שרשור השאלות לדוד רוטנברג

../images/Emo47.gifשרשור השאלות לדוד רוטנברג

האירוח עם דוד רוטנברג מתוכנן ליום חמישי בשעה 1 בצהרים. לינק לדף האירוח: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/communityEvent.asp?id=33952 אנו מודים לדוד רוטנברג על הסכמתו להתארח בפורום, ולהקדיש לנו מזמנו היקר
. כדי להקדיש לכל שאלה את הזמן שלו היא ראויה, דוד רוטנברג יתחיל לענות על שאלות עוד לפני המועד הנקוב. לכן: - שאלות חדשות ניתן לשאול רק עד ליום חמישי בשעה 11 בבוקר. אין לשאול שאלות חדשות אחרי 11 בבוקר, שאלות אלו לא יזכו למענה. - הזמן שבין 11 בבוקר, ביום חמישי, ובין 1 בצהרים יוקדש לשאלות שיהיו לכם על התשובות שקיבלתם. אין לשאול שאלות המשך אחרי השעה 1 בצהרים. כמו אירוחים קודמים, גם שרשור זה יחולק לתתי נושאים, לטובת הגולשים מהסלולארי. הפעם נמקד יותר את תתי הנושאים ואלו הם:
שאלות אישיות
שאלות שקשורות לעיתון "בקהילה"
שאלות שקשורות ל"בחדרי חרדים"
שאלות שקשורות לספרים שכתב/ערך
שאלות כלליות נא להקפיד לשרשר את שאלתכם לתת נושא המתאים. כללי האירוח: 1) לא לכתוב בצורה פוגעת ומזלזלת באורח. 2) אורחים מפורומים אחרים: ברוכים הבאים לפורום. אנחנו מזמינים אתכם להשתתף ולשרשר את שאלותיכם. אבל נא לזכור שבכל זאת אתם נמצאים בפורום חרדים. בבקשה נא להתאים את שאלותיכם וסגנון הכתיבה לאופי הפורום. שאלות שלא יתאימו לאופי הפורום ימחקו. 3) השרשור מיועד לשאלות של גולשים אל האורח, ולתשובות של האורח על השאלות הללו. לכן, כדי שלא לנפח סתם את השרשור, אין לקיים דיונים בין הגולשים בשרשור הזה, דיונים כאלה יש לקיים בשרשור נפרד. שאלות לגבי האירוח גם יעשו בשרשור נפרד, ולא בשרשור הזה. 4) האורח יכול להתעלם משאלה זו או אחרת, יהיו הסיבות אשר יהיו, הדבר נתון לשיקולו הבלעדי של האורח. ההודעה הזאת תשאר נעוצה בראש הפורום עד אחרי האירוח.

1מרן

New member
איך זה קרה

שמשפחה פולנית כמו משפחתך, ודומני שאפי' גליציאנית, "התקלקלה" ונהייתה חב"דית???

תשובה ל-1מרן

לאחר השואה הגיעה משפחתו של אבי, משפחה של חסידי צאנז, לתל-אביב. הוא החל ללמוד ב'חיידר' של חב"ד, שהיה אחד הבודדים בעיר. משם המשיך ללמוד בישיבת 'תומכי תמימים' בלוד, אצל המשפיע האגדי רבי שלמה חיים קסלמן. והשאר היסטוריה. הלוואי וכל עם ישראל יתקלקל כפי שאבי - יהודי חסידי במלוא מובן המילה - 'התקלקל'.

ףשיטא

New member
איך יתכן שאדם כ"כ עסוק כמוך

מקדיש כ"כ הרבה זמן לדבר וירטואלי כמו אינטרנט?

כבר שאלו שאלה דומה ...

אבל למה אתה משקיע כל כך הרבה זמן בדבר שהוא בעצם כלום אתה אפילו לא מקבל את השרת בחינם .. אולי 5000 בחודש מסלקום (דרך יגאל רווח ) כדי שתתקוף את מירס.. אבל ברצינות אתה גם ככה עסוק בחבד און ליין .. ובבקהילה .. וכו .. וכו... אז מאיפה הזמן .. והאם אתה מרגיש ולמה שזה דבר חשוב מינימום כמו לערוך עיתון

שאלה שניה...

איך בחרת את מנהלי הפורום .. 1 פראזניק 2 לונגען 3 בן ציון כהנא, ועוד למה כל כך הרבה מנהלים או שזה קצת

שאלה רביעית...

כמה פעמים ביום יוצא לך לחשוב האם מחכה לך מקום מכובד בגהינום ?.... כי בעקבות הפורום ח"ח יותר אנשים הכניסו אינטרנט הביתה כי הם רוצים להיות מה"חברה` , ואני אומר את זה באחריות ..

שאלה חמישית...

איך לדעתך זה אחד הפורומים הכי פעילים ברשת .. מה סוד ההצלחה .. שכל עיתונאי חרדי חילוני או סתם אדם שמכבד את עצמו זה הבוקר טוב שלו ביחד עם הקפה לפני התפילה .. (לדעתי אתה צריך לקבל תמלוגים נאים מהייד פארק על החשיפה בציבור הדתי חרדי) כמובן שכחתי לציין שבעקבותך נפתחו הרבה גרורות .. של פורומים שרוב המלל כתוב באידיש .. בקיצור לדעתי אתה יכול לזקוף לזכותך מהפך בציבור החרדי.... שלכל חרדי שיש אינטרנט דף הבית זה הייד פארק

שאלה שישית...

זאת שאלה אישית וקצת פולשנית .. אם אתה מתכונן לשקר אז תתעלם מהשאלה הזאת ... בכמה ניקים אתה משתמש?!?!

תשובה לירושלמי אופטימי - 6

יש לי רק ניק אחד בלבד. הודעות מערכתיות אני מבצע, בדרך-כלל, מהניק של 'בחדרי חרדים'.

תשובה לירושלמי אופטימי - 5

הגולשים בפורום הם סוד הצלחתו. לי אין קשר לזה. אני סתם סדרן תנועה נודניק.

תשובה לירושלמי אופטימי - 4

האינטרנט הוא כמו מטוס ומכונית. המצאה מופלאה שבצידה אסונות כבדים. האם משום שיש תאונות נשגר את כל הרכבים והמטוסים למוסכים? ברור שלא. חובה עלינו ללמוד כיצד לנהוג (או לטוס) בזהירות. איני חושב שאינטרנט הוא דבר שלילי. להיפך, אני חושב שמדובר ביצירה מופלאה של הקב"ה. השאלה היא כיצד אנו מנצלים את הכלי הזה - לטוב או לרע. לכן אני גם סבור שיש ליצור כמה שיותר אתרים בעלי תוכן חרדי. ככל שיהיו אתרים רבים ומעניינים יותר, אנשים ימצאו בהם עניין ויבלו רק בהם. בדיוק כשם שיש מסעדות כשרות ושאינן כשרות. כאשר יש מגוון רחב של מסעדות כשרות, אפילו היצר-הרע מבין שאין לו צ'אנס לפתות אותך להיכנס למסעדה שאינה כשרה. זה מה שעשו, אגב, לפני מאה שנה, לגבי עיתונים. הציבור צרך עיתונות שלא הייתה ראויה וגדולי ישראל החליטו שיש להקים עיתונים כשרים. בעידן של היום, כאשר האינטרנט הוא עובדה קיימת – ובמרוצת השנים יהיה ממש כמו הטלפון והרדיו שבכל בית - חובה עלינו לעשות הכל כדי שיהיה אינטרנט כשר. זו הסיבה שאני מקים כעת את אתר 'בחדרי חרדים', שיהיה, אני מקווה, מעניין ומרתק עד כדי כך שאנשים יגלשו רק בו...

תשובה לירושלמי אופטימי - 3

כן. ישנם רבים שמבקשים אישור ואינם מקבלים. איני נוהג לפרט את הסיבות לכך. אך לכל החלטה שלי יש סיבה.

תשובה לירושלמי אופטימי - 2

עשיתי תחרות מי מקליד הכי מהר והם ניצחו. יש עוד שני מנהלים ששמם אינו מופיע, לבקשתם. פורום בסדר גודל כזה דורש זאת. במיוחד משום ששניים מהמנהלים (פראזניק וכהנא) אינם יכולים להקדיש לו כעת את הזמן הנדרש, עקב סיבות שונות.

תשובה לירושלמי אופטימי - 1

יש לך טעות. לא מדובר ב-5000. לא מסלקום. וזה לא באמצעות יגאל רווח. אגלה לך את הסוד, בתנאי שלא תספר לאף אחד: מדובר ב-50 אלף (דולר. לא שקל), זה מפלאפון והכסף מועבר באמצעות השכן שלי, קובי אריאלי. וברצינות: אם אני משקיע, כנראה שאני חושב שזה חשוב. למעשה, אני חושב שזה מאוד חשוב. וכשיש אתגר – מוצאים זמן להכל. אגב, אני לא עסוק בחב"ד און ליין. הקמתי את האתר, אך איני עורך אותו כיום.

תגובות

1 .. אני יוכיח לך יותר מאוחר שאתה טועה או מנסה להטעות בעיניין הכסף מיגאל רווח .. 2 .. ניראה לי שמי שהכי עסוק זה זה לונגען ... בכל זאת ...... בקיצור ... 3 עוד שאלה קטנה .. אין לי בעיה שיש כותבים מוכשרים צעירים בבקהילה .. אבל ממש ממש מציק וחורה לי שיש את הלא מוכשרים יותר נכון לא מוכשר .. שזה שלמה קוק .. הוא נימאס כותב מגעיל וילדותי .. ולא רק אני אומר את זה חברים ותיקים שלך חלקם מהעיתון אומרים את זה ... ואם אתה מתעקש על שמות אני ישלח לך באמצאות ......

למעלה