To be or not to be

yoli2014

New member
To be or not to be

יש לי בעיה. אולי זו בעית תקשורת בינינו. היינו כמעט 20 שנה יחד, יש לנו שני ילדים מקסימים צעירים, ותכננו לבנות עכשיו בית ביחד. אנחנו חברים טובים. היו לנו בשנה- שנתיים האחרונות קשיים בזוגיות של התרחקות, ואובדן אינטימיות. לעיתים חיים כמו שותפים לדירה. עניינים שאפשר לעבוד עליהם עם מטפלת זוגית, ואף פנינו לעזרה לזמן מה. סה"כ היה לי נוח וטוב, ושווה להציל את היחסים האלו, עם ציפיה רבה לעתיד משותף, שהתרגשתי לקראתו.
ואז כל הקלפים נטרפו שכגיליתי שבשנים האחרונות הוא שיקר ובגד, הרבה פעמים עם הרבה נשים. מתוכנן, כפייתי, שקרן.
עכשיו חודשיים בדיוק מאז הגילוי, אנחנו חיים ב"נסטינג", שהחלטנו עליו בתור פתרון זמני לכמה חודשים, עד שנדע מה לעשות. לא רציתי להיפרד מייד, הפחד שלי היה גדול מדי מהלא נודע, ולא יכולתי להישאר איתו באותו הבית. אנחנו נמצאים ביחד פעם בשבוע לכמה שעות יחד עם הילדים.
עם התקדמות הזמן, הפחד שלי פני פרידה והלבד יורד, ואני רואה שאני לא יכולה לחזור למערכת היחסים הזו. משהו נשבר, אני לא רואה אותו כמו פעם, אני לא מרגישה שאני אוהבת אותו, אני לא סומכת ולא מאמינה לו, ובאופן כללי, הפכתי כרגע לפסימית ולא בוטחת באנשים. מצפה לשקרים, מחפשת הוכחות. ספקנית. זו ממש לא אני.
הוא מצד שני מאוד רוצה לחזור למערכת יחסים שלנו, ולתקן את מה שלא היה בה בסדר כדי שנוכל לשמר את העתיד שרצינו. הוא רוצה להפסיק לבגוד ולשקר, הוא רוצה שאסמוך עליו שוב, והוא רואה את כל מה שעשה עד היום כמשהו שייקח לי זמן, אבל אוכל לסלוח עליו ולהמשיך הלאה, לקראת בניה מחדש איתו. במיוחד- אם לא נחזור, הוא יאבד את הסיכוי לבנות את בית חלומותיו. הוא גם מזכיר לי שאם אבחר לא לחזור "זה יפגע בילדים, ויהרוס לו את החלומות". הילד היה איתנו בבית, אז לא אמרתי לו שהחלומות שלי כבר נהרסו ברגע שגיליתי.

אז לסיכום- האם זו בעית תקשורת בינינו? האם הוא לא רואה את העבר כמשהו כל כך גדול ומקיף שאי אפשר לסלוח עליו?
או שאני טועה ואפשר להתגבר על זה?

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי

ודעתי כידוע זו רק דעתי.
&nbsp
בהנחה שהוא אכן בגד באופן כפייתי, מתוכנן, עם מערכת שיטתית של שקרים - זה לא ישתנה. אפילו אם הוא מספר לעצמו שכן. כרגע יש לו מה לאבד, הוא ממוקד בשימור החלום שלו, והוא יבטיח גם לעצמו כל דבר. אחרי שתחזרו יחד, והכל יהיה טוב, שיגרה... אז חוזרים לשיגרה. אין מה לעשות.
&nbsp
האם זו בעית תקשורת ביניכם? ממש לא. זו בעיה מהותית של אמון ושל אופי.
האם הוא לא רואה וכלי וכולי - זה לא משנה מה הוא רואה. הוא יש לו אינטרס, אז הוא רואה מה שנח לו.
האם את טועה ואפשר להתגבר על זה? אם את מוכנה לחיות איתו על סמך ההבטחות שלו, אז אין בעיה. אמרתי את דעתי: מה שהיה הוא שיהיה.
&nbsp
---
&nbsp
אבל אם מנגד הוא בגד רק אחרי הרבה זמן שהייתם יחד, וזה לא היה שיטתי אלא תקלה חד פעמית או נגיד פעמיים, אז יש על מה לדבר.
&nbsp
&nbsp

נומלה

New member
הכי אהבתי

הוא "רק" בגד במשך 20 שנה, אבל מי שהורס את החלומות שלו זו את. לטעמי השאלה היא בכלל לא שאלה של "סליחה", או "לא סליחה". השאלה היא האם את רוצה לחיות עם אחד שבאופן סדרתי מועל באמונך. השאלה היא האם את יכולה להאמין לו שזה נגמר.
כך או כך, לא הייתי מתחילה פרוייקט בנייה נרחב בשלוש השנים הבאות. בניית בית זה מס גדול מאוד על הזוגיות ולא מתחילים במצב שברירי כמו שלכם.

שירה190

New member
בעיה של זווית ראיה שונה

רק את יודעת האם תוכלי לסלוח ובעיקר לשכוח את העובדה שבמשך שנים הוא בחר להסתיר ממך קשרים נוספים שקיים. האם תוכלי לבטוח בו שוב?
באופן אישי לא נראה לי שמי ששיקר כל כך הרבה שנים והיה עם הרבה נשים, יצליח להפסיק לאורך זמן. הוא באמת רוצה, הוא באמת מצטער, אבל הצורך לחידוש והתרגשות יגבר על הרצון להשאר נאמן בסופו של דבר.
מצטרפת להצעה להמתין עם הבית עוד כמה שנים. בניית בית מכניסה המון מתחים וזה הדבר האחרון שהזוגיות שלכם צריכה עכשיו.

בת האש

New member
כמה אגוצנטרי מצידו!

הוא בגד בך ומה שיש לו להגיד שזה יהרוס *לו* את החלומות? איזו חוצפה!
נתקלתי בנימוקים רבים ושונים לנסות להישאר, רובם מתבססים על האמונה באהבה, בזוגיות, במשפחה.
אבל לטעון שעדיף לצד הנבגד לא להתגרש כי זה יפגע בבוגד? אם היה לי ספק בנוגע לאפשרות לעתיד טוב, המשפט הזה הוא טיעון נגד חזק מאוד. וכזה שמעיד בצורה חזקה מאוד על התחושה שלו שהעולם סובב סביבו ושצרכיו הם החשובים.
&nbsp
מי שרוצה לשקם לא כי הוא אוהב, לא כי הוא מבין שפגע ומתחרט ורוצה לתקן, אלא מתוך הרצון האגואיסטי לא לוותר על בית החלומות - לא באמת הבין מה לא בסדר.
&nbsp
&nbsp
לדעתי האישית בהחלט אפשר להתגבר על בגידה, אבל לא במקרה שלכם. בעיית התקשורת היא לא שלך - היא שלו. יש לו בעיה ביחסי אנוש, בהבנה שהעולם לא סובב סביבו, בהבנה שבתור הבוגד הוא אמור להבין שהוא לא בסדר. ממש לא לצפות מהצד הנבגד שידאג לחלומות שלו.
&nbsp
&nbsp

אייבורי

New member
בחיי

&nbsp
זה כמו לשמוע רופא שמספר שיש סרטן עם גרורות בכל המערכת
ואז לשאול אם אקמול יכול לעזור פה.
&nbsp
בסופו של דבר, אדם צריך לאזן בין הצרכים והרצונות שלו לבין הצרכים של הזולת.
במקרה שלך, לבחור ברצונות של הילדים משמעו רציחת הנפש שלך.
עשי לעצמך טובה, תסיימי את הנסטינג ואת החצי דרך
לכו למגשר ותגמרו כמה שיותר יפה.

נדמה לי

שבתוך תוכך את יודעת שלא, וגם לא רוצה.
&nbsp
לטעמי, אין כאן עניין של טעויות. זה בכלל לא עומד על זה.
את מתארת שמשהו נשבר ביניכם, שאת אינך בוטחת באנשים. אין ספק שזה פועל יוצא מתוך מה שקרה ביניכם.
&nbsp
הייתי ממליצה לך לבטוח בעצמך קצת יותר לגבי מה שאת מרגישה. זה לא מעט, וזה יכול להציל אותך מהאומללות של "לעשות את המעשה הנכון".
&nbsp
&nbsp
מאחלת לך הרבה הצלחה.

יפגע בילדים

גם לחיות בבית שהיחסים בין ההורים עכורים, מלאי חשדות וכעסים.
&nbsp
נשמע לי שאת בדילמה בין הרצונות שלך לבין מה שאת חושבת שהוא "טובת הילדים" (אני בכלל לא בטוחה שזו טובתם).
לכי לטיפול ממוקד ונסי להבין טוב יותר איפה הקושי שלך וממה את מפחדת.
אני כמעט בטוחה שבית לא תבנו יחד..

tal902

New member
הקשר שלכם בהתדרדרות ואתם מתעסקים בבלוקים?

אין מה לומר, חכם.... מאוד חכם.

tal902

New member
יאללה שיהיה איטונג...

למרות שבמחשבה שניה, הבית חלומות הזה ייתכן ויהיה זמני, אז צריך שיהיה קל לפירוק. אולי כדאי ללכת על קארווילה?

למעלה