מאורסת אך הוא לא רוצה ארוע

מאורסת אך הוא לא רוצה ארוע

שלום רב,
אני מאורסת כמה חודישם, ארוסי עוד לפניי שהציע לי אמר שהוא לא רוצה ארוע, אני בתור בחורה שעברה כמה מערכות יחסים לא נהגתי לדבר על העניין כי גם אף פעם לא באמת חשבתי על זה.
והנה מגיעה רגע האמת, אני מאוד רוצה ללבוש שימלת כלה ולעשות חגיגה, הוא לא רוצה. אנחנו רבים על זה המון,
מה דעתכם?
ניסינו להיתפשר, החלטנו שיהיה ארוע קטן, אך גם זה מכביד עליו. הוא לא רוצה להתחתן ברבנות. בקיצור הדעה שלי לא נחשבת...

מריוס זכריה

Member
מנהל
וואלה לא הבנתי

לא רוצה ארוע - הבנתי.
אבל אם ככה, למה מאורסת? איך?
לא מבין...

הוא רוצה שנטוס ונתחתן בחו"ל או שנעשה ארוחה רק למשפחה

אני רוצה לחגוג גם עם החברים שלי, אני רוצה חופה, אני רוצה שימלה יפה, יום צילומים, ריקודים ובקיצור להנות

מריוס זכריה

Member
מנהל
זה מבחן לקשר

את שואלת האם דעתך לא נחשבת?
אבל גם הוא יכול לשאול האם דעתו שלו לא נחשבת?
מה ההבדל?
בכל מקרה אחד מכם צריך להכנע ולוותר על רצונו.
בתורת המשחקים קוראים לזה "משחק סכום אפס", כלומר צד אחד יכול להרוויח רק מה שהצד השני מפסיד.

זוגיות, לעומת זאת, אמורה להיות win-win.

ואתם שניכם צריכים להבין שכל זמן שהשאלה היא "מי מקבל את רצונו ומי מוותר", אז כך או אחרת הקשר ייכשל.

בעקרון ניתן להפוך כמעט כל שאלה של "משחק סכום אפס" ל-win-win, אבל זה דורש רצון טוב, יצירתיות, גמישות מחשבתית, מחוייבות. זה המבחן לקשר.

והעניין הוא שלא יכול להיות שאחד מכם יצליח במבחן והשני ייכשל. או שתצליחו בו יחד, או שתכשלו בו יחד.

ואם את לא יודעת מאיפה מתחילים - אז אני אתן לך בחינם את שני הצעדים הראשונים:

1. קודם כל עליך להבין את מה שכתבתי כאן, אחר כך להסביר את זה לבן זוגך ולשכנע אותו לנקוט בגישה הזאת.

2. עליכם לשבת יחד ולחפש רעיונות יצירתיים, איך שניכם יוצאים מזה מרוצים. אתם צריכים לעבוד על הבעיה הזאת כצוות - ולא להיאבק עליה (שזה מה שאתם עושים כרגע).

בהצלחה.

בהחלט הבנתי למה אתה מתכוון ואתה צודק לחלוטין

העניין שהוא כבר התפשר על חתונה קטנה, ואני מחפשת אולמות בטירוף ומנסה לרצות את כולם, אבל הוא לא אוהב את המקומות האלו,
אנחנו במסע ומתן כבר כמה חודשים,
אתמול הוא פתאום אמר לי שנעשה ארוחה רק למישפחה, אמרתי לו שיש לי כמה חברים קרובים שאני לא יכולה לוותר עלייהם.

בקיצור הוא מושך אותי ככה כבר כמה חודשים, כביכול מגיעים לפשרה,
לפניי כחודש הודיע שהוא לא רוצה רבנות,
בקיצור הוא לא רוצה שום דבר והוא סתם מנסה למרוח אותי בתיקווה שאשכח מעניין החתונה,
אני לא שוכחת ורק מתעצבנת

מריוס זכריה

Member
מנהל
את אומרת שהוא כבר התפשר על חתונה קטנה...

אז אולי את לא מתפשרת ומנסה "לנגוס" כלפי מעלה, מבחינת היקף הארוע?
אם מגיעים לפשרה ואחר כך צד אחד לא מכבד אותה, גם השני יראה עצמו משוחרר ממנה.

נסי לצאת מהמצב הרוח הלוחמני ותתמקדי באיכות הקשר שתהיה לך עם בן זוגך. חתונה יכולה להיות ארוע מקסים, אבל בסופו של דבר היא רק יום אחד בחייו של זוג. תזכרי מה העיקר ומה הטפל.

הוא לא רוצה כלום, את רוצה הכל

דווקא ההצעה של מסעדה למשפחה וטקס נשמע כמו סוג של אמצע. אם ממש חשוב לך החברים, אפשר לעשות גם משהו קטן או איתם (להזמין הביתה, לצאת למסעדה), ככה הקטנה, לא רשמי...

את לא כמו כל בחורה, את כמו עצמך

וזה בסדר לרצות אירוע בלי קשר למה שרוצות או לא רוצות בחורות אחרות... (אגב, אני לא רציתי אירוע). אבל אם ההתעקשות שלך תעלה לך בזוגיות, אולי זה לא משתלם (ואולי כן).

בת האש

New member
גם אני לא רציתי אירוע

וגם במחינתי זה דיל ברייקר - אני לא הולכת לרבנות. נקודה.
&nbsp
כך שמנקודת המבט שלי ברור שאת לא סופרת את דעתו, ואילו הוא מוכן לפשרות. כך שאני מסכימה עם אייבורי.
&nbsp
&nbsp

נוסעת27

New member
הצעה קטנה

יש לי זוג חברים שממש לא רצו רבנות והילולה.
הם טסו להתחתן בקפריסין עם זוג חברים (אני והאקס) והכינו ווידיאו להראות למשפחה.
וכשחזרו לארץ עשו "מסיבת חתונה" עם משפחה וחברים במסעדה. אירוע קטן יחסית, בלי טקס ובלי רבנים, היא לבשה שמלת כלה. והקרינו את הסרט שהם התחתנו בקפריסין. היו ריקודים ודי ג'יי אבל באמת אירוע צנוע יחסית. לא אולם. מסעדה.
ככה הוא יקבל את הטקס הצנוע שהוא רוצה ואת תקבלי אירוע לחגוג, אבל לא גרנדיוזי

נוסעת27

New member
יופי שהוא לא רוצה כלום

שבי איתו לשיחה נורמלית ותגידי לו תקשיב, לי יש מן חלום כזה, לעשות חתונה גדולה, ללבוש את השמלה וכו'. אני מבינה שאתה רחוק מזה שנות אור, לכן אני מוכנה להתפשר. לעשות אירוע קטן יותר, לעשות טקס בחו"ל עם עוד זוג חברים או משפחה מצומצמת ולעשות חופשנות קטנה על הדרך. אני מוותרת על הרבנות, על האולם, על הכל כי אני אוהבת אותך ורוצה שתהיה מאושר ושתרגיש בנוח. ועכשיו אני מבקשת ממך שתעשה גם צעד לקראתי ותצא מאיזור הנוחות. בוא נמצא פשרה שתעשה את שנינו מאושרים ולא שרק רצון של מישהו אחד ייקבע את הכל. אני מציעה אירוע קטן, במסעדה, אבל לא לשבת לארוחה עם 10 אנשים. אלא מסיבה שנרקוד ונשמח ונחגוג את הנישואים שלנו. לא משהו המוני וגרנדיוזי. וזהו. אם הוא עדיין מתעקש בכזה חוסר רגישות ולא מוכן לשמוע כלום אז כן, יש כאן בעיה.

אייבורי

New member
מריוס קוסם

הוא יודע להפוך משחק סכום אפס למצב של זוכה-זוכה.
אני אומר, זה לא יגמר בטוב.
בסוף, אחד יצטרך לוותר וזה לא תהיי את.
&nbsp

הכל תירוצים. הוא לא רוצה להתחייב

לא חתונה ולא כלום.
קשה לי להאמין שגבר שבאמת אוהב את אשתו לעתיד יהיה כל כך קשה וצריך יהיה לעשות מולו משא ומתן.
מה כל כך קשה לו להבליג ולראות אותך מאושרת?
תפרגן לאשתך שחלמה כל החיים להיות בשמלת כלה אירוע. תבליג. העולם לא תסתובב רק סביבך.
מה יהיה בהמשך בחיים המשותפים?
כשיוולד ילד, הוא יחליט שלא בא לו ברית, את כן אז תצטרכי להתיישר על פי הרצונות שלו?
נשמע שהוא נוקשה ונרקיסיסט ולא ממש מעניין אותו שתהיי מאושרת.
תשבי עם עצמך וןתחליטי האם זה הבן זוג המיועד לך.

למעלה