פגועה וכואבת

סיון3110

New member
פגועה וכואבת

לאחר זוגיות עם גרוש טרי שנמשכה כ- 10 חודשים עם הרבה עליות וירידות, קשר שהתחיל עם התלהבות ורצון להיפגש לעיתים קרובות, הודעות, טלפונים והרבה חיזור אבל גם עם אמירה מפורשת שהוא לא מעוניין להתחייב בשלב הזה כי הוא עוד בטראומה מהנישואים שכשלו, הסתיים מבלי שום הודעה מצידו, פשוט נעלם, אני מאוד פגועה וכואבת, מצד אחד בא לי לכתוב לו כמה אני פגועה מהאופן בו הוא בחר לסיים את הקשר ומצד שני לא בטוחה שהוא שווה את המאמץ.
אשמח לשמוע מה דעתכם.

Pixxie Dust

New member
מה זה לא שווה את המאמץ?

זה לא יותר מאמץ להשאר פגועה וכואבת? לא שכתיבה אליו תמחק את הפגיעה והכאב, אבל עדיף להוציא דברים החוצה.
אני נגד הקונספט של הכושי עשה את שלו והיה ריאבאונד לעת מצוא ועכשיו שיפנה את הבמה בשקט ולא יבלבל את המוח כי לאף אחד לא אכפת מה הוא מרגיש.

skickers

New member
להמשיך הלאה

להיות פגועה זאת החלטה שלך שלא תשנה את המצב. גם אם היה עושה את הפרידה הכי מלודרמטית בעולם, עדיין השורה התחתונה הייתה פרידה. והיית נפגעת. אז בעצם, זה לא היה משנה במיוחד. אז הכי כדאי להמשיך הלאה.

מריוס זכריה

Member
מנהל
הרבה יותר טוב שתכתבי לעצמך

את יכולה לכתוב את המכתב המיועד אליו, אבל אני ממליץ לא לשלוח אותו.
הערך התרפויטי הוא בכתיבה, לא בשליחה.

אחר כך את יכולה גם לשלוח, אבל כמעט בוודאות זה יגרום לך לעוגמת נפש.
כי או שהוא לא יענה לך, וזה עלול להרגיש לך משפיל.
או שהוא יענה לך, ובוודאות הוא ייכנס בך. וגם זה ירגיש חרא.

לכן אני אומר שאם הבן אדם יצא מחייך (וכנראה שטוב שכך, בסופו של דבר), אז אין תועלת בניסיונות התקשרות איתו.

אבל ההתבוננות, הניתוח, הכתיבה וביטוי הרגשות והמחשבות שיש בכתיבה, מאוד מועילים.

יש מקרים חריגים שבהם יש ערך להתעמתות עם האחר. יש גדילה ולעמוד מול מישהו שחששנו לומר לו משהו, ולומר זאת. אבל אני בספק אם זה המקרה כאן, כי פה הבעייה לא הייתה שלא העזת לעמוד מולו, אלא שהוא היה (אולי) לא מספיק ברור איתך, או שאת היית לא מספיק ברורה לעצמך. זה לא נשמע לי מקרה לתירגול אסרטיביות - אבל מי יודע, אולי זה כן. לא יכול לומר בלי לדעת יותר פרטים.

מה ייצא לך מזה?

את לא תחזירי אותו אליך.
את לא תלמדי אותו לקח.
את אפילו לא תרגישי יותר טוב אחרי זה.
את יכולה על הדרך גם לגלות שלא ממש אכפת לו.
הוא גם עשוי לנצל את ההזדמנות שנתת לו להגיד לך כמה דברים שממש לא תשמחי לשמוע.

אז נשאלת השאלה בשביל מה?

נהורית1

New member
היי סיון

מצטערת בשבילך ומבינה את הפגיעות והכאב. אבל אולי כדאי קודם כל לבדוק מה קרה לו? אולי חלילה הוא חולה? או שהיתה לו תאונה? או בכלל אולי החליט לחזור לאישתו ולנסות שנית? לא כדאי להסיק מסקנות ככה כלאחר יד. ברגע שתהיי בטוחה שהעזיבה שלו זה בגלל זלזול בך, תשכחי אותו ותמשיכי בדרכך. חבל על הזמן לבכות ולקלקל לעצמך את החיים בגלל אדם עם חוסר רגישות.
מקווה שתמצאי את התשובות במהרה.

אם רק היית יודעת....

בעיקרון, התגובות שקדמו לי כבר אמרו לך בערך הכל.
אבל מה שלא נאמר לך, זה שאין לך מושג מה עובר על גברים כשהם נזרקים בגמר הקשר, נזרקים באופן בלתי אנושי ממש. נזרקים תוך השפלה, תוך הסבת נזק נפשי של ממש, תוך העלבה והשפלה, ולעתים רק יום או יומיים לאחר בילוי רומנטי ואמירות של אהבה הדדית. והכל בד"כ תוך הפתעה מוחלטת ונחישות תהומית. אם רק היית יודעת.... אבל את לא יודעת, ואני לא מאמין שזה מעניין אותך.
הדיבור הזה שלך לגבי "שווה את המאמץ" זה דיבור מתנשא, שחצני, ופוגעני. אין לו שום מקום בכלל.
אחרי 10 חודשים של אי יציבות.... גרוש טרי שסירב במפורש לכל התחייבות לאורך כל הדרך. ואת פגועה...
דברייך אינם במקום בכלל.

חשוב שידע

שהזיק לך והיה לא בסדר, ושיצטער על מעשיו. שלא יעשה דברים דומים לעוד נשים. כדאי לדעתי שתבטאי בפניו מה שאת מרגישה בגלל מה שעשה לך, ולא תשמרי דברים קשים לעצמך כי אחר כך עוד יותר תסבלי מזה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אולי מההיכרות שלו איתך ידע שתעשי דרמה מהפרידה

ולפי מה שכתבת כאן בהודעה הזאת, כנראה שגם צדק.

סורי, אבל היית צריכה להתייחס ברצינות לאזהרה שלו שחווה טראומה. אני מרשה לעצמי לנחש שהפעלת עליו לחץ באופן כלשהו ודחקת אותו לפינה והזכרת לו את הטראומה שהוא חווה. ולכן הפעלת אצלו את מנגנון ההגנה שאומר "ברח הכי מהר שאתה יכול".

סיון3110

New member
בהמשך לתגובתך

הניחושים שלך ממש לא נכונים, לא הפעלתי עליו שום לחץ ולא הזכרתי לו את הטראומה. גבר שקורא שלעצמו גבר לא אמור לברוח.

סיון3110

New member
היי שרון

כי זו תשובה מקוממת, הוא הרשה לעצמו לנחש מה אמרתי ואיך התנהגתי, זה ממש לא נכון, הייתי מאוד עדינה ומכילה ולכן נפגעתי ממנו כשנעלם.

יש סיכוי שהוא יענה ויתנצל

אולי התנצלות כנה, ואולי לא. אבל בכלל לא בטוח שזה מה שהוא יעשה.

מצד שני יש סיכוי שגם הוא ירצה את המילה האחרונה ואז הוא יכול לענות לך תשובה מכוערת שתגרום לך להרגיש עוד יותר גרוע. יש גם סיכוי שלא יענה בכלל.

גם אם יתנצל, האם שניית הסיפוק הזאת באמת חשובה לך עד כדי כך? כי מבחינה פרקטית הוא בכל מקרה היסטוריה.

היי סיון

כל כך מבינה אותך ואת התחושות שלך סביב "ההעלמות" שלו.
רק אנשים קטנים, חסרי ביטחון ופחדנים מתנהגים ככה
את צריכה לעשות את הדברים ש"ינקו" אותך כדי להמשיך הלאה.
&nbsp
תכתבי ותנקי את עצמך מכל הרגשות השליליים שהוא השאיר בך
תכתבי בשביל עצמך ולא בשבילו
כדי להשקיט את עצמך
כדי "לסגור" את המעגל הזה
כדי להמשיך הלאה
לא מגיע לך להשאר תלויה באויר עד שתעברי את התקופה הזו.
&nbsp
בהצלחה בהמשך:))

YoniS007

New member
באמת חוצפה מצידו

שלא נתן לך הזדמנות לצעוק עליו ולהגיד לו איזה זבל הוא.

למעלה