לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1731117,311 עוקבים אודות עסקים

פורום שיחת נשים

ברוכים וברוכות הבאות לפורום שיחת נשים.פורום שיחת נשים , הינו פורום חברתי ציבורי ,כאן ניתן לבלות ,להתפנק, לפרגן, לאהוב, לכעוס,לקטר, לקשקש, להתייעץ, לחייך לדמוע וכו',,,פורום זה פונה לקשת רחבה של נשים וגברים כאחדאנו נישמח אם תקחו חלק במקום המקסים הזה ותהנו ביחד איתנו .

אודות הפורום שיחת נשים

ברוכים וברוכות הבאות לפורום שיחת נשים.פורום שיחת נשים , הינו פורום חברתי ציבורי ,כאן ניתן לבלות ,להתפנק, לפרגן, לאהוב, לכעוס,לקטר, לקשקש, להתייעץ, לחייך לדמוע וכו',,,פורום זה פונה לקשת רחבה של נשים וגברים כאחדאנו נישמח אם תקחו חלק במקום המקסים הזה ותהנו ביחד איתנו .
x
הודעה מהנהלת הפורום
*** ברוכות הבאות לפורום שיחת נשים *** 

כמה טוב שבאת הבייתה ...

הפורום החם והנעים שלנו על כוס קפה לצחוק, לבכות, להתרגש להוציא קיטור, לדבר על מה שעל לבנו..

הפורום לא נועד לשיחות בעלות אופי מיני, לשם כך יש פורומים וקומונות המיועדים לנושאים הללו.

המשך >>

לצפיה ב-' בואו להצביע עבור חביב הקהל שלכם '
בואו להצביע עבור חביב הקהל שלכם
14/04/2011 | 12:16
190
25
גולשים יקרים,

אתם השתתפתם בתחרות הניקיונות ופינקתם אותנו בסיפורים משעשעים ומעוררי השראה.. ועכשיו הגיע הזמן להצביע ולבחור את מי נפנק בחזרה בפרס שווה במיוחד!

כל מה שעליכם לעשות זה להצביע לשיגעון החביב עליכם ע"י שרשור האייקון כתגובה לאותה הודעה.

שימו :

שרשור ההצבעות יחל היום בשעה 12:00 ויימשך עד ליום ראשון, 17/4, בשעה 12:00.
כל גולש יוכל להצביע עד 3 פעמים, לשלושה סיפורים שונים (פעם אחת לכל סיפור).
גולש לא יוכל להצביע לסיפור שהוא עצמו העלה.

זוכה יחיד, שייבחרו על ידי הצבעות הגולשים בלבד יקבל את תואר "חביב הקהל" ויזכה ביום ספא מפנק!

על סיליט באנג:

פסח הוא חג הנקיונות – ואתם לא מפספסים שום דבר! המטבח, האמבטיה, שירותים, הסלון - כל אזור וחומר הניקוי שלו. עם "סיליט באנג" אתם צריכים רק ארבעה מוצרים לניקיון מושלם בכל הבית.

• סיליט באנג כתום – לניקוי רב שימושי ולהסרת אבנית. החל משאריות סבון באמבטיה ועד למגוון סוגים של משטחים בכל רחבי הבית.
• סיליט באנג ירוק – מסיר השומנים של סיליט. מסיר ביעילות את הכתמים השומניים מכל הבית, שאריות של אוכל שנשפך, שומן שרוף ולכלוך. מתאים לשימוש על תנורים, כיריים, משטחי עבודה, אריחים וכיורים.
• סיליט באנג סגול – נוזל ניקוי רב תכליתי מנקה ביעילות לכלוך קשה וכתמים עיקשים, ומבשם את הבית בניחוח נעים של לימון או אורנים.
• סיליט באנג לבן – סיליט באנג המכיל גם אקונומיקה.גם מנקה ביעילות וגם מחטא! מתאים לשימוש במטבחים ובחדרי אמבטיה, מסיר ביעילות כתמי אוכל, כתמי עובש ולכלוך מכל הבית.

http://www.cillitbang.co.il/

אנא עיינו בתקנון התחרות לפרטים נוספים וכללי התחרות המלאים:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

אז קדימה, למה אתם מחכים התחילו להצביע !|

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'הפסח הזה יהיה נקי יותר! '
הפסח הזה יהיה נקי יותר!
<< ההודעה הנוכחית
07/04/2011 | 12:42
183
13
לכל אחד מאיתנו יש את השיגעון הפרטי שלו בכל הקשור לניקוי הבית. יש כאלו שלא מתחילים לנקות ללא מוזיקת רקע מתאימה, אחרים מנקים את החדרים רק על פי סדר מסויים ויש אנשים שמארגנים את הבית במשך שעות עוד לפני שהתחילו בכלל לנקות אותו.

לכבוד הפסח הקרב, תפוז בשיתוף סיליט באנג מזמינים אתכם לתחרות נושאת פרסים! שתפו אותנו בשיגעון הניקיון הפרטי שלכם ואולי תזכו בפרסים מפנקים!

אז מה צריך לעשות?

בין התאריכים 7-14/4 בשעה 12:00, ספרו לנו מה השיגעון שלכם בכל הקשור לניקיון הבית.

מתוך כל ההודעות שתעלו אנו נבחר ב-2, שיזכו את הגולשים שסיפרו עליהן בפרסים הבאים:
מקום ראשון- לילה זוגי במלון 5 כוכבים, כולל ארוחת בוקר!
מקום שני- גיפט קארד בסך 350 ₪ למימוש ברשת גולף & קו!

ו-ב-נ-ו-ס-ף – בין התאריכים 14-17/4 בשעה 12:00 תוזמנו להצביע עבור השיגעונות שהכי אהבתם, על גבי שרשור התחרות (לכן שמרו עליו נקי ככל האפשר מתגובות לא רלוונטיות!). הגולש שיקבל את מספר ההצבעות הגבוה ביותר ויעמוד בכללי התחרות - יקבל את תואר "חביב הקהל" ויזכה ביום ספא מפנק!

אנא עיינו בתקנון התחרות לפרטים נוספים וכללי התחרות המלאים

פרטים נוספים על סילית באנג

פסח הוא חג הנקיונות – ואתם לא מפספסים שום דבר! המטבח, האמבטיה, שירותים, הסלון - כל אזור וחומר הניקוי שלו. עם "סיליט באנג" אתם צריכים רק ארבעה מוצרים לניקיון מושלם בכל הבית.

• סיליט באנג כתום – לניקוי רב שימושי ולהסרת אבנית. החל משאריות סבון באמבטיה ועד למגוון סוגים של משטחים בכל רחבי הבית.
• סיליט באנג ירוק – מסיר השומנים של סיליט. מסיר ביעילות את הכתמים השומניים מכל הבית, שאריות של אוכל שנשפך, שומן שרוף ולכלוך. מתאים לשימוש על תנורים, כיריים, משטחי עבודה, אריחים וכיורים.
• סיליט באנג סגול – נוזל ניקוי רב תכליתי מנקה ביעילות לכלוך קשה וכתמים עיקשים, ומבשם את הבית בניחוח נעים של לימון או אורנים.
• סיליט באנג לבן – סיליט באנג המכיל גם אקונומיקה.גם מנקה ביעילות וגם מחטא! מתאים לשימוש במטבחים ובחדרי אמבטיה, מסיר ביעילות כתמי אוכל, כתמי עובש ולכלוך מכל הבית.

http://www.cillitbang.co.il/

אז קדימה, למה אתם מחכים?

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שגעון שלי הקשור בנקיון'
שגעון שלי הקשור בנקיון
07/04/2011 | 14:47
52
3
יותר נכון שיגעונות שלי הקשורים בניקיון! אני לא ממש אוהבת לנקות, רק שאין כל כך ברירה. אז אצלי זה טקס שלם.אני חייבת שאף אחד לא יהיה בבית ושלא ילכו לי על השפונז'ה ויהרסו את כל מה שניקיתי או חלילה שהילדים לא יחליקו. אני מתאמת זמן מראש והופס כולם החוצה ל-4 שעות בערך.
קודם כל אני מכינה לי בכל קומה שוקולדים שאני אוהבת וכוס קפה ענקית ומדליקה מוסיקה קלאסית בקולי קולות ואז אני מנקה בבטחה ובסבלנות. עושה לי מדי פעם הפסקות ללגום מהקפה ולנשנש מן השוקולדים, אחרת אני פשוט לא יכולה לנקות. כך התרגלתי כבר שנים רבות. לפחות יוצא מהשיגעונות האלו משהו טוב תרתי משמע!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'מלכה יש לך זמן לקפה ושוקולד? '
מלכה יש לך זמן לקפה ושוקולד?
07/04/2011 | 20:27
37
3
לצפיה ב-'שגעון אמיתי אצלנו בבית'
שגעון אמיתי אצלנו בבית
09/04/2011 | 16:35
36
4
הנקיונות תופסים חלק נכבד מהזמן אצל אמי מתי שרק נכנסים אלינו הבייתה מוצאים אותה עם מטלית ביד ,הכל נראה כמו בבית מרקחת הכל מסודר שזה פשוט מביא את הג'ננה ואזזזזזזזזזז מגיע פסח כמה שבועות לפני היא הופכת הכל , זמני הנקיונות הופכים תכופים יותר ויותר אפשר להתעורר ב3 לפנות בוקר ולמצוא אותה מבריקה את דולפין הפורצלן שעל המזנון ,אם עד לפני החג היא הייתה מנקה את הרצפה בנוזל ניקוי רגיל לרצפה עכשיו היא מוסיפה לו אקונומיקה לחזק אותו ,כבר כמה פעמים שכמעט איבדתי הכרה מהריח הנורא של הכימיקלים אבל אמא שלי מה אני אעשה אתלונן במועצה להגנת הילד? נו טוב החג בא והולך ונחזור לשגרה סיליט פה סיליט שם והבית מצוחצח
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 17:21
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 18:23
1
לצפיה ב-'|כ מסובבים'
מסובבים
14/04/2011 | 18:39
1
לצפיה ב-' מתוקה'
מתוקה
14/04/2011 | 22:48
1
1
לצפיה ב-' אמא מהסרטים'
אמא מהסרטים
15/04/2011 | 20:06
4
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 05:59
לצפיה ב-' חחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחח
15/04/2011 | 09:24
1
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:04
2
לצפיה ב-' איזה מתוק'
איזה מתוק
15/04/2011 | 20:12
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:24
לצפיה ב-' מטורף עליך כגולש'
מטורף עליך כגולש
15/04/2011 | 20:43
1
לצפיה ב-' מצחיקואחלה סיפור גם'
מצחיקואחלה סיפור גם
16/04/2011 | 20:55
1
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 21:05
1
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 21:06
לצפיה ב-' GOOD JOB'
GOOD JOB
15/04/2011 | 21:26
2
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 22:55
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 07:36
לצפיה ב-'כל הכבוד לך שאתה יודע להתחנף לחברת סילית באנג'
כל הכבוד לך שאתה יודע להתחנף לחברת סילית באנג
16/04/2011 | 07:39
2
בטח תזכה (על החנפנות).
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'ולנקות ריצפה עם אקונומיקה זה לא שיגעון. זה '
ולנקות ריצפה עם אקונומיקה זה לא שיגעון. זה
16/04/2011 | 07:40
4
1
לצפיה ב-' הקנאה היא מחלה קשה פרפר? אבל בטח לא נחמד'
הקנאה היא מחלה קשה פרפר? אבל בטח לא נחמד
16/04/2011 | 09:08
3
8
לצפיה ב-'אם אני כזאת קנאית, למה פירגנתי לגולשים אחרים?'
אם אני כזאת קנאית, למה פירגנתי לגולשים אחרים?
16/04/2011 | 09:18
2
ואכן הוא מתחנף ל-"סילית באנג".
מניסיון, ויש לי הרבה ניסיון, לא כל המוצרים שלהם הם טובים. על אחד מהם אפשר להגיד שההיפך הוא הנכון.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'יכול להיות שלא, אבל אצלנו אומרים אם אין לך '
יכול להיות שלא, אבל אצלנו אומרים אם אין לך
16/04/2011 | 09:48
1
1
משהו טוב להגיד על מישהו או משהו עדיף לא להגיד אותו בכלל
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'מי זה אצלנו ? '
מי זה אצלנו ?
16/04/2011 | 11:08
לצפיה ב-'ממש ככה'
ממש ככה
16/04/2011 | 08:34
1
לצפיה ב-' בהצלחה וימותו הקנאים'
בהצלחה וימותו הקנאים
16/04/2011 | 09:40
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 10:37
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 12:41
1
לצפיה ב-' כל הכבוד לה'
כל הכבוד לה
16/04/2011 | 16:21
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 17:08
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 20:50
לצפיה ב-' אחי אחלה סיפור וגם ליקוק קטן לנותן החסות'
אחי אחלה סיפור וגם ליקוק קטן לנותן החסות
16/04/2011 | 20:57
5
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 06:38
2
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 06:40
גם אמא שלי כזו
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'| חמוד אמיתי'
| חמוד אמיתי
17/04/2011 | 08:58
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 10:16
לצפיה ב-' בהצלחה אחוייה'
בהצלחה אחוייה
17/04/2011 | 11:59
לצפיה ב-'השגעון נקיון שלי חורג מנקיון פסח אבל!!!!!'
השגעון נקיון שלי חורג מנקיון פסח אבל!!!!!
09/04/2011 | 08:41
12
2
אני חולת נקיון כבר שנים והאמת אין לי מושג מתי ולמה זה התחיל ,אצל הוריי בבית תמיד היה מסודר ונקי (פולנים)אבל לא עד כדי כך . אני מנקה מדי יום את הבית ושאני אומרת מדי יום אני מתכוונת כל יום כל היום ולקראת פסח זה הופך את חיי המשפחה לסיוט ,אני מכריחה אותם לאכול בנקודה מסויימת אחת, ושבועיים לפני החג כל החמץ נזרק מהבית ולא רואים אותו עד אחרי החג (זאת אומרת שבועיים של ג'אנק פוד בחוץ) בשנה שעברה הילדים הכינו לי הפתעה מיוחדת ליום הולדת הם פשוט העלו את כל הרהיטים הכבדים על גלגלים (סלון ,מיטות ,מקרר ועוד)פשוט לכל הריהוט הם סידרו לי גלגלים ואז אני יכולה לנקות ללא כל קושי גם מתחת לריהוט ומאחוריו . חג שמח ונקי לכולם
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' מגיע לך'
מגיע לך
14/04/2011 | 17:16
1
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 17:21
1
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 22:49
לצפיה ב-' go mama'
go mama
15/04/2011 | 20:05
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 20:59
1
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:24
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 21:06
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 08:35
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 09:43
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 10:38
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 20:51
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 21:49
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:19
2
לצפיה ב-'אני מנקה...'
אני מנקה...
07/04/2011 | 16:29
2
5
בעירום מלא, על עקבים עם מוזיקת סמבה ברקע...
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' באה לנקות אצלי?'
באה לנקות אצלי?
15/04/2011 | 21:08
לצפיה ב-' גם אני אבל עם פופ '
גם אני אבל עם פופ
16/04/2011 | 09:44
1
לצפיה ב-'השיגעון שלי הוא..'
השיגעון שלי הוא..
07/04/2011 | 18:31
7
2
שאני גבר, האמת. אישתי שתחיה, כשהתחילה לצאת איתי, לא הבינה איך סטודנט תפרן חי בסדר כ"כ מופתי. היא תמיד הייתה צועקת : "תבלגן קצת!" ומנסה להפוך את סדר החפצים על השולחן שלי. מרשעת!
ערב אחד, כשהתארחתי אצל חמותי לעתיד לארוחת שבת, היא תפסה אותי מאבק את חדרה של בתה. לשאלתה : "למה? יש עוזרת", עניתי : "אבל אני עושה זאת עם אהבה.." והשארתי אותה חסרת מילים, אך עם חיוך גדול מרוח על הפנים..
בערב החתונה מיותר לציין שניקיתי את כל הבית (ירח הדבש תוכנן רק לשבוע לאחר מכן) כדי שינצנץ לקראת בואה של כלתי היפהפיה. מיותר גם לציין ש(כמעט) ואיחרתי לחופה, לאחר שבקירצוף אחרון לפני צאתי מהבית המכנסיים התלכלכו והייתי צריך לקנות זוג חלופי בהתראה קצרה
השנים חלפו ועברו ואני ממשיך בסדר ובניקיון שלי כשאף אחד ממקורביי לא מבין זאת, בייחוד אישתי שעדיין לא התרגלה לכך..
חלק מה"שגעונות" שלי  :
- לאבק כל מדף בספריה, לאחר מכן להרים את הספרים ולאבק, ולאחר מכן לאבק כל דף ספר (לפחות בספרים עבים ולא בחוברות שעשויות כמקשה אחת) בנפרד. השיטה הזו טובה בייחוד כנגד ספרים שלא נקראים הרבה וצוברים אבק על המדף.
- לסדר את העיתונים והמגזינים (וגם את דברי הדואר) בצורת "פרמידה", כשהרחב ביותר מטה וכן הלאה. ואבוי למהדורות סוף השבוע!!
- לנקות במקומות שאישתי מגדירה אותם כ"לא רואים - לא יודעים" : הרווחים שבין המקרר לרצפה,  החריצים בין הגלגלים בכיסא, קלידי הפסנתר התחתונים (איך קוראים להם? )  וכמובן בצד הפנימי של המדיח.
- הבוידעם שלי נקי ואני משתדל לשמור עליו כך. זה בסדר, נכון? תגידו לה!
- כשאני עורך כלים לשולחן כל כלי נפרד מהסכו"ם חייב להיות במרחק שווה בדיוק מהצלחת. לא מודד עם סרגל, פשוט מתרגל ניסיון של שנים. לצערי, זה שיגעון שאני מודה שהוא קצת מטריד, היו גם שולחנות לא מסודרים במסעדות שזכו לנחת זרועי...
- כשמחליפים בגדים עונתיים (קיץ/חורף, או במדינת ישראל - קיץ/קצת פחות קיץ ) אני כמובן מנקה כל פינה ופינה בארון ודואג שהקולבים יהיו מצוחצחים, הרוכסנים במעילים חייבים להיות בוהקים ובלי טיפת לכלוך עליהם.
- השגעון הכי גדול שלי הוא הסלון. לא יודע למה, הרי אני בקושי נמצא שם.. ואולי דווקא זו הסיבה. משתדל לנקות אותו מדי יומיים-שלושה, בייחוד אחרי ימים שאורחים הגיעו והשאירו עקבות (פיסות בד מהז'קט, רסיסי בוץ מהנעליים ועוד שאר תופינים). אני מסיים כל ניקיון בפרישת מפה חדשה על השולחן ובחיוך גדול

אז כן, זה אני. יש אנשים שחושבים שאני מוזר כי אני גבר, יש אנשים שחושבים שאני מוזר כי אני מסודר, יש כאלו שחושבים שאני מוזר כי הלחצנים בשלט הטלויזיה שלי נקיים אחרי שאני מעביר עליהם נגבון מדי יום אתם יודעים מה? אולי הם צודקים. אבל אני אוהב את הבית שלי נקי. ואז מה אם אני גבר? ממתי ניקיון הוא נחלת הנשים? גם אנחנו אוהבים ניקיון וגאים בכך!

סופ"ש מוצלח וחג שמח מוקדם לכולם.
מי שרוצה טיפים לגבי איך לנקות את הויטרינות במטבח (אלו שנפתחות רק פעם בשנה, לקראת פסח..) מוזמן לפנות אלי במסרים
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'זה לא מוזר כי אתה גבר. זה מוזר כי זאת הפרעה.'
זה לא מוזר כי אתה גבר. זה מוזר כי זאת הפרעה.
12/04/2011 | 11:53
1

אחרי כל זה אתה גם מספיק לשבת עם אשתך ולדבר על דא ועל הא בלי שכל שנייה תסתכל אם יש איזו חתיכת אבק על השידה ?
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 22:50
לצפיה ב-'שלום לך אולי אתה פנוי לקראת פסח'
שלום לך אולי אתה פנוי לקראת פסח
15/04/2011 | 20:57
1
אני צריכה מישהו שינקה אצלי
אני אשלם לך מאה שקלים לשעה
זה יהיה כמו תרפיה בשבילך
מה זה בשבילך לנקות בית אחד ?
אז עוד בית לא ביג דיל נכון
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' שאלו מהו השיגעון שלך בניקיון, לא למה'
שאלו מהו השיגעון שלך בניקיון, לא למה
16/04/2011 | 07:49
1
צריך לאשפז אותך.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 16:23
1
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 08:59
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:18
לצפיה ב-'תכנסו לזה ראשון כי למה שאני כותבת מגיע הפרס!'
תכנסו לזה ראשון כי למה שאני כותבת מגיע הפרס!
07/04/2011 | 19:06
3
אני קראתי משהו בבלוג של חד הורים בריבוע,
זה הסיפור הכי טווב שקראתיי!
מגיע לזה לזכות!
דיברתי עם זו שכתבה והיא מרשה לי להשתמש בזה.
עם אינכם מאמינים לי תשאלו את זו שכותבת (חובבת צילום).
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שיגעון בצבא..'
שיגעון בצבא..
07/04/2011 | 19:38
אז הסיפור שלי התרחש דווקא בבסיס בו שירתתי.
שירתתי אז במדור שהייתה לו מסורת ארוכה של אובססיה לניקיון ולא ברור מאין היא התחילה, מה שבטוח הוא שהותיקים הורישה אותה לצעירים וכנראה אני קיבלתי את זה בצורה קצת מוגזמת...

תמיד היה לנו סדר קבוע לניקיון החדר, תמיד זה היה בימי חמישי ואני תמיד הייתי "מפקדת" הנקיון ואחראית לשטיפת הרצפה.
יום חמישי אחד היה אצלינו בחפיפה קצרה צעיר ממדור אחר, בו הייתה שגרת נקיון שונה. חייל ששירת עימי הציע שהוא ישטוף את הרצפה הפעם- והבחור נענה ברצון. טוב, אמרתי.. פעם אחת שטיפה לא יסודית.. אני אשרוד את זה.. מקסימום אני אעביר עוד סמרטוט.
יצאתי לרגע מהחדר וחזרתי לאחר כמה דקות- בדיוק כשנכנסתי ראיתי את אותו הבחור עומד במרכז החדר ושופך דלי שלם של מים על הרצפה!! מדובר בחדר סגור, עם מחשבים על הרצפה- בניגוד לחדר של המדור שלו- פתוח עם מחשבים על שולחנות.
למים על הרצפה היו כ"כ הרבה משמעויות שליליות בעיניי מבחינת הנקיון- כל מה שראיתי לנגד עיניי זה את ה"שיערות" שמתחת לדלת (לאטימה מלאה) נרטבות ומלכלכות תמיד את הרצפה ומשאירות אחריהן באופן תמידי שובל של ג'יפה.. ועוד קונטציות נוראיות שגרמו לי... לבכות.
כן, מרוב שוק ותדהמה, מאכזבה עצמית ונקיון שהשתבש פשוט התחלתי לבכות ולהתייפח.
מיותר לציין שחבריי מצאו את האירוע משעשע ביותר... ועברו רק כמה דקות עד שמישהו מצא מצלמה והחל לתעד את האירוע.

החייל, אגב, היה מסכן מאוד ולא ידע מה לעשות עם עצמו בעקבות ההתקף שלי..
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השגעון שלי....'
השגעון שלי....
07/04/2011 | 21:02
2
2
אז ככה אני אומנם צעירה (בת 26) אבל אני חלק ממשפחה של חולי נקיון...3 אחיות ואח המטורפים על נקיונות. זה מתחיל מזה שכשאנחנו מבקרות אחת אצל השניה אנחנו והילדים ישר משאירים נעליים בחוץ כדי לא לחלל את ה"מקדש", אנחנו מחפשות אחת אצל השניה פסי אבק על הפלזמה או טיפות מים שהשפריצו על המראה באמבטיה, אחרי כול ארוחה משפחתית הילדים נשלחים אחר כבוד עם מבוגר לשטוף פנים וידים, אנחנו ישר מרימות את כול הכלים ומישהו כבר מחזיקה מגב לכול הפרורים, קינוחים אוכלים רק על השולחן כמובן! ולא מפזרים בשביל הנמלים..

בביתי הפרטי אני פותחת כול בוקר בסשן של חיטוי באקונומיקה של שירותים, כיור אמבטיה וכיור מטבח (פעם אחת התקלפה לי האמבטיה לאחר ששכחתי לשטוף את הסיליט citrus במשך כמה שעות...אופס), ניקוי המראה והשיש באמבטיה וטאטוא קטן כזה של הבית, ככה בשביל ההרגשה. כמובן סידור מצעים ווידוא שכול הכלים יבשים בארון. ולפני שיוצאים לוקחים את הפח...

חג פסח הוא חג מצוין וכייפי, ובעיקר הזדמנות מצויינת לניקוי הארונות שאני נוטה להזניח במהלך השנה (בכול זאת הם סגורים רוב הזמן)...

שיהיה לכולם חג שמח והסיליט הכי טובה היא הסיליט הסגולה עם השפריצר הלבן וכמובן הסיליט הלבן עם המדבקה הכחולה והפקק האדום להסרת אבנית..אלוהית....
חג שמח!!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן '
ועוד משהו קטן
07/04/2011 | 21:06
6
כשעושים ספונגה ממש כדאי כמובן לשאוב את הבית לפני ולהתמש ב2 סמרטוטי מיקרופייבר לרצפה אחת לכול השטיפה והשני רק לייבוש ככה אין מצב שאיזה לכלוכון יימרח על הרצפה הנקיה כמו כן כדאי לייעד מטלית מיקרופייבר כמובן לכול אזור בבית אחרת מעבירים לכלוך ממקום למקום ולכבס בהתאם...
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 06:00
1
לצפיה ב-'השגעון שלי הוא...'
השגעון שלי הוא...
07/04/2011 | 21:44
6
לנקות בלילה - כשכולם ישנים...כה אף אחד לא מפריע.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אני מנקה את הבית לפי סדר החדרים...'
אני מנקה את הבית לפי סדר החדרים...
07/04/2011 | 22:50
1
מתחילה תמיד במקלחת ובשירותים,ממשיכה למטבח,אח"כ חדר שינה ואז סלון-לא מסוגלת אחרת .
מקפידה על הסדר הזה מהניקיון הראשון בדירה ועד כה,ואני מתחרפנת כשהבחור מנקה אחרת
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 12:42
לצפיה ב-'מנקה מאז ומתמיד - מנקה...'
מנקה מאז ומתמיד - מנקה...
07/04/2011 | 23:07
1
2
רקע - מדוע אני מנקה לפסח רק בלילות...

ארבע ושלושים לפנות בוקר, העולם עדיין עוטה בחשיכה... האויר קר כזה חודר לעצמות.
אמא עוברת אחת אחת מעירה בתחילה את אחותי הבוגרת ממני, מימי, עוברת ומעירה את מדלן
זו האחות שבגיל היא ביני לבין מימי, ראשונה מבין האחיות שישנות על אוטו מזרון ישן שידע ימים טובים יותר בעברו,
לפני שהושלך אל פח הזבל, משם אבי הביאו הביתה. מיטה זוגית לשלוש אחיות. מדלן, ריקי ופאני ז"ל הצעירה בחבורה.
יום ראשון לחופשת הפסח. השנה כמו בשנה שעברה, אלב שבשנה שעברה היינו שלוש אחיות. השנה מצטרפת פאני... היא כבר בת 9.
רועדות מקור מתקבצות האחיות ואמא במטבח. מטבחון. מטבחונצ'יק. לגימה ראשונה של ספל תה, לפני היציאה לדרך.
אמא מרתיחה בקומקום גדול מים, מוזגת לכל כוס מעט מים שעברו את המסננת הקטנה ובה מעט התה. מעט מידי. כדי שיהיה מעט צבע
עוברת פעם נוספת. האמת אין הרבה הבדל בצבע... אבל זה מה יש. מימי במיומנות של נערה מתבגרת מנוסה פותחת את דלת הארון מבקשת לעצמה מעט סוכר...
אמא בלחש אומרת לה שאסור. 'הסוכר לאבא'. מימי מתעצבנת טורקת את דלת הארון, אך מקבלת את הדין.
כבר בחדר המדרגות הצר, המטונף שקירותיו מלאים בציורי אמן וגרפיטי של ילדות כמו 'זוהרה אוהבת את חיים' אם ציור לב ובו חץ הכל בשחור מגזיר עץ שרוף, הצינה
מכה בפנים. 'יאללה' אמא מדרבנת ומתחילה בריצה. מערבה. אנחנו אחריה, מהלכות קפאות נותנות לה שתרוץ קדימה. אנחנו מנסות להראות כל אחת לעצמה, לא שייכת
למעמד.
עוברות את השיכונים אל המרחבים הפתוחים של תערובת מעצבנת, של הררי כורכר וקוצים. אנו עולות את הגבעות ויורדות, נתקלות בקוץ ומקללות, את הקוץ?
את הפסח? את אמא? את המצב? את האשכנזיות???
כשעולה השחר, ניתן להבחין שאנו מקדימות במאות מטרים קבוצות קבוצות של נשים ובנות שעושות את אותה הדרך בדיוק כמונו. מימי אומרת 'כוס אמוק אלה ישנו עוד 10 דקות...'
בשעה שש וחצי בערך מגיעות אל תחנת האוטובוסים. אמא להבדיל מרב רובן של הנשים שמתחנת האוטובוסים תשלחנה את הבנות אל הבתים לדפוק בכל דלת ולשאול 'צריכה ספנג'ה?
יודעת לנקות הכל. לא גונבת', לאמא יש את הבתים הקבועים שלה ועוד לקחות שמחכות לה רק לפני פסח. לפעמים לעוד פעם או פעמיים בשנה..., חוסך לנו את הדפיקות בדלתות ואת המילים, אולי בעיקר את המילים 'יודעת לנקות הכל, לא גונבת'

פסח זה חג של נקיונות. בחג של נקיונות יוצאות כל הבנות לעבודה אצל האשכנזיות... אחרי הפסח, כמו לפניו אמא הולכת לנקות מיום שני בשבוע ועד יום חמישי. בכל יום שלושה בתים.
קבועים. לעיתים תעבוד גם בימי ראשון. אל הבית הראשון של בוקר. אמאר היא זו הנוקשת בדלת. גברת בחלוק פרחוני פותחת בפיהוק של בוקר 'יופי שבאתן' היא אומרת ומיד אנו מבחינות שהיא לא כל כך מבסוטה שאמא משאירה אצלה את מימי ואת פאני. 'למה לא את תעבדי פה אם הילדה?' שואלת הגברת ואמא רק אומרת לה 'לא יכולה, לא יכולה הן לא גונבות, באמת ילדות טובות מאוד', והולכות הלאה אל גברת אשכנזיה אחרת. לפני שאמא נוקשת היא מסבירה לנו שלאשה הזו שבע עיינים... חוזרות השאלות וכך מדלן ואנוכי עומדות בסלון.
לעבודה. ארבע שעות תמימות..., בלי הפסקה... בלי כוס תה או מים קרים ובלי עוגיה... רק 'פה לא ניקית מותק' 'זה לא נקי מותק'. צהריים.
אמא שואלת אם סיימנו... מזרזת אותנו, נותנת יד, מקבלת את הסך שמקבלת מברכת את טוב ליבה של בעלת הבית, אל הבית השני לעוד ארבע שעות לערך...כן, ללא מים... ללא עוגית.

כך בוקר בוקר. כך לילה לילה, קצת אחרי חצות אנו מגיעות הביתה. מעולפות. ללא מקלחת אל המזרון. שלוש בנות, שתי שמיכות. רק ביום שלפני ליל הסדר, אמא אוספת אותנו מוקדם יותר, לעשות את כל הדרך אל השכונה. אל הבלוקים שנראים לא נראים מאותם הבתים של האשכנזיות. לפני הכניסה אל הבלוקים אמא נפרדת מאיתנו... אנו צועדות אל הבית שלנו ואמא לעניינים של חג.
למחרת. אחר הצהריים, לאחר שסיימנו לעזור לאמא במלאכת הבישול וצחצוח הבית שלנו... ועוד בטרם נצא אל הבלוק של אח של אבא, אליהו, הדוד אליהו... אמא תיתן לכל אחד מבניה... חולצה חדשה לבנה, וזוג מכנסיים שחורות וזוג גרביים חומות ורק ציון הבוגר מבין האחים שעדיין בבית יקבל זוג נעליים. 'יאללה תתלבשו' אמא גוערת בבנים שיפנו את המקלחון לבנות... 'תראי בינתי מה קניתי לך' אומרת לי אמא בדרכי אל המים הצוננים שבמקלחת ודוחפת לידי גומיה עטופה בבד 'תעשי זנב סוס הא?'

עברו השנים אבל הנקיונות לפסח לא יפסקו לעולם. ימי התחתנה והיא ממשיכה את המסורת מבית אמא, אלה שהיא כבר מנקה לפרנסתה ופרנסת משפחתה, גם למדלן בעל וילדים
ולקוחות קבועים משלה ופאני יצאה לתרבות רעה, נפלה אל ההרואין ממנת את המנות לעצמה ועבור הגבר ש'שומר' עליה ודואג לה בגופה, ליד אחד הפרדסים באזור רחובות היא עומדת
לשרת בעיקר את מאות הפועלים מעזה והסביבה העושים דרכם מהעיר הגדולה חזרה אל מחנות הפליטים. מבקשים ומקבלים 'מחיר קבוצתי' זול. זול מאוד. ואני?
'תבוא אחרי פסח... לא עכשיו... אחרי פסח' אמרה אמא לדוד אליהו כשזה בה להציע לי לבוא איתו לתל אביב לעבוד כפקידה. 'היא לא יודעת פקידה היא יודעת נקיון' ניסת אמא למנוע את רוע הגזירה, הרי שנותרה לבדה והיא כבר לא צעירה כפי שהיתה לפני עשור, או לפני חמש שנים. תשו הכוחות.
ודוד אליהו ציחקק כמו לעצמו ואמר לאמא 'היא תביא הביתה פרנסה כל השנה' כך אמר. ואמא הביטה על אבא, בעלה החולה, שאיש אינו יודע להגיד עד מתי יסבול את החיים, ואבא מסמן תוך שיעול מכוער ובלתי פוסק, בידו לאחיו הצעיר ממנו, 'קח אותה ולך...'
שבוע לפני פסח, אמא יצאה את הבית בשעה ארבע וחצי בדיוק, לעשות את הדרך היומית לפרנסת משפחתה, או כמה שיכולה היא לעשות לביתה... ואני לא נרדמת. כל כך מתרגשת... שהנה רבע לפני שבע ואני עומדת בתחנת האוטובוסים, מחכה ל'דן' אל התחנה המרכזית - תל אביב. הדוד אליהו ורעייתו סימון מקבלים את פני בחיוך רחב... חיוך של מי שממתיק איזה סוד. הדוד קם ממקום מושבו בא אל הנהג שילם את הכרטיס עבורי ואמר לי 'בואי שבי חמודה'.
'דוד' אני אומרת לו מיד משהתישבתי כולי נרגשת והאוטובוס החל בנסיעה 'דוד, אני לא יודעת להיות פקידה'.
חייך דוד אליהו הניח ידו על כף ידי ואמר 'עוד תדעי... עוד תדעי'.

שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:25
לצפיה ב-'אצלי....'
אצלי....
08/04/2011 | 00:24
5
2
בכל שישי אני אוספת בערימה את כל הבלאגן של הבית ודוחסת אותה לאדר ארונות. בועטת בדלת עד שהיא נסגרת ואומרת לעצמי, "אדאג לזה אח"כ!"
ואז מטאטא את כל הבית, ספונג'ה וזהו, נקי!
למחר אני פותחת את הארון, ובזמן שאני מחפשת משהו כל הבלאגן זוחל למקומו הקודם עד לשישי הבא.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אפשר להעריץ אותך מרחוק? אני אפילו לא עושה '
אפשר להעריץ אותך מרחוק? אני אפילו לא עושה
08/04/2011 | 03:53
1
את זה.

רק כשבאים אורחים...אז אני מזמינה הרבה...
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'כ"כ הרבה פריקים לנקיון'
כ"כ הרבה פריקים לנקיון
08/04/2011 | 20:45
ואני מושא הערצה
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
09/04/2011 | 11:14
לצפיה ב-''
10/04/2011 | 23:19
כמה מצחיק
ככה עצוב )):
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 13:59
1
לצפיה ב-'שלום שלום'
שלום שלום
08/04/2011 | 01:00
4
אני אשתמש במשתמש של הבת שלי בשביל זה היא חשבה שזה יהיה משהו בשבילי.
אני אמא ל-2 שהם ילדים מאוד מבולגנים.

השיגעון שלי הוא לפתוח את כל החלונות אפילו אם זה יום קר וגשום, לשים מוזיקה בווליום גבוה מאוד ושאף אחד לא יהיה בבית.
אני חייבת חייבת קודם כל לנקות אבק וחייבת להתחיל מהחדר של הילדה אחרת הכל נהרס לי.
לסדר עיתונים בסדר מסויים, עיתונים ומגזינים לחוד!
כל דבר לפי סדר, מפתחות, נעליים, בגדים, מעילים, תיקים במקום מסויים... וככה זה בערך כל יום אז הילדים שלי ממש משתגעים מזה כי הם אוהבים לחיות בבלאגן ואני פשוט לא מסוגלת!

תודה רבה.

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השגעון שלי '
השגעון שלי
08/04/2011 | 05:45
10
1

מספיק כבר עם השיגעון האובססיבי הזה שקוראים לו :

ליל הסדר

המרתון של-  לפני...

הקניות

התורים

פקקי התנועה

הצפיפות

מאבקי הרשתות

המתנות שקונים

המתנות שמעבירים

מתנות שמחזרים

המצות

הפיתות

ארגוני הצדקה שאוספים כספים שחלקם לעלמים

enough  is enough

והנה גם השיר אם לא השתכנעתם...

http://www.youtube.com/watch?v=QsY066wa08E
שיחת נשים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תפו את ולכבודך'
תפו את ולכבודך
15/04/2011 | 10:00
1
2
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 14:04
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 18:08
3
לצפיה ב-'מצביעה לתפו ופוזה'
מצביעה לתפו ופוזה
15/04/2011 | 21:11
1
לצפיה ב-' לתפו ופוזה. '
לתפו ופוזה.
16/04/2011 | 00:15
מסכימה עם כל מילה וכל אייקון!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' לתפו'
לתפו
16/04/2011 | 21:00
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 21:50
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 22:20
1
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 12:00
2
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 12:10
1
לצפיה ב-'השיגעון שלי זה אספנות, יותר נכון מה שההיפך '
השיגעון שלי זה אספנות, יותר נכון מה שההיפך
08/04/2011 | 07:11
1
מאספנות - לסלק, לזרוק, ואם בבית שלי גרים אנשים שאוספים חפצים בכמה פינות בבית, עד שהבית מקבל מראה של מחסן אני אזרוק, ואם לא מאפשרים לי לזרוק אני לא אזיז, אלא אנקה מסביב למקומות שנאספו בהם החפצים.

דרך אגב, אני יודעת שאסור לי לכתוב ביקורת על החברה שמממנת או משתתפת במימון התחרות, אבל סיליט באנג - מסיר השומנים שווה לתחת. לא מסיר שום שומן.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שגעון הניקיון שלי עם סילית באנג'
שגעון הניקיון שלי עם סילית באנג
08/04/2011 | 13:50
2
2
הפסח מתקרב ואיתו שגעון הנקיונות המקובל בארץ.

ואני , כמובן מושפעת ממנו -איך לא.

שגעון הנקיון מתחיל אצלי מנקיון המטבח -כיריים, סירים, ארונות, ברזים.

את הכיריים והסירים אני מנקה עם סילית באנג, מסיר שומנים רב שימושי, המשמש להסרת שומנים משאריות שרופות, שומנים ולכלוך קשה.

הסיר נשרף לאחר אחד הבישולים שלי, יותר נכון לאחר שהשארתי אותו יותר מידי זמן על הגז והתוצאות היו נוראיות כבר חשבתי לזרוק אותו.

כניסיון אחרון לקחתי את הסילית באנג והשפרצתי אל תוך הסיר -התוצאות היו די טובות, החומר לא הוריד לגמרי את השחור השרוף אך השאיר את הסיר במצב הניתן לשימוש.

הכיריים שלי ממתינים כבר שנה שלמה שאני אנקה אותם -אז הפסח הוא הזדמנות חגיגית, ועם סילית בנג העבודה נעשית קלה הרבה יתר.לאחר 4-5 התזו והמתנה של 5 דקות, התוצאות היו מצויינות

פרטים נוספים ותמונוץ ניתן לקרוא בבבלוג שלי:

שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:28
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 21:00
2
לצפיה ב-'שגעון הנקיון של אשתי בליווי צמוד של מד לחץ דם'
שגעון הנקיון של אשתי בליווי צמוד של מד לחץ דם
08/04/2011 | 16:34
1
1
שגעון הניקיון של אשתי בליווי צמוד של מד לחץ דם והוא מאופיין בביצוע מדידה אוטומטית של לחץ הדם שלה וזאת לאורך כל זמן ביצוע הניקיון בבית וזאת עפ"י לוח זמנים קבוע של לפני ביצוע הניקיון תוך כדי ביצוע הניקיון במהלך ביצוע הניקיון וולאחר ביצוע הניקיון  יש לציין שלחץ דם הוא מדגם דיגיטלי אשר מתלבש בנוחות על פרק כף היד והמדידה היא אוטומטית מהירה ומדויקת והמד לחץ קומפקטי  וקל לנשיאה והוא .בעל מערכת ניפוח חכמה וזיכרון של 28 מדידות.

.

שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
09/04/2011 | 11:12
לצפיה ב-'ואני עונה!!! אני מאוהבת בניקיון! הבית שלי '
ואני עונה!!! אני מאוהבת בניקיון! הבית שלי
08/04/2011 | 16:56
7
2
ממורק ומצוחצח פעמיים בשבוע על ידי עוזרת מסורה! הניקיון כולל הכל - חלונות כל שבוע, שקעים, דלתות, ידיות, ארונות מטבח ומקלחת, שירותים ואמבטיה ושטיפת הרצפות. כל הניקיון היסודי נעשה פעמיים בשבוע למעט חלונות שנעשים פעם בשבוע!
הבית שלי מסודר בקפדנות יתרה ושום דבר לא זז ממקומו. הבית נראה כמו מוזיאון (לא בהכרח דבר טוב אך טוב עבורי).
לא מחזיקה בבית דברים לא הכרחיים, לכל מוצר וחפץ הנמצא בבית יש מקום אחסון.
אני אוהבת את הבית שלי בהיר ומבריק. כל העיצוב הוא על טהרת הלבן ובז' לגווני השונים.
בבית שלי יש כללים לגבי סדר וכל דבר בסיומו חוזר למקומו.
לא צוברת לעולם ערימות כביסה וגיהוץ. הגיהוץ נלקח למגהצת והכביסה נעשית על ידיי ועל ידי בן זוגי וישר מתקפלת לאחר הייבוש וחזרה למקומה.
וכך אני תמיד שומרת על בית מבריק ומסודר וללא התאמצות מיוחדת מכיוון שאם עושים כל הזמן למען הבית, העבודה נעשית קלה יותר!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'זה עבור פרנסצק'ה שלי'
זה עבור פרנסצק'ה שלי
15/04/2011 | 09:59
1
לצפיה ב-' מצביעה לפרנצ'סקה שלי'
מצביעה לפרנצ'סקה שלי
15/04/2011 | 18:26
6
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 23:32
פרנצ'סקה
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 10:39
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 22:22
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 10:16
2
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 12:13
1
לצפיה ב-'אני קצת מטורפת '
אני קצת מטורפת
08/04/2011 | 18:50
4
2
אני גרה עם שותפה שבטוחה שאני מטורפת זה מתחיל בסד שאני עושה בארון בפסח. מחלקת את גדים לקטגוריות (מחול, ספורט, עבודה, בגדי ערב, בגדי יומיום ופי'גמות/בגדי בית). הקטגוריות, כמובן, מחולקות לפי צבעים. הכל תקף גם לגבי נעליים. כמובן שכל מה שלא מתאים יותר עובר לתרומה. טירוף נוסף קשור בחוש הריח. כל פריט שהתייבש לאחר הכביסה עובר בדיקת ריח מקיפה לפני כניסתו לארון. מה שלא מריח מספיק טוב - חוזר לכביסה נוספת.
במסגרת ניקיון פסח חייבת חייבת להסיר אבנית מכל מקום בבית, משתמשת בסיליט (קניתי בגלל הפרסומות, נשארתי לאור היעילות...). כל הכיורים, אמבטיות, שיש, קומקומים, שירותים, כלי מטבח, אריחים במטבח ובחדרי האמבטיה. בקיצור, הבית חייב להיות נטול אבנית לכבוד פסח (וראש השנה ובכלל).
לא נשכח את המרצפות שחייבות להבריק והעיקר שלא יהיו עליהן סימני מים או רגליים אני נוטה לנקות גם את החריצים שבין המרצפות.
חייבת לנקות עם מוסיקה ברקע, חשוב שאלו יהיו שירים שאני מכירה כדי שאני אוכל לזייף אותם בקולי קולות ברחבי הדירה
יש לי עוד המון שגעונות (כמו מראות בלי סימנים, וניקוי ידיות של הדלתות ו....)

הכי עושה לי את זה - לראות כתמים נעלמים! במיוחד כשמדובר באבנית שנעלמת כמו קסם

והכי חשוב - אחרי שמסיימים לנקות, מתקלחת והולכת

נ.ב - אני באמת משתמשת במוצרים של סיליט, בלי קשר למשימה.
נ.ב.ב - אין לי OCD אני פשוט נהנית לנקות ולא כופה על אחרים את הסטנדרטים שלי

לקראת המשך נקיונות פסח, שולחת לכל המנקים והמנקות.

חג שמח
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אגב, את גיל 21 כבר עברתי (לצערי). אני בת 27 '
אגב, את גיל 21 כבר עברתי (לצערי). אני בת 27
08/04/2011 | 18:51
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 23:41
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 07:37
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 21:51
לצפיה ב-'שגעון של נקיון...'
שגעון של נקיון...
08/04/2011 | 19:46
3
טוב שיגעון הנקיון של חמותי הוא בלתי יאמן ולהלן כמה עובדות מדהימות על אישה שפשוט אוהבת לנקות:
הוריו היקרים שלא בעלי גרים לבד בבית 5 חדרים.
חמותי מ-נ-ק-ה כל יום! שוטפת את כל הבית מדי ערב !!! בימי חמישי באה גם המנקה..
על השיש יש לה קערה עם סבון כלים + אקונומיקה סקוצ' וננס ובהם היא מסבנת היטב כל מה שכנס לכיור!!!  לא תאמינו- היא מכניסה את הכלים הללו למדיח !!! לא סתם לייבוש אלא "להבריק" אותם.
כל מוצרי החשמל והריהוט במטבח שלה לבנים וכל כמה דקות היא מעבירה "וויש" עם מטלית ספוגה באקונומיקה.
בין הכלים, הווישים ואיבוק אבק בלתי נראה במרווחים של שניות אחד מהשני היא מוסיפה ואומרת:
"איך הבית נראה..גועל נפש"   
לי לא נותר אלא להרהר בביתי שלי: בכיורי עמוס הכלים לעייפה, בחולות שהילדים הביאו מהגן, בערימות הכביסה שמחכות לגאולה, ברצפתי שמעולם לא זכתה ליחס מפנק כזה של קרצוף...ולהצדיע לה
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שגעון הנקיון שלי: נקיון השטיחים '
שגעון הנקיון שלי: נקיון השטיחים
08/04/2011 | 20:22
5
1
פעם בחודש, מקרצפת את השטיחים בחומץ מהול במים (ביחס שווה). יושבת על הרצפה בתנוחת כובסת, ומקרצפת בעזרת מברשת קשה, את השטיחים כולם! אח"כ מייבשת היטב כשהבית פתוח. הריח נעלם תוך כמה שעות והשטיח יוצא כמו חדש!!! מבריק ונקי למשעי!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אין לי דבר כזה'
אין לי דבר כזה
08/04/2011 | 23:10
2
הזמן הפנוי שלי בין התיזוזים של עבודה ,ילדים,קניות,בישולים ועוד הרבה דברים, לא מתבזבז על ניקיון,  ,הבית ממש לא מבריק.
הזמן הפנוי הזה הולך להסתלבטות שלי בסבבה על הספה ,רואה פרק במאחת הסדרות שאני אוהבת מאוד.שתיית קפה עם חברות ,תמיד יש כאן עם מי לשתות קפה ,או סתם איזו בירה . זו שכונה שכולם מכירים את כולם . או לגלוש בפורומים ,פייסבוק,או סתם לשמוע מוזיקה מגניבה ביו טיוב. כל יום אני מעבירה ניגוב בשתי דקות ,תמיד הכלים רחוצים במטבח .פעם בשבוע ספונג'ה ולעיתים רחוקות פרוייקטים רציניים.. הניקיון הזה מספיק לי כרגע. פעם הייתי סופר מבריקה ומסודרת ,ופשוט קרסתי מעייפות ,לא יכולה להרשות לעצמי להחזיק עוזרת .היה לי ממש קשה.
כשחזרתי לעבודה באוקטובר האחרון חזרתי לעבוד רק ארבעה ימים בשבוע ,מתשע בבוקר עד 14.00 בצהריים . פחות כסף במשכורת אבל אני לא מסוגלת  לעבוד יותר . הרוגע שלי חשוב יותר מכל דבר אחר... אז אין לי את שגעון הניקיון.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' תמסרי ד"ש לכל השכנים הישראלים שלך בחו"ל.'
תמסרי ד"ש לכל השכנים הישראלים שלך בחו"ל.
16/04/2011 | 07:59
1
5
לצפיה ב-'הלוואי שהיו לי שכנים ישראלים'
הלוואי שהיו לי שכנים ישראלים
16/04/2011 | 09:51
לצפיה ב-'אני פשוט קונה כל שנה שטיח חדש'
אני פשוט קונה כל שנה שטיח חדש
09/04/2011 | 11:09
2
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 08:39
לצפיה ב-' המשיגנע שלי'
המשיגנע שלי
08/04/2011 | 23:08
1
1
השיגעון שלי כולל ניקוי משטחים-החל מרצפות ועד שיש ומסכים. כל מה ששטוח,hd סטייל הוא בשבילי. כן גם חלונות חברים.
אני עודת באופן סימטרי וזוויתי. משהו עגול זה בעיה..זה לא בסימטריה שלו להתנקות..זה כמו לחתוך עגבניה עגלגלה לריבועים..זה לא מתאים!
חחח אל תצחקו אבל פעם שלחתי אפילו שולחן אליפטי לתיקן כדי שיעשו לי אותו עם זוויות בצדדים..הכל למען הניקיון. השתלטות על החיים כנראה. למרות שיש בזה משהו מטהר,נקי וריחני. תנו בלייק אם אהבתם~
-ציפ ציפ.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
08/04/2011 | 23:10
חחח הצחקת אותי,גם לי זה קורה לפעמים!! אולי בתת מודע...
הממ מה פרויד היה אומר על זה הא? .
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שיגעון הניקיון שלי'
שיגעון הניקיון שלי
09/04/2011 | 12:19
2
השיגעון שלי הוא ריחות לא יכולה לסבול בית שמריח לא טוב.....
לכן אני משתמשת בכל אמצעי שימושי להפצת ניחוחות נעימים בבית
אם זה מבשמים לבית/לטקסטיל, זר פרחים טרי, מכשיר מפיץ ריח אוטומאטי שמתחבר לחשמל, שימוש במבער שמן ארומאטי, ספריי מטהר אוויר לחדרי הבית השונים, בקבוקונים עם מקלות ריח, הדלקת נרות ריחניים, ניגוב הרצפה לאחר ספונג'ה גם עם סמרטוט ספוג במעט מרכך כביסה - כל אלה תורמים להפצת ריח נעים בבית
ממליצה לכולן
שיהיה חג שמח וריחני
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שיגעון הניקיון שלי בפסח הוא'
שיגעון הניקיון שלי בפסח הוא
10/04/2011 | 02:56
6
3
ראשית אני מכינה מראש טבלה עם רשימת מטלות מחולקים לכל המשפוחה בהתאמה מלאה לפי היכולות של כל אחד
אין הפלייה ..מה שאומר שהתחת של כולנו במים
איש איש יעשה את המוטל עליו בזמן ובעיתוי המתאים לו לא יאוחר מ-3 ימים לפני החג
שנית גם אני משתמשת בסליט באנג עוד לפני שבכלל יצא לפרסומות כי גיליתי שהוא הכי משאיר נקי ליותר זמן
אז ככה
בשבועים  שלפני פסח בד"כ כל הבית  ב ל א ג ן הארונות בגדים מרוקנים ..שקיות שקיות מתמלאות ועשות צעדיהם אל המחסן, ריהוט ישן שידע ימים יפים יותר צועד לכיוון דלת היציאה כנ"ל לגבי נעלים ספרים וכל מיני שמעטס הכל מהכל מחכים לאימוץ ע"י חברי אתר אגורה שאולי אצלם יתחדשו ויאריכו ימיהם עד לפסח הבא...בין לבין נעשה מלאכת הצבע..צביעת החדרים סלון שרותים מקלחת ניקיון התריסים שמשות מיטות שידות אינטרסול ואחרון אחרון חביב ועצבני זה המטבח,אוספים את כל שאריות החמץ קמח סולט פסטות וכו. לארגז קטן סוגרים אוטמים עם מסקינטיפ ויאללה שולחים לעונש לבה"מ העליון במדף הפינתי פינתי ביותר את גזר דינו ..
לאחר כל עשרת המכות הללו מתחילים לטלות את הוילונות שכובסו מגהצים את המפות הרנרים והמפיות למזנון..תולים את התמונות החדשות
ושאר תוקעים את האגרטל הנקי או החדש תלוי כבר בתקציב עם פרחי אביב יפים נכנסים להתקלח לובשים בגדי חג ויוצאים עם הלשון בחוץ ולומבגו לליל הסדרוכמובן עם כל הסירים שהכנו לקחת...לא נגמר ..לאחר האגדה וכל הטררם  כל החגיגה חוזרים הביתה ומכינים כוס יין  לאליהו הנביא בכדי שזה יגיע בע"ה ויראה בית נקי ילגום מהיין וישאיר מתנה מתחת לכר למחרת כל הילדים שמחים צוהלים ואנחנו ההורים סוף סוף מתחילים להרגיש ולהריח את החג וניכוח הניקיון והאביב
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 18:19
1
לצפיה ב-' מצביעה ל ה ו מ י ה'
מצביעה ל ה ו מ י ה
16/04/2011 | 23:06
2
2
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 23:54
לצפיה ב-'גם אני מצביע להומיה . '
גם אני מצביע להומיה .
17/04/2011 | 00:15
1
מגיע לה לאחר כל המאמץ ולאחר שלקחה ברצינות כל העניין בכדי שחו"ח לא ייראה ולא יימצא חמץ בסביבה.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' וואוו שיחקת אותה הומיה ,אחלה שיגעון |כן'
וואוו שיחקת אותה הומיה ,אחלה שיגעון |כן
17/04/2011 | 02:13
4
ככה זה כשהצוות נכנס לפעולה
פסח כשר
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' הומיה'
הומיה
17/04/2011 | 14:02
5
לצפיה ב-'חרדת חומרי ניקוי'
חרדת חומרי ניקוי
10/04/2011 | 03:27
5
2
יש לי רגישות גבוהה לכל דבר. אני רואה ושומעת ומרגישה ומריחה דברים שאחרים בכלל לא שמים לב אליהם. התכונה הזו משרתת אותי לטוב ולרע. החלק ה"רע" של העניין, הוא שאני לא יכולה לשמוע רעש של שואב אבק ולא סובלת ריח או מגע של חומרי ניקוי. ממש נגעלת, זה עושה אותי חולה. בגלל הבעיה הזאת אני לא יכולה לנקות את הבית לבד ואני נעזרת בחברת ניקיון ששולחת לי עוזרות.
כשהעוזרת באה אני מבקשת ממנה לפתוח את החלון ולסגור אחריה את הדלת בכל חדר שהיא מנקה. כשנשארות שאריות של חומרי ניקוי שלא נשטפו, זה מזעזע אותי. למשל כשאני יוצאת מהמקלחת נקייה וריחנית, פותחת את דלת המקלחון והיד שלי נמרחת בחומר ניקוי שהשאירה העוזרת על הידית, אני מזועזעת וממהרת לשטוף את היד. הכי נורא בעיניי זה שבכל ביקור של עוזרת, נשארת לי מזכרת בלתי הפיכה על הרצפה, של חומר ניקוי שנגע ברצפה והשאיר כתם לבן. יש לי כתמים מכל הסוגים. כשאני יושבת בשירותים עיניי נחות על הרצפה, ומטיילות בין צורות הכתמים השונות, ואני מנסה לגלות כתמים חדשים מהביקור האחרון של העוזרת שלא היו שם בשבוע שעבר, ולנחש ממה נוצרו הכתמים: כתם קטן של נוזל חומר ניקוי שנמזג לדלי, התיז על הרצפה והפיץ סביבו טיפות טיפות כמו שמש עם קרניים. לידו כתם בצורת טבעת, מבקבוק של חומר ניקוי שהונח על הרצפה וסימן את המקום שהיה מונח בו. כתם אחד גדול ומעניין במיוחד יש בצורת נעל, של עוזר בית משונה ששלחו לי פעם, והוא דרך בתוך חומר ניקוי והשאיר סימני צעדים לבנים על הרצפה. ליד כתמי הנעליים יש כתם אחד מקורי בצורת פסים של סליל, שהשאיר הצינור של שואב האבק לאחר שנרטב באקונומיקה. לכל חדר בבית יש כתמים וסימנים משלו. לפני הרבה שנים עוזרת שניקתה אצל אחותי השאירה לה כתמים לבנים מאקונומיקה על חלוקי הרחצה שהיו תלויים באמבטיה. זה השאיר אצלי כזו טראומה, שמאז אני ממהרת להוציא את כל המגבות והשטיחים מחדר האמבטיה לפני שהעוזרת באה. גם את מברשות השיניים - שלא יתלכלכו בחומרי ניקוי, ואת הסכו"ם שמונח ליד הכיור במטבח. כל מה שנשאר במקום שניתזים בו חומרי ניקוי - מתלכלך ומקבל כתמים לבנים או מסריח מחומר ניקוי.
כשהעוזרת הולכת אני שוטפת את המקלחת ואת הדלתות של המקלחון משאריות חומרי הניקוי ומהצחנה שהם משאירים, שוטפת את מושבי האסלות ומנגבת היטב, אחרת אתיישב בטעות על שאריות חומר ניקוי והעור יצרוב לי. הייתה תקופה שהעדפתי לא להכניס עוזרת הביתה ולא לנקות בכלל. עד כדי כך סבלתי מזה. אבל עכשיו אני מקפידה להגיד לעוזרות שמגיעות שיניחו את בקבוקי חומרי הניקוי בתוך שקית כדי שלא ישאירו כתמים על הרצפה, שימזגו את חומר הניקוי לדלי רק בתוך האמבטיה, ושישטפו היטב את החומרים שהן מורחות, וגם את החומרים שמרחה העוזרת בשבוע שעבר ולא שטפה. לפעמים הן גם זוכרות לעשות את מה שביקשתי.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 08:30
1
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 08:36
5
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 14:47
3
לצפיה ב-''
18/04/2011 | 02:01
1
לצפיה ב-''
26/04/2011 | 15:35
1
לצפיה ב-'אז זה השגעון שלי בניקיון'
אז זה השגעון שלי בניקיון
10/04/2011 | 08:07
1
קודם כל חייבת לנקות שאין אף אחד בבית,שונאת שמסתובבים לי בין הרגליים,

ואז יש לי מן גופיה ארוכה ,כותונת כזו כחולה עם כתמים שאני לובשת תמיד כשמנקה כמו מדים חחח

ואז..קודם כל מארגנת את הביית זה באמת יכול לקחת לי שעות שעות,יסתדר יארגן ,

ואז כשמגיע הזמן ממש לנקות-שונאתתתתתתת לנקות שונאת שונאת ,
אני עושה את זה כל כך מהר ממש כאילו לקחתי ספיד רק כדי להיפטר מזה,
אני יכולה בשעה לנקות את כל הבית ,והכל וטוב לא סתם ....

ספידי ניקיון ככה בעלי קורא לי...

ואז אחרי שהכל נקי יושבת...רגלים על השולחן ויודעת שכשהבת שלי תגיע הכל יהרס הכל ....
טוב בת שנתיים שמגיעה לכל מקום,

אבל יאמר לזכותה שהיא גם קטנה קטנה אוהבת לנקות...יש לה מטאטא משלה,סמרטוט שלה,ובאמצע השבוע היא עוזרת

הנה..לדוגמא...
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
13/04/2011 | 18:33
לצפיה ב-'שגעון ניקיון.'
שגעון ניקיון.
10/04/2011 | 10:01
האמת- אין לי שיגעון ניקיון.
אפילו להפך - אני שונאת לנקות.
גם אני וגם בן זוגי.

כמו כל דבר בחיים - נראה לי ש"שגעון" זה דבר שלילי וטוב מאוד שכך - כל דבר שהוא יתר על מידה הוא לא בשבילי.
כן, אני אוהבת את הבית שלי נקי, אבל לא מוכנה להשתגע מזה....

ובכל זאת- הבית עובר מטלות יומיומיות בסיסיות לשמירת הסדר-
שטיפת כלים
כביסה - אף פעם הסל לא עולה על גדותיו
ניקיון כיריים (רק אם מלוכלך...)
וטאטוא.

שאר המטלות הן לא יומיומיות, ואני לא מתכוונת לצאת מדעתי (או לפי ההגדרה שלכם - להשתגע) כדי שיקרו לעתים תכופות..

בקיצור- לא חולת ניקיון כלל וכלל!!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'העולם השתגע..והנה גם אני'
העולם השתגע..והנה גם אני
10/04/2011 | 11:43
1
1
העולם השתגע... מטורפים כולם. וגם אני בין כל המטורפים מחפשת חמץ או אולי תירוץ לנקות בחלונות במצעים ובין המרצפות בבית.

בינתיים, מצאתי נצנצים וזנב מפורים, שני שתילים ועלי אקליפטוס מט"ו בשבט, לבבות מרובעים מיום האם וגם כמה תפוחי אדמה אפויים מל"ג בעומר שעבר.

וחמץ?? בינתיים אַין....

אז נכנסתי לחפש אותו במקום לא צפוי. אצלי בנפש.. ושם... אוי גיועלט....!!! שם מצאתי חמץ!!!

מצאתי מחסור חמור בחמלה, מצאתי שלשה או ארבעה כתמי אשם ולכלוכי קנאה... (כן כן ). מצאתי גם בזבוז זמן אפל, השחתה של זמן יקר כל כך.

מצאתי פירורים של התנשאות וחוסר קבלה של שונים ממני. והררי זלזול באנשים יקרים מאוד.

דבר אחד לא מצאתי שם... את הסליחה. חיפשתי אותה בין כל נבכי ליבי וגיליתי שהיא איננה.

ואותה אני רוצה למצוא. אני רוצה לסלוח לעצמי סוף סוף על שאני מי שאני. אני רוצה לסלוח לאנשים שפגעו בי ולהפסיק לסחוב אותם איתי. וגם לסלוח על אלו שהכאבתי להם ולא תהיה לי האפשרות כבר לתקן. אני רוצה ניקיון. אני רוצה לב מבריק ונקי... שאפשר יהיה לתת לאהבה ולחמלה כבר להיכנס אליו ושיהיה להם נח להישאר אצלי בלב כל הזמן גם בלי הזמנה מיוחדת.

חג אביב לנו. חג אביב נקי מלא ריחות פריחה. וחירות מכל מה שמעכב אותנו ומונע מאיתנו פריחה אמתית.

(*מתוך הבלוג שלי)
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 10:18
1
לצפיה ב-'השיגעון שלי'
השיגעון שלי
10/04/2011 | 14:12
הוא לכבס את כל הסמרטוטים במכונת הכביסה -
גם של האבק וגם של הריצפה,
יש לי המון סמרטוטים ורק שכולם מלוכלכים לגמרי,
אני מפעילה את מכונת הכביסה.
הם יוצאים כמו חדשים והבית נקי לאורך זמן
וכמובן חוסכת הרבה מים וחשמל (של הדוד) בכביסה במכונה מאשר בכביסה ביד
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אפשר לחלוק שגעון עבר?'
אפשר לחלוק שגעון עבר?
10/04/2011 | 14:46
בהיותי נערה מאד צעירה רציתי לשמח את אמא (אפרופו משוגעי נקיון) ולהיות אקסטרה-יסודית וכך התיישבתי, קיסם שיניים בידי ו... ניקיתי את כל ה"לכלוך" שהיה בין מרצפות הרצפה (מזל גדול שאחרי זמן קצר הבנתי שמדובר באותו "דבק", לימים "רובּה", המחזיק את המרצפות במקומן).

מה אומר?
יצא נקי
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אצלנו בבית....:)'
אצלנו בבית....:)
10/04/2011 | 15:21
אצלנו פעם בשנה, בכול תקופה של נקיונות הפסח, אנחנו מוציאים את כול הבגדים והנעליים מכול הארונות ומחליטים מה אפשר עדיין ללבוש לעונה הקרובה, ומה כבר אפשר לזרוק. את כול מה שרוצים לזרוק אנחנו שמים בשקיות גדולות, אבל מה?! במקום לזרוק ההורים שלי מחליטים "לשמור" אותם ומאכסנים אותם בחדר שנמצא למטה. החדר הזה הפך להיות מן "בית קטן" שנמצאים שם כול החפצים שאנחנו לא משתמשים בהם- ספה נפתחת שהופכת למיטה, טלויזיה ישנה, ארון בגדים ישן, ובתוכו כול הנעליים והבגדים הישנים... יש שם אפילו שירותים ומקלחת וכול אורח שמגיע לישון אצלנו בחדר הזה מרגיש ממש כאילו הוא נמצא בבית קטן משלו... :)
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השיגעון שלי'
השיגעון שלי
10/04/2011 | 15:58
מנקה את הבית עם מוסיקה שנותנת אנרגיות טובות- כך למדתי ממישהי מאד משמעותית לי.

מתחילה לנקות חדר חדר.
בסיום שטיפה ואירגון אחרון של החדר.

הסוד- מינימליסטיות של חפצים בבית או בכל חדר בכלל.
לכן אני משתדלת ללמד את ילדי לא להעמיס דברים בחדר ומה שלא צריך למסור לאחרים.
והחדרים בדרך כלל מסודרים ולי נותרת מעט עבודה.

מטבח- הבעל לא מרשה לי לאגור או להוציא הרבה כלים שעושים יותר עבודה. במגרת הסכום מעט כלים (השאר במגרה אחרת למטה כדי שיתשמשו רק במה שהוצאתי). כל כלי נשטף מיידית על ידי כל אחד מהבית.לכן בדרך כלל אין כלים בכיור.

שימוש תמידי בכל הבית במגבונים לחים לניקיון. לשקעים ולכל דבר. אפשר פשוטים ואין כלל בעיה. גם תריסים אני מנקה עימם את השלבים.
ממליצה מאד מאד לשימוש- שספרי לחלונות עם סיליקון- משרה תמיד סוג מיוחד של ריכך בזמן השימוש. תנסו מעולה.

לרצפה לניקיון- שימוש עם מעט חומץ במי הדלי מים, אחת לשבועיים- נותן ברק מאד לכל רצפה.

כל בוקר- מקפידה על ניקוי מהיר של האסלה, תמיד נקי בשירותים ואין סימנים כלל. אפשר לשפוך קולה לשירותים שעוד יותר מוסיף.
ריח בתום הניקיון- אני מרססת מרכך כביסה שהכנסתי למיכל ספריי חלונות ריק. מתיזה ובבית יש ניחוח.

טיפ- למי שיש לו ערמת ניירת בבית- כל יום להשקיע 5-10 דקות באירגון הניירת וזה מתקדם. אפשר יותר זמן אבל להיות עיקביים כל יום לארגן את ערמת הניירת. זה עובד בדוק.
העבודה אצלי בבית לא לוקחת זמן רב משום שאנו כולנו מגוייסים בבית למטרה אחת- סדר בבית. אם מקפידים כל יום בכלל כמעט ואין בעיה. כל ילד על חדרו, אני על סלון וחדר שינה וכמובן שירותים ומקלחת ולא תאימו הבעלל על מטבח מסודר (לא על הבישול כי זה רק אני).
הכיור תמיד מצוחצח.
זה השיגעון שלי בבית !!

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השיגעון שלי בכל הקשור לניקיון הבית. '
השיגעון שלי בכל הקשור לניקיון הבית.
10/04/2011 | 18:17
2
זה שאני חייבת להחליף מים כל פעם .. בחדרים, במטבח ,בסלון במקלחת ,בשירותים במרפסת .. לפעמים זה מגיע לשבעה שמונה  ואפילו תשעה דליים.ובסוףףףףף אני מתמוטטת ,פחות מפעולת הניקיון ויותר מהנשיאה של  טונת הדליים הזאת.ממהמקום שמתחת לברז אל המקום שאני מנקה.... אני יודעת שזה בזבזני ונורא תובעני/טובעני  . אבל רק ככה אני מרגישה שאני באה על סיפוקי ורק ככה אני עושה ניקיון רציני.(ואת השיגעון הזה ירשתי מאמא שלי..).. כל השאר פחות חשוב בעיני ואני מתכוונת לאיכות הסמרטוט , חומרי הניקיון ,ואפילו אם דורכים לי במקום  שזה עתה גמרתי לנקות .)
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שיגעון הניקיון שלי....'
שיגעון הניקיון שלי....
10/04/2011 | 23:56
1
חייבת שירותים נקיים....כ ל ה ז מ ן....
בבית עם 6 נפשות המשימה לשמור על השירותים נקיים כל הזמן היא לא פשוטה בכלל....
ולכן המהלך הוא כזה:
בכל פעם שאני שומעת את המים יורדים ויש לי שמיעה מיוחדת לזה אני מתייצבת בפתח חדר השירותים כשברשותי:
כפפות חד פעמיות בידיים
מגבונים סטריליים
חומר ניקוי אסלות/אקונומיקה
סמרטוט רצפה
מגב קטן
דלי
ומטהר אוויר....

ממתינה בנימוס שהמשתמש יסגור את הדלת ויצא....וחיש מהר נכנסת ויוצאת למשימה:
שופכת חומר ניקוי
משפשפת עם המברשת
ובזמן שהחומר עובד....מנקה עם מגבונים סטריליים את מושב האסלה, את הניאגרה, את ידית הורדת המים, את ברז הכיור, שוטפת את הרצפה, מנגבת, מורידה מים, מנקה את ידית הדלת ואת מתג התאורה....מטהרת את האוויר ויוצאת....בעמדת המתנה למשתמש הבא....תחשבו מה קורה כשיש אורחים....
נשמע מתיש אבל כשעושים את זה למעלה מעשר פעמים ביום מתרגלים והייאוש נעשה יותר נוח כמילות השיר....
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'ניקיון בשתיים האחיות ברקת וממרקת'
ניקיון בשתיים האחיות ברקת וממרקת
11/04/2011 | 01:02
1

ניקיון בשתיים האחיות ברקת וממרקת
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

פעם אחת בשבוע
חוסכות זמן געגוע -

נפגשות לקפה ומאפה
ועושת את הבית יפה.

מחליפות הבגדים
ועולות על "מדים",

אוספות השיער בסרט
ועם מוסיקה נבחרת -
עושות את זה אחרת :

קלאסית - לסידור מצעים
פילהרמונית - לאבק זה נעים,

רוקנ'רול - בשביל הכביסה
סמבה - לטאטוא הכניסה,

ורק אחת נעשית בחפיפה
כי אין על מזרחית – לשטיפה..

וכך, שתי נעולות מטרה
משפריצות כמו ממטרה,
מי סבון (עם בקרה)..*

מסקנה -
כשמאחדים כוחות
התוצאות מוצלחות,

וככלל, עם שתי מנקות
מתקצרות גם הדקות,

כך נשאר (בלי להגזים)
זמן לכתוב קצת חרוזים..

*רעיון/המלצה :-
מי מזגן - בחדרים
כך חוסכים למהדרין....

©
כל הזכויות שמורות
לכבשת מחמד

שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 21:26
1
לצפיה ב-'השיגעון שלי'
השיגעון שלי
11/04/2011 | 11:32
1
האמת אני לא חולת ניקיון , אמא שלי כזו ושנאתי את זה... אבל כנראה אחרי כמה שנים עם שותפים לדירה נדבקתי בהרגל הבא.
אחרי כל בישול  אני חייבת לנקות את הסירים והכיריים עם מסיר שומנים- בדרך כלל זה סנט מוריץ כי הוא היחיד שמצאתי שעושה את העבודה כמו שצריך (אם יש עוד חומרים אשמח לשמוע)
בכל מקרה , אני לא מסוגלת לראות כיריים מלוכלכים או מלאים שומנים, במיוחד אחרי טיגון שניצלים צ'יפס.
לגבי צלחות וכו'... אני לא כזו "משוגעת" אבל סירים ,מחבתות וכד' זה השיגעון שלי.
בעלי משתגע מזה ...אבל מה לעשות הרגל קשה לשנות
כמו שכתבתם כל אחד והשיגעון שלו
שיהיה לכולם פסח שמח וכשר.
ואל תשכחו ללבוש כפפות
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:21
4
לצפיה ב-'השגעון שבעלי בוכה ממנו '
השגעון שבעלי בוכה ממנו
11/04/2011 | 18:47
השגעון שלי שקשור לנקיון הוא מאד יקר... ולכן בעלי ממש בוכה ממנו - אני חולת מוצרי נקיון,
אין מוצר נקיון שאראה או אקרא עלי בעיתון ולא אקנה אותו על-מנת לנסות בבית.
אני חולת קניות של מוצרי נקיון, ולכן שזה בד"כ יותר זול מהתמכרויות אחרות, אך בכל זאת עולה כמה מאות שקלים,
בחודש בעלי מיואש, אני מאושרת ונרגשת לנסות כל דבר חדש, החברות שלי יורדות עלי אבל לא אכפת לי!!!!!!!!!

חג נקיונות שמח לכולם!

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שיגעון? זה מאד הגיוני בעיניי'
שיגעון? זה מאד הגיוני בעיניי
12/04/2011 | 00:54
1
קודם כל, כשהבית מטונף אף אחד לא ייכנס הבייתה ויראה את זה.
מה אני אעשה שאני גם צריכה לגדל בעל וילדה והבית מלוכלך כמעט כל הזמן?
אז לא באים אנשים.
הבעיה היא שבעלי אוהב לצלם. הילדה גדלה וכל הזמן הוא מתעד.

אבל אסור שיראו כמה הבית שלנו מלוכלך!
אז אני מנקה רק את האזור שבו הוא עומד לצלם, וכך מתרשמים שיש לנו בית נקי.
אם הוא רוצה לתזז אותי הוא מתחיל לצלם בכמה מקומות, ואני מנקה יותר...
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' מסכימה איתך'
מסכימה איתך
15/04/2011 | 15:19
1
לצפיה ב-'"השיגעון שלי"'
"השיגעון שלי"
12/04/2011 | 10:47
חייבת לעבור כל הזמן עם מגבון לח על השיש, ארונות, שולחן, כל מקום שאפשר. עושה את זה כל יום וכמה פעמים.
טמטום שמעצבן אותי.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השיגעון שלי הוא לכלוך'
השיגעון שלי הוא לכלוך
12/04/2011 | 12:24
אני כל הזמן מנקה..נמאס לי... ואני חולה נקיון .....מה לעשות ??!!!!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שירותים'
שירותים
12/04/2011 | 13:50
לא יודע מה איתכם אבל מה שהכי חשוב בניקיון הבית זה לא המטבח, הסלון, חדר השינה או המקרר.
אלא השירותים. אין כמו אסלה נקייה... כזאת מבריקה ונוצצת...
ההרגשה אחרי ניקיון שירותים שווה הרבה מאוד.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'אחח ניקיון'
אחח ניקיון
12/04/2011 | 14:42
צעד ראשון- פותחת מוזיקה + מרימה את היער לקוקו גבוה.
צעד שני- מרימה את כל הבית... אין שום דבר על הריצפה פרט לספות ולשולחן
צעד שלישי- ומתחילה הבלגן:
טיאטוא פעם ראשונה
סמרטוט לח על כול השולחנות והמדפים
שרותים + מקלחת עם אקנומיקה
הפסקת סיגריה
חלונות + מראות
טיאטוא פעם שנייה
מנקה את הרצפה שלוש פעמים

יום שישי בבוקר בשעה 08:00 כל שבוע באופן קבוע :)
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'נייר כסף על המסגרת של הגז.'
נייר כסף על המסגרת של הגז.
13/04/2011 | 10:50
6
לי אין בעיה עם הניקיונות .אני מנקה הכל יסודי, מערה במים רותחים
על הכיור והשיש, וכן יש לי כלים במיוחד לפסח, ואת כלי הזכוכית אני
משרה במים חמים. הבעיה שלבן שלי שהוא חרדי  ויבוא לביקור בחול -
המועד ליום אחד, זה לא מספיק. הוא ביקש שאעטוף את המסגרת של
הגז, זה שמונח על הלהבות, בנייר כסף. איך עושים את זה?
חותכים נייר כסף לרצועות ויושבים שעות לגלגל על המסגרת עד שתהיה
עטופה כולה כולל השיניים שבולטים על הלהבה.
אם זה לא הזוי אז מה כן? אבל מה לא עושים כדי שהבן והנכדים
החמודים יבואו לבקר.

חג שמח

יהודית.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שגעון המוסיקה'
שגעון המוסיקה
13/04/2011 | 10:50
1
1
שאני ובעלי מנקים את הבית כן כן קראתם נכון ביחד!
אנחנו שמים מוסיקה חזקה בכל הבית הכי כיף מנקים את הכל יסודי ושאנחנו מסימים לנקות כל אחת מאיתנו מקבל ארטיק שווה של מגנום מהביוקר מה שנקרא
מתענגים על הארטיק וגם ועל הבית הנקי חג שמח ונקי!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
13/04/2011 | 13:10
לצפיה ב-'השיגעון שלי בניקיון הוא...'
השיגעון שלי בניקיון הוא...
13/04/2011 | 15:52
1
יותר נכון השיגעון של אחותי...שכל שנה אנחנו מתעצבנים וצוחקים עליה מחדש!
יש לה ארון ענקי מלא פריטים מכל תקופותיה בחיים- מגיל הגן-מזכרות וכד' ממשיך בספרי לימוד עתיקים מהיותה סטודנטית ועד קלסרי הוראה חוברות מעריב לילדים מ 1995 /פלקטים וחלקים של קישוטי כיתה (היא מורה).ממש מורה אספנית!
כל שנה, הוא מורידה את הכל מהמדפים, מצחצחת את המדפים, ובזמן שזה מתיבש היא ממיינת את הכל -
מתלבטת שעות מה לזרוק או לא, כך עובר לו היום ומגיע הלילה, אוטוטו מגיע בדיקת חמץ והיא בקושי התחילה למיין, אז היא דוחפת הכל חזרה למדפים הנקיים עד שנה הבאה...וכך כל שנה חוזר על עצמו

י

****יש לציין שהארון כבר מתפקע והחלק האחרוי זז ממקומו חחח

שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השגעון שלי..'
השגעון שלי..
13/04/2011 | 19:20
השיגעון שלי הוא לנקות ביחד עם המנקה, עברתי לגור לבדל מזמן ואין לי ככ זמן לנקות את הבית החלטתי להעסיק מנקה שאוכל לסמוך עלייה גם שתוכל להשאר לבד בבית ולנקות.
ביום הראשון עברתי איתה ביחד ברחבי הבית והסברתי לה איך אני בדיוק אוהבת את הדברים - אצלי הדברים חייבים להיות מסודרים בסימטריה מדוייקת מהרהיטים שיש לי סימון דימיוני על הרצפה ועד הספרים והסדר שלהם על המדף (סדר הא' ב'). לאחר השבוע הראשון בו נשארה לבדה בביתי חזרתי וגיליתי שהדברים ממש לא מסודרים כמו שצריך (לפי דעתי כמובן..כי המסכנה לא הבינה מה אני רוצה ממנה כשכמעט התחרפנתי שהשולחן לא עמד בדיוק במיקום המדוייק- האמת שקצת בצדק, אבל עדיין! זה הבית שלי והסדר שלי! זכותי!! :) ).
בכל אופן מאז ביום החופשי שלי אני מזמינה את המנקה ואנחנו עוברות יחד חדר חדר עד שאני מגיעה לתוצאה המושלמת המדוייקת והסימטרית!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'שגעון הניקיון שלי'
שגעון הניקיון שלי
13/04/2011 | 19:28
4
טוב השגעון שלי מתחיל ככה:
אני מתחילה כמה שבועות לפני לאסוף קופסאות ברחוב מכל גודל אפשרי
רושמת על כל קופסא מה יהיה בתוכה. עוד לפני כל הבלאגן של פסח אני כבר זורקת חצי מהבית לתוך כל הקופסאות...
כל הבגדים שאני לא הולכת איתם ואין בהם שימוש, כל דבר קטן שנראה לי כמו סתם פריט שעושה לכלוך בבית...
כל מה שבבוידם, אפילו לפעמים דברים שעובדים אבל ישנים אני זורקת כמו מכשירי חשמל....וכלים במטבח -סכו"ם, צלחות וכד'...
מה שיוצא שזה נראה ממש אני עוברת דירה. הדירה ממש ריקה ומתחילים לעשות קניות מהתחלה.
תאכלס זאת העבודה הכי קלה - פשוט להעיף הכל! במקום להתחיל למיין מה צריך , מה לא צריך....כמעט הכל מעיפים.
אחר כך מתחיל כל השטיפה בבית...שזה בעצם לעשות שיטפון בבית ואני בחורה חסכנית אבל פעם בשנה מותר לא?
כמובן שבכל הזמן חייב מוסיקה קצבית אחרת שום דבר לא עובד... חייבים קצב .
המצחיק זה שפתאום מגלים דברים שאבדו ולא נמצאו ופתאום זה שם....
דווקא זה טוב כל הסדר פסח שאני עושה יש באמת איזה משהו שאני מחפשת ולא מוצאת...
בקיצור אחריי כל זה אני נראית כאילו עברתי מלחמה! ואז אני באמת צריכה חופש פסח !!! מה שגם כל החלונות ,התריסים, הוילונות הכל יורד!!!!
קירות אפילו אני צובעת מחדש!!!!! מנקה את הלכלוך מהשקעים שבקיר!! עד כדיי כך ...זה מצחיק זה כאילו כל השנה אין לי כל כך זמן להסתכל על זה וכשפסח מגיע פתאום כל דבר מעצבן אותי ....כל פיפס קטן שלא במקום. אני יכולה להגיד עליי שאני משוגעת באופי אז אולי משוגעת על ניקיון תופס מקום טוב אצלי ולא נראה כל כך מוזר למי שמכיר אותי.
מה שכן אם מפריעים לי באמצע העבודה כשאני מרוכזת או עושה לי כתמים באמצע ספונג'ה ...אני רק אגיד לכם במילים פשוטות: חבל עליו :)
מקווה שלא שכחתי לציין כלום, ובנימה אופטימית זאת מאחלת לכולם חג פסח כשר ושמח לתפוז ולכל חבריי.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'סדר וארגון - סדר וארגון !!! '
סדר וארגון - סדר וארגון !!!
13/04/2011 | 20:29

אביב הגיע סדר  בא.....
מאז שאני מכיר את אישתי, אנחנו רבים על הנקיון - למה המגבת על הרצפה ? למה השארת את הכלים ? למה הספרים לא מסודרים ? למה הארון נראה כמו אחרי פיגוע המוני ? ולא כדאי להוסיף...
לפני החתונה גרתי בבית מרקחת , אחרי החתונה הבית כמרקחה...
בקיצור, שישו ושימחו !!
השנה לא ויתרתי, פסח באופק והחלטתי לקחת את העסק ברצינות !!
הכנתי שרטוט של הבית לפי חדרים, והכנתי לי לו"ז לניקוי וארגון הבית . מפורים עד פסח .
נכנסתי לטראנס של נקיון - שמתי לי מוזיקת טראנס בפול ווליום, שמתי בגדי עבודה ויאאלללה  - אין בלגן !!
סכמת העבודה היא כזאת : אשפה /  מיחזור    /   יד2   /  אגורה   .
שלב ראשון: מה שאין בו תועלת, ואי אפשר למחזר  כמו אשפה רטובה למשל או בגדים קרועים וכדומה - הולך לצפרדעים הירוקים !!
שלב שני : מה שאפשר למחזר כמו בקבוקים - הולך למיחזור !!
שלב שלישי : מה שלא צריכים ושווה משהו בשוק - מצלם, ומעלה לאתר יד2 !! אם נמכר, מה טוב, לא נמכר -  גם טוב ... מעביר לתרומות ...
שלב רביעי: מה שלא צריכים ואפשר לתרום - אני מצלם ומעלה לאתר אגורה - הכל נחטף כמו לחמניות ( רהיטים ישנים או בגדים, חוברות לאישה, מוצרים ישנים וכדומה ... )
תם ונשלם שלב הארגון ... חסל סדר הדברים המיותרים .
מתחיל שלב הנקיון .
פה עדיף שלא נכנס לפרטים :) כי זה ישעמם אותכם הטירוף שלי,  וייגמר המקום בדף.. רק נגיד שלא מזהים את הבית לאחר-מכן .
מסקנות ולקחים :
הכי חשוב לשמור על הקיים, להחזיר דברים למקום, לשטוף כלים מיד אחרי האוכל, ולהיות עירניים לנקיון ולסדר .
מאחל חג נקי, מסודר, מאורגן וכמובן חג  שמח וכשר לכל בית ישראל . דודי .
שיחת נשים >>
לצפיה ב-'השגעון שלי הוא לחנך לניקיון '
השגעון שלי הוא לחנך לניקיון
14/04/2011 | 14:46
19
3
נדבקתי בו מאישי ז"ל ..והוא נדבק מאמו וילדי נדבקו משנינו ונכדים גם מראים סימנים למחלה ..
פשוט לשמור על הניקיון כל הזמן ..
גומרים להתקלח מנגבים חרסינות/קרמיקה .. כבר בגיל שנה ילדי קבלו מטלית לנגב..לא נגבו טוב אבל למדו שזה חלק מהמקלחת.
מצחצחים שינים מנגבים גם את הכיור, הברז וכל מה שהתלכלך..
שותים משהו רוחצים את הכלי מנגבים מסביב ..
יוצאים מהחדר בודקים שכל דבר במקום ..
בבוקר מסדרים מיטה ומנגבים אבק ..
בערב לפני השינה כל דבר במקום ונקי ..
כשזה הופך להרגל זה טבע שני ..ואני רואה זאת גם אצל נכדיי בני השנה וחצי והחמש.

שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 15:16
לצפיה ב-''
14/04/2011 | 23:04
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 18:07
לצפיה ב-' '
15/04/2011 | 18:24
3
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 18:38
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 19:45
1
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 19:55
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:13
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 20:35
לצפיה ב-' כמו אמא שלי'
כמו אמא שלי
15/04/2011 | 23:05
היא טענה שאם לא מנגבים אז נשארים כתמים של אבן, במיוחד באיזור באר שבע שם המים מגיעים מבארות.
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' לים הרגוע'
לים הרגוע
15/04/2011 | 23:36
1
לצפיה ב-' לים יאמי '
לים יאמי
16/04/2011 | 10:58
לצפיה ב-' '
16/04/2011 | 11:26
1
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 13:38
נשמע כל כך פשוט הלוואי ואדע יום אחד ליישם!!
שיחת נשים >>
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:18
לצפיה ב-'חינוך מעולה'
חינוך מעולה
17/04/2011 | 09:38
לצפיה ב-'מזדהה מאד. ומצביעה עבורך.'
מזדהה מאד. ומצביעה עבורך.
17/04/2011 | 09:45
2
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 10:49
32
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 11:55
1
לצפיה ב-'השיגעון שלי בניקיונות פסח הוא יוצא דופן : )'
השיגעון שלי בניקיונות פסח הוא יוצא דופן : )
15/04/2011 | 05:53
4
1
רקע קצר : הארוס שלי הוא מאמן כושר שתמיד טען שכאשר הוא משמיע בחדר כושר את המנגינה הזו (תלחצו ותקשיבו לה ברקע זה יעזור למוזה)  http://www.youtube.com/watch?v=4woZviJQjL0&feature... היא באופן אוטומטי גורמת לאנשים מין תחושת אנרגייה  משמעותית שקשה להסביר אותה.
אני כמובן צחקתי על התאוריה המופרחת.... והייתי נוטה לצחוק עליו בכל הזדמנות שצצה לגבי התאוריה המופרחת הזו,
ביום חמישי שעבר לפני שהתחלתי לעבור בין השואב לניקוי אבק... הסתכלי על הבית ראיתי את כל העבודה שהולכת להיות לי , הרגשתי שאני כ"כ לא מסוגלת , שאין לי טיפת אנרגייה בגוף וכח רצון לעבור את זה.
נו ומה עושים שאין לך כח לעשות כלום?  נו ברור, הלכתי למחשב... ראיתי מערכון מצחיק של הקומקאית האמריקאית  Sarah Silverman ביוטיוב בסוף הסרטון הופיעה לו פתאום קישור מתוך כמה אחרים נוספים לסרט של רוקי , חייכתי חיוך ענק אמרתי לאאא... כן.... נו שיהיה...
פתאום טה טה טהה טה........ .. בם בם בם בם בם....   טו טו טו .... טו טו טו....... אומממיייגגוודדדד , זה ענקקק... זה הרים אותי כמו 2 כוסות רד בול ...
ישר הלכתי לשואב התחלתי לרקד איתו על המזרון של החדר שלי... הרגשתי כמו מתאגרפת שתביס את המזרון המלוכלך והחצוף,... אחרי 4 דקות ו53 שניות נגמר השיר... ישר קפתי ממיטה ונעתי לעבר המחשב, הפעלתי מחדש את השיר , חזרתי למזרון והמשכתי לשאוב בשיא המרץ כמו רוקית אמיתית.
פתאום באמצע חצי תנועת ריקוד אני רואה את הארוס שלי , עומד בפתח של החדר שינה שלנו וצוחק עלי כמו שמעולם לא צחק , אני צרחתי בהתחלה כי שיש מוסיקה בפול ווליום ופיתאום צצה לך דמות זה פחד איימים , אבל מיד התעשתתי ושנינו פושט נקרענו מצחוק והתחלנו לרקוד יחד...
באותו יום הספקתי את חדר השינה שלי במלואו  עם ניקוי אבק מהארון והשידה שלי , וגיליתי שלשירים יש כח השפעה מדהים על רמת האנרגתיות שלנו בגוף....
ומצאתי שיגעון שילווה אותי בכל פסח עתידי שיבוא עלינו לטובה, זה הסיפור ניקיונות פסח שלי ... : )
שיחת נשים >>
לצפיה ב-' חחח הרסת אותי.'
חחח הרסת אותי.
15/04/2011 | 15:17
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 15:32
לצפיה ב-''
16/04/2011 | 17:08
לצפיה ב-''
17/04/2011 | 09:20
3
לצפיה ב-''
15/04/2011 | 08:38

הודעות אחרונות

06:59 | 27.03.16 תפו ופוזה
20:51 | 25.03.16 עולם אכזר123
06:07 | 21.03.16 תפו ופוזה
15:40 | 20.03.16 קלמנטינה ננסית1
19:30 | 16.03.16 Elian Chole
10:15 | 09.03.16 אסקימו2
23:06 | 07.03.16 דאניאלי
23:39 | 06.03.16 אורחים בפורום
10:01 | 04.03.16 Shamy
14:05 | 02.03.16 פנתרית סגולה
05:16 | 29.02.16 תפו ופוזה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ