חוסר ביטחון בזוגיות

dubizemer

New member
חוסר ביטחון בזוגיות

הי לפורום המקסים!
אשמח לעצותיכם המאירות
אני ובנזוגי יחד מזה מס' חודשים, באמצע שנות ה30 לחיינו. לא גרים יחד.
בנזוגי היה בקשר ארוך מאוד ממנו יצא לפני כשנתיים ומאז השתלב בקבוצות של פו"פ (שבאחת מהן גם הכרנו). הוא הכיר הרבה אנשים חדשים וביניהם גם לא מעט בנות שהפכו לידידות כהגדרתו.
אציין שגם לי יש לא מעט ידידים ממין זכר, חלקם קרובים כאחים אך הגבולות תמיד היו ברורים.
אף אחת מהידידות של בנזוגי אינה מהווה איום מכיוון שאת רובן אני מכירה וגם מחבבת, פרט לאחת מהן שאיתה הוא מנהל קשר קרוב בוואטסאפ , ברמה של התכתבויות יום יומיות ואינטנסיביות. כשהתחלנו לצאת שאלתי אותו מה טיב היחסים ביניהם כיוון שנראה לי מוזר ולא ברור מה בדיוק קורה שם. הוא טען שלא היה ביניהם כלום והם רק ידידים טובים. האמנתי לו ולא שאלתי שוב למרות שהם עדיין מתכתבים המון.
לפני כמה זמן חבר משותף (שאני סומכת על דבריו) סיפר לי שלפני שאני והבנזוג התחלנו לצאת, הוא (החבר המשותף) חשב שיש משהו בין בנזוגי לאותה ידידה עימה הוא בקשר הדוק, וכששאל את בנזוגי לכך בנזוגי ענה לא שאין ביניהם משהו ושזה מסובך וסירב לפרט.
מאז שהחבר המשותף סיפר לי את זה, חוסר השקט שלי לגבי טיב הקשר בין בנזוגי לידידתו גבר. לפני זה גם לא הייתי שקטה אבל לא ראיתי לנכון לדרוש מבנזוגי שינתק קשר עם אותה הידידה , שכן אני לא חושבת שזה נכון וראוי במערכת יחסים לנתק אדם מחייו החברתיים שהתחילו לפני שהכיר אותי.
אציין שכשהתחלנו לצאת הוא רצה לנסוע לסוף שבוע להתארח בביתה של אותה הידידה (בקטע אפלטוני לחלוטין לדבריו, היא סטודנטית וגרה באזור כפרי ויפה והוא רצה לשלב טיול עם מקום לישון בו), וכאשר הסברתי לו שזה מפריע לי וויתר על זה באומרו שאם זה מפריע לי זה חשוב יותר.
החשש שלי בעקבות אותה שיחה עם החבר המשותף היא שאולי ליבו של הבנזוג נתון למעשה לאותה הידידה ושאני משמשת כתחליף...
הסיבה לחשש היא העובדה שהוא בקשר אינטנסיבי עימה (כאמור בוואטסאפ , לעניות דעתי ללא שנפגשים פיזית). למען הסר הספק, אני אדגיש שהיא , כמו כל חבריו ובני משפחתו, יודעת עליי , הוא לא מסתיר אותי . כמו כן גם לי יש חברים מהמין השני שאני משתפת אותם בדברים אישיים שלי אבל הגבולות מאוד ברורים בינינו.
אני תוהה האם יש לי סיבה לחשוש מהמתואר, ומה היייתם מציעים לי לעשות.
תודה!

tal902

New member
למה את מתכוונת

שאת רושמת שאצלך ועם הידידים שלך הגבולות ברורים. איך זה בא לידי ביטוי? את לא מתכתבת איתם בוואטסאפ? לא ניפגשת איתם? לא משתפת אותם?
&nbsp
ואם כן, אז למה לך מותר ולא אסור?
&nbsp
האם משהו נמנע ממך או מהזמן המשותף שלך עם בן זוגך בגלל שהוא בקשר איתה?
&nbsp
&nbsp

dubizemer

New member
תשובה

הגבולות שלי עם הידידים שלי באים לידי ביטוי בכך שהקשר בינינו לא נושא אופי מיני בשום צורה שהיא (לא יודעת איך זה אצל בנזוגי וידידתו, לא ראיתי מעולם התכתבות או שמעתי שיחה ביניהם), אני נפגשת איתם ומתכתבת איתם אבל לא בתדירות ככ אינטנסיבית כמו שבנזוגי עושה עם ידידתו.
לא נמנע שום דבר מהזמן המשותף שלנו בגלל הקשר איתה

tal902

New member
אז אני רצה להבין

הוא מפרגן לך להיפגש עם הידידים שלך ואת למרות שהוא שלא ניפגש עם הידידה הזאת ורק מתכתב (וזה לא פוגע בזמן שלכם עם עצמכם) עד כמה שאת יודעת לא רואה בעין יפה שהוא מתכתב איתה. זה סוג של גמל שלא רואה את הדבשת, לא?
&nbsp
גם אמרת משהו קצת לא הגיוני: שאת חוששת שאת מהווה תחליף לה. למה לו להיות איתך כתחליף, שאליבא דה קו המחשבה שלך, הוא יכול בעצם להיות עם האורגינל (כלומר איתה ולעזוב אותך) ? ועדיין הוא בוחר להישאר איתך. ולא לערוק לצד השני אליה.
&nbsp
&nbsp

זה דווקא כן הגיוני.

הוא יכול להיות איתה במקום עם הידידה כי הידידה לא רוצה אותו כרגע, והחשש הוא שבהמשך היא כן תרצה אותו, או שבאופן כללי הוא לא באמת פנוי להיות עם השואלת, והקשר שלו ושל השואלת לא אמיתי מבחינתו.

dubizemer

New member
זה בדיוק החשש שלי!!

אני רוצה להאמין שכמו שאני באתי לקשר הזה עם רצון אמיתי שיצליח למרות שגם לי יש בעברי קשרים שמאוד רציתי ולא הצליחו, ככה גם הוא... חייבת לציין שהידידה הזו שלו הציעה לו להיפגש כמה פעמים במהלך הקשר שלנו והוא לא נענה להזמנה, והיא אף ציינה שיותר לא מציעה לו ושיעדכן אותה כשהחברה שלו (אני) תרשה לו...

tal902

New member
אז בסה"כ הוא כן מעדיף אותך

ולא בהכרח נעמד דום לבקשותיה ובא אליה וניפגש. אם היה רוצה לערוק אליה ממך, מן הסתם היה נענה להצעות להיפגש איתה, לא?
&nbsp
תני לו קצת קרדיט. מה הוא לא אומר לך שהוא אוהב אותך לא מביע את זה בכל מיני דרכים? את מרגישה שהואע לא משקיעה בך ריגשית?

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי

אני כמובן לא יודע אם יש סיבה לחשש או לא.
יכול להיות שאת פרנואידית וקנאית וחסרת ביטחון (אני סתם מקצין - לא נשמע לי שאת כזו)
או יכול להיות שמשהו שם אשקרה לא כמו שצריך.

יש לי עצה פשוטה, חדה אבל קצת ברוטלית:
את באה לבחור ואומרת לו: אתה יודע שמפריע לי הקשר שלך עם X.
אני חושדת שמשהו שם לא לגמרי כשר.
אני רוצה עכשיו לקרוא את הווטסאפ שלכם.

הוא יגיד לך מה, לא יכול להיות, אין דבר כזה, לא יעלה על הדעת וכולי - את אומרת לו: יקירי, זה התנאי שלי. אם אין שם שום דבר חשוד, אני יורדת מהעניין ומפרגנת לך את הקשר הזה לנצח. אתה אומר שאין שם שום דבר פסול, אז מה הבעיה?

או הוא מושיט לך את הטלפון, בלי להתבלבל, את אפילו לא קוראת הודעה אחת. את מחזירה לו את הטלפון, ואומרת לו "סבבה, הוכחת לי שהכל כשר".

אם הוא מסרב, ולא משנה מאיזו סיבה, אני הייתי נפרד ממנו באותו רגע, ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו הרומנטית.

אני לא נוטה בדרך כלל לתת עצות מניפולטיביות, ועוד כאלה עם טעם של אולטימטום. אבל זה נראה לי מקרה מיוחד, של לחיות עם ספק מכרסם זמן בלתי ידוע, כששניה של יושר ואמינות מצידו יכולה לפתור את הכל.

dixie chick

New member
בדרך כלל אני חושבת שאתה צודק, הפעם לא

אני הייתי אומרת לא לדרישה כזאת גם אם השיחות היו כשרות לחלוטין.
&nbsp
בעיני בן זוג שדורש ממני דרישה שכזאת, הוא שתלטן ולא סומך עלי, וזה היה מעורר בי יותר בעיות מאשר להראות לו. מראים לו היום, מחר הוא מחליט שמחקתי, מחרתיים הוא מחליט שאני נפגשת עם האדם, מפה לשם וזה מדרון חלקלק.
&nbsp
במקומה של הבחורה הייתי פותחת את הנושא בכנות ומסבירה לו שאני מרגישה חוסר בטחון, הייתי מתמקדת במה *אני* רוצה כדי להרגיש יותר בטחון במערכת היחסים. אולי חסר לי יחס? אולי גם אני הייתי רוצה התכתבויות אינטימיות במהלך היום? אולי חסר לי מחמאות? אולי חסר לי בטחון בעתיד שלנו? מה *אני* רוצה במערכת היחסים שלנו נשמע לי הרבה יותר אפקטיבי מאיך לחרב לו משהו אחר.
&nbsp

מריוס זכריה

Member
מנהל
יכול להיות שאני טועה, אבל אני בכל זאת אסביר משהו

באופן כללי דברייך נכונים.
אבל...

לגבי המדרון החלקלק, שימי לב שבעצה שלי היא לא קוראת אפילו הודעה אחת שלה!
מה שייעצתי היה שאם הוא מוכן להראות לה, אז היא תסתפק בזה ולא תקרא.
מכאן שהפרטיות נשמרת, והיא שמה לעצמה את הגבול של הפרטיות, ולכן אין פה מדרון חלקלק.
זה ניואנס קריטי בעצה שלי. כי אני מסכים אתך שאם היא באמת קוראת את ההודעות, זה כבר צעד אחד רחוק מדי.

לגבי פתיחה כנה של הנושא: וודאי שזה תמיד הצעד הנכון הראשון. ללא ספק.
אלא שמנסיוני, כשאדם מגיע לפורום זוגיות במשבר, הוא כבר מזמן עבר את השלב הזה, וזה לא עבד בשבילו. לכן דילגתי על זה.
אבל ליתר ביטחון, אם היא לא עשתה זאת, אז זה בהחלט הצעד הראשון שצריך לעשות.

הרעיון המרכזי בפתרון שלי הוא המיידיות והפשטות. במקום לסחוב בעייה חודשים ושנים, כמו שבעיות מהסוג הזה לפעמים נסחבות, אפשר להרוג אותה בדקה.
לטוב ולרע, כמובן.

אמרתי מראש שהפתרון קצת ברוטלי. כמו לחתוך את הקשר הגורדי (בסיפור על אלכסנדר מוקדון). איבחת חרב. לפעמים זה כדאי.

אולי את צודקת וזו טעות. אבל זו, על כל פנים, ההצעה שלי.

dixie chick

New member
נכון, אבל הוא לא יודע את זה שהיא לא תקרא

כלומר, כשהוא מתייחס לבקשה, הוא מתייחס אליה כאילו היא כן תקרא, וזה מה שאני הייתי חושבת אם היו מבקשים ממני בקשה דומה, ומכאן הייתי נלחצת ולא מוכנה, שוב, גם אם השיחות כשרות לחלוטין.
&nbsp
יש פה עוד בעיה, מה אם הוא נוהג בה כידידת נפש, כזאת שמתייעצים איתה כשקשה ומעיק? אז גם קשה לרצות להראות את השיחות, והוא עלול לסרב, למרות שהגבולות נשמרים.

מריוס זכריה

Member
מנהל
בוודאי. זה בדיוק המבחן.

והוא יצטרך לבחור את הנאמנות שלו...

אין לי בעייה עקרונית עם ידידות

בין גברים לנשים, ואני חושבת שהיא בהחלט אפשרית - וגם לי ולבעלי יש ידידים בני המין השני. אבל העובדה שהוא פגש אותה מתישהו בשנתיים האחרונות בקבוצה של פנויים פנויות, באמת נשמעת חשודה מבחינת הכוונות, לפחות שלו. גם לך יש ידידים גברים שפגשת בקבוצות האלה?

אם כך, מעניין איך בנות הזוג שלהם

רואות את הקשר שלהם איתך, ומה המניעים שלהם עצמם...

dubizemer

New member
תגובה

כאשר יש להם בנות זוג אני לוקחת צעד אחורה, לרוב הם מכירים לי את. בנות הזוג שלהם ואין עם זה כל בעיה. אם לבת זוג כלשהי מפריע הקשר בינינו אז באופן טבעי הידיד קצת מתרחק וזה בסדר גמור מבחינתי ! אציין שהיה לי מקרה בו אני ועוד ידיד טיילנו יחד רק שנינו והוא אמר לחברתו שאז הייתה די טרייה שהוא מטייל עם ״חברים״ כדי שלא תאכל סרטים סתם

ולדעתך מה שאותו ידיד עשה זה בסדר?

היית מעדיפה שבן הזוג שלך יעלים ממך את הקשר שלו עם הידידה, כדי שלא "תאכלי סרטים סתם"?

לגבי השאלה הכללית שלך, מהתאור שלך, בכלל לא ברור לי שאין לך ממה לחשוש. "זה מסובך" זו תשובה מאוד בעייתית, והרמיזה של הידידה שלו שחברה שלו שולטת בו (שיודיע לה כשתרשי) גם, ובאופן כללי הקשר היומיומי האינטנסיבי הזה נשמע מאוד משונה, במיוחד כשמדובר באנשים שהכירו במסגרת שנועדה למציאת זיווג. אין לי עצה בשבילך - רק רציתי להגיד שלא נראה לי שהחשש שלך הזוי או משהו בסגנון.

dubizemer

New member
שאלתי אותו בעבר מה טיב היחסים ביניהם

ואמר כמה פעמים שהם רק ידידים ואין עניין רומנטי בכלל
הוא לא אדם שמשקר... מה שמציק לי זה העובדה שיש אינטימיות כלשהי בינו לבין מישהי אחרת, מצד שני זה קשר שהתחיל לפני שאנחנו התחלנו לצאת כך שאין לי זכות להגיד לו לנתק איתה קשר. השאלה שלי היא האם הייתם בעבר במצב דומה ומה עשיתם כדי לפתור אותו...

לא יודעת מה זה "אין עניין רומנטי",

אבל לחבר המשותף שלכם הוא אמר "שאין ביניהם משהו ושזה מסובך". "אנחנו ידידים" זה לא מסובך. השאלה מה כן מסובך?
כאמור, לבעלי יש ידידות, אבל הוא מכיר אותן מהילדות ונסיבות שכאלה, היכרות של שנים, ולא היכרות טרייה יחסית מחוגים של פנויים-פנויות. כך שמהבחינה הזאת פשוט אין לי ניסיון רלבנטי ולכן גם לא הייתה לי עצה לתת לך. בכל מקרה, לדעתי, אין לך זכות להגיד לו לנתק איתה קשר - גם אם הוא הכיר אותה אתמול. השאלה היא מה באמת המצב ביניהם, והאם מישהו מהם כן מעוניין בקשר רומנטי (או משלה את עצמו שבעבר היה מעוניין אבל עכשיו כבר לא...).

השתמשת בהודעה במילים

"אף אחת מהידידות של בנזוגי אינה מהווה איום". "אני משמשת תחליף"

זאת אומרת יש בך מימד קנאי , מימד שחושש על מקומו , מימד חסר ביטחון ואמון בבן זוגך . תוכלי להכחיש זאת אבל זה קיים.

ושאלה אחרת אליך- האם זה משנה?
כעת האמון הרוס- אבל ניתן לשקם ואם תגלי שהוא בוגד בך,
האם זה ישנה ותרצי אותו עוד ? ברגע שבחר אחרת על פניך?

החשד מיותר כי אם את צריכה לעבוד קשה כדי להסיר "איומים פוטנציאלים"
מלכתחילה הבן זוג הזה לא ראוי שיהיה לך , או שהיחס שלך לא ראוי שיהיה לבן הזוג .

זה לא מסובך- אם הוא לא רוצה הוא הולך וברגע שאת מגלה את הולכת.
בשביל זה שווה לסכן את האמון באחר?.

וזו רק ההתחלה...
אבל את יכולה לנסות לפענח את זה בעצמך
או לתפוס את עצמך בידיים.

הבחור הוא לא הסיפור - העובדה שאם יש בזה ממש הגעת לרמה שבה את מגנה על הטריטוריה שלך, על אדם שלדעתך יכול לגעת באחרת - זה -
רק זה -
הפגיעה בכבוד הפנימי והאנושי שלך עצמך.

לא- אני לא אתן לך עצה,
כי את צריכה הרבה יותר מלפתור את האישיו עם החבר
עוד אחד פחות אחד
את יותר חשובה.
את קודמת.

למעלה