זוגיות במשבר מתמשך

מצב
הנושא נעול.
זוגיות במשבר מתמשך

את בעלי הכרתי בjdate בינואר 2010 בערב חורפי על הרבה כוסות ויסקי וכבר בתחילת הקשר לא היתי סגורה על הקשר הזה...היתי אז בת 28 חסרת ביטחון ומלאה בפחדים ובעיקר ממש רציתי כבר זוגיות ולצאת מהבית של ההורים.
די מהר עברנו לגור ביחד אצלו בקיבוץ ודי מהר הבנתי שזיקוקים ופרפרים בבטן לא יהיו פה אלא סוג של זוגיות נוחה ונעימה שכזאת ככל שהזמן עבר הלבטים שלי הלכו וגברו כי לאורך הדרך התגלו הרבה אי התאמות,קשיים הרבה ויכוחים ומריבות ובדיוק ששקלתי לסיים את הקשר הזה הוא הציע לי נישואין ושבוע לאחר מכן גיליתי שאני בהריון.
עוד בתקופה של לפני החתונה שקלתי לבטל את החתונה כמה פעמים אך בסוף הפחד מלגדל ילד לבד ולהיות לבד בכלליות מנעו את הצעד בקיצור התחתנו והבאנו לאחר מכן עוד ילד ומאז שנולדו 2 הבנים המתוקים שלנו הזוגיות שלנו כבר כמעט 8 שנים במצב נוראי של ויכוחים ומריבות על גבול התעללות נפשית אחד בשני - אין ביננו חום ואהבה ולא חברות גם לא מילה טובה או חלילה קירבה ועל סקס אין בכלל מה לדבר - אני אישית כיום כבר לא נמשכת אליו בראש ובראשונה לא מבחינה ריגשית ונפשית שהכי חשובה בעולם לאישה וגם לא מבכינה פיזית(מאוד שעיר ולא מטופח למרות שעל פניו הוא בעל פוטנציאל להיות חתיך אש - בלונדיני לשעבר כיום קירח,עיניים כחולות,פנים יפות ומסוקסות).
המצב הכלכלי שלנו לא מי יודע מה ותכלס זאת הסיבה העיקרית שאני עדיין לא מפרקת את החבילה הזאת - הפחד המטורף לא להסתדר מבחינה כלכלית.
אני מרגישה את עצמי שוקעת ושוקעת בתוך תחושת כישלון ועצבות גדולה חום ואהבה ומילה טובה כל כך חסרים לי
חשוב לי לציין שלמרות היחסים הלא טובים ביננו בעלי אמא מופלא ל2 הבנים שלנו והילדים פשוט מתים עליו ומכורים אליו.
לא יודעת מה לעשות אשמח לשמוע את העצות שלכם/ן

למה הבאת עוד ילד?

ידעת שזה לא זה, אפשר להבין על הראשון שלא היה מתוכנן
&nbsp
למה עוד אחד?
&nbsp
&nbsp

התגובה שלך מיותרת ולא חכמה במיוחד

איך השאלה הזאת בדיוק מקדמת אותה?
למה מביאים 2 ילדים ו-3 ילדים עם בן זוג שלא מסתדרים איתו ואחר כך מתגרשים ממנו? יש הרבה סיבות:
זוגיות זה לא שחור לבן ולפעמים יש תקופות טובות שבהן יש אשליה שהכל יהיה בסדר ואנחנו כן נסתדר.
לפעמים נקלטים להריון כל כך מהר מקיום אחד לא זהיר של יחסי מין ומסיבות אידיאולוגיות לא עושים הפלה.
לפעמים רוצים שלילד יהיה אח ושלא יישאר לבד.
מה לא ברור? ילדים לא תמיד קשורים לזוגיות! לפעמים מביאים ילדים מבנק הזרע בלי זוגיות.
אתה כל כך שופט ולא בצדק. מי אתה ומה אתה שאתה קופץ לשפוט?
במקום זה תן לה עצה מועילה. מה היא עושה הלאה?

אני בטוח שאם האבא היה יודע את כל זה

אני דיי בספק אם הוא היה רוצה עוד ילד לאשה שמתכוונת להתגרש ממנו ולא אוהבת אותו.
&nbsp
בדיוק כמו שאם זה היה הפוך, רוב הנשים לא היו ממהרות להביא ילד בידיעה שהאב הולך לעזוב אותן לגדל את הילד לבד.
&nbsp
נכון, ילדים לא תמיד קשורים לזוגיות, לפעמים הם אפילו הורסים אותה
אבל וזה אבל גדול - שצד אחד יודע משהו שהצד השני לא יודע - יש פה סוג של הונאה.
אני רואה את זה כגניבת זרע, אין לי ביטוי אחר.
&nbsp
אין יותר מדי מה לעשות, היא כנראה תתגרש, תחגוג קצת עם מסיבות וזיונים בתקווה שהפעם תמצא אהבה באמת ולא תתפשר כדי לסמן וי. (כי כבר ילדים יש ואין שעון בילוגי שלוחץ)
&nbsp

alongrin

New member
השאלה שלו מאד במקומה

כי במציאות בה גבר צריך בסופו של דבר להמשיך לפרנס ילד גם אחרי גירושין למעשה כזה יש השלכות כלכליות משמעותיות.
&nbsp
אחד הדברים שמצופים מבן/בת זוג זה יושרה והגינות בסיסית.
&nbsp
במינימום לשתף אותו במצב מערכת היחסים מנקודת המבט שלה, ולשאול אותו אם הוא מעוניין בעוד ילד.
&nbsp

tal902

New member
אתה צודק. זאת ועוד....

בואו לא נשכח שאנחנו שומעים רק צד אחד בסיפור עם הנרטיב של הגברת. יכול להיות (ויש סבירות גבוהה) שגם בן הזוג חש שהעסק (הזוגיות) תקוע, שהיא לא מרוצה שהוא לא מרוצה, שבכללי לא טוב להם, וייתכן שהילד השני לא בדיוק היה הרצון שלו בעת הזאת. ואם זה כך, ייתכן שהכעס שלו עליה והקרירות שלו זאת בדיוק התגובה לכך שהילד הנוסף לא היה מרצונו המלא (ונכון, היה יכול מנוע לשים קונדום, לא לשכב, שיטת הימים הבטוחים והשד יודע מה, ובכל זאת, עם תחושות אי אפשר להתווכח....). לא אומר שזה מה שקרה אבל זאת אפשרות שלא ידוע לנו. וייתכן שגם היא לא יודע תעליה כי הוא לא שיתף בזה אותה ורק דרך ההתנהגות שלו התסכול הזה יוצא החוצה.
&nbsp
ולפותחת השירשור: כתבת שאת מפחדת להתגרש כי הוא אבא מעולה והילדים מתים עליו. סביר שהוא ימשיך להיות כזה גם אחרי שתתגרשו ושהם ימשיכו למות עליו. זאת לא סיבה להתגרש או שלא.
&nbsp
לעניין הפן הכלכלי: אם לא מתוכננת לך ירושה גדולה בקרוב או זכיה לא צפוייה בלוטו, כנראה שהמצב הכלכלי שלכם יישאר פחות או יותר זהה. ואם זאת הסיבה שאת לא מתגרשת, כנראה כבר לא תתגרשי לעולם....כי לא צפוי שינוי בזה.
&nbsp
רק דעי שאנשים בישראל ובעולם בכל זאת מתגרשים גם אם הם לא ממשפחת תשובה/עופר/צ'רנוי. כולל במצבים כלכליים קשים. רק אומר...

מה לעשות שאחרי הגירושין הילד עדיין צריך לאכול, להתלבש,

ללמוד ולישון איפשהו? מה לעשות שלאבא יש 50% בהבאת הילד הזה לעולם ואחריותו לא נגמרת עם קבלת גט? מאחר שאכן הגבר (כמו האישה) צריך לפרנס את יוצא חלציו גם אחרי גירושין, יועיל בטובו הגבר הזה להפעיל את שיקול דעתו בטרם הבאת ילד, שניים, שלושה, ארבעה. בסיפור הנוכחי האדון ראה במו עיניו שהזוגיות הזו דפוקה מלחתחילה: מלא ריבים (להם הוא שותף מלא, כן?), אי התאמות וכו. ומה כבודו עושה? לא רק כורע ברך ומציע הוא אף מעבר את זו שאין לו התאמה בגרוש איתה ואם זה לא מספיק, הוא מעבר אותה שוב למרות כל החרא שהם מאכילים אחד את השנייה. ולא, תחסכו ממני את סיפורים קורעי הלב על גניבת זרע, מי שלא רוצה ילדים, שלא ישכב לא מוגן. אז אני רוצה לשאול, איפה האחריות של הגבר הזה? למה הביא ילדים למציאות כזו?

אתם מגזימים עם הקטע של הילד

ומתמקדים בתפל. אז הם הביאו שני ילדים בזמן שהזוגיות שלהם היתה לא משהו...
כמה זוגות כאלה יש במדינה? רוב הזוגות מביאים מינימום שניים.
ורוב הזוגות הם לא רומיאו ויוליה. יש מריבות, יש קשיים לפעמים הדברים כן מסתדרים, לפעמים לא ואז מתגרשים אבל בדיעבד לשאול מדוע הבאת עוד ילד לא ממש עוזר. זאת עובדה בלתי הפיכה. אולי בלהט הריב הם עשו מייק אפ סקס והיא נכנסה להריון. איזו שאלה טפשית וחטטנית. כל אחד מרשה לעצמו להיכנס לרחם של השניה.
תתמקדו בלתת לה כלים פרקטים למצב שבו היא נמצאת במקום להאשים.

מריוס זכריה

Member
מנהל
למצוא את המצפן הפנימי

על פניו, נראה שהשאלה שלך היא בעיקר "להתגרש או לא, או מתי ואיך".
אבל אני לא חושב שזאת השאלה הראשונה שדרושת תשובה. לדעתי, היא אחת האחרונות.
בעיני הבעייה העיקרית האי שאת לא מחוברת מספיק ל"מצפן הפנימי" שלך, או בפשטות, לעצמך. איך אני יודע?

כי את כותבת דברים בסגנון "לא יודעת למה עשיתי", "לא רציתי אבל קרה", וכולי.
זה לא שהדברים האלה לא לגיטימיים. הם כן.

אבל הם מלמדים שבעבר לא היית מאופסת על עצמך, לא איזנת נכון בין הצרכים והפחדים שלך. ולגבי היום - לא נתת אינדיקציה שהמצב הזה השתנה מהותית.

לכן העצה שלי היא למצוא את עצמך.
איך? או בטיפול, או בתהליכי מודעות, גוף נפש, או מה שתבחרי.
העיקר שתקבלי תמונת עולם רחבה ועמוקה יותר על עצמך, על הכוחות החיצוניים שהניעו את חייך עד עתה, על הכוחות שלך עצמך, בקיצור - שתתפתחי לרמה חדשה. ההחלטות כבר יגיעו אחר כך, באופן טבעי.

כי אם לא תעשי את זה, את כבר יכול להטיל קוביה או מטבע, "להתגרש או לא", וכך או אחרת, יהיה מוצלח באותה מידה. בקיצור, גירושין לא גירושין - שתי האופציות הללו, בפני עצמן, אין בהן גדילה עבורך. ומה שאת צריכה זה לגדול (כולנו צריכים...)

alongrin

New member
עשית מה שהרבה נשים בגילך עושות.

השעון הביולוגי מתקתק, השחלות מצטמקות והבייציות מתייבשות.
אהה כן, ומסביבך את רואה את כל החברות שלך עם בטן הריונית או דוחפות עגלה..
והמשפחה שלך שואלת נו מתיי???
&nbsp
אז החלטת לקפוץ על הרכבת לפני שהיא תברח לך.
גם את ההריון השני אני יכול להבין כי הוא משתלב הייטב בקונספט.
הבאת אחד, אז לפחות שהוא לא יהיה לב בעולם ויהיה לו אח מאותו אבא.
&nbsp
&nbsp
עשית מה שעשית, ואת הנעשה אין להשיב.
עכשיו את צריכה למזער את הנזקים כי לאף אחד ובטח שלא לילדים שלך מגיע לחיות חיים כאלה אומללים.

בקצרה - אם את לא מעניקה לו חום ואהבה ומילה טובה

הסיכוי שהוא יעשה את זה לך קלוש. אם את כן, הסיכוי גבוה.
הוא לא לא מושך אותך פיזית - הוא כן מושך אותך פיזית (לא מטופח זו לא "תכונה" וזה ניתן לשינוי, ו"פוטנציאל להיות חתיך אש", "פנים יפות ומסוקסות" אלה לא תיאורים של מישהי שלא נמשכת למישהו), אבל הבעיות הרגשיות מונעות ממך להיכנע למשיכה.
הקשר שלכם קשה יותר, אפריורי, לתחזוקה מקשרים של אחרים, כי אין לך עבר להתרפק עליו - ההתחלה לא הייתה מרגשת, וההחלטה להינשא די נכפתה עלייך כי היית בהריון. לכן כשאת רבה איתו, את לא יכולה להיזכר במה היה פעם ולהיעזר בזה כדי להפסיק לריב.
אבל זה שהקשר שלכם קשה יותר לתחזוקה לא אומר שזה בלתי אפשרי - ולמעשה אין ממש סיבה שלא תתאהבי בו עכשיו, גם אם בהתחלה התאהבת בו פחות.
ברגע שאין בסיס של חום, אהבה וחברות קשה להפסיק לריב, אלא להתנצל ולהשלים - אבל הריבים המתמשכים מקשים למצוא דרך להיכנס לחום ולאהבה - אי אפשר רגע אחרי שרבתם פתאום להעניק לו חום כאילו כלום, כי את מרגישה כאילו הוא יחשוב שזה לא באמת הפריע לך, וכו'.
אז תבחרי רגעים שהם לא מייד אחרי ריב - כשנניח שניכם עוסקים בעיסוקיכם בנפרד - ואז גשי אליו והעניקי לו חום ואהבה, גם אם את לא באמת מרגישה את זה כרגע. רוב הסיכויים שזה יגרום לשינוי גם אצלו - יחס גורר יחס עובד גם במערכת יחסים. וברגע שיהיה שינוי רגשי, יוכלו לבוא שינויים גם בתחומים האחרים - יהיה קל יותר להתפייס ואולי אפילו בהמשך לדון בדברים בלי לריב, תהיי חופשייה כן להימשך אליו פיזית, וכו'.
יכול להיות שתצטרכו גם עזרה מבחוץ, אבל אפריורי ממה שאת מתארת המצב לא אבוד. הרומן שלכם לא נגמר - את צריכה לעזור לו להתחיל.

alongrin

New member
יש מערכות יחסים

שהן חסרות תקנה למרות שלא חסר להן הרבה פוטנציאל להצליח.
&nbsp
לפעמים בין בני זוג יש כבר כל כך הרבה דם רע במשך כל כך הרבה זמן,
שהם מתקשים להרים את הראש ולראות את כל הדברים הטוב שנמצא שם.
&nbsp
צריך באמת הרבה כוחות והרבה רצון טוב משני הצדדים כדי להטות את הספינה ממסלול ההתרסקות שלה עם הקרחון.
&nbsp
ובסופו של יום, כל אחד צריך להחליט לעצמו אם שווה לו להאבק,
לפעמים להלחם בתחנות רוח, כדי לנסות להציל את הקיים או לחתוך ולהתחיל משהו חדש מאפס.
&nbsp
אין לי תשובה טובה לזה.

מה שברור הוא שאם היא לא תעשה כלום, כלום לא ישתנה.

אם היא רוצה לנסות לראות אם מערכת היחסים הזאת יכולה להצליח, היא צריכה "להתניע" אותה.
היא בהחלט יכולה לבחור לא לנסות.

WM2

New member
אהבתי את התגובה הזאת , של חייבתלהגיב. נכונה להרבה זוגות

אפילו , שבמרחק הזמן , זה לא יעזור ולא יגרום לשינוי משמעותי.
אבל בטוח יכול להמתיק כמה רגעים , ולגרום לחשוב שיכול היה להיות טוב יותר.
אבל גם אם לא, אז תזכי לכמה רגעי הנאה רגועים, שיכולים להתפתח אחרת.
אימצתי...

לפי מה שאת מספרת הספינה שלכם טבעה

לא נשאר בינכם כלום וכנראה שגם לא היה יותר מידי.
משיכה זה MUST אל תהססי להתגרש.
דברי איתו שזה כבר לא עובד בינכם ותסיימו את העניינים יפה.
בהתחלה זה קשה אבל זו ההזדמנות שלך לצמוח.
אני מאמינה שהוא לא יופתע ואפילו ישתף איתך פעולה.
מצב כלכלי הוא לא סיבה להמשיך לא להיות מאושרת. יש מזונות, יש מדור, יש עבודה נוספת, יש זכויות. אפשר להסתדר. דווקא בתור גרושה יש לך יותר שליטה על ההוצאות כי את הרבה יותר מחושבת. קומי ותעשי את הצעד אין לך מה להפסיד.
אני בעד שאנשים יפסיקו לאמלל את עצמכם ולהתעקש להישאר לאורך שנים במערכות יחסים אומללות כמו זו שאת מתארת.

לדעתי לא אבוד לכם ויש בסיס לעבוד על הקשר

תשכחי מעניין הפרפרים בבטן, זה קיים אם בכלל רק לתופה קצרה. אתם צריכים ויכולים לנהל מערכת יחסים בוגרת מתוך כבוד הדדי ופתרון מחלוקות שלא במריבות. כיום אתם פורקים את התסכול שלכם זה על זו וזה מתכון לאומללות וניכור. אם יש בעיית שתייה, תטפלו בה. גם אם היא לא נראית כמו בעייה. כמה כוסיות וויסקי זה לא פותרות בעיות, רק מעמיקות אותן. אנשים בגילופין נוטים הרבה יותר לריב, לפגוע, ויכול להתדרדר אף לאלימות. בהצלחה.

הויסקי היה בזמן שהכירה אותו

לדעתי זה סוג של רמז לכך שהיא הייתה בגילופין ובמחשבה צלולה כנראה שלא הייתה זורמת איתו.
היכן ראית שהיא מציינת שיש בעיית שתיה כרגע?

WM2

New member
נכון מאוד, לא ציינה בעיית שתיה . רש שלא היתה ב"הכרה" כש...

לקחה את ההחלטה

התאור החיצוני שלך לגביו מלא סתירות

מצד אחד אומרת שלא נמשכת אליו, מצד שני עיניים כחולות, פנים יפות...
האם גם בעבר היה לא מטופח או שזה משהו שחל לאחרונה? ייתכן שהוא בסוג של דיכאון (לא דיכאון קליני מג'ורי, אלא משהו קל יותר).
אם הוא שעיר היום סביר להניח שהיה שעיר גם כשהכרת אותו, אז זה לא הפריע לך או שהיית עד כדי כך לחוצה על להתחתן? וזה שפעם היה לו שער בלונדיני והיום הוא קרח - טוב, אי אפשר להאשים אותו בזה.
זה נראה כאילו בעבר עקב חוסר הביטחון (שאת מצהירה על עצמך) נורא החמיא לך שגבר יפה מתחיל איתך, אז הלכת על זה. והיום שהוא השתנה חיצונית (לא בהכרח באשמתו) אז גם זה הלך לאיבוד, וחיבור אחר ממילא לא היה לכם.
למרות הכל אני חושב שיש תקווה לקשר שלכם, אבל זה ידרוש הרבה מאוד עבודה משניכם

מצב
הנושא נעול.
למעלה