מתייעצץ

מתייעצץ

שלום,
אני נשואה כבר 10 שנים. 2 ילדים.
מאז הלידה האחרונה, בעלי לא נמשך אליי כי הוא טוען שעליתי במשקל וזה מגעיל אותו.
מצד אחד אני רוצה שהוא יימשך אליי ומצד שני כועסת עליו כי הוא לא רוצה לגעת בי אז אני לא רוצה להוריד את המשקל של ההריון.
כבר שנתיים לא קיימנו יחסי מין בגלל זה.
מה הייתם עושים במקומי?

מריוס זכריה

Member
מנהל
שירות אקספרס לאזרח

צריך לדעתי לחלק את השאלה לשתים.

מצד אחד, יכול להיות שאובייקטיבית הוא לא נמשך למישהי שמנה (לא נכנס עכשיו לדקדוקי עניות כמה זה בדיוק שמנה, מלאה, וכל זה).

אם הוא לא נמשך אובייקטיבית, או חמור מזה, זה דוחה אותו, אז יש לנו בעייה עניינית, שהטיפול בה הוא טיפול אחד.

אם מצד שני זה לא בדיוק עניין אובייקטיבי, אז זה שייך יותר לעולם של המאבקים הזוגיים, ואז יש טיפול אחר.

רק לסבר את האוזן, אם בא אלי זוג כזה לטיפול, אז אני מברר בהתחלה שני דברים:

1. מה המצב הכללי של הקשר. כמה המאבק קשה יותר או פחות, סביב אלו נושאים, וגם, לא פחות חשוב: כמה האנשים האלה מודעים לעצמם ולמה שקורה ביניהם.

2. אני גם בודק ספציפית את שאלת המשיכה, וזאת על סמך קשרים קודמים של בן הזוג, שינויים בקשר של שני בני הזוג, ועוד כל מיני שאלות משאלות.

רק אחרי שמבינים את הרקע הזה, יש טעם ללכת לכיוון כלשהו. ואותו דבר בתשובה לשאלתך מה לעשות.

....

הקשר הכללי שלנו בסדר והוא אמר שיחזור לו החשק אם ארד במשקל אבל אני לא יודעת אם אני רוצה כי זה מעליב.

מריוס זכריה

Member
מנהל
בהנחה שאכן הקשר טוב ואין עניינים נסתרים...

אז זו אכן בחירה שלך כאדם בוגר, לתת משקל יתר לעלבון, או לטיב היחסים.
בבחירות אישיות ערכיות קטונתי מלהביע דיעה.
אחריות אישית שלך.
(וגם הוא אחראי לבחירות שלו, כמובן)
באמת שאני לא יודע מה נכון אובייקטיבית. אני לא חושב שיש פה נכון אובייקטיבי. רק בחירה חופשית.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אבל בואי נזריק קצת פסיכולוגיה (בגרוש?) לעניין

מאחר והזכרתי בשירשור הקודם את העניין של טקסט וסאב-טקסט, יכול להיות שיש פה סאב טקסט.

יכול להיות שהסאב טקסט הוא: "אני זקוק לאהבתך. אבל עכשיו את אמא לשניים, והם מרכז עולמך. אני מרגיש שירדתי בדרגה ואני לא מספיק חשוב לך. עצוב לי וקשה לי עם זה. אם אני מספיק חשוב לך, תוכיחי לי את זה בזה שתרדי במשקל. בשבילי."

את מבינה שבעוד הטקסט שלו באמת נשמע מעליב ומתנשא, הסאב-טקסט הזה הוא סאב טקסט של אדם פגיע ואוהב, שזקוק לך ולא יודע כבר איך לומר את זה?

אני לא קובע כמובן שזה הסאב טקסט. סאב טקסטים הם עניין של פרשנות.

אבל תשקלי את האפשרות...

elvinnox

New member
זה בדיוק זה, יפה מריוס

כאשר אישה מזניחה את עצמה, היא בעצם גם אומרת לבן זוג בעקיפין - כל כך לא אכפת לי מעצמי וגם לא אכפת לי ממך
&nbsp

מריוס זכריה

Member
מנהל
זה בערך מה שאמרתי, אבל לא בדיוק

אמרתי שיכול להיות שזה מה שהוא חושב. לא אמרתי שזו האמת.
יכול להיות שאתה אכן צודק לגבי השואלת, ויכול להיות שלא.
אני לא יודע מה האמת במקרה שלה.

ואני גם לא מסכים לנרטיב שאתה ועוד כמה מעלים כאן, כאילו היא המקרבנת שלו, המורדת, וכולי, והוא הקורבן. זה נרטיב יותר מדי שיפוטי ומצטדק.
(אם כי כמובן מרגע שהיא שאלה שאלה בפורום, מותר לך ולכל גולש זכות להגיד את דעתו)

אני כן יודע (ופה אני זורם איתך) שבאופן כללי הורות משנה בני אדם, ובמיוחד נשים. אכן קורה לא מעט המצב שההורות כל כך מרגשת וכובשת שהיא דוחקת דברים אחרים הצידה, כולל הבעל.

אבל, שוב: (1) אני לא יודע שזה באמת קרה אצלה, והעובדה שהיא השמינה לא מוכיחה את זה. יש הרבה סיבות להשמנה. (2) זכותה לשנות את סדרי העדיפויות, אם זה מה שהיא בוחרת, ביודעין או לא ביודעין. כמובן שיש לזה מחיר. אבל זו זכותה.

אני חושב שאנחנו באמת מדברים פה על מלכודת שכמעט כל אחד מכיר. התאהבות בילדים וזניחת עצמך או בן / בת הזוג הם תופעה נפוצה, ובעיניי, אישית, לא הכי טובה.

בעיניי - זו דעתי האישית - כל אמא (וכל אבא) צריך להבין שכמו שלא בריא להעדיף ילד אחד על פני משנהו (וגם זה קורה הרבה), לא בריא לזוגיות להעדיף את הילדים על פני הבעל. ההתנהלות האידאלית, בעיניי לפחות היא ששני הדברים - בן זוג וילדים - לא יהיו בתחרות, כי לכל אחד יש את המקום הייחודי שלו. בדיוק כמו שלא בריא בעיניי להעדיף ילד אחד על פני משנהו.

הורה הוא אדם מבוגר, ורצוי שיקצה מקום בליבו גם לילדים, גם לבן/בת הזוג, כל אחד מאלו באופן אחר ורלוונטי. אהבה לילדים לא חייבת להתחרות באהבה לבן או בת הזוג, וכנ"ל בכיוון השני.

כל זה בכללי, וכאמור בכללי אני מסכים איתך.

אבל אנחנו לא יכולים להסיק אוטומטית מהכלל אל הפרט, של הזוג הזה. אנחנו שהבאנו את העניין לשולחן, היא תשקול מה לקחת מזה ומה לא.

elvinnox

New member
הזוגיות מעל לילדים

זאת הגישה הנכונה.
היא הייתה שם לפני ובלי הזוגיות הכל מתפרק.
&nbsp
גם לטובת הילדים הורים מאושרים, אוהבים ומסופקים מאשר הורים גרושים
&nbsp
הסדר הנכון של עדיפות הוא
זוגיות במקום הראשון
ילדים
עבודה
חברים / משפחה
&nbsp
ואהבה לילדים לא מתחרה באהבה לבן זוג (זה מישורים אחרים)
אבל הילדים צרכני זמן גדולים מאוד בשנים הראשונות ואם שוכחים שהזוגיות הייתה שם, היא פשוט תמות וזה יהיה הכי גרוע לילדים.
&nbsp

את חייבת להוריד במשקל

אם הייתי במקומך, הייתי יורד במשקל בהקדם האפשרי.

בעלך הכיר אותך בתור בחורה רזה, וכך הוא נמשך אלייך, כבחורה רזה בלבד.

אם כבר שנתיים לא קיימתם יחסי מין, רגשותיו של בעלך בעניין יציבים מאוד.
שום שינוי ספונטני לא יחול בעניין אי המשיכה שלו. שכחי מזה.. זה לא יקרה.
את רוצה שבעלך יימשך אלייך גם בהיותך שמנה, אבל זו טעות דרמתית שעלולה לעלות לך ביוקר אם תמשיכי בקו המחשבה המרדני הזה.
את חייבת להוריד במשקל !

alongrin

New member
מה היינו עושים במקומך?

לוקחים את עצמינו בידיים כמה שיותר מהר!
עודף משקל זה מזמן כבר לא בעייה אסטטית - זו בעייה שיש לה השלכות בריאותיות קשות.
את הדיאטה את עושה בראש וראשונה למענך ולמען בריאותך ואיכות החיים שלך.
לא כדי לרצות את בעלך ולגרום לו לרצות אותך.
&nbsp
בתור בונוס לבריאות הטובה שתהיה לך, את תיראי הרבה יותר טוב,
תחזרי להיות אשה סקסית ומושכת ותהני מביטחון עצמי משופר.
&nbsp
**שימי לב שלא אמרתי פה דבר וחצי דבר על בעלך ולגרום לו להמשך אלייך...
כל מה שתעשי הוא נטו בשבילך!

שילה1

New member
ותבדקי היטב מה עשה או לא עשה בשנתיים האחרונות.

בעל שלא מבין כי הריון גורם לעלייה במשקל,ובמצב אמא לתינוק-קצת קשה להשיל קילוגרמים,אינו ראוי,לדעתי.אני היתי מתעלמת ממנו,בחן רב.וכן-זה מעליב,מה שאמר לך.בהחלט.
ואגב-האם הוא נשאר אותו יפיוף כמו בתקופת הטרום חתונה?האמנם????

alongrin

New member
מסכים שהיא צריכה לבדוק מה הוא עשה בשנתיים האחרונות...

אני לא מאמין שהוא הסתפק בסבון או קרם ידיים...
סביר יותר שהלך לרעות בשדות זרים.
&nbsp
לגבי הנקודה השניה... ממש לא מסכים!!
הריון זה לא תירוץ לשחרר כל רסן ולהתחיל להתחרע על המקרר.
זה גם לא תירוץ להמשיך להתחרע על עוגות וממתקים שנים אחרי שהילדים גדלו .
זה פשוט בולשיט.
&nbsp
נכון שיש עליה במשקל, אבל אחרי מס' חודשים אפשר לחזור למשקל הקודם.
הכל עניין של משמעת עצמית.
&nbsp
לגבי הנקודה השלישית...
הגיל לא עושה טוב לאף אחד מאיתנו.
השנים לא הופכות אף אחד לצעיר יותר או יפה יותר. גם גברים וגם נשים.
מצד שני, זה לא פוטר אף אחד מלשמור על אסטטיקה וטיפוח עצמי בסיסיים למרות הגיל והקרחת.
&nbsp
&nbsp

רק הערה: בכלל לא בטוח שהיא שחררה כל רסן ומתחרעת על המקרר.

אולי כן ואולי לא. אצל נשים עלייה במשקל במהלך ההריון לא בהכרח קשורה לאכילה, היא יכולה להיות בעלת אופי הורמונלי. יתר על כן, הירידה במשקל לאחר מכן עלולה להיות קשה ביותר, לא משנה על איזו דיאטה ואיזה אורח חיים שומרים. גופן של נשים רבות משתנה לנצח אחרי ההריון מכל מיני בחינות, כי הרקע ההורמונלי משתנה ולא בהכרח חוזר למה שהיה. גם המאמץ שבו כרוכה ירידה במשקל אצל נשים רבות הוא מאמץ אדיר ולא תמיד יעיל - אפשר לשאול כל רופא שמתמצה בתחום. ולפי מה שהיא כתבה בהודעה מתחת, זה לא שהיא שמנה, אלא פשוט התמלאה יחסית לתת המשקל שהייתה בו קודם, ולמעשה המשקל שלה כיום הוא תקין, ובהחלט ייתכן שימיו של תת המשקל של לפני ההריון (שאולי בכלל לא היה בריא) חלפו לנצח, ולא משנה מה היא תעשה.

alongrin

New member
דווקא שאלתי רופא מומחה.

אנדוקרינולוג ומומחה בתזונה.
הוא ענה לי בשאלה צינית.
"אתה חושב שבשואה לא היו אנשים עם בעיות מטבוליות והורמונליות?"
למרות זאת ראית מישהו מהם שמן?
&nbsp
בטבע לא קיים יש מאין. הגוף לא מסוגל ליצור לעצמו קלוריות מהאויר.
כדי לרזות, מאזן הקלוריות צריך להיות שלילי, ואם הוא שלילי יורדים במשקל.
וכדי להגיע למאזן קלוריות שלילי צריך לצרוך פחות מאשר הגוף שורף.
&nbsp
נכון שזה פחות כיף מאשר לרדת על איזה עוגת קצפת..אבל הבריאות חשובה יותר.
&nbsp
בעזרת יעוץ נכון אפשר ללמד את הגוף לשרוף יותר שומנים ולהחזיר את חילוף החומרים למצב של לפני הלידה.
הכל עניין של כח רצון וסדרי עדיפויות.
&nbsp
ברגע שאותה בחורה תיאלץ לחזור לשוק הבשר ולמצוא לעצמה זוגיות חדשה, לא תהיה לה ברירה.
היא פתאום תמצא את המשאבים הנפשיים כדי לטפח את עצמה כי אחרת היא תישאר לבד.
&nbsp

הזכרת לי איזה אנקדוטה

שלא קשורה לסיפור הזה... אבל אנחנו לא בבית משפט ולא חייבים להישאר נאמנים לנושא השרשור.

אני זוכר איזה מקרה לאחרונה עם בחורה שמנה שהגיעה לרופא קופ"ח לאומית בעניין המשקל שלה והוא אמר לה "את פשוט צריכה לסתום את הפה ואז תרזי. הנה, בשואה לא היו שמנים".
והיא התלוננה עליו.
בתגובה, הרופא סולק...

העניין זה שאין לדעת מהי הנימה שבה הדברים נאמרו.
אני בכלל חושב שהומור זה דבר בעייתי עם חלק מסוים מהאנשים ביקום.
אמרתי לעצמי אימא'לה... כבר אי אפשר לדבר עם אנשים כמו בן אדם.
מכל מקום, אני חושב שמאוד החמירו עם הרופא.

בכתבה ב YNET, יש גם אנשים שדווקא החמיאו לרופא.
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5337208,00.html

גם אני הייתי מתלוננת על הרופא הזה. אכילה מופרזת מגיעה

מכל מני בעיות של אכילת יתר שקשורה למצב נפשי. אז להגיד לה תסתמי את הפה ואז תרזי זה רופא מנחוס עם שיטות של שנות החמישים שלא למד שום דבר, וכנראה לא משהו כרופא.
אז כדאי מאוד לא לשחק עם בריאותם של פציאנטים ולהעיף לאלתר ולקחת אחד יותר חכם.

הומור זה לעתים מוקש

נימת הדברים זה גם חלק מהביטוי עצמו. יתכן שהרופא התבטא כך בהומור ועם חיוך, ניסה לשעשע קצת את הפציינטית, מה שכנראה לא קרה.
&nbsp
אני פשוט מסרב להאמין שהרופא התבטא כך בנימה רצינית מתוך כוונה להשפיל.
&nbsp
אפשר לפתור עניינים כאלה גם ללא מלוא חומרת הדין.
אבל זה כמובן לא אפשרי מול "עלבון נשי" שעליו אני קובל לאורך כל השרשור.
אם יש עלבון נשי מול גבר / זכר, זהו זה. נגמר הסיפור....

לעולם לא נדע.... אבל אולי הדברים נאמרו ברצינות? ולכן היא

התלוננה?
ואולי הדברים נאמרו בהומור אבל בסופו של דבר הוא לא נתן לה פיתרון אחר אז בכל מקרה היא יצאה משם כמו שנכנסה. לך תדע מה קרה בחדר שגרם לה לצאת, להרגיש נאכס ולהתלונן.
אני מאמינה שרופא שמרוצים ממנו והפציאנטים אוהבים אותו, אז תלונה אחת מאיזה מישהי בגלל שהוא אמר לה משהו, לא היתה גורמת לפיטורים. כניראה היו עוד תלונות או בעיות, בלי קשר לעלבון נשי.
&nbsp

אז הרופא שלך לא צודק, אולי כי הוא קודם כל גבר

ויש דברים שהוא פשוט לא מבין. הבעיה היא שאנדוקרינולוגיה זה אחד התחומים ברפואה שבהם עדיין רב הנסתר על הגלוי, ורופאים רבים כבר הפסיקו להגיד דברים נחרצים כאלה כי הבינו שהם לא נכונים.
לא רק זה, האמירה על השואה זו אמירה נוראית כי אכן יש נשים שבשביל להוריד במשקל חייבות ממש לרעוב. זה מה שאתה מצפה מהן ומאחל להן? שנשים יעשו הכול, כולל להרעיב את עצמן עד כדי סבל, כדי לרדת עוד כמה קילוגרמים? ולרעוב זה גם ממש לא בריא ופוגע בבריאות לא פחות מהשמנת יתר, ויתר על כן - בשלב כלשהו גם כשבקושי אוכלים הגוף נכנס למגננה ועוצר את הירידה במשקל. אכן, לחיות בגטו גם ללא מזון, גם תוך ביצוע עבודת פרך וגם במצב נפשי קשה ביותר מביא בסופו של דבר להרזיה קיצונית ובמקרים לא מעטים אף למוות, אבל האם זה מה שאתה מאחל לאישה שאתה אוהב, או לאישה כלשהי בכלל?
כל מה שאתה כותב טוב ויפה בתיאוריה, אבל זה פשוט לא עובד במציאות עבור נשים שסובלות למשל, מבעיית שחלות פוליציסטיות, מחלה שלא ניתנת לריפוי ושמפרה את האיזון ההורמנלי בגוף. ויש עוד מחלות כאלה. אפילו נשים שלוקחות כדורים להריזה שמורידים תיאבון בקושי מופשעות לכמה חודשים ולאחר מכן ההשפעה חולפת. הירידה במשחק אצל נשים אלה היא מאוד מוגבלת ונעצרת מהר.
אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא, אם אתה מאמין או לא - זה כבר עניינך.

alongrin

New member
בכל הבעיות האלה ניתן לטפל.

לרעוב זה לא אורח חיים בריא בדיוק כמו השמנת יתר.
ניתן לנהל אורח חיים בריא ומאוזן למרות כל הבעיות האלה - העובדה היא שיש נשים שיכולות ועל זה אין ויכוח!!
&nbsp
הרזיה צריכה לעשות בליווי רפואי אמיתי ולא על ידי בליעה של כל מיני רעלים ומדכאי תאבון.
אפשר לאכול נכון, להרגיש שבע ובכל זאת לנהל מאזן קלוריות שלילי.
הכל עניין של רצון וסדר עדיפויות.

למעלה