זוגיות רעה, נמאס לי ממנה

Il Sole Sorgera

New member
זוגיות רעה, נמאס לי ממנה

הי, אנחנו נשואים 16 שנה, שני ילדים וכלב. כבר הרבה זמן שהזוגיות מקרטעת והולכים מדחי אל דחי. היא טיפוס מאד ביקורתי, שום דבר אף פעם לא מספיק טוב לה, מדברת בהתנשאות ובזלזול ובעיקר לא מפסיקה למתוח ביקורת. כמעט כל הטיפול בילדים (ובכלב), לפחות החלקים הטכניים, נופל עלי. היום הילדים כבר בגיל ההתבגרות אבל כבר מזמן היא צמצמה את המעורבות שלה "כי היא עסוקה מדי". בתרגום לעברית היא מוצאת לעצמה תעסוקה כדי לא לקחת חלק בעבודות הבית, ובכלל לא להיות בבית. כשהיא כבר במקרה בבית, היא שוכבת על הספה עם פרצוף חמוץ בתוך הטלפון. אז יוצא שכל העול נופל עליי. ותמיד יש לה ביקורת. הכריכים שאני מכין להם לא טובים, הם לבושים לא טוב" אין לך עיניים???"), לא הלכו לישון בזמן - באשמתי, וכך הלאה. אם אני בפגישה עם לקוח והיא בבית, היא מתקשרת לצרוח עליי למה לא השארתי אוכל מוכן לילדים. היא עורכת דין בחברה ציבורית. יוצאת מוקדם לעבודה ומסיימת מוקדם ואז בערבים יוצאת שוב לכל מיני השתלמויות, הדרכות, מפגשים, הרצאות ואני לא יודע מה. ואני כמובן רק נטל בעינייה. אני לא מרוויח מספיק (בשביל הפרוטוקול, אני מרוויח בדיוק כמוה), אני לא מספיק חברותי אז היא מתביישת להזמין חברים בגללי, אם אני רוצה להחליף רכב אני סתם זורק כסף (לה יש רכב מהעבודה). אנחנו כבר לא עושים כמעט שום דבר ביחד כי לא בא לה לעשות שום דבר איתי וממילא "אין לה זמן". כבר מזמן הפסקתי להציע בכלל. אם אנחנו יוצאים לחו"ל, היא חייבת להחליט הכל, יעד, מסלול, בתי מלון, אטרקציות. מה שמעניין אותי.... זבש"ך. כבר שנים שאני מנסה להגיד לה שזה לא ייגמר בטוב, שהיא לא הוגנת כלפיי, שרע לי והיא תמיד מסובבת את זה נגדי, שאני אשם, שאני לא מספיק טוב ומונה אלף ואחת טעויות "ענקיות" בעיניה שעשיתי. היא כמובן מושלמת. והיא גם משסה את הילדים נגדי. מדברים קטני, אם נגמר הקטשאפ זה בגלל שאבא לא קנה ועד גדולים, אם הגדול מבקש אופניים חשמליות או טלפון חדש, מכל הסיבות שהיא יכולה לתת כדי לסרב, זה בגלל שאבא לא מרוויח מספיק ואין לנו כסף לזה. המצב הזה כבר נמאס לי ברמות שאני לא יכול לתאר. לפעמים נדמה לי שהיא צודקת מרוב שאני שונא כבר את החיים שלי. אני כבר לא בטוח לאן אפשר להמשיך מכאן.

יש הרבה אנשים שמשקשקים מפחד מגירושין

בטוחים שגירושין זה סוף העולם. יש ביטוי באנגלית better the devil you know. נשארים רק מפחד.

מריוס זכריה

Member
מנהל
זו בדרך כלל לא רעיון טוב להסביר מישהו אחר במקומו

כי אתה לא יודע מה עובר לאחר בראש, ואם במקום לשאול אותו, אתה תסביר אותו, אתה גם לא תדע.

(ובטח ובטח אם במקום לשאול אותו, תתווכח איתו, או תגיד לו מה הוא צריך לעשות).

צביקה531

New member
מצבי די דומה...

אני חי עם אישתי כבר 15 שנה. פרק ב אין לנו ילדים משותפים. בניגוד לאדון אישתי לא במעגל תעסוקה ואני מפרנס יחיד. היא רואה ומצביעה על כל הפגמים שלי. פגמים שלה אינם נושא לשיחה. היא מושלמת!!! כל מה שקורה לנו טוב זה בזכותה. כל מה שרע זה בגללי. ועדיין אני חש רגשות כלפיה ולא רואה את חיי שלא איתה. לא, זה לא עניין של נוחות. איני מחפש את הנוחות בזוגיות. חייתי תקופות לבד, אכלתי ג'אנק פוד (בישול וכל מה שקשור בזה זה ממש לא אני) זה לא היה סוף העולם. יש לי דגשים אחרים בחיים. יש חשיבות רבה בעיניה מה יגידו. אני לא סופר מה יגידו כל עוד לי/לנו זה טוב. אני לכל אורך הדרך מבחין ישי פער עצום בין מה שהיא אומרת למה שהיא עושה. יש לי תחושה שהיא אומרת לי כל מה שנעים לאוזן ועושה מה שלטעמה צריך. אני קורא לזה פוליטיקאית. כל פעם שמשהו שהיא מבקשת ממני אני עושה לא לרוחה אז אני שכחן, סתום ולא מבין. שנינו סביב גיל 60. יש לי עדיין להט מיני ומרוב דחיות מצידה בכל טענה אפשרית, הפסקתי לנסות ואני משאיר רק לה את היוזמה. גם בזה אני אשם. אני "יבש". אישתי שטלתנית ואני לא בדיוק גבר פסיבי. די דעתן וזה גורם לחיכוכים רבים. אני גבר די סמכותי. אני לוקח אחריות גם על החלטות שלי שבדיעבד היו שגויות. זאת אני מצפה גם ממנה. אז אני מצפה... היא אובססיבית לתדמית "מושלמת".

מיקהפ

New member
איפה מצבך דומה?

כי אני יודעת בדיוק, שניכם גברים שחיים עם נשים, שם מתחיל ונגמר הדמיון.
אתה קראת מה שכתב הבחור?
כנראה ברפרוף.

dayoogla

New member
לדעתי...

אני מסתכל על הזוגיות כמכלול אלמנטים שחלקם חיוביים וחלקם שליליים. כל עוד החיובי עולה על השלילי יש היגיון להישאר יחד. כשהמאזן מתהפך, אז כבר עדיף להיות לבד. כמובן שהעניין יותר מסובך מכיוון שההחלטה היא לא רק ביחד או לבד אלא יש גם אפשרות שלישית, של זוגיות חדשה עם אדם אחר שתהיה יותר טובה. ואז מתגרשים ומחפשים את מר מושלם או גברת מושלמת.

מריוס זכריה

Member
מנהל
זה לא דומה בכלל, אבל זה לא העניין

חבל שלא פתחת את זה בשירשור נפרד.
לדעתי דווקא הקשר שאתה מתאר הוא קשר חי לגמרי.
יש בו תשוקה ואהבה הדדית.
&nbsp
יש בו גם הרבה תיסכול מצידך.
ולפי חוקי הפיזיקה, יש לאשתך בדיוק אותו תיסכול, רק בכיוון ההפוך.
אני בטוח שהתמונה שהיא תצייר תהיה תמונת מראה/נגטיב של מה שאתה כתבת.
&nbsp
אולי היא תגיד משהו כמו:
&nbsp
"בעלי הוא אדם מקסים, אבל חי כמו ילד.
לא זוכר דברים בסיסיים.
כל דבר צריך לבקש ממנו חמישים פעם.
מי שנשאר המבוגר האחראי, לנקות אחריו, זו אני.
&nbsp
הוא מכור לחיזוקים ומחמאות, אבל לתת הוא לא יודע.
הוא חושב שהוא הכי חכם, והוא באמת חכם, אבל אני לא פחות.
הוא חושב שהוא בתחרות אתי."
&nbsp
משהו כזה.
&nbsp
לסיכום, תסכולים של אנשים שאוהבים הם חומר מצוין לעבודה.
לעניות דעתי אין זוגיות מוצלחת בלי עבודה עליה, ולכן אני מאמין שטיפול זוגי יעשה עבורכם פלאים.
&nbsp
לעומת זאת, עבור השואל המקורי כאן, אני ממש לא חושב כך. אז זה בכלל לא דומה.
אבל עזוב השוואות: רוץ לשפר את הקשר השני שלך, לפני שיהיה מאוחר מדי.

Il Sole Sorgera

New member
חשבתי להתגרש

עצר אותי עד עכשיו מחשבות על אחריות כלפי הילדים, הפחד להיות לבד, העלויות הגבוהות גם של הגירושין וגם להחזיק שני בתים.

גם ניסיתי לשכנע את עצמי שבעצם המצב לא כל כך גרוע. אבל לא יכול לעשות זאת עוד. המצב גרוע.

Il Sole Sorgera

New member
חוכמת מומחים, חוכמת המונים

נקודת השקפה אובייקטיבית אולי? כרגע מרגיש כלוא במערכת רעה לי וכל הפתרונות נראים רע, מהפח אל הפחת.

כרגע הפתרון היחיד שלא לגמרי מרתיע אותי זה למשוך עוד 4-5 שנים ככה עד שהילדים יילכו לצבא (או קרוב מאד לזה) ואז לחלק הכל חצי חצי ולברוח הכי רחוק שאני יכול. אבל 5 שנים נשמע לי עכשיו כמו נצח.

מיקהפ

New member
טעות גדולה.

אז תשאר שם עד אחרי הצבא,
אח"כ יהיו עוד סיבות, כמו דאגה ל"ילד" שנסע לדר' אמריקה,
אח"כ - בגילי? נפריד חדרים ועוד ועוד.
מבחינת הילדים, אתה לא עושה להם סמנים טובים פשוטים ונוחים, ההפך, ילדים רגישים ומרגישים וההשפעה עליהם היא לתמיד,
מבחינתך, למה? אתה גורם נזק לנשמתך ואני לא מצליחה להבין למה.
כלכלית? מציעה לך לא לנסות לחזות את העתיד, אף אחד לא הצליח עד היום.
רע לך ולכם עכשיו? יש לך/ם סיכוי לשקם את חייך/ם, למה ולמה לחכות?
מאיפה שאני רואה את זה, יהיה לך הרבה יותר טוב לבד ובתנאים כלכליים הרבה פחות טובים,
אתה יכול להסביר את ההגיון מאחרי מילותיך?
וכל ההצעות שהוצעו לטיפול, גם יחידני - לך על זה ומהר.

מריוס זכריה

Member
מנהל
ההצעה שלי היא גם כן ללכת לטיפול פרטני

בלי טיפול אתה מסתכל על הבעייה בצורה מקובעת, כעל בחירה בין שתי אופציות מוכרות, שיש לך עמדה מקובעת לגבי שתיהן. שאלה של 0 או 1.
&nbsp
טיפול מאפשר ניתוח של נקודות המבט, בפרספקטיבה רחבה יותר, עם נקודת מבט נוספת ומקצועית. רוב הסיכויים הם שבעקבות הטיפול הבנת המצב שלך תשתנה, ולכן גם האופציות יראו שונות, ויהיה לך הרבה יותר קל לבחור את מה שנכון עבורך, וגם לממש את זה.

Il Sole Sorgera

New member
מעניין

תודה. פשוט על פניהן האופציות די פשוטות. אולי באמת שווה לשוחח עליהן לוודא שאני אכן לא מקובע.

מריוס זכריה

Member
מנהל
כן, ואני אוסיף

המשקל חיובי/שלילי שאנחנו נותנים לארוע או פעולה איננו אובייקטיבי.
&nbsp
למשל, אני לא אלך לטסט כי אני עלול להכשל.
ולהיכשל = לחזק את הדימוי השלילי שלי על עצמי.
&nbsp
אבל אם אני אחליט שחלק מהבעייה שלי היא שאני פרפקציוניסט, כי זה מעכב אותי בחיים מלנסות דברים חדשים שבהם אני עלול להכשל, ובגלל זה יש לי חיים מוגבלים, צפויים ומשעממים -
&nbsp
אז אני אוכל לחשוב שטסט זה בעצם רעיון מצוין, כי או שאני אצליח, ויהיה לי רישיון, או שאכשל, ואז אתרגל שחרור מפרפקציוניזם, ואז אני אגיע לטסט השני הרבה יותר רגוע...
&nbsp
וזו רק דוגמה אחת.
&nbsp
תמצית העניין הוא שכל מה שאנחנו חושבים על עצמנו איננו בגדר עובדות, אלא נרטיב, פרשנות, חומר שממנו עשויה הדיאלקטיקה. והנרטיב או הדיאלקטיקה מעצבים את המשך הסיפור שלנו. ויש לנו יכולת להתערב בנרטיב, לבחון נרטיבים חלופיים, ולבסוף לבחור את הנרטיב שהכי מעצים אותנו, או תואם את מטרותינו ארוכות הטווח בחיים.

למעלה