ביותר של התכנות, וזה בחינם ל-30 השלבים הראשונים, ו-30 דולר לשנה על 220 השלבים הנותרים. זה נראה אתר ילדותי בגלל העיצוב שלו שפונה בראש ובראשונה לילדים, אבל העקרונות הם אותם העקרונות גם במערכות גדולות, והשפה היא CoffeScript שהיא שפה שנמצאת בשימוש באתרים גדולים מאד לכתיבת ג'אווה-סקריפט ככה שזה גם שימושי לעתיד

ברגע שתוכל להגדיר מה היקף הידע שלך ומה מטרותיך (או לפחות המטרות הראשוניות שלך) אז נוכל להמליץ לך או על טוטוריאלז ביוטיוב, או על אתרים שבהם ישנם קורסים שלמים כולל תעודות הערכה על הישגיך וידיעותיך. יש המון מהכל ולכן חשוב כפליים שנוכל למקד את העזרה שלנו לך בהתאם לרמתך

בברכה,
זיו

זה יפה, אבל זה לא לקטנים מאד?

הבן הצעיר שלי בן 9. מתאים? הגדול מנסה ללמד אותו פייתון (אולי כדאי גם לי להקשיב), אבל כצפוי אין עניין רב, וחוזרים למיינקראפט.

ziv1f

New member
שלי בן 11, ניסיתי בעבר ללמד אותו פייתון ללא הצלחה רבה

העניין הוא שפייתון זו שפה שכדי להגיע בה ללימוד משמעותי צריך לעשות דרך ארוכה, ואין שום טוטוריאל מסודר לילדים. למתכנתים שכבר יודעים את היסוד זו שפה קלה מאד אבל למי שאין לו שום רקע זה לא פשוט

עם קוד-מאנקי יש גם טוטוריאל מסודר, זה גם משחק שזה לילדים הרבה יותר מגניב מ-IDLE, וגם החידות שהם הן תמיד בהתחלה בפורמט שאת רוב הקוד כבר כתבו והילד צריך להשלים רק את החלק שנלמד באותו הפרק\שלב

בסופו של יום גם CoffeScript וגם פייתון הן שפות מאד נוחות קלות פשוטות ומובנות למתכנתים מתחילים.

זיו

Florestan

New member
קודם כל תודה על התשובה

דבר ראשון, אין לי ניסיון בתכנות, אבל אני יודע דבר או שניים על מחשב.
המטרה שלי היא להתחיל ללמוד מאפס, כדי לקבל רקע טוב לפני תחילת לימודי תואר (נרשמתי לתואר ראשון).
מצאתי את אתר CodeAcademy והתחלתי ללמוד HTML ובינתיים עושה רושם שההדרכה שניתנת שם מקיפה ובקצב טוב.
&nbsp
לאור מה שכתבתי, מה מומלץ לי?

למעלה