האם בנות שלא פוסלות גרושים על הסף יקבלו אותי?

kokomono1

New member
האם בנות שלא פוסלות גרושים על הסף יקבלו אותי?

היי, אני נשוי שנה וחודשיים ולפני כשלושה חודשים נולד בני בכורי. היחסים ביני לבין אשתי לא טובים עוד לפני שנכנסה להריון ויש לי סיבות טובות מאוד להתגרש (גם משפחתי וקרוביי מסכימים עמי) אך אני מתלבט אם עכשיו או לחכות קצת בשביל הילד מכיוון שגרושתי אדם לא עצמאי, הוריה מבוגרים ומחברותיה היא מאוד מרוחקת (אף אחד לא ביקרה אותה כשילדה). כמה זה לא טוב לילד כשהוריו מתגרשים בגיל כזה? האם יש איזה שהוא מצב בזוגיות שיותר קל להתגרש עבור הילדים?
אוסיף על עצמי שאני עובד במקצוע בעל הכנסה גבוהה ואני גבר נאה יחסית, מלומד, רגוע, עצמאי, סקרן, מסורתי, אוהב מפגשים עם חברים, קריאה, סרטים וטיולים, מיני ושומר על הגזרה. כמה זה נורא עבורי להיות גרוש כשיש ילד בן פחות משנה? איך בנות (שלא פוסלות גרושים על הסף) מסתכלות על זה? האם העובדה שאשתי נושאת ברוב רובה של האחריות לכישלון הקשר משפיעה עליכן לטובה? האם זה שחיכיתי ולא ניגשתי לרבנות מהרגע הראשון בו הרחתי משהו מסריח תשפיע על דעתכן?
שבוע טוב!

הודעה קצת מבולבלת. אתה דואג לילד? מפרסם כאן הודעת הכרות?

תנסה לפקס.
לגבי שאר הדברים שכתבת. מעדיף להמתין שתבהיר את כוונותיך לפני שאני מגיב.

מריוס זכריה

Member
מנהל
בוא אני אגיד לך מה ראיתי בכדור הבדולח שלי

ראיתי שאתה אכן תתגרש. הכדור שלי קצת שרוט, אז לא יכולתי לזהות את התאריך.

החדשות הטובות הן שהרבה בנות יתעניינו בך, למרות שאתה גרוש עם ילד קטן מאוד.
מה שיקרה זה שהן ישמעו את הסיפור שלך, על למה התגרשת, ויתחלקו לשתי קבוצות:
- אלו שיברחו ממך כי הן יבינו שטוב לא ייצא להן ממך (הפסד שלהן)
- אלו שדווקא יאהבו את הסיפור ויזדהו איתך.

מתוך הקבוצה השניה, אתה תצא עם סדרה של כמה בנות. רובן יחתכו את הקשר כשהן יבינו שאתה לא רוצה ליפול שוב בפח הנישואין, אבל אחת או שתיים ישארו איתך תקופה ארוכה יותר.

כמה שנים אחר כך, אחת מהן, שתצליח לקשור אותך רגשית, כי היא תהיה יותר מתוחכמת ממך, תלחץ עליך שהיא רוצה משפחה וילדים, ובשלב כלשהו, אתה תיכנע ותתחתן בשנית.

לאחר זמן לא רב יוולד ילדכם הראשון (השני שלך, כמובן).

בשלב הזה אתה כבר תבין ששוב נפלת עם אישה מניפולטיבית לא טובה, ותחזור לכאן לפורום, ותשאל - הפעם את הגברים, לא את הנשים - איפה טעיתי? האם כל הנשים דפוקות? או מה?

---

לגבי השאלה הראשונה - מתי יותר "קל" להתגרש עבור הילדים: לעניות דעתי, עדיף לבנך לגדול למשפחה חד הורית, בלי להקשר אליך, מאשר להקשר ואז לאבד אותך. שתי האופציות גרועות עבורו, אבל הראשונה קצת פחות מהשניה. (התשובה הזו היא כמובן קצת פשטנית. אבל לצורך השאלה שלך, שלא ממש עוסקת בילד, זה יספיק בינתיים)

שילה1

New member
בנוסף לתשובתו החכמה (כרגיל) של מריוס-

התרשמתי כי אתה ממש מושלם וכל האשמה נעוצה באישה הפגומה.
לא קראתי מילה אחת טובה עליה,מלבד העובדה שילדה את ילדכם המשותף.
מכאן אני מסיקה שהאשמה גןם שלך ואולי עיקרה שייכת לך ומציעה לך להתחיל
לעזור לטפל בילד ובמקביל-לשקול טיפול מקצועי,כדי שתדע היכן "לשים" את עצמך.
ובנימה קצת אישית-צניעות ,לעניות דעתי,מעלה נשגבת.חבל לא לאמץ אותה.

dandin40

New member
מריוס היקר

למרות שאני מסכים עם הסיפא של דבריך אני דווקה חולק על הפתיח.
לעניות דעתי הוא לא יתגרש .
אני סבור כי הוא יותר מדיי מתוחכם מכדי לעשות כן כי הוא יודע שהוא יהיה זה שמופסד.
ולכן אני יותר מתחבר עם הדברים שמדובר כאן במודעת היכרות מתוחכמת שבעצם אומרת :
החיים שלי אינם דבש ובעצם אני נשוי ואני שם לך את זה על השולחן .
מכיון שהוא יודע שזה לא אטרקטיבי אז הוא נותן אשלייה שבעצם הסוף יהיה טוב ולכן זה יותר מכוון למי שכן נמצאת במצב הזה ושמעוניינת
או לחילופין
למי שאומרת לעצמה קוצי מוצי בוא תישען עליי ואתה איתי תרגיש יותר טוב מאשר עם העבר שלך.
ויכול להיות שאני טועה שכן אין לי כדור בדולח והכדורים היחידים שאני רואה זה בבית מרקחת.
: )

מריוס זכריה

Member
מנהל
אפשרי בהחלט. אבל... (+בדיחה)

קודם כל אני מסכים שהשיקול המיידי שלו הוא - כנראה - מה שאמרת.
ואני מקווה למען שלום בית שהוא יצליח לחיות איתה בתנאים של קשר נעים ומכבד.
אבל בוא נגיד שנקודת ההתחלה היא לא מדהימה.

המסר שלי אליו לא היה: תתגרש.
הוא היה: אם תתגרש, תחזור לאותו מקום, עם אישה אחרת. פלוס ילד מרוחק.
נקווה שאולי יתפכח קצת ויבין שלשים את התיק על מישהו אחר זה לא נכון - וזה גם לא יקדם אותו בכלל.

ויש על זה בדיחה:

מנכ"ל אחד פוטר מעבודתו.

כשהגיע המחליף, המודח נתן לו שלוש מעטפות סגורות, ואמר לו: כל פעם שתהיה במשבר, תפתח מעטפה אחת.

אחרי כמה חודשים אכן היה משבר. הוא פתח מעטפה ראשונה, וראה שכתוב שם: "תאשים אותי בהכל".

עשה כך והמשבר חלף. וחזר אחרי כמה חודשים.

פתח מעטפה שניה, והיה כתוב שם: "תמשיך להאשים אותי בהכל".

בקיצור, אחרי כמה חודשים הוא כבר נאלץ לפתוח את השלישית.
ושם היה כתוב: "תכין שלוש מעטפות"

דעתי

היום להיות גרוש/ה זה לא קללה או סטיגמה כמו בעבר...
ואם כבר בעייתי וגם לא כל כך זה לאישה ולא לגבר שהיא זו שבדרך כלל הילדים בחזקתה הבלעדית ובכל שלב זה קשה לבן זוג גם שהם קטנים ודורשים המון תשומת לב וזמן וגם כשמתבגרים עם כל מה שמלווה את התקופה הזו. מבחינה כספית זה נוח לגבר אחר כי יש לאישה כבר בית ומזונות. לגבר גרוש הבעיה בעיקר היא בתשלום המזונות שמותירים אותו כביכול במצב כלכלי לא הכי טוב. פחות מסתכלים מי אשם יותר ומי הביא יותר לגרושין וברור שמדובר בזוגיות שלא צלחה. לכל סיר יש מכסה אפילו כמה...כמו שאומרים שלאדם אין זיווג אחד יש לו כמה ונפגשים לפי המדרגה הרוחנית.

אתה מתכוון לרווקות? אתה שואל אם רווקות ללא ילדים יפסלו אותך?

אני מאוד מקווה בשביל הבחורה. כי זה מאוד קשה ולא כייף לקיים מערכת יחסים עם גבר עם ילדים צעירים מאוד שאישתו לא מתפקדת.
אבל תמיד יש "אבל" ואני מאמינה שאם אתה רוצה להתגרש ולמצוא רווקה אז תמצא. 10 יפסלו וה-11 תראה את הקסם בך ותרצה אותך. זה רק שאלה של רצון.

alongrin

New member
אני לא מאמין בצירוף של רווקה וגרוש

זה מתכון בדוק לצרות.
&nbsp
גרוש מגיע לזוגיות הזו עם "חבילה" שכוללת ילדים ומשפחה מורחבת מנישואים קודמים ולפעמים אקסית שממשיכה לבחוש.
&nbsp
את כל זה רווקה שמגיעה לזוגיות הזו "נקיה" צריכה להכיל ולקבל ולא כולן מודעות למורכבות שאליה הן נכנסות ויודעות איך להתמודד איתה.
&nbsp
כשני הצדדים גרושים הם סוחבים את אותה החבילה... אקס, מזונות, ילדים הסדרי ראיה וכו... אף אחד לא יכול להתלונן על השני כי שניהם בדיוק באותה סירה.

פעם רווקה אחת דחתה אותי על הסף

היא עצמה הייתה רווקה ללא ילדים.
זה היה לאחר ששלחתי לה מסר מחמיא באתר היכרויות.
ענתה לי במסר "אני לא מעוניינת ברווקים, אלא בגרוש עם ילדים".
זה מסוג הדחיות שאתה אומר לעצמך "וואט דה פאק...".

מה הקשר

לא מתגרשים בגלל גיל של ילד.
מתגרשים כי רוצים להתגרש, כי לא מעוניינים בהמשך הנישואים.
כי משהו לא עובד בזוגיות.
ילדים צריכים לגדול בסביבה רגועה ואוהבת להורים רגועים ומאושרים ולא אחרת.
אין קשר לילדים בכלל. ילדים זה לנצח לא חשוב מה.
כמובן שלא ממהרים להתגרש ולפרק את הבית. צריך לנסות לתקן להיות בטוחים שלא ניתן, ורק אז להבין שחבל על כל יום של סבל מיותר ולהתגרש כמה שיותר מהר.

Eppur si muove

New member
תראה, מבחינה חוקית אפשר לקבל משמורת משותפת כבר אצל תינוק

ככל שהילד יותר גדול, הסיכוי לזה הולך וגדל. זה אומר שאתה לא תתרחק ממנו בהכרח ויכול להיות מעורב מאד בגידולו ובחייו בכלל. לא חושב שיש דבר כזה גיל טוב להתגרש. כל גיל והאתגרים שלו. אם ההורים דואגים לשלום הילד ולא מערבים אותו בסכסוך שלהם אז זה לגמרי לא נורא. עדיף מאשר שיגדל בבית שאין בו אהבה או גרוע מכך, בבית של מריבות בלתי פוסקות.

מה טוב לאשה אני לא יודע אבל היא אדם בוגר, שתדאג לעצמה.

לגבי בת זוג עתידית, יש כאלה שמעדיפות רווקים ויש כאלה שזה לא קריטי עבורן. אבל נראה לי שזה מאוחר מדי עבורך כי כשתיפלט לשוק ההיכרויות שוב, תהיה בכל מקרה גרוש + 1. תמיד תוכל לחפש בעצמך גרושה + 1 כדי שתהיו בסטטוס דומה.

שלום
אולי אפשר לשכור אדם כמו מטפלת או עוזרת שישגיחו על הילד ביחד עם האם בימיו הראשונים, ואחר כך היא תוכל לגדלו בכוחות עצמה ואתה תוכל לבוא מדי פעם לבקר ולעזור.
&nbsp

למעלה