ערבית ועברית שתי שפות דומות

מוחמד5

New member
../images/Emo63.gif ערבית ועברית שתי שפות דומות

מטרת השרשור הזה היא : לכתוב את המילם הדומות ,הזהות ואף הקרובות בשתי השפות הערבית והעברית.
ויש לא מעט מילים כאלה. מקווה שכל אחד יתרום את חלקו בכתיבה. למשל : בערבית ערבית עברית ------- ------- -------- יאד يد יד בטין بطن בטן עין عين עין וכך הלא....
בהצלחה.

מוחמד5

New member
עוד כמה מילים

בערבית ערבית עברית ------- ------- -------- ראס راس ראש כביד كبد כבד אקאל اكل אכל

../images/Emo140.gif

בערבית עברית ------- -------- מאת מת קלב כלב ביית בית חמאר חמור וורדי ורד דפתר דפתר(מחברת) זייתון זיתים

מוחה סחתין עלא אלמובאדרה../images/Emo45.gif

ח2ל -- חקלאות תפסיר -- פשר (ובעצם פרשנות) בסיט -- פשוט ס'ורה -- צורה/תמונה אסיר -- שבוי ("אסיר") ראקב -- רוכב ג'ר -- גרר טר2 -- טרק מדרסי -- מדרשה חרב -- מלחמה ("חרב") סבב -- סיבה סילּם --סולם אוסבע -- אצבע מופתאח -- מפתח אסבוע -- שבוע דוקאנה --דוכן (חנות) אקלי -- אוכל בידא -- ביצה תלג' -- שלג מטר -- גשם ג'יסם- גוף ("גשמיות") קריה -- כפר ("קריה") מילאד -- מולד תובי -- סליחה (לחזור ב"תשובה") ז'וג -- בעל ("זוג") קיתיף -- כתף דהב -- זהב חוב -- חיבה סימע -- שמע סמּא -- נתן שם סמא -- שמיים קאסיס -- קייס ("כומר" אתיופי)=קשיש (תודה ליוחנן אליחי
) מע'ארה -- מערה ביר -- באר ג'ארור -- מגרה קורסי -- כיסא (כורסא) סטח -- גג ("שטוח") סיאג'-- גדר ("סייג"=גבול, כמו "סייג לחוכמה- שתיקה") ג'ידאר אלפס'ל -- חומת ההפרדה ("גדר הפיצול") ארד' -- אדמה (ארץ) זבאין -- לקוחות ("זבנים") ריבח -- רווח תלּי -- גבעה ("תל") בני אאדם -- בן אדם מטעם -- מסעדה ("טעם") חאסוב -- מחשב בר2ה -- ברק חבסוהא -- כלאו אותה ("בית מחבוש") ב2רה -- פרה (בקר) שפא -- לרפא (כמו לשפות=לפצות)
ואי זה לא נגמר! מי ממשיכ/ה?

תודה אחי

האמת הכיף הגדול זה לגלות לא את המילים הבאמת זהות (כמו פתח=פתח וכו') אלא את הדמיון הנסתר בין מילה שבאחת השפות משומשת ובשניה השימוש בה קצת התנוון או ששינה כיוון כמו שפא ושיפוי, סיאג' וסייג וכאלה.

עמית אני נותן לך צלש אחי

אני פשוט המום ממך ינעאל טיזק יא זלמי מה זה מאיפה הבאת את כל זה

מותר לי

New member
תודה ../images/Emo9.gif

עכשיו אני יודעת ש"הדא מפתוח" זה "פתוח" ולא- "צריך מפתח"

מוחמד5

New member
../images/Emo127.gif הבקשה התקבלה

אין ספק שהחברים עשו עבודה מצוינת. מגיע להם כל הכבוד.

מוחמד5

New member
עוד

בערבית ערבית עברית ------- ------- -------- לוח لوح לוח ג'יבנה جبنه גבינה אסבאע اصبع אצבע

שנסון

New member
../images/Emo41.gifבטח שיש

תפדל ובעברית....לך מפה יא....
קפה או תה ובעברית....להביא לך מים?! זאת תרומתי הצנועה לשרשור זה

Peepy

New member
אינסופי...

אני חושבת שזה כמו שהייתם פותחים שרשור למספרים - שכן אחד היה רושם מספר... עד שזה ייגמר.
הדמיון בין הערבית לעברית הוא כ"כ גדול, שזה מדהים! הן שפות אחיות, תאומות כמעט זהות, ואני לא בטוחה שאפשר באמת לעשות רשימה כזאת
אבל יוזמה נחמדה, כמו שאמרו...

למעלה