הנישואים מתדרדרים ואין כוח לילדים

הארלי38

New member
הנישואים מתדרדרים ואין כוח לילדים

היה לי קשה לחשוב על כותרת מתאימה...
בזמן האחרון אני ובעלי רבים המון, (נשואים כ-10 שנים +2 בנים בני 6 ו-8) במיוחד כשמגיע שישי, אני עובדת ביום שישי ולמען האמת לא סובלת לבשל, והוא לא תמיד מעוניין לבשל, וגם זה בסדר...
העניין- שתמיד נוצר מריבות סביב הסופ"ש... לאף אחד מאיתנו אין באמת כוח, ובשבתות גשומים שאנו רוצים לנוח וליהנות מהשבת צריכים לשעשע את הילדים שזה סיוט!!!! והסבלנות נגמרת ..
עוד לא ראיתי פורום אחד שמשתף את הנושא של הילדים ואת הקושי שבדבר.... מרגיז!!!
אני מרגישה שהמצב הנפשי שלי מתדרדר וחוסר הסבלנות לילדיי נורא ואיום. המצפון הורג אותי ועם זאת אין לי כל פתרון הולם, לא מחפשת טיפול או מישהו לדבר אני בעלת מודעות עצמית גבוהה ובעלי ואני מודעים לכל הבעיה. אך ללא פתרון...
לא קורה לכם שפשוט רוצים שבת לשבת בשקט ולא לעשות כלום?? הצילוווו

פעם הפורומים היו מלאים

בהורים מקטרים. זה הדבר העיקרי שהורים מקטרים עליו, הילדים שלהם. הדבר השני זה המורות והגננות של הילדים שלהם. אני תוהה מה יהיה עם זה יום אחד, כי גם ההורים שלנו קיטרו קרוב לוודאי, רק לא היו להם פורומים התקשורת אלקטרונית כתובה. אבל זה מחוץ לנושא. אין שום סיבה שאדם ישעשע את ילדיו נון סטופ. לא בשביל זה אבותינו עבדו בפלחה. אם יש יותר מילד אחד מה טוב, שישעשעו אחד את השני עד לנקודת סכנת החיים המיידית, אחרת אין מה להתערב. אמא ואבא זו לא תוכנית בידור. אלוהים נתן לבני ישראל את המן והאינטרנט נתן לבני ישראל את השליח פיצה. הדברים הנקודתיים פתירים, פשוט צריך לחשב מסלול מחדש.

נוסעת27

New member
למה את צריכה לשעשע בני 6 ו -8?

זה לא ילדים פעוטות שצריכים השגחה מתמדת. תדאגו שיהיה להם צעצועים ושישחקו יחד.ויש מחשב. וטלוויזיה. וכל כך הרבה פתרונות להעסיק ילדים היום! או תקבעו עם הורים אחרים שתעשו תורנות, כל שבת אצל הורים אחרים שהילדים ישחקו יחד ואז יהיה לכם נגיד שבת אחת בחודש של מהומה והאחרות יהיו שקטות.
אני באמת לא זוכרת שכשהייתי בת 6 ההורים שיעשעו אותי, שיחקתי עם אחי ועם חברים. הכל עניין של גישה. צריך להבהיר להם שעכשיו זה זמן של אבא ואימא ושילכו לשחק בחדר. או לשים להם סרט מצוייר. או משחק במחשב.

תנסי לשנות את דרך החשיבה שלך

במקום לחשוב על זה שאת צריכה לשעשע את הילדים- תנסי להנות מהבילוי איתם.
הם סה"כ לא כאלה צעירים ויכולים גם לשחק בעצמם.
ממליצה לעשות מפגשים עם חברים (פליי דייטס) ולאפשר להם לשחק עם חבריהם, אפשר לשלב אותם בבישולים ואפייה כפעילות משותפת, אפשר לצאת לטיולים- אחלה תעסוקה ובילוי משותף.
&nbsp
נשמע ששניכם עובדים קשה ויחד עם הילדים לא ממש עובדים על הזוגיות-אולי אפשר פעם בשבוע לצאת לדייט כזה למלא באנרגיות.
&nbsp
וטיפ קטן- אם יש משהו לומר לבן/ת הזוג שמפריע-אומרים כך שזה לא ייצא בכעס כי שמרתם בבטן.

הארלי38

New member
פתרונות...

אז לצערי (או לשמחתי) ילדיי לא מאלו שנדבקים למחשב או לטלויזיה .... ובימי גשם הבית על הרגליים !!!! איו לאן ללכת.... חברים זה אכן פתרון אך יותר לאמצע שבוע,
עוזרת??? למי יש כסף??

גארוטה

New member
אם הנישואים שלכם

מתדרדרים זה בטח לא בגלל הילדים והבחירה שלך לחבר בין השניים היא לדעתי בריחה מהבעיה האמיתית, שהיא משברון בזוגיות.
המשברון הוא לא בגלל הויכוח מי יבשל בשישי ו/או מי יעסיק את הילדים בשבת
בכלל כל מה שאת מתארת ניתן לפתרון אם באמת עוצרים רגע ועושים סדר וחלוקת תפקידים ועם המודעות העצמית הגבוהה שלכם, אתם בטח יודעים את זה...
אני חושבת שיש ביניכם מאבקי כוח והכל מתחיל ונגמר כאן.
כל אחד מכם רוצה שהדברים יפעלו בדרכו,
אחד מאשים את השניה ולהיפך,
אתם בתחרות מי עובד יותר קשה ולמי מגיע להרים רגליים בסוף היום או בסופ"ש
והשימוש בילדים הוא תירוץ.
כמו הרבה זוגות, כנראה שכחתם שאתם קודם כל זוג ורק אח"כ הורים.
כן, בדיוק בסדר הזה. נכון שילדים חשובים מהכל, אבל הייתם קודם זוג וכששוכחים את זה, מזניחים את זה ושמים בצד כי "עכשיו יש ילדים" המשבר לא מאחר להגיע.
ביום שתתחילו להשקיע בזוגיות, בביחד, בפעילות משותפת רק שלכם, בלדבר ולהקשיב, בלמלא את החלל שנוצר ביניכם...כל ההתנהלות עם הילדים תהיה אחרת והתחושה שהם עול וההתעסקות איתם היא סיוט תיעלם.
בהצלחה

חושבת כמו גארוטה

זה מאבקים פנימיים בניכם שמושלכים על הילדים.
כל הדברים שהעלת ניתנים לפתרון - היום יש אחלה אוכל מוכן וביתי לקניה הביתה ולא חייב לבשל,
את שישי שבת מארגנים מראש גם פעילות משפחתית אחת משותפת בה כל המשפחה מתגבשת ונהנת, ( עדיף מחוץ לבית בימים יפים) וגם חלוקה פנימית בניכם כמה שעות כל אחד עם הילדים, כשהשני בנתיים חופשי למנוחה ועיסוקים שונים.
וכמובן שילדים בגיל הזה גם יכולים בחלק מהזמן להעסיק אחד את השני, לשחק לבד, או ללכת לחברים.
אבל כל זה בתנאי שאתם ההורים מסתדרים בניכם ללא מאבקי כוחות ועם כמה שיותר שיתוף פעולה ואיחוד כוחות.

הארלי38

New member
הפעם ילדים הם ה- תירוץ!

קל להגיד ולהשליך שהילדים זה לא תירוץ, אבל תאמין לי שחברות טובה, זוגיות ושיחות יש ואף הרבה... אך יש תקופות שהילדים גוזלים מאיתנו זמן רב ואנרגיות רבות,
לידיעתך הרבה מן הגירושים התרחשו בעקבות ריבים בנושא הילדים... אז כן לצערי הפעם ילדים זה ה- תירוץ!!! הזוגיות כרגע נמצאת בצד כי יש ילדים לגדל!!!! ולא כל ההורים בנויים אותו הדבר....

גארוטה

New member
שמחה לשמוע

אז למה פורום זוגיות במשבר??
'תפוז' גדול ונרחב ...יש פורום חינוך ילדים, הדרכה להורים, הורים לתינוקות/פעוטות/מתבגרים...יו ניים איט
כשבאים לקבל עיצה לא מתנפלים על המשיבים!!!

ויקה1222

New member
הזוגיות כרגע נמצאת בצד כי יש ילדים לגדל?

ועוד הוספת לזה כל כך הרבה סימני קריאה, ממש דברי אלוהים חיים.
רק לא הבנתי מתי הזוגיות לא תהיה בצד כי תמיד יש ילדים לגדל ואני מבטיחה לך שכשהם גדלים, יש יותר דאגות ואז עוד יותר קשה "להחזיר את הזוגיות מהצד".
התחושה שלי שאת מנסה להיות מושלמת בתור אמא (למה את שמחה כל כך שהם לא אוהבים מחשב וטלויזיה? זה לא דבר נוראי כל כך, כל עוד זה לא נמשך כל היום.)
אז אולי לשים פחות דגש על גידול מושלם וסופר מושקע של ילדים ולנסות להכיר להם את נפלאות הטלויזיה ובזמן שמתפנה לתפוס נשימה ולהחזיר דחוף את הזוגיות.
אומרת לך מניסיון, זוגיות טובה (לא כזו שמונחת בצד) עוזרת לגדל ילדים בצורה חיובית הרבה יותר ובטח עוזרת להתגבר על קשיי החיים הנובעים מגידולם, לעיתים ממש עוזרת לשרוד.

אייבורי

New member
יש לי בשורה טובה

&nbsp
נשארו לכם בערך עוד 5-10 שנים כאלו, אחכ הרבה יותר קל.
&nbsp
אבל כן, לפעמים בהחלט הילדים מתישים ומעצבנים ובעיקר יש פה תרבות
שחושבת שההורים זה סוג של בידור רציף לילדים.
אני חושב שברגע ששני בני הזוג עובדים, עושים לחלק מהדברים אאוטסורסינג
לדוגמא: עוזרת בית, קונים אוכל מוכן בחוץ, מביאים בייביסיטר
נעזרים בסבתא וסבא (בהנחה שאפשר)
ומה שעוד אפשרי
שבמקום לריב תעשו חלוקת זמן.
בבוקר הוא יקח את הילדים וידאג להם עד 12 בצהריים
ובין 2-4 את אחראית עליהם והוא יקבל שנ"ץ מפנק.
&nbsp
והכי חשוב, אל תעשו עוד ילדים.

הארלי38

New member
אאוץ אייבורי..

לא אל דאגה אני לא אביא עוד ילדים... כנראה שלא בנויה לכך....(יבורכו אלו שכן)
כן חלוקה לפי שעות או ימים זה כנראה הפתרון היחיד.... (כמו גירושין... ככה לפחות יש חוזה שלא מפירים..)
אשתדל להחזיק את הראש מחוץ למים עוד קצת ... מקווה שאצליח.... ואם לא... תזכרו איפה קיטרתי לראשונה... :)

vg04285

New member
הפתרון האולטימטיבי

אני ואישתי הוא הפרופיל המדוייק שלכם, בני הזוג בגיל זהה לשלכם וגם הילדים בגיל דומה.
אם אצלנו נוצר חיכוכים סביב הסופ"ש, כאשר כל צד רוצה לנוח ולהנות מסוף השבוע.

אנחנו אימצנו את מודל הזוגות הגרושים למרות שאנחנו יחד -

בכל שבת, צד אחד אחראי על הילדים באופן מוחלט, בעוד הצד השני נח בבית.
לוקח את הילדים בבוקר, פעם להורים שלו, פעם לטיול, פעם לדודים / אחיינים / חברים, פעם פארק או טיול בטבע.
בצהריים אוכלים בחוץ. זה נשמע מאוד יקר לאכול כל שבוע בחוץ, אבל שנינו מקפידים לאכול במסעדות זולות ככל האפשר. כמו כן, ברוב המסעדות מנות ילדים יותר זולות ממנות מבוגרים, ובגלל שאוכל רק מבוגר אחד (ולא שניים) המחיר פחות או יותר נסבל.
חוזרים הביתה רק לקראת הצהריים-ערב המאוחרות, אחרי שהילדים כבר מותשים וממילא רוצים שיניחו להם.

באותו הזמן, בן הזוג השני חופשי.

אייבורי

New member
נו תנו פוש קטן

&nbsp
כל אחד בבית משלו, קצת מזונות כי הסדרי ראיה כבר יש לכם.
&nbsp
(הייתי מציע לאזן בין הביחד ללחוד, משהו באמצע כזה)

מאחר ש

להרוג את הילדים זה לא פתרון מוסרי, ולמסור אותם לאימוץ הוא פתרון אפשרי אך לבטח לא מיידי, אין מנוס אלא... לנסות לאהוב אותם.
ניסיון רב שנים במדגם נרחב של משפחות מראה שילדים שחשים אהובים, מוכלים ומטופלים מתפנים לעיסוקיהם השונים ולא מחפשים 'בידור', בעוד ילדים שחשים מוזנחים רגשית ו'בלתי נראים', שההורים משדרים להם שאינם רצויים ובאופן כללי מהווים תיק שצריך 'לסחוב' גם ביום שבת, במקום לנוח רגל על רגל - יעשו ככל שביכולתם <המתישה> 'לנצח' וכן לזכות בתשומת לב, טיפול/התעסקות, יחס וזמן הורי. ומאחר שאת בחורה מודעת, וברור לך ששם הבעיה, שם גם הפתרון
- במקום להימלט רגשית מהילדים שלך, הציפי אותם ביחס. לא מהמקום של הכרח. מהמקום שזה מגיע להם. מגיע להם שתאהבי אותם. בלי הפרעות של עבודה ומשימות. ומה יותר טבעי מלאהוב אותם כשיש שפע של זמן להיות יחד. לתקשר, להתחבר. לא חייבים הפעלות כל היום. אפשר פשוט להיות. לשוחח, לספר סיפורים מצחיקים על עצמך כילדה בגילם, לשאול על חוויות השבוע, להלל שיתוף פעולה בין אחים, לראות ביחד תוכנית מצחיקה. לגעת המון, לחבק ולכרבל. את שניהם בו זמנית, וכל אחד לחוד. להטעין אותם בחום של בית. בכוחות. להעביס אותם בתשומת לב חיובית עד שינשרו לפינה שלהם לחפש קצת שקט ממך
.
מה כבר יש לך להפסיד? מקסימום יצליח.

אמרלדה

Active member
אז בואי נעשה קצת סדר

ההורות קשה לכם בשלב זה, בעיקר בסופי שבוע, ואתם מנסים להשליך זה על זה את האחריות לעשיה - בישול, טיפול ובידור בילדים וכדומה.

לכן אתם רבים המון.

לא בכדי היתה לך בעיה לנסח את הכותרת. זה לא שהנישואין מדרדרים, זה שיש לך בלגן בראש ובלב אז את מציגה אותו כך. אתם רבים על הרקע הזה, זה אחד. את מרגישה אשמה ובטח גם הוא, זה שניים. אתם רוצים את החופש שלכם בסופי שבוע בחזרה, זה שלוש. הרבה בלגן, אבל לא בהכרח נישואין שמדרדרים.

קודם כל, רוב הבעיה היא בסופי שבוע - כבר טוב. כי זה פחות מכל השבוע, זה נקודתי.
שנית - אכן, לא כל ההורים אותו דבר. ואני מכירה הורים שההורות קשה להם יותר מאחרים, וזה לגיטימי לגמרי.
שלישית - עוזרת וכאלה לא יפתרו את הבעיה, כי זה אמצע שבוע.

אז מה שנשאר זה מה שהציעו לך פה בכל מיני וריאציות וגם מה שאת הסכמת עליו בסוף בעצמך - שצריך להגיע להסדרים. תכף נגיע לשאלה איזה הסדרים, אבל לפני כן - אני רוצה לעודד אותך. זה לגמרי בסדר. הסדר, משהו כמו "סטטוס קוו", זה מצוין כשאין הסכמה. ואצלכם אין הסכמה, כי כל אחד ישמח להעביר את האחריות לשני. אז הסדרים.

אני לא בעד להכניס לטרמינולוגיה האישית והזוגית אמירות "כמו בגירושין". שפה גם היא יוצרת מציאות, לא רק חשיבה. ולמילים יש כוח. הייתי קוראת לזה: מגיעים להסדר לגבי שיתוף פעולה זוגי בסוף השבוע, כך שכל אחד יקבל את צרכיו.

ממש לא בעד התיאור שניתן כאן על שבת שלמה מהבוקר עד הערב שבה האחריות היא של אחד מכם, כי כמו שאמר אייבורי - זה קרוב מידי להסדרי גירושין. מה שאתם צריכים זה לחזק את הביחד ואת הזוגיות, גם בדרך של שיתופי פעולה שונים. והדבר החשוב ביותר הוא שתפסיקו לראות כל אחד רק את עצמו ותתחילו לראות את האחר ואת צרכיו, ולחשוב בנושא הזה כצוות.

מה עושים?
לפי מזג האוויר מחליטים אם בבית ואם בחוץ. אם בחוץ זה הרבה יותר קל, ואפשר גם לעשות את זה כמשפחה. לוקחים לטיול גם ספר טוב, ואחרי הטיול/הנסיעה מתנחלים במקום שאפשר לפרוש שמיכה ולקרוא. אחד עושה את זה שעה ואחד משגיח על המתרוצצים בע"מ.

אפשר לחפש - עברו שנים רבות מאז שעשיתי את זה, אז לא זוכרת - מקומות סגורים שיש בהם פעילויות לילדים, כולל כאלה שיש בהם מפעילים מקצועיים ואתם יכולים לשבת בצד ולהסתכל. יש המון פעילויות לילדים בשבתות, בחינם, בהרבה מקומות.

להיפרד לחצי יום - מישהו לוקח את הילדים החוצה, השני נח. אם רוצים, חוזרים אחרי ארוחת הצהרים. אם רוצים, לפני. זכרי שהביחד של שבת זה ערך משפחתי שנחרת לשנים רבות בלבותיהם של הקטנים. אבל אם קשה - אז חוזרים אחרי ארוחת הצהרים, ועדיין יש זמן אתם בבית. בשבת הבאה מתחלפים. ואם בשבת הבאה מזג האוויר מעולה לטיול אז יוצאים, ומתחלפים בעוד שבועיים.

בישולים - אם יקר לקנות, מוצאים מתכונים קלילים שמחסלים את הנושא כאישיו בפני עצמו. ואם שניכם לא מתים על זה - אז שניכם עושים את זה. אם הוא בבית, הוא יכול לקלף ואולי גם לחתוך וכשתגיעי רק תכניסי לסיר וכולי. הנה מתכון מהיר ומנצח לחורף:
אם יש חלקי עוף או בשר מופשרים ושטופים מספיק לשים בצל פרוס בתחתית סיר או תבנית משומנים, עליו כמה תפוחי אדמה או אורז, עליהם הבשר או העוף ואפשר את שניהם. על כל שכבה קצת מלח ופלפל. אם זה תפו"א לא צריך נוזלים, אם זה אורז - נוזלים כמו לאורז - הרתחה, בישול על אש קטנה של שעה והכנסה לתנור בחום נמוך לשש שעות. ואם זו תבנית - לכסות, להתחיל שעה על 180 מעלות ולהנמיך. יש לך תבשיל דמוי חמין מאוד טעים. הכנה של 10 דקות, ומישהו רק צריך לחתוך סלט קצת לפני הארוחה. ואפשר להחליט שיום שישי בצהרים זה יום הפלאפל או הפיצה.

עושה רושם שהשיחות המרובות והמודעות העצמית לא מכוונות למקום הנכון. כל אחד מכם מאוד מודע לעצמו, אבל יש לכם חסרים בעבודת הצוות. וכאן יש מקום לשיפור.

למעלה