אני כבר לא יודעת אם הקשר שלנו טוב ובריא

ki92

New member
אני כבר לא יודעת אם הקשר שלנו טוב ובריא

אנחנו תכף שנתיים ביחד ורבים המון.
זוג צעיר שאין לו סיבות מוצדקות לריב (סיבות מוצדקות בעיניי זה בגידה, הימורים ועוד), אבל עדיין, רבים המון.
כמה המון? פעם בשבועיים לפחות.
ברור שיש אהבה, גם מצידי וגם מצידו.. אך השאלה האם זה מספיק כדי להסתדר?
למשל ריב אחרון נבע מכך שאני בתקופה לחוצה ויש עליי המון עומס...
אני עובדת במפעל, משמרות של 12 שעות, 4 עבודה 2 חופש, ואני לומדת תוך כדי... אז אני מנסה ביומיים חופש לסיים את כל העיסוקים... איזה עיסוקים? בנק, דואר, חברות, כושר ועוד...תמיד יש מה לעשות!
ואנחנו גם ככה לא מתראים כי גם הוא מצידו עסוק בענייני צבא למינהם...
ואז הוא אומר שאני לא נותת לו מספיק יחס....ושאני לוקחת צעד אחורה ומרחיקה אותו...לא משתפת אותו בדברים והוא לא יודע עליי כלום כבר..
ובזמן האחרון חטפתי קצת דיכאון כי חיי הפכו לשגרה ועומס של עבודה ואני לא נהנת מכך כי אין לי זמן לבילויים וכל הקשרים עם חברותיי מתנתק ואני נשארת לבד...הוא חושב שהוא והמשפחה לא מספיקים לי...הוא מרגיש בעדיפות שניה.
אני כעסתי מאוד, תכף שנתיים ביחד והוא עדיין לא מבין את המקום שלו..אני אמות בלעדיו.... אלף פעמים אני אומרת לו כמה אני אוהבת אותו וכמה הוא חשוב לי ורוצה לחיות לצידו כל חיי ולגדל ילדים ביחד והוא עדיין לא מבין, כל חיי סובבים סביבו... הריב נגרר לכך שלא דיברנו...וחבר טוב שלו מהצבא עשה בנינו שיחות וואצאפ וטלפון וניסה לגשר בנינו...שנינו רצינו לדבר אחד עם השני אבל שנינו עקשנים לא היינו מוכנים לעשות צעד לקראת השני... "שהוא ידבר איתי קודם!"
ממש כמו ילדים קטנים...
אז בסוף לאחר שכנועים מצד חבר שלו, ויתרתי על העקשנות...חזרנו לדבר, הוא אמר שהייתי חסרה לו... וביקשתי ממנו שיחזיר תתמונות שלנו ביחד בוואצאפ ובפייסבוק והוא טען שאני אחכה עם התמונה בפייסבוק והוא יעלה אותה אחרי שנעשה תמונה בתאילנד (עוד חודש תאילנד)...שאלתי למה רק אז? הוא אומר שהוא מרגיש ליצן שאחרי כל ריב שלנו הוא משנה תמונות.. כעסתי מאוד, אני לא יודעת להסביר למה אבל התמונות האלו חשובות לי, לדעתי זה מראה על אהבה אז מרוב כעס שהוא לא מבין את הצד שלי העלמתי את המערכת יחסים ותמונות שלנו ביחד... והוא נעלב ונפגע וחשב שאני צריכה הפסקה ממנו שאני רק לוקחת צעד אחורה.. בסוף השלמנו באותו יום....
אבל זה מרגיש לי שכל ריב בדיוק אותו דבר, לא מסתדרים, מפסיקים לדבר, מעלימים תמונות, משנים תשם מהכינוי חיבה לשם הפרטי... יוצאים מקבוצות וואצאפ משותפות..כשמשלימים אז מחזירים הכל... כל העולם יודע מתי אנחנו בריב!! זה כבר נהיה מגוחך...

מריוס זכריה

Member
מנהל
המריבות האלה הן דבר רגיל ונורמלי

לא צריך "סיבות מוצדקות".
כתבתי פה הרבה על המאבק הזוגי, שקורה לכל זוג.
ושלא תמיד רבים על הבעיות האמיתיות, אלא הרבה פעמים דווקא על "שטויות", כשבעצם המאבק הוא על דברים אחרים בכלל.
&nbsp
ממליץ לקורא ספר של הארוויל הנדריקס. שם הוא מסביר מה קורה ולמה.
&nbsp
על כל פנים - זה נורמלי לגמרי וזה בכלל לא אומר שהקשר לא טוב או לא בריא.

ki92

New member
קראתי את הספר,

ואני עדיין לא מצליחה לצאת מהמאבק הזה.
אני רוצה לשים סוף לריבים האלו, אני מפסידה זמן יקר עם חבר שלי שאני יכולה להנות ממנו ומהקשר שלנו.
וזה נשמע לי קצת הזוי ללכת ל"טיפול זוגי" כשאנחנו עוד לא שנתיים ביחד, מוקדם מידי לא?

מריוס זכריה

Member
מנהל
לכן לא הצעתי לך טיפול זוגי

שנתיים זה לא מוקדם מדי בכלל, הבעיה היא בגיל. בגילכם זה באמת לא מקובל.
מה אני מציע? שתשתדלי יותר לא לריב. בכל זאת יש לך חלק בעניין, לא?
על החלק הזה את יכולה לעבוד עם עצמך.

ki92

New member
צודק.

פשוט זה קשה בלהט של רגע ועצבים והיעלבות להיות הצד הבוגר ולהתפקס..
צריך הרבה איפוק וקור רוח... אני אדם מאוד רגשי ודרמה קווין..

מריוס זכריה

Member
מנהל
ובדיוק בגלל זה זה יהיה הדבר הכי משתלם שתעשי בחייך

זה ישתלם בזוגיות - בזאת או בבאה אחריה.
זה ישתלם בלימודים ובעבודה ובמשפחה ואיפה לא.
בקיצור: סטארטאפ

את צודקת, שניכם תינוקות...

עצוב כמה שלדור שלכם אין קיום בלי פידבק... שום חוט שידרה, שום ערך עצמי, שום תודעה... אם זה לא מצולם, מתועד ומופ(ל)ץ לכל העולם ואישתו - זה לא קיים.
את מבינה את האבסורד? במקום לנסות ליצור לעצמך מערכת יחסים טובה, תקשורת וזוגיות, את עסוקה בלנסות ליצור תמונה של מערכת יחסים כזאת.
כולם יודעים שהתמונה של הזוג המחובק שיקרית, גם את יודעת את זה, אבל נוכחות התמונה במרחב הציבורי "כאילו" נותנת לך ביטחון שאם יש תמונה של זוג אז כנראה שיש זוגיות... בולשיט.
אם תיגמלי מהקישקוש הזה של לתעד כל פלוץ ולפרסם אותו, אולי ישאר לך קצת יותר זמן פשוט לחיות. הבעיה היא שהצלחת לשכנע את עצמך שהחיים האמיתיים קורים בפייסבוק ובוואטסאפ ומטרת הזוגיות שלכם (והחיים שלך בכלל) היא להזין את הפיד שלך.
האמת, אני בספק אם הצלחת להבין מה אני מנסה להגיד... אבל לפחות פרקתי.

ki92

New member
אני מסכימה איתך חלקית.

אני מסכימה שכל הדור הזה (שאני גם חלק ממנו לצערי) מושתת על הפייסבוק וזמינות אונליין ולתעד כל פלוץ שעושים אחרת פשוט לא קיימים.
אך בדיוק כמוך, אני גם סולדת מהמצבים האלה, ואם תסתכלי אצלי בפייסבוק את לא תראי שום מאורע שקורה בחיי מלבד תמונה שלי וחבר שלי.
באמת שלא מעניין אותי מה אנשים חושבים עליי ובאמת שגם לא בא לי שאנשים ידעו עליי כלום...
אולי יש לי חשיבה טיפשית אך בעיניי, גבר שמפרסם תמונה עם חברה שלו זה מראה על אהבה..
אני מבינה שנתפסתי לחלק הטפל והתמונה זה ממש לא החלק העיקרי והחשוב, אלא הזוגיות שלי... אבל קשה לי להתעלם מכך שזה מפריע לי.
להניח לעניין..?

אם את תהפכי את התמונה המחורבנת לאבן הפינה שעליה בנויה כל

הזוגיות שלך - זה בדיוק מה שהיא תהיה... יותר מזה, ככל שאת שמה על זה יותר משקל, ככה החבר שלך ישחק בזה יותר כקלף מיקוח...
הבעיה היא לא התמונה, כי אם לא תהיה תמונה אז יהיה אישיו אחר:
שכחת את יום הולדתי - אתה לא אוהב אותי
אתה לא מוכן לעשות ספונג'ה - אתה לא אוהב אותי
אתה לא רוצה לבקר את הורי בשבת - אתה לא אוהב אותי...
אבל כל זה שטויות כי אהבה לא נמדדת בדבר אחד (יום הולדת, ביקור אצל ההורים או תמונה על הוול) אלא במכלול. אני מסכימה שיש יהרג ובל יעבור, אבל תמונה זוגית על הוול זה ממש לא אחד מהם...

tal902

New member
ממתי תמונה משותפץ מראה על אהבה?

אם כבר אולי זה מראה על רצינות. וגם זה יכול להשתנות תוך דקה.... אז מה זה באמת חשוב?

נוסעת27

New member
כל מילה בסלע!!!

קראתי את השרשור והגעתי לתגובה של חובטת שטיחים ופשוט אמרתי- בול בפוני!
אני באמת לא מצליחה להבין את הקטע הזה (ואני איכשהו עדיין נראה לי נחשבת לדור הפייסבוק, שהופיע בשנות ה 20 המוקדמות שלי).
כל השטויות האלו- לצאת מהוואטסאפ לחזור לוואטסאפ להוריד תמונה להיעלב, להחזיר תמונה.. נו דיי. ברור שהוא לא רוצה להעלות שוב תמונה שלכם יחד לאיזה חודש. נמאס לו להיראות מפגר שכל העולם יודע בדיוק מתי אתם רבים ומתי לא. קיבל שכל כנראה הבחור שלך.
&nbsp
עזבי את האישור של כולם. זה לא מעניין וגורר עוד ריבים מיותרים לריבים הגם ככה מיותרים שלכם. אני מכירה זוגות נשואים (ולא זקנים כמו שאולי נדמה לך) שבכלל לא תגלי בפייסבוק שלהם שהם יחד. בלי תמונות. בלי סטטוסים. בלי כלום. אז מה זה אומר שהזגויות שלהם לא שווה? אני ובן זוגי נהיינו חברים בפייסבוק זמן רב מאוד אחרי שהתחלנו לצאת, ולא חשים בצורך לשתף את כל העולם בכל מה שקורה בזוגיות שלנו כדי לקבל אישור ממישהו על משהו..
&nbsp
אתם מתנהגים כמו שני ילדים קטנים. תשימי לזה סטופ. זה לא מוכיח שום דבר ולא מאשר שום דבר. חלאס.

ODOD11

New member
ריבים זה נורמאלי, ההתנהלות שלכם בתוכם לא.

מעבר לכל מה שכתבו לך על הפייסבוק, תמונות, אישור חברתי וכו', נשמע ששניכם דרמטיים ותינוקיים. נניח שהתמונות, הוואטסאפ וכו חשובים לך ומהווים מרכיב משמעותי מבחינתך בקשר- נראלל הגיוני כל ריב אתם מפרקים את כל מה שחשוב לכם? מפוצצים הכל? מוציאים את כל הכביסה החוצה ואז עוד מתערבים לכם מבחוץ? בהמשך הילדים יהיו חשובים, והשלט על הדלת, והחשבון בנק על שם שניכם, גם אז תנהגו בפזיזית מתוך אגו דבילי במקום לתקשר?!

אייבורי

New member
אכן קשה להתבגר

הבשורה הטובה שהמצב באמת לא טוב
הבשורה הרעה יהיה הרבה יותר גרוע

למעלה