איך אפשר להדליק אותי בשניה אחת של חוסר צדק

כן, אני בהחלט מתנצלת על הטעויות שלי

ובעלי ואני מעודדים זה את זו וזו את זה להתנצל בפני הילדה הרלבנטית כשנראה שנעשתה טעות. ודאי - למה לא? וגם אותן אנחנו מעודדות להתנצל על כל פגיעה, ולא משנה מי הנפגע. המורה קראה לילדה מטומטמת בפני הכיתה - ההתנהגות הסבירה והראויה היא לעמוד בפני הכיתה ולומר שהילדה, כמובן, אינה מטומטמת והמורה מתנצלת על דבריה. זה מה שכל כך משפיל? זה אומר שדמה הותר? שהיא צריכה להתנצל? מי שהושפל פה היא התלמידה. להיקרא מטומטם על ידי המורה זה משפיל. מורה שמתנצל על כך שהוא השפיל תלמיד - איפה את רואה פה השפלה של המורה?

mykal

New member
בבקשה,

תספרי לנו איך נגמר הענין, ואם הסתדר.
לא ממקום של סקרנות אלא ללמוד ממנו.
תודה מראש.

אשבל1

New member
אני חושבת שהמורה היא המבוגר האחראי

ולכן עליה להתנצל באותו הפורום בו אמרה את האמירה המעליבה(ונניח כרגע בצד את מה שגרם לה לומר זאת כי אין דבר שיצדיק זאת, בפרט כמורה מול כיתה שאמורה לשלוט בעצמה) , האסורה, והלא ראויה שאמרה בפרט כמחנך בבית ספר.
שנית אני רוצה שילדי ידעו שלאף אדם אין זכות לדבר אליהם בצורה כזאת(גם לא מתוקף סמכותו), בוודאי לא למורה שהם אינם יכולים להשיב לו באותה מטבע לשון(בכל זאת יש כבוד).
ודבר נוסף הוא שנכון יש מורים שקשה להם מול הכיתה, אבל עם כל הקושי ,התסכול לא יכול לצאת בצורה כזאת אלימה ומשפילה.

לגמריי ועוד דבר

כשילד פגע במורה אני דרשתי ממנו להתנצל מול אותו פורום שהתחצף.
לא חשוב לי אם הוא צודק או לא צודק.
חשוב לי הכבוד הבסיסי מול מורה והדבר הראשון לכבד דבר יפה
&nbsp

mykal

New member
הכל נכון, אבל שאלה,

היית שם? גם דניאלהה לא היתה שם,
אולי שלב ראשון כדאי לבדוק אם אכן כך קרה?
או לפחות מה קרה? סתם המורה דברה לא יפה? זה היה חלק ממערך השעור שלה?
ואח"כ כל התיאוריה שהבאת.

אשבל1

New member
התייחסתי בהנחה שהדברים קרו

מעבר לזה בוודאי שיש לעשות ברור, יחד עם זאת לא הייתי רוצה שנקודת המוצא תהיה שאולי הילד משקר, הילד הגיע הביתה סיפר מה קרה, בשיחה נינוחה, בלי דרמה, לשאול ולשמוע את השתלשלות העניינים, אני מניחה גם שכל אם (או אם אומנה) מכירה את הילד שלה והאם יש לו נטיה לשקר או להגזים.

mykal

New member
לא חשבתי

בכלל בכיוון של 'שקר',
אלא בתוך ההסבר היתה מילה שהיא פרשה כך.
ילד היתה לו תקרית בהפסקה, או לא היה מרוכז, ו'שמע'
לא מה שנאמר, או פרש מילה לא למה שהתיחסה.
סיטואציות בין אישיות הן מורכבות.
מורה עומד מול קבוצה ולא באחד על אחד, אז הרבה דברים נראים
ונשמעים אחרת.
בכלל מה שאני יכולה מול יחיד אינני יכולה מול קבוצה.
גם ברמה של התחשבות ולדברים כדאיים וטובים.

ועוד מילה--מרגיז אותי ומעליב אותי בכל פעם שקל מאוד
'להשתלח' (תראי בעוד פורומים ותראי באיזו בוטות) במורים,
לא כלפי שום בעל מקצוע אחר.

נראה לי שאת פשוט רגישה יותר

להשתלחות במורים מאשר במקצועות אחרים, וגם גולשת בפורומי הורות שבהם זה המקצוע הרלבנטי יותר. אני יכולה להפנות אותך לדברים שליליים שכותבים על עורכי דין, למשל (שלא לדבר על חברי כנסת ו במיוחד שרי אוצר מסוימים...) - ולמען האמת יש ספרי בדיחות שלמים על מקצועות שונים. זה ממש לא רק מורים...

באתי מהראשי. היי מיקל, יעזור לך אם אתן מקצוע נוסף שמשתלחים

בו?
אז תיכנסי לפורום הריון ולידה ותבדקי כמה לאישה מותר לטרטר רופא או אחות, וכמה אסור להם אף פעם לומר מילה מקצועית לטובתה אם היא לא חושבת כך.
תבדקי כמה פעמים עולה שם הרעיון של 'אם הרופא/ האחות לא מסוגלים להיות אנושיים (והכוונה היא אם הם לא עושים בדיוק מה שהפציינטית מבקשת), שלא יהיו רופאים/ אחיות.'
אולי בגלל שאני אחות זה תופס אותי.

תפו בגלל האולי הקטן הזה

רק בגללו שוחחתי קודם עם המחנכת ונתתי לה לבדוק ולטפל.
בכדי להגיב מהמקום הנכון ולא מתוךך עצבים " מי יעיז לדבר ככה לילד שלי "
היום תהיה שיחה עם המחנכת ואני רוצה לדעת מה יקרה.
&nbsp

דנה אז

New member
לדעתי יותר חשוב מי מה נאמר זה איך

התלמיד מבין ומפרש את הדברים.
ברור לי שרוב המורים לא מתכוונים לפגוע בתלמידים. ולפעמים זה קורה מתסכול, מעומס. ולפעמים אפילו דברים שהובנו לא נכון.
אבל זה קורה. וכן כמובגר אחראי על המורה לראות איך הוא פותר את המצב ואיך הוא מדבר עם התלמיד.ומעטים הם המורים שיכולים לכך (וממש לא מדברת על התנצלות לפני כל הכיתה, אלא על שיח אישי עם התלמיד)

mykal

New member
מעטים המורים האלה?

באמת? זה בדוק?
המורים הם עם מתעלל? למרו שזו פרשנות של הילד?
כל המורים פוגעים למרות שלא מתכונים?
המורים מתוסכלים.
איזו דמות מורים את העמדת כאן--ממש עצוב.
את נשמתי, כוחי, כספי ואפילו את ביתי נתתי לתלמידי,
וזה מה שאני שןמעת?
חבל על המאמצים שהקדשתי לתלמידים? באמת?

דנה אז

New member
לקחת את זה למקומות שבכלל לא התכוונתי

ואולי אני לא הייתי ברורה. תחילה: לא רמזתי לרגע שהמורים מתעללים.אבל מבחינתי המורה הוא האחראי בכיתה.
גם אם לא התכוון ודבריו לא הובנו יש לו אחריות כלפי התלמיד. לתווך, להסביר ולהתנצל אם התלמיד נפגע.
גם אם המורה מתוסכל וקשה לו, הוא בחר לעבוד בעבודת קודש זו, שהיא קשה והתגמול מועט. וגם אז הוא האחראי בכיתה. ולמשמעות שדבריו מקבלים.
ובטח לא זלזלתי בכל השקעתך בתלמידיך. אני עצמי מורה בעברי, ועבדתי דווקא עם אותם התלמידים המאתגרים, והמתסכלים.
גם היום עובדת איתם, אבל לא כמורה. אני רואה את הקושי של מורים להתנצל בשיחה אישית מול תלמיד. או להודות בטעותם.
אפילו מורים מעורכים, אנושיים, מתחשבים, משקיעים, רגישים....
יש לנו כבני אדם קושי להתנצל. אבל מהמורים יש ציפייה ליותר.

hila218

New member
אוי למורה שתדבר ככה

אני מפרקת אותה. לדעתי צריכים להשעות אותה הרי למורה אסור לקלל ילד לא?
אוי לה אם היתה אומרת כזה דבר לבני אני לא מקנאה בה...

mykal

New member
כמה דברים,

1)ולדבר כמו שאת כתבת כאן--כן ראוי?
2)זו לא קללה, זה דיבור לא נאה--אין בעיניך הבדל?
3)את בדקת שהמורה באמת דברה כך?
4)ולבן שלך מותר לעשות הכל ולמורה כלום? איך זה עובד?

חבל על ההתלהמות, גם ביקורת ראויה להשמע נעימה ומכילה.
היה כאן סיפור על רופאת נשים שעשתה רע--אף אחת לא דברה כך,
ממש לא נעים. ילדים יכולים להוציא מהדעת גם את ההוורים שמדברים הרבה יותר גרוע,
ולא היית מפרקת לא אותם ולא את עצמך. נו, באמת.

רגע, אז לפי סעיף 4 את חושבת שלמורה

מותר לקלל ילד, ב"נסיבות המתאימות"?את צודקת שצריך לברר אם זה באמת קרה, אבל אם התשובה היא כן? המורה קראה לילדה מטומטמת? ונניח מסיבה פשוטה כמו חוסר הבנה של הסבר של המורה? זה לא יכול לקרות, לדעתך? אין מורים כאלה?יש הבדל בין להגיד שציבור המורים הוא כך וכך או אפילו שרובם כך וכך לבין להכיר בכך שכן, יש מורים כאלה, וכן, זה לא בסדר. נראה שאת מתכחשת לאפשרות שהמורה פה הייתה לא בסדר וזהו.

למעלה