פרימיטיבי או בגידה באמון

edi2015

New member
פרימיטיבי או בגידה באמון

שלום לכולם, יש לי שאלה, תענו לי עליה ואני לא אתווכח, זה רק כדי להבין משהו.
כל מה שאני צריך זה את דעתכם.
רקע: אישתי ואני נשואים כמה שנים טובות ידענו עליות וירידות.
בתחילת הקשר היא סיפרה לי שהיא בתולה ושהיא שמרה את עצמה לאחד שבמקרה הזה זה אני, היום יש לי יותר מכמה סיבות להאמין שהיא שיקרה לי בנושא זה.(אני עדיין לא בטוח שהיא משקרת)
לא אפרט את הממצאים שבידי.(מדובר על ממצאים שהם לפני הקשר שלנו שגיליתי לא מזמן)
תבינו לי שלא מעניין אותי מה עשתה לפני, רק עניין השקר בנוגע לזה שהיא בתולה או לא, זה מה שמעניין אותי.

השאלה שלי היא כזאת:
האם זה בגידה באמון מצידה במידה ובאמת שכבה עם מישהו לפניי וסיפרה לי שהיא בתולה והיא לא בסדר?
או...
האם זה מחשבה פרימיטיבית מצידי כי אולי זה לא ענייני ואני לא בסדר?
טוב חבר'ה תתחילו לירות את התשובות שלכם... :)

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי

דעתי היא שאם היא שיקרה לך, הרי שזה שקר. ושקר זה לא טוב.

האם בהכרח כל שקר הוא גם בגידה באמון? תלוי.

אם השקר הוא בנוגע למשהו שהיה חשוב לך, משהו שעשוי להשפיע משמעותית על מהלך חייכם - אז זו בהחלט בגידה באמון.

אבל אם השקר הוא קטן, בנושא שלא היה משנה לך כך או אחרת, אז זה נשאר בגדר שקר בלבד. שקר הוא עדיין חמור, אבל פחות מבגידה באמון.

---

האם זה פרימיטבי מצידך?

לצפות שלא ישקרו לך, זה לא קשור לפרימיטיביות - מטוב ועד רע. כל אדם מצפה שלא שבן או בת הזוג לא ישקרו לו.

לדעתי, אגב, אין שום רע בלהיות פרימיטבי. זאת אמנם מילת גנאי בשפת הרחוב, אבל כשבודקים לגופו של עניין, זה בסך הכל בחירה בערכים מסוימים במקום ערכים אחרים. כל זמן שלא פוגעים בזולת - כל הערכים טובים באותה מידה.

לכן בשורה התחתונה, לשאלה האם זה שקר תמים, כשל מקומי, או בגידה באמון - התשובה לזה לא מוחלטת והיא תלויה בנסיבות העניין. היחיד שיודע את התשובה הזאת, זה אתה.

---

לסיום שתי מילות אזהרה:
1. תזכור שבינתיים זו רק השערה בלתי מבוססת.
2. תזכור גם שלבלוש אחרי אשתך זה גם כן גובל במעילה באמון, ולא משנה מה אתה חושד.

לכן אני ממליץ לך לחדול מזה.

אבל שוב - אם זה קריטי לך ואתה רואה בזה בגידה באמון - לך על זה. זכותך המלאה שלא ישקרו לך.

אבל תזכור גם שמותר וחשוב גם לסלוח...

edi2015

New member
תודה

אני לא ממש בולש אחריה, המידע נגלה לעיניי ונכון שבדקתי כי חשדתי, אבל אם המידע לא כל כך מוסתר אז זה לא ממש נקרא לבלוש.
תודה.

edi2015

New member
עניין של הבנה

אני מקבל את תשובתך.
אני רק מנסה להבין איך בן אדם אחר היה חושב במקומי.
תודה.

batmea1

New member
השאלה שלך אמיתית?

כי אתה עונה לעצמך, ששקר זה שקר ולא משנה אם באמת היה מדובר בעוד גבר מלבדך אלא לעצם העובדה שמישהו שיקר לך. כך שלא מובן איפה זה פרימיטיבי או בגידה אלא איך אתה מתייחס או שמשחקים איתך בעקרונות שלך.

edi2015

New member
שאלה אמיתית

שאלה אמיתית.
העקרונות שלי זה לספר את כל האמת מההתחלה, לא חייבים לתת פרטים אלא לספר עם כן היה או לא, משני הצדדים.
נניח והיית בנעליים שלי, איך היית מסתכלת על זה?
תודה.

edi2015

New member
עניין של הבנה

אני מקבל את תשובתך.
תודה.

itzik177

New member
שקר או לא שקר

חבר נכבד אני מבקש סליחה ומחילה על התשובה שלי אליך. לפי סגנון כתיבה שלך אתה נראה לי אדם לא קל כמו אחד שנותן פקודות בהצלחה

edi2015

New member
לא אגיב

לא אגיב לזה יותר מידי, אבל ממש לא נכון.
ההפך ממה שאתה אומר...

נומלה

New member
נניח שהיא שיקרה

בענין שלחלוטין איננו ענינך. ועכשיו שאלה אליך. מעולם לא שיקרת בשום ענין אף פעם לאשתך, גם לא כשהית חברה שלך? אם התשובה היא לא, אז יש לך זכות לדרוש התנהגות דומה (קצת ראש בקיר אבל זכות יש). אם התשובה היא, כן, אפילו לשקר שאתה חושב שהוא הכי לבן בעולם, אז גם אתה כזה וכל תשובה שתת לגביה תתן גם לגביך.
אבל אותי מענין דבר אחר.היא סיפרה לך שהיא בתולה. ואז הלכת וחפרת ובדקת ואספת ממצאים? זה נמוך ופרימיטיבי ולא ממש מראה שאתה בונה אמון.

edi2015

New member
בניית אמון

כמו שאמרתי בהתחלה לא אחשוף פרטים לגבי איך גיליתי את הממצאים (אולי הממצאים פשוט נמצאים שם בגלוי) אני חושב שיש הבדל מסויים בין סתם שקר לבין שקר מסוג כזה.
נניח ולא הייתי יכול להביא ילדים לדוגמא ומההתחלה הייתי משקר ואומר שכן, האם זה היה נחשב סתם שקר?
ובאמת לא אכפת לי מה עשתה לפני, אבל כשהיא בונה זוגיות שמבחינתה מתבססת על עניין זה שאני הראשון שלה ושהיא תאהב אותי ולא אחר חוץ ממני בגלל עניין זה אז לדעתי יש לזה משקל.
ואני לא אציין את שאר הפרטים שגרמו לי מעבר לזה, בלאבד את האמון שלי.
תודה.

נומלה

New member
מה ששוביניסטי ונמוך הוא:

שלדבריך: הזוגיות מתבססת על זה שהיא אמורה להיות חסרת נסיון מיני. למה בעצם? כדי שלא יהיה בסיס להשוואה. תתגבר על הפחד הקמאי. היא איתך. זה סימן שהיא מעדיפה את הביצועים שלך.

edi2015

New member
מאיפה הבנת את הדברים האלו?

מאיפה הבנת שלפי דבריי הזוגיות בתבססת על זה שהיא אמורה להיות חסרת ניסיון מיני? אני צריך לחזור 10 פעמים שלא אכפת לי מה עשתה לפני? אני מדבר על עניין השקר, ושהיא ניפחה את העניין שאני הראשון שלה ועל זה היא ביססה אצלי את הקשר.

edi2015

New member
עניין של הבנה

אני מקבל את תשובתך.
תודה.

שילה1

New member
מה יש לחשוב ומה יש לחפור?

אתם נשואים והדבר לא יגרום לכם ,חלילה וחס,להתגרש.(ואם כן-גרוע!).הנח למחשבות הטורדניות האלהו,התרכז בהווה ותהנה ממנו.
אגב-אתה מעולם לא שקרת,בשום עניין,לשום אדם?
&nbsp

edi2015

New member
הבדל בין שקר לשקר

אני מציע לך לקרוא את שאר התגובות שלי לאנשים שהגיבו פה להודעה הראשית שלי, וזה כדי להבין את התמונה הכוללת של העניין.
ויש הבדל בין שקר קטן לבין שקר מסוג כזה אני חושב, במיוחד כשהיא זאת שמנפחת את העניין שאני הראשון שלה.

נוסעת27

New member
לא פרימיטיבי

אובססיבי.
רואים אובססיביות מהצורה בה אתה כותב ועונה, ועושה קופי פייסט לאותה תשובה ומדביק אותה לכולם. נכנסת ללופ אובססיבי סביב הסיפור הזה. לא חבל לבזבז כל כך הרבה אנרגיה?
גם איזה "הוכחות" כבר יכולות להיות? אני מניחה שזה קשור בהתכתבות כלשהיא או.. תמונות..?? מה כבר יכול להיות. כל "ראיה" שמצאת לא יכולה להגיד כלום. (למשל- ייתכן שהייתה עם איזה בחור, אפילו בעירום מלא והתגפפו וכו אבל לא הלכו עד הסוף).
קשה לי להאמין שמצאת הוכחה מהימנה, אלא פשוט רמז למשהו מיני שהיה עם מישהו, וזה באמת יכול להיות קשת רחבה של דברים שלא כוללים ללכת עד הסוף.
עצתי- שחרר את האובססיה ויצר השליטה סביב הסיפור הזה. זה סתם סוחט אנרגיות והתעסקות מיותרת. לא חבל?

edi2015

New member
אובססיביות

כשאדם מגלה שכל מערכת היחסים שלו התבססה על שקר ואני לא מדבר רק על עניין הבתולין, אלא גם בגלל דברים אחרים ואני לא אפרט את זה כאן, ובמיוחד כשהיא מכניסה לו לראש את העניין שאני הראשון שלה באופן אובססיבי ואני מדגיש אובססיבי, אז נראה לי שלכל אחד היה מותר לו להיות אובססיבי בעניין כזה.
אגב זה אחרי שאני מגלה שהצד השני בודק אותי באובססיביות...ולגמרי בפוקס גיליתי את זה...

edi2015

New member
שאלה נוספת

שאלה נוספת לחברי הפורום.
היא אמרה לי שבהסתמך הניסיון המיני שלי לפניה היא החליטה אם להמשיך איתי את הקשר או לא בהתחלה.
אם הייתי משקר לה זה היה בסדר?
ואם היא הייתה זורקת אותי במידה והייתה מגלה אחרת, אז זה גם היה בסדר?

מריוס זכריה

Member
מנהל
גיסנו - אתה משחק אתנו משחקים

אתה חושף חצי טפח ומסתיר טפחיים.
עונים לך ואז אתה מטפטף עוד פרטים, ולא ברור לי לאן אתה חותר.
על השקר שלה (שאולי בכלל לא קרה) קיבלת כל מיני תשובות. חלק יותר אהבת, חלק פחות.
עכשיו אתה מתחיל לסבך את העניין:
אילו אתה היית משקר (מה שבפועל לא קרה), ואז היא הייתי עוזבת אותך, ואילו לסבתא היו גלגלים, אז היא הייתה עובדת בדן.

עזוב אותי, בחייך.
שאלת שאלה נקודתית - זכותך.
ענו לך.
אתה רוצה לפתוח שאלה יותר רחבה? תן רקע כנה ולא פיסות של רמזים ושאלות היפוטתיות. אנחנו פה לא במכון ללוגיקה היפוטתית ותלפטיה הסתברותית.

אין לי שום דבר נגדך. אבל לך איתנו ישר, בדוך, ולא בפתלתלות.

למעלה