לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1262512,625 עוקבים אודות עסקים

פורום ערבים

ברוכים הבאים לקהילת ופורום ערבים הפורום הינו חם..

·       פורום ערבים הינו פורום חברתי, דן במגוון נושאים המעניינים את הרחוב הערבי בישראל ומהווה תמונה מוקטנת של האוכלוסייה הערבית בארץ 
·       מנהלי וחברי/ות , אורחים/ות מתבקשים לשמור על אופיו ומהותו של הפורום , כפורום ערבי לכל דבר . 
·       על כל חברי/ות , אורחים/ות הפורום לכבד את הפורום , לשמור על רמת דיון נאותה , ותרבות שיחה גבוהה . 
·       שרשור  ייפתח כל יומיים או במידת הצורך ויודבקו אליו כל הודעות כלליות .
  ·       לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח שרשור      בנושא משותף,   בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו,  ישורשרו השרשורים החדשים אל השרשור הראשון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ערבים

ברוכים הבאים לקהילת ופורום ערבים הפורום הינו חם..

·       פורום ערבים הינו פורום חברתי, דן במגוון נושאים המעניינים את הרחוב הערבי בישראל ומהווה תמונה מוקטנת של האוכלוסייה הערבית בארץ 
·       מנהלי וחברי/ות , אורחים/ות מתבקשים לשמור על אופיו ומהותו של הפורום , כפורום ערבי לכל דבר . 
·       על כל חברי/ות , אורחים/ות הפורום לכבד את הפורום , לשמור על רמת דיון נאותה , ותרבות שיחה גבוהה . 
·       שרשור  ייפתח כל יומיים או במידת הצורך ויודבקו אליו כל הודעות כלליות .
  ·       לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח שרשור      בנושא משותף,   בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו,  ישורשרו השרשורים החדשים אל השרשור הראשון.
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום ערבים

ברוכים הבאים לפורום ערבים

המשך >>

לצפיה ב-'עוד פרק עלוב של הדימוקרטיה הישראלית'
עוד פרק עלוב של הדימוקרטיה הישראלית
<< ההודעה הנוכחית
24/05/2009 | 19:09
93
ועדת שרים אישרה: אסור לציין את יום הנכּבה

השרים אישרו את הצעת החוק, שהגיש ח"כ אלכס מילר מישראל ביתנו. לפי ההצעה, שתועבר בקרוב לקריאה טרומית, יש לאסור על ציון יום העצמאות כיום אבל. העונש: עד שלוש שנות מאסר .

לא יעבור בשום קריאה לדעתי.

עלק אסור.

א פ ר ט ה י י ד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3720715,00...

ערבים >>
לצפיה ב-'אין מה להתרגש-יש דרך ארוכה כולל בג"צ'
אין מה להתרגש-יש דרך ארוכה כולל בג"צ
24/05/2009 | 19:18
1
אם זה חס וחלילה יקרה, המדינה הזו בדרך לאיראן.
ערבים >>
לצפיה ב-'בעד החוק והרודת מסיכות הדימוקרטיה'
בעד החוק והרודת מסיכות הדימוקרטיה
24/05/2009 | 20:24
שישראל מנפנפת בה.
ערבים >>
לצפיה ב-'חוק מצוין וטוב שכך.'
חוק מצוין וטוב שכך.
24/05/2009 | 20:27
7
יום הנכבה מזמן איננו רק יום אבל.
זהו יום הסתה קשה ביותר נגד המדינה. זהו היום שבו יש קריאות עצומות וקשות למחיקת ישראל.

אם באמת היה מדובר רק ביום זכרון אני הראשון שהייתי מקלל את ליברמן וחבריו אבל בפועל הם צודקים. כל יום נכבה אני שומע את מנהיגיכם ושואל את עצמי מה היה קורה בכל מדינה אחרת אם היו מקללים ומאחלים איחולי זוועה למדינה.
ערבים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא חשב שתגיב אחרת'
אף אחד לא חשב שתגיב אחרת
24/05/2009 | 21:32
מזל שאתה קצת יותר מתוחכם מלהגיד בקול רם שהיית מעדיף לא לראות אף ערבי בארץ.

למחוק את יום הנכבה זה למחוק הסטוריה של עם שלם,  זאת סתימת פיות מדרגה ראשונה.. נגד השתללות כזאת הדימוקרטיה המציאה את המושג חופש ביטוי, ודימוקרטיה אמיתית אפילו מעניקה ויטו לזכות המיעוט שחוקים כאלה באים לחסל אותו.  

הלוואי והחוק הזה יעבור את בג''ץ  וככה כל הערבים המפופקים שגרים בארץ הזאת יבינו שהמדינה  בחסות דוברמן הכריזה על מלחמה נגדם רשמית.
ערבים >>
לצפיה ב-'גדעון אני מתפלא עליך ידידי'
גדעון אני מתפלא עליך ידידי
24/05/2009 | 21:41
4
אחרי כל הזמן הזה, ומה שלמדת על האוכלוסייה הערבית ממקור ראשון, אתה יודע עמוק בפנים שיש פה משהו גדול יותר- יש פה מועקה בלשון המעטה שסוחבים אותה המון אנשים או הוריהם, שחוו, שמעו, ראו והרגישו ב48, שהם זווית הפוכה לסיפור הציוני- מטען כזה יכול להתפרק בשתי דרכים :

א) חס וחלילה 1.5 מליון איש מתמרדים בצורה מזויינת נגד המדינה בה הם חיים

ב) וזו האפשרות המתרחשת בפועל -פעם בשנה כמה אלפי בני אדם מוחים תחת הפגנה חוקית די מע'פנה , להזכיר לעולם את הכאב וחוסר הצדק שהם חשים.

עכשיו גם זה נשלל- מה יהיה הלאה?
ערבים >>
לצפיה ב-'אתה מייפה את הדברים.'
אתה מייפה את הדברים.
24/05/2009 | 22:04
2
אין כאן מחאה או אבלות. יש כאן קללות ואיחולים למחיקת המדינה.
ערבים >>
לצפיה ב-'גדעון אתה טועה-יש פה כאב שהולך ומצטבר'
גדעון אתה טועה-יש פה כאב שהולך ומצטבר
24/05/2009 | 22:11
1
הקללות הן סימפטום והן לא העיקר-תחשוב על זה רגע.

יש תחושה של דחיקה שהולכת וגדלה מיום ליום של חמישית מאזרחי המדינה כקולקטיב, ותאמין לי שזו לא פראנויה כי יש דברים בגו' (גם בגוי).
ערבים >>
לצפיה ב-'אני לא ואף אדם שפוי לא יכול לקבל בהבנה את'
אני לא ואף אדם שפוי לא יכול לקבל בהבנה את
24/05/2009 | 22:39
הדברים הקשים שנאמרים.

"שמש הציונות תשקע"

"אם תהיה בעתיד עוד נכבה היא לא תהיה לבני עמנו אלא לעם אחר. שמש הציונות תשקע ברגע ששמש המדינה האיסלאמית תזרח"

"לא ליפול בבוץ שטומן השירות הלאומי".

אלו הם דברי הסתה כנגד מדינת ישראל ולא דברי אבלות.
ערבים >>
לצפיה ב-'דבריי די מוזרים'
דבריי די מוזרים
25/05/2009 | 09:18
אני מסכים איתם שמה שערביי הארץ חוו לא היה נעים (בלשון המעטה, כן) אבל לא היהודים הם אלה שהכריזו מלחמה.

כאשר המנדט הבאריטי הסתיים הוחלט לחלק את הארץ לשתי מדינות, ערבית ויהודית. האו"ם אישר החלטה זו אך התושבים הערבים בארץ התנגדו ופתחו בשורה של מתקפות ופיגועים באוכלוסיה היהודית.

היה מאבק, היתה מלחמה והיהודים ניצחו. במלחמה כמו בכל דבר המפסיד לא אוהב את העובדה שהפסיד ובמלחמה משמעות של הפסד זה אובדן חיים ורכוש.

זה ברור ומובן שהמפסיד יראה ביום ההפסד שלו כיום אסון ואילו המנצח כיום חג של שמחה.

אבל צריך לזכור, היהודים לא היו אלה שהתחילו את המתקפות אלא היו הערבים ואי אפשר עכשיו לבקש Do Over. אלה הם החיים האמיתיים ולא איזה משחק ילדים.

זה שהערבים הפסידו לא מקנה להם זכות לבקש להחזיר את הגלגל אחורה בדיוק שכמו אם הדבר היה להפיך, ליהודים לא היתה הזכות לבקש זאת.

אני מציע לך שלפני שאתה שופט מישהו, מעביר ביקורת על מישהו, תנסה לבחוןם את הדברים מנקודת מבט אובייקטיבית ככל שניתן. תנסה לבחון כל מצב מסויים באיך הוא היה מתבצע אילו הדברים היו הפוכים ואז תאמר אם פעולה כלשהי היא מוצדקת או לא.
ערבים >>
לצפיה ב-' כל דמוקרטיה,'
כל דמוקרטיה,
25/05/2009 | 09:54
בס"ד

לפני שהיא דמוקרטיה,מחוייבת להגן על עצמה.
ערבים >>
לצפיה ב-'אם זה יעבור...'
אם זה יעבור...
24/05/2009 | 20:28
ברור שהכנסת והממשלה מתדרדרות והולכות. ואולי החוק עוד יעבור מתישהו.
לאט לאט דוחפים אזרחים דמוקרטים מהשורה וכל מי שלא מתאים למיינסטרים הציוני-לאומני לשוליים, עד שיהיה אפשר להעלים אותם באיזה מרתף אפלולי ולאף אחד לא יהיה אכפת.
מישהי (שסובלת מאוד ממדיניות האפרטהייד במזרח ירושלים) אמרה לי אתמול שיש סימנים לתחילת הקץ. היא התכוונה במובן הדתי, אבל אני רואה את זה גם במישור המדינתי - ישראל מאבדת את עצמה לדעת. מה יבוא במקומה? מי יודע... אולי זה יהיה רק יותר גרוע.
ערבים >>
לצפיה ב-'עאלק "דמוקרטיה" (בדימיון הציוני המפותח אולי)'
עאלק "דמוקרטיה" (בדימיון הציוני המפותח אולי)
24/05/2009 | 20:52
5
רק כדי לתת קונטרה: כמה ימים לפני שנסעתי ישבנו ערב אחד ושוחחנו על aboriginal rights בsettler-colony הלבנה שהיא קנדה. הזכרתי בדיוק את הצעת החוק הציונית הפשיסטית, וכל יושבי השולחן נגעלו מהפרשנות היצירתית למונח "דמוקרטיה" ב"ישראל". אתם מבינים, בקנדה, יש לא מעט אנשים המציינים את Canada Day ("יום העצמאות") כיום אבל וזה נתפס לגיטימי לחלוטין. אף אחד לא יעז לאסור על זה בחוק.
כפיה של יום חג לאומי ואיסור על ביקורת על הנרטיב הלאומני - שלא לומר הצבת אלטרנטיבה - וסגידה טוטלית למדינה וסמליה היא בדיוק תמצית הפאשיזם. אבל במציאות ה"ישראלית", הפאשיזם הוא לא אלמנט חדש.
ערבים >>
לצפיה ב-'יש מדינות דמוקרטיות יותר'
יש מדינות דמוקרטיות יותר
26/05/2009 | 23:15
2
אבל ליהודים, אין מדינה אחרת.
וגם אם איננו שבעי רצון מן הפוליטיקה הישראלית, נשאר כאן .

עם כל ההשתפות בכאב של ערביי ישראל, עדיין עומדות בפניכם ברירות רבות.
אולי יש מדינות ערביות דמוקרטיות יותר ממנה?

ערבים >>
לצפיה ב-'המשפט שסיימת איתו מגלם את כל המהות האזרחית'
המשפט שסיימת איתו מגלם את כל המהות האזרחית
26/05/2009 | 23:21
1
של ערביי ישראל- התחושה הזו של אזרחות על תנאי הולכת ברקע לאורך כל השנים, וזו בדיוק הבעיה.

התהליך הוא ברור : "יש לכם עוד 21 מדינות זרות שירצו אתכן" >>>ממילא אתם זמניים פה כי אתם מהגרים זרים ופלשתם לפה מקובה>>>>אפלייה סמויה וגזענות נטועה>>>> אתם לא צריכים אישורי בנייה ותשתית + שטחים לריבוי הטבעי כי ממילא אתם וילדיכם לא תישארו לגור פה כי אתם עובדים זרים >>>> מה איכפת לכם לגור במחנות פליטים שהם בעצם סאמר סקול שנמשך מעל 61 שנה? אהה אגב הם ממוקמים באותן 21 מדינות שישמחו לקבל מהגרים זרים אליהן רק כי התרבות והשפה זהים (ראו למשל את אנגליה וארה"ב) >>>>בלי נאמנות אין אזרחות? ממילא האזרחות שלכם לא שווה כלום מצחיקולים שכמותכם.

אולי לא התכוונת לזה, אני לא יודע, אבל תשקול לשנות את הניק ל "כנרת מכוערת שלי מתביישת ומתייבשת"
ערבים >>
לצפיה ב-'גם אני נפגעתי מיחס גס של הרשויות'
גם אני נפגעתי מיחס גס של הרשויות
26/05/2009 | 23:26
עשו לי בדיוק את מה שעושים לערבים.

אבל לא עלה בדעתי לפעול בניגוד לחוק.

קיבלתי את גזרות השלטון כגזרות גורל, ובניתי עצמי מחדש,  גם ללא הבסיס הכלכלי שנלקח ממני.

זה ההבדל.

ערבים >>
לצפיה ב-'ודרך אגב, חינוך לדמוקרטיה'
ודרך אגב, חינוך לדמוקרטיה
26/05/2009 | 23:21
אומר לקחת אחריות ולתרום לחברה ולמקום.

שירות לאומי למען האוכלוסיה הערבית בישראל, הוא צעד ראשון.

אני רוצה לראות את הערים הערביות בארץ פורחות , מנוהלות בסדר , נקיות  ומספקות שירותים לאוכלוסיה הרחבה.

דמוקרטיה מתחילה בבית.
ערבים >>
לצפיה ב-'מכיוון שאת בקנדה'
מכיוון שאת בקנדה
27/05/2009 | 11:40
את מוזמנת לדון עם הקנדים על חוקי קנדה, ישראל היא מדינה שונה באלפי הבדלות מקנדה ומצבה.
ערבים >>
לצפיה ב-'נו, יופי!'
נו, יופי!
24/05/2009 | 21:57
5
רק חסר עכשיו שיחייבו בחוק אנשים לציין את יום השואה למשל - והכל יהיה אידיאלי - תפתרנה כל בעיותינו לאלתר!
(מי שיתפס כשאינו עומד דום בצפירה, או שאין עצב ולו הקל ביותר בנפשו ההומיה - מייד לכלא!!!!)

גם לדעתי החוק לא יעבור בג"צ - ואם כן, אז זה יהיה עוד אקט שיקשה על ישראל להמשיך להתחזות לדמוקרטיה.

והעיקר שישראלים (יהודים בדר"כ) צוחקים על שכנותינו שאינן דמוקרטיות....

אגב, ברור לך שלעולם - אף אחד לא יכול למנוע ממך לציין את כל מה שאתה רוצה לציין?...
אפילו בדיקטטורות הכי חשוכות - אנשים המשיכו לשמור ולקיים מנהגים ולשמר כל שכרון קולקטיבי או אישי שרצו.

דוגמא טובה היא הדת היהודית שהצליחה לשרוד משטרים טוטאליטריים שניסו לחנוק ולהעלים אותה.
והרי זה פלא: נכשלו.

יש דברים ששום חוק שבעולם לא יוכל להעלים.

(אגב - בדר"כ ההפך קורה: חוקים כגון אלה רק מחזקים את הרצון להיאחז ולשמר את מה שנאסר...)
ערבים >>
לצפיה ב-'הפגיעה בחופש לכאוב ולזכור היא פציעה שלא תגליד'
הפגיעה בחופש לכאוב ולזכור היא פציעה שלא תגליד
24/05/2009 | 22:03
4
לצפיה ב-'הזכות לזכור היא הצעד הראשון להשלמה ושלום'
הזכות לזכור היא הצעד הראשון להשלמה ושלום
24/05/2009 | 22:07
3
לצפיה ב-'השלום יגיע כשכולם יכירו בסבל של כולם'
השלום יגיע כשכולם יכירו בסבל של כולם
24/05/2009 | 22:09
2
לצפיה ב-'יש דברים שלא ניתן להשכיח מאדם בכוח...'
יש דברים שלא ניתן להשכיח מאדם בכוח...
24/05/2009 | 22:15
1
(לי אין תמונה להמחשה - אבל בעצם, הזכרון הוא ממילא מופשט, אישי וסובייקטיבי.)

ובכל מקרה - כפי שאמרתי - יש דברים שאף חוק שבעולם לא ימחק.

אם מחר יוציאו חוק שכספית עשויה מממים - וזה מחייב, זה ישנה משהו לכספית?...
(אגב, גם למים זה לא ישנה הרבה...)
ערבים >>
לצפיה ב-'סבל שמקבל מרפא מהיוותרות סבל אחר'
סבל שמקבל מרפא מהיוותרות סבל אחר
24/05/2009 | 22:22
ולא חשובה אי הסימטריות, סופו שיחזור ויכאב שוב, עד לפתרון של הסבל הכרוני.
ערבים >>
לצפיה ב-'מנסים וינסו להשכיח אותנו ......'
מנסים וינסו להשכיח אותנו ......
24/05/2009 | 22:35
2
תמיד נזכור
פאשזים עלובים
ערבים >>
לצפיה ב-'אככ יא ראב...מתי יבוא כבר השקט והשלום ....'
אככ יא ראב...מתי יבוא כבר השקט והשלום ....
24/05/2009 | 22:53
לצפיה ב-'מהי דמגוגיה?'
מהי דמגוגיה?
25/05/2009 | 00:20
דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות.

משום מה אתה "שוכח" שיום הנכבה כבר פחות ופחות מנוצל לצרכי זכרון והופך יותר ויותר ליום של התכנסות לצרכי הסתה נגד המדינה. העובדה שבחרת לציין שכביכול החוק נועד כדי למנוע ממכם לזכור ולא כי מדובר ביום שמנוצל להסתה חוצה גבולות מעידה על כך שאתה מנצל את הזכרון כאזכור סלקטיבי של עובדות.

ערבים >>
לצפיה ב-'אני חושב שזאת טעות'
אני חושב שזאת טעות
25/05/2009 | 00:17
4
כיהודי אני חושב שזאת טעות לא לתת לציין את הנאכבה.
אני אמנם מסתייג מהדרך שהיום הזה מצויין תמיד ביום העצמאות (שנקבע לפי התאריך העברי), אבל לקבוע תאריך מסויים ליום הזה שיוכלו הערבים לציין ברחבי הארץ זה לגיטימי.
ערבים >>
לצפיה ב-'גם אם מטרתו המקורית כיום זיכרון כבר נכחדת,אתה'
גם אם מטרתו המקורית כיום זיכרון כבר נכחדת,אתה
25/05/2009 | 00:23
1
חושב שצריך להמשיך ולציין אותו?
ערבים >>
לצפיה ב-'חד משמעית כן'
חד משמעית כן
25/05/2009 | 08:42
מטרתו כיום זיכרון אולי מתה פחות או יותר, אבל הוא הדרך של הערבים בארץ ישראל להוציא הרבה תסכול שהם סוחבים עמם על היהודים באופן חוקי. הרי תהלוכות הנאכבה הן לא טקסים שקטים ומכובדים אלא פרובקטיביות וזה מכוון אליינו לאוכלוסיה היהודית.
תבין שגם פריקת הלחץ הזאת עוזרת וזה לא יקח הרבה זמן אם באמת החוק הזה יעבור עד שעוד אינתיפאדה תתפרץ.
ערבים >>
לצפיה ב-'וכבת אדם אני חושבת'
וכבת אדם אני חושבת
25/05/2009 | 00:51
שזה כלל לא משנה מתי יהיה ואו...יחול יום הנכבה של המיגזר הערבי.
ואין לנו שום יד ואו נגיעה בחייהם של הערבים.
בושה וחרפה...
מי אנחנו שניקבע להם...???
לאן הגענו....???
וגידעון מונשרי....גם היהודים מקללים את הערבים.
רק שתהיה בתמונה....
אז חבר'ה תעשו מה שנכון בעיינכם.

ומה שטוב לכם....
סומכת עלייכם.

לילה טובבבב
ערבים >>
לצפיה ב-'לא תהיה התנגדות ליום אחר.'
לא תהיה התנגדות ליום אחר.
26/05/2009 | 23:32
כאזרחי ישראל מצופה מן הערבים להעריך ביום חגה של המדינה את מה שטוב בה.

גם הישראלים לא אוהבים כל מה שיש כאן.
אבל זו המדינה שלנו.
ומי שרואה עצמו אזרח, ודורש שיוויון , חייב לחפש ביום חגה של המדינה סיבות לברך על קיומה.

גם ערביי ישראל יכולים למצוא נקודות זכות.

כך עשו יהודים דורי דורות בגולה.

ערבים >>
לצפיה ב-'מראש אני רוצה להציע תרופה למכה.'
מראש אני רוצה להציע תרופה למכה.
25/05/2009 | 00:26
4
זה די ברור שמישהו ממערכת תפוז יקלוט בקרוב את השרשור הזה וישים את השרשור בעמוד הראשי.
אני מציע מבעוד מועד לפנות למערכת תפוז כדי למנוע קרקס בפורום.
ערבים >>
לצפיה ב-'מונלייט בטח נוחר,וחולם על כוסיות.'
מונלייט בטח נוחר,וחולם על כוסיות.
25/05/2009 | 01:11
2
עכשיו אתה ניזכר...??? גידעון...
את הקירקס התחלת אתה...
תניח להם,ליזכור את מה שאנחנחנו זוכרים.
בדרך שהם בוחרים.
כול עוד הם לא עוברים  על החוק,והם לאאא.
מה רצית שהם יצאו במחולות...????
הלוואי שיגיע היום הזה ...
ושתהיה להם הגשמה ,עצמית,ולאומית.
אינשאלללה.
ערבים >>
לצפיה ב-'שאני חולם על כוסיות אני לא נוחר אגב'
שאני חולם על כוסיות אני לא נוחר אגב
25/05/2009 | 19:48
1
לצפיה ב-'סתם סתם...חחחחחחחחחחח....'
סתם סתם...חחחחחחחחחחח....
25/05/2009 | 20:37
תהנה ,אני בעד.
ערבים >>
לצפיה ב-'המכה כבר מצלצלת בעמוד הראשי '
המכה כבר מצלצלת בעמוד הראשי
25/05/2009 | 17:46
אללה יעינק כייא מוני ( שיחפשו חח )
ערבים >>
לצפיה ב-''
25/05/2009 | 09:09
לצפיה ב-''
25/05/2009 | 18:58
אני מקווה שמעכשיו תתחיל התארגנות שבבחירות הבאות (בעוד שנה ורבע) יושגו שני הישגים :

א) אחוז ההצבעה בקרב ערביי ישראל יהיה חריג ויגיע ליותר מ80% לחיזוק הדמוקרטיה והשיוויון האזרחי

ב) כל המפלגות ה"לאומיות" יעופו קיבינימאט, ויתחזקו רק המפלגות שידאגו לאזרחי ישראל הערבים עם הרבה מנדטים
ערבים >>
לצפיה ב-''
25/05/2009 | 14:26
לצפיה ב-'אבונור '
אבונור
25/05/2009 | 18:02
1
אם כל הערבים היו מדברים כמוך השיויון היה מגיע מזמן ואני הראשון שהייתי פועל כדי שתשיגו אותו תהיה כנה ואמיתי אם המצב היה הפוך והיהודים היו מיעוט לא בטוח בכלל שהיינו כאן ויותר מזה אתה חושב שהיו נותנים לנו לציין את היום הזה כאבל
תהיה כנה ותענה לי על השאלה
ערבים >>
לצפיה ב-'להיות כנה ?'
להיות כנה ?
27/05/2009 | 15:58
מאיפה לי לדעת מי יהיה ומה יהיה אם המצב יהיה הפוך .. מה שבטוח לא יהיה כמו המצב עכשיו
ערבים >>
לצפיה ב-'החוק הכי הזוי ששמעתי בחיי'
החוק הכי הזוי ששמעתי בחיי
25/05/2009 | 04:39
7
מוזר לאן מגיעה הטיפשות בעולם
ערבים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שצריכות להיות...'
אני חושבת שצריכות להיות...
25/05/2009 | 07:05
5
שתי מדינות, ישראל ופלסטין.. ואולי רק ככה נוכל לחיות  קצת בשקט..
הבעיה שהערבים רוצים את ירושלים לעצמם בלבד, וזו דרישה מידי מוגזמת ודרישה לא מקובלת...
אני לא מבינה למה אי אפשר לחיות ביחד כמדינה ישראלית ופלסטינית כאחד?!
זה עצוב לי שהערבים והיהודים לא אוהבים אחד את השני עד כדי כך שהערבים לוקחים את יום
העצמאות בתור יום אבל... אך אני יכולה לבין את הצד שלהם, בתור אלה שחיו פה קודם....
לכן הפיתרון מדינה ישראלית - פלסטינית, כולם עם כולם.... השאלה אם זה אפשרי?.......
ערבים >>
לצפיה ב-'זה מאוד בעייתי'
זה מאוד בעייתי
25/05/2009 | 09:33
ולא נראה לי שזה בר ביצוע.

צריך שיהיו כאן שתי מדינות אבל צריך לדאוג שלמדינת פלסטין יהיה רצף טרטוריאלי יבשתי. מדינה על היבשה לא יכולה להתקיים בשתי חלקים ניפרדים.

אישית, אני חושב שחלופת שטחים הוגנת בין רצועת עזה להתנחלויות בגדה המערבית תאפשר ריצוי של שני הצדדים.

הבעיה המרכזית היא ירושלים ששני הצדדים רוצים בעלות עליה. חלק נרחב מהעולם רוצה שנבצע בעיר "משפט שלמה" ונחלק את העיר בין שתי המדינות הבעיה שהם שכחו מה באמת היה משפט שלמה.

במשפט שלמה המטרה לא היתה באמת לחלק את התינוק בין שתי הנשים שטוענות לאימהות עליו אלא לנסות לבר מי מהן היא אימו האמיתית כי האם האמיתית תעדיף שבנה יחיה אצל אישה אחרת מאשר שימות.

חלוקת ירושלים תהיה הקבלה לחלוקת התינוק לחצי רק שאחרי החלוקה הצדדים ילחמוי על החצי השני כאשר הם מתעלמים מן העבודה כי גם אם הם ישיגו את החצי השני, התינוק כבר מת.

אני חושב, למרות שאינני אדם דתי ולמעשה אני אנטי-דת, שהפיתרון הנכון למצב הוא להפוך את ירושלים לעיר מוקד עבור 3 הדתות המונותאיסטיות. להקים בה מרכזי לימוד ואף מועצה דתית בה יהיו נציגים מכל הדתות ומכל פלג באותן דתות וכי ירושלים תקבל מעין אוטונומיה כמו רומא בעודה נשארת תחת ריבונות מידנת ישראל.
יוקם משמר ירושלים שיורכב מאמיני 3 הדתות שיבטיח כי העיר תשאר מאוחדת וכי חברי כל 3 הדתות יכלו לסגוד בה ללא חשש.
ערבים >>
לצפיה ב-'טרגדיית המיעוט הקולני'
טרגדיית המיעוט הקולני
25/05/2009 | 10:05
קודם כל, ברכות לאנשי הפורום... כנראה שצריך משהו מתסיס כמו החוק הזה כדי שתהיו על השער של תפוז...
אני חושב שהסיבה לחוק ולעוד הרבה דברים גרועים שקרו בדמוקרטיה (ולא רק בישראל) היא שהחלטות מתקבלות הרבה פעמים בשל רעש שמייצרים מעטים ופוגע ברבים. אין לי ספק שההיגיון שעומד מאחרי יום הנכבה הוא נבון. חייבת להיות הגדרה לאומית גם לערביי ישראל, ואני חושב שישראל צריכה לתת יותר שטח להגדרה הזאת. לפני חודש הייתי בסקוטלנד, הסקוטים הרי נכבשו בפועל על ידי אנגליה, ואין לי ספק שהם לא אוהבים את האנגלים (אתם צריכים לראות מה קורה כשיש משחקי רוגבי בין סקוטלנד ואנגליה). אז יש להם פרלמנט, ויש דגל שבא לידי ביטוי בדגל המאוחד של המדינה, ויש להם אפילו שטרות של לירות שטרלינג, עם תמונות של מנהיגים שלהם... מצד שני כמובן שכל הדברים האלו קרו אחרי 300 שנה של בלגאן ושנאה.

אז מצד אחד ברור לי שכל דבר שישראל ביתנו מציעה נגוע בפשיזם די מגעיל, מצד שני, יכול להיות שהמון דברים שקשורים לדמוקרטיה בישראל ולקשר שבין יהודים וערבים הם דברים שרק הרבה זמן יפתור?
ערבים >>
לצפיה ב-'והתשובה היא לא.'
והתשובה היא לא.
25/05/2009 | 10:13
כי ברגע שתהפכו לרוב, זו לא תהיה מדינה יהודית, אולי אפילו תהיה מדינה מוסלמית, ואנחנו נחזור לאירופה כדי שיבצעו בנו פוגרומים למשך עוד 2000 שנה.
ערבים >>
לצפיה ב-'דעתי בנושא חצויה'
דעתי בנושא חצויה
25/05/2009 | 10:44
הגעתי לכאן מהעמוד הראשי, ואני לא מכיר את הפורום אבל אני מרגיש צורך להגיב  כי זו סוגיה שנוגעת לכולנו ...  מצד אחד, אני חושב שמדובר בחוק פאשיסטי שאין סיכוי שבעולם שיעבור את מבחן בג"ץ בכל מקרה .. מצד שני, אני בהחלט מבין את התסכול מציון היום הזה בצורה שמציינים אותו  - אין לי בעיה מן הסתם בציון הכאב וכל דעה צריכה להשמע מתוקף היותנו דמוקרטיה, אבל מכיוון שהיום הזה תמיד מלווה בנאומי הסתה וקריאות להשמדת המדינה אני מתפלא שלא עוצרים את הנואמים ומשליחים אותם לכלא ... אני לא חושב שצריך לאסור את ציון היום , אבל הסתה לא צריכה להיות ואי אפשר להשתמש ביום הזה ככסות לפעילות שכזו, וגם לדמוקרטיה יש וצריך להיות גבול כי אי אפשר לתת לביטויי הצער האלה לגלוש לגיוס אנשים לפגוע באזרחים ולהסתה כוללת של אוכלוסיה שלמה נגד כלל המדינה ... ולהסתה בהחלט צריך לשים סוף.
ערבים >>
לצפיה ב-'בתור אלו שחיו פה קודם?! מז"א?'
בתור אלו שחיו פה קודם?! מז"א?
25/05/2009 | 20:26
זאתי אחת הטעויות ההיסטוריות הגדולות ביותר של היהודים בארץ ישראל!
את יודעת מי אלה הפלסטינים?
חלק מהפלסטינים של היום הם אזרחי האימפריה העותמנית(אזרחים שחיו במדינות אחרות מישראל) שהובאו לכאן על-ידי הטורקים לפני לא יותר מ150 שנה,בשביל שישראל לא תהיה ריקה.
חלק מהפלסטינים הם פקידים מצרים שנשארו בארץ ישראל.
וחלק מהפלסטינים הם מהגרים שבאו לארץ ישראל בערך בשנת 1947.

הפלסטינים באו לכאן רק לפני 150,אך רוב היהודים היו מפוזרים בעולם.
רוב אבל לא כולם - בארץ ישראל תמיד היו יהודים אם כי לא בכמויות גדולות,אבל הם היו קיימים פה.

למשל המשפחה שלי - אנחנו כאן מ1917, רוב הפלסטינים של היום לא נמצאים בארץ ישראל לפני 1940.

אז עם כל הכבוד לפלסטינים,אתם לא הייתם כאן לפני 150 שנה,לעומתנו שהיינו כאן תמיד אם כי לא בכמויות גדולות.
ערבים >>
לצפיה ב-'ציטוט המיוחס לאיינשטיין:'
ציטוט המיוחס לאיינשטיין:
27/05/2009 | 11:58
יש רק שני דברים אינסופיים: היקום והטפשות האנושית, ואיני בטוח לגבי היקום.
ערבים >>
לצפיה ב-'תראו לי עוד מדינה דמוקרטית שמרשה לאזרחיה'
תראו לי עוד מדינה דמוקרטית שמרשה לאזרחיה
25/05/2009 | 09:00
להפגין ולקרוא להשמדתה.
עוד מדינה דמוקרטית שהאזרחים בה מציינים ב"אבל" וכאסון את עצם הקמתה.

גזענות אתם אומרים?
לכך אני רק אשאל - האם שנאתכם למדינת ישראל והקריאות להשמדתה עם עניין של גזע?
האם אתם בעצם אומרים שכל השנים שבהם הטפתי לאנשים להבין שיש אמנם ערבים ששונאים אותנו, שונאים את המדינה הזאת, חיים פה כאזרחים רק כי נוח להם, ובשניה שתהיה להם הזדמנות להשמיד אותנו הם יקפצו על זה, אבל הם לא מייצגים את הרוב, טעיתי?
אחרת, אני לא מבין איך חוק שאוסר על יום שכולו מוקדש להטפות שנאת המדינה ואזרחיה הוא גזעני / לא דמוקרטי.

אגב חופש דמוקרטי, מישהו רוצה להזכיר לי מה קרה כשפעילי ימין הלכו להפגין עם דגלי ישראל באום אל פאחם - עיר במדינת ישראל?
רמז, זה קשור למילים "גזענות כלפי יהודים" ואלימות פרועה והרסנית.
ערבים >>
לצפיה ב-'ישראל היא לא דמוקרטיה, היא מדינת היהודים.'
ישראל היא לא דמוקרטיה, היא מדינת היהודים.
25/05/2009 | 09:03
2
וכמדינת היהודים, יש חוקים שנועדו לשמור על היהודים שבה. גם אם הם פוגעים בדמוקרטיה ובחופש של שאר הדתות.

רוצים דמוקרטיה? סעו לארה"ב. אני בטוח שיקבלו אותכם שם בחיבוק עז.

במדינת ישראל היהודית לא יקום ולא יהיה שמישהו יהפוך את יום עצמאותה ליום אבל ויפגין בציבור ויגרום להסתה כנגד ריבונותה.

ובקשר לאפרטהייד, אני לא רואה פה כל כך שלטון של מעטים על שלטון של רבים כי הרבים פה הם היהודים ולא הערבים אז המונח הזה לא קשור לכלום.
אם כבר, מי שעוסק פה בכיבוש הארץ זה הפלשתינים שכבשו את אדמנתו ומשהנסנו אותם דורשים אותה חזרה כאילו הייתה שלהם.
ערבים >>
לצפיה ב-'נראה לך שלהגיד "ישראל היא לא דמוקרטיה"'
נראה לך שלהגיד "ישראל היא לא דמוקרטיה"
25/05/2009 | 19:52
1
מסביר את הדברים שלך בהיגיון? =\
ערבים >>
לצפיה ב-'אממ... כן. למה? כי זה נראה לך דמוקרטי מה '
אממ... כן. למה? כי זה נראה לך דמוקרטי מה
25/05/2009 | 21:38
שהולך פה?
אי אפשר לקיים מדינת דת או להגדיר מדינה כשייכת לדת מסויימת וגם לקרוא לה דמוקרטית. זה פשוט שקר בעיניים. תחפושת. ומבחינתי זה לא דבר רע. יש לנו מדינה יהודית אחת מתוך כל העולם, יהיה זה אך ורק הגיוני שהיא תתחשב רק ב... יהודים. ובטוח לא תתחשב באנשים שפועלים נגד המדינה, בין אם באמצעים דמוקרטיים או באמצעים קצת פחות דמוקרטיים.
ערבים >>
לצפיה ב-'בוא נעשה קצת סדר ...'
בוא נעשה קצת סדר ...
25/05/2009 | 09:07
1 זה עדיין לא פרק
2 אם יאושר יהיה באמת פרק
3 פרק שחור משחור
4 חתכית קטע הזוי ....
ערבים >>
לצפיה ב-'יש משהו קצת "לא נעים" ביום הנכבה'
יש משהו קצת "לא נעים" ביום הנכבה
25/05/2009 | 09:53
"לא נעים" לי כיהודי
בסופו של דבר מציינים אותו כיום אבל,זיכרון,עצב באחד הימים הכי שמחים (לדעתי) בישראל. שזהו יום העצמאות.
אז רק לצורך הפרוטוקול אני לא חושב שצריך לאסור על יום הנכבה, למרות שאיפשהו זה צורם לי שיש לכם יום אבל שכזה. צורם לי בגלל מה שקרה לכם וצורם לי כי ככה אתם מרגישים עדיין היום, ובצדק.
הייתי מעדיף שאותו חבר כנסת במקום להשקיע משאבים איך לבטל 20% מאוכלוסיית ישראל ולחוקק חוקים נגדם. היה מוטב אילו היה חושב איך לגרום לציבור הערבי להרגיש חלק מהמדינה הזו. ככה שהערבים לא ירגישו "מיעוט" "נרדפים" "נחותים" "אזרחים סוג משהו" אלא שבאמת ירגישו חלק מאיתנו ובאמת יהיו חלק מאיתנו.

אני מתפלל שהחוק הזה לא יעבור, אבל יותר מזה אני מתפלל שמישהו בארץ הזו יתעורר ויפסיק לתייג אנשים לפי יהודים, ערבים, שחורים, לבנים, אשכנזי, מזרחי וכו' וכו'...

חג שמח שיהיה
*הולך להכין את המחסן להחביא בו ערבים כשדוברמן יבוא לקחת אותם*
ערבים >>
לצפיה ב-'מה עם נטורי קרתא'
מה עם נטורי קרתא
25/05/2009 | 10:42
שמציינים את יום העצמאות כיום אבל וחורבן ?
האם גם הם ייענשו?
ערבים >>
לצפיה ב-'לא לייפות לכאן ולא לייפות לשם'
לא לייפות לכאן ולא לייפות לשם
25/05/2009 | 10:58
מצד אחד - נכון, מדובר בכאב הולך ומצטבר של עם שנתון לכיבוש, וכל הטיעונים הכרוכים בכך ידועים מאליהם.

מצד שני, אינני מכיר מדינה נוספת המאפשרת לאזרחיה להתמרד כנגדה בצורה כזו, שהם הופכים את יום העצמאות ליום אבל רשמי.
בעיקר מעניין אותי לדעת מה היה קורה למי שהיה חוגג באופן דומה במדינה ערבית. מה היה קורה אם המצב היה הפוך כאן במדינה, וזו היתה מדינה מוסלמית?
מה היה קורה לקבוצה איראנית שהייתה חוגגת יום אסון ביום העצמאות באיראן? ובסוריה, מה היה קורה? ובירדן? ואפילו במצרים?

אז כאן לא תולים אנשים בכיכר העיר, לא מעמידים אותם מול כיתת ירי ולא מכנים אותם "סוכנים" של רשות ריגול כזו או אחרת.
אבל זה בלתי נסבל ולא מתקבל על הדעת שקבוצה אדירת מימדים של אזרחי המדינה תהפוך את יום העצמאות ליום האסון, יום אבל בו נערכות הפגנות כנגד יהודים וכנגד עצם קיומה של מדינת ישראל. זה לא היה מתקבל בשום מדינה בעולם.
לא משנה במה המדינה הזו אשמה ובמה לא. כשאיבר בגוף נלחם בקיומו של הגוף - איך הגוף אמור להגיב?

אני חושב שיש בישראל יותר מדי תחושת אשמה לאומית שהביאה ליותר מדי דמוקרטיה, ואנחנו רואים לאיזה מעמד נכשל זה הביא אותנו.
אמרו חכמים לפני שאין דמוקרטיה המסוגלת לשרוד בלי קצת דיקטטורה. אז יש חופש ביטוי ומותר לדבר ולהעביר ביקורת ולהפגין ואפילו לקרוא כנגד עצם קיומה של המדינה ובעד החמאס אויבינו, אבל ראבק, איפה שהוא צריך להעביר גבול!
ערבים >>
לצפיה ב-'אני לא מכיר מדינה בעולם שהייתה מסכימה לזה'
אני לא מכיר מדינה בעולם שהייתה מסכימה לזה
25/05/2009 | 11:28
שייצינו את יום הקמתה כיום אבל לאומי.
ערבים >>
לצפיה ב-'מה לא נמאס לכם?'
מה לא נמאס לכם?
25/05/2009 | 11:40
אני שואל ברצינות.
תעשו רגע חושבים, ותראו לאן אתם מדרדרים את עמכם.
אתם יוצרים הפרש גדול יותר בינכם לבין החברה היהודית.
אני לא אומר שאתם צריכים להיטמע עם היהודים אבל בטוח שזה לא טוב לאף אחד לייצר שינאה.
שיטת  ההתבכינות כבר נדושה , אני לא מדבר על זה אם יש קיפוח או לא , אבל אתם מגזימים בתיאורי הקיפוח שלכם,
ובעצם זה אתם יוצרים מעגל שיהיה קשה לעצור אותו.
אני לא מניח שאתם טיפשים אני פשוט מניח שאתם מיתממים, אבל בואו ונצא מנקודת הנחה שקשה לכם להבין את החוק הזה
לא שאני בעדו או נגדו, אבל אם אתם לא יודעים  רוב הפעילות המתבצעת ביום הזה היא פעילות הסתה, אתם יכולים להגיד מה שאתם רוצים
אני גר בעכו ואני רואה את זה ממקור ראשון, ברור שיבוא החכמולוג ויגיד שזה רק בעכו אז אני אפילו לא יענה שיש לי חברים ערבים ןהם גם יודעים ש בלה בא בלה.
באף מדינה בעולם אין את האפשרות לדבר בגלוי נגד בטחון המדינה, להצהיר כוונות שנוגדות את בטחון המדינה, להניף דגל מדינה עויינת, אבל רק פה זה מותר.
אתם יכולים לנפנף ב"אני המקופח" אם זה נראה לכם, אבל רק שתדעו שזה דיי מאוס  ויצא מהקשרו.
אני מדבר בפתיחות ואין לי כוונות נסתרות או רמזים פוליטיים כל שהם (כולל  ציניות, או כל לשון לעג) , אבל באמת שאני חושב שזה מיותר לה"גזים" , להתעסק בזה " יותר מידי"
,לארגן הפגנות המוניות  ( עם תכנים אנטי ישאלים), ולצפות למיגור האפלייה או השתלבות בחברה היישראלית.
הפגנות זה טוב כי זה הכח של העם אבל הפגנות שסותרות את קויום המדינה והחברה שאתם נמצאים בה זה מוגזם ולפעמים אי אפשר לעצור את זה.
אם המטרה שלכם זה לחתור לשיוויון ברור שסטיתם מהדרך , אבל עם הכוונה שלכם זה להחליף את השלטון אז אל תתפלאו על פערים חברתיים גוברים
וחוקי ממשלה ממתנים, כי היא עושה בדיוק מה שאתם עושים - "מלחמה".
מעבר לזה אני חושב שתמיד הכי קל לאוייב להימצא מחוץ לסביבת האוייב ובצורה זו הוא לא נקשר אל האוייב , לא מפתח יחסי גומלין , רחמים ואין לא את הסכנה
שיום אחת השלטון בוא הוא נמצא יחליט שהוא שבע מנסיונות שילוב המיעוט ויפעל לכליאת המיעוט וכו'
לאורך ההסטוריה יש רוב מוחץ של מלחמות שנצחונם בא מהיכולת להתגבש,להתפתח, ולהתחמש בחופשיות נגד האוייב.
אם זאת המטרה אז ברור שזה דרך טובה יותר.
ומשום שאין נהירה של מוסלמים אל מחוץ לגבולות א"י, ברור שזה לא רצון הרוב, אז אנא חשבו פעמיים לפני שאתם תומכים בהפגנות, מעשים , מנהיגים וכו'
לפני שיהיה מאוחר מידי ואם נדמה לכם שאתם רוצים שיהיה מאוחר מידי תחשבו שוב על הכלל האוכלוסיה ועל יום שלאחר מכן.
אל תתנו לאף מנהיג או תנועה לחשוב בשבלכם מה בסדר ומה לא, חישבו קודם לבד ואז תצטרפו או שלא.
שאו ברכה.
ערבים >>
לצפיה ב-'במדינת פלאסטין...'
במדינת פלאסטין...
25/05/2009 | 14:38
כל הערבים מוזמנים לחגוג את יום הנכבה!

אה, רגע, אבל פה זו לא פלאסטין אלא ישראל...
ערבים >>
לצפיה ב-'לחיות במדינה ולמחות על עצם הקמתה '
לחיות במדינה ולמחות על עצם הקמתה
25/05/2009 | 17:39
2
בשם חופש הביטוי ?!?!?

הזוי לחלוטין .
ערבים >>
לצפיה ב-'והשאר קללות עסיסיותמאנשים עם '
והשאר קללות עסיסיותמאנשים עם
25/05/2009 | 19:47
1
חינוך ותרבות מיותרת
ערבים >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
25/05/2009 | 20:06
איזה השקעה בתגובות יא וילי

טוב התעלם אחד גדול יאלה זחלקו :P
ערבים >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
25/05/2009 | 19:56
1
אני קורא בלבד בפורום מזה כמה חודשים ואפשר לומר שכל מה שכתוב כאן ברובו מעניין מאוד. הרי אנחנו בתור יהודים יודעים מה זה לחיות דורות על דורות כסוג ב' בגלל הגדרתינו העצמית. אני נמצא בעיר מעורבת, עם כל גווני האוכלוסיה, יושב באותם מקומות ונפגש אתם על בסיס יומיומי בעבודה ובכל פעילות אחרת. איך שלא נהפוך את זה אין מה לעשות, זה הבית של כולנו וכולם צריכים להרגיש בבית. למה ששר החינוך לא יגיש תכנית ותאריך - כל עוד לא מדובר במרד רבתי כנגד המדינה או פגיעה במגזר אחר אלא בציון דבר שקרה, אין סיבה למניעה. עבדתי בצמוד לערבים מספר חודשים, ממש כתף אל כתף, וקיימתי שיחות רבות עמם. אתם באמת נדפקתם. באספקטים מסויימים כאן לא מספיק טוב לכם (למרות שהייתי אומר שבאופן יחסי די טוב), ובמדינות ערב השכנות אתם "בוגדים".

הגיע הזמן לצאת מכל השטויות האלה. עלינו לתמוך זה בזה ולהפסיק ללחום זה בזה. פשוט אין ברירה. איש לא יקום ויילך מכאן, לא אתם ולא אנחנו. ערבים משרתים במד"א ובמשטרה, הרבה רופאים טובים בבתי החולים הם ערבים, וכולי. יש אפילו כמה בעלי מקצוע מן המגזר שאני מעדיף לעסוק אתם בגלל הלבביות והמקצועיות (ולפני שאתם קופצים, לא, הם לא "פועלי בניין").

הבעיות המשותפות רבות מכפי שאנחנו משכילים לזכור. כמו ש"גוי ואבוי" תאר את יומו פעם, רב המשותף על השונה. האובר בבנק, התורים, המדינה המשוגעת, החברה האלימה, הקושי להתפרנס בכבוד וכולי.

ככל שאדם משכיל יותר, בעל כבוד עצמי גבוה יותר, כך פחות יתמרד ויפול לחברה רעה, ויתרום יותר לעצמו ולסביבתו. תראו את היהודים בגלות. למרות כל הקשיים, תמיד משכילים ותמיד שואפים לטוב. מי שלא ממלא את עצמו בדברים טובים וחיוביים, סיכויו להתדרדר גבוהים יותר, וזה נכון לגבי כללל המגזרים. הגיע הזמן כבר ממזמן שיהיה כאן הרבה יותר טוב.
ערבים >>
לצפיה ב-'הכיוון ריאלי. אך המציאות מוזרה'
הכיוון ריאלי. אך המציאות מוזרה
26/05/2009 | 10:21
לא פעם או פעמיים היו מחבלים מתאבדים משכילים ואפילו די מבוססים מבחינה כלכלית, כנראה שהתופעה הזאת אינה מגיעה מקושי כלכלי ובורות, אלא משהו אחר
ערבים >>
לצפיה ב-'כשמדינה אינה מאפשרת את חופש הביטוי לכלל אזרחי'
כשמדינה אינה מאפשרת את חופש הביטוי לכלל אזרחי
25/05/2009 | 20:50
ה היא לא דמוקרטית.

כולי תקווה שזה לא ייקרה.
ערבים >>
לצפיה ב-'שאלה לי לחברי הפורום הנכבדים'
שאלה לי לחברי הפורום הנכבדים
25/05/2009 | 17:42
7
ברוב בורותי איני יודע שום דבר על העם הפלסטינאי שלפני הנכבה.
בבקשה תפנו אותי למקורות היסטוריים שבהם אני יכול לקרוא על המנהיגים, המסורת והאומנים של העם הפלסטינאי לפני 1948.

תודה רבה
ערבים >>
לצפיה ב-'גדעון ישמח להפנות אותך -הוא בקיא בחומר טוב'
גדעון ישמח להפנות אותך -הוא בקיא בחומר טוב
25/05/2009 | 19:43
1
לצפיה ב-'גדעון לא מפנה אתה אולי כן יכול?'
גדעון לא מפנה אתה אולי כן יכול?
26/05/2009 | 22:50
לצפיה ב-'ואיי ואיי דפקת חתימה משהו '
ואיי ואיי דפקת חתימה משהו
25/05/2009 | 19:45
1
לצפיה ב-'תודה תודה'
תודה תודה
26/05/2009 | 22:50
לצפיה ב-'איזו שאלת פח'
איזו שאלת פח
25/05/2009 | 21:00
2
לדעתי אתה מישהו מוכר כאן שסתם רוצה להתחכם.

רוצה לדעת על העם הפלסטיני שלפני 48? תחפש את המקורות שלך בעצמך, כאן לא עובדים בישביל אף אחד.

צ'או סחבק.
ערבים >>
לצפיה ב-''
25/05/2009 | 21:56
לצפיה ב-'לא זכור לי שכתבתי בפורום הזה אי פעם'
לא זכור לי שכתבתי בפורום הזה אי פעם
26/05/2009 | 22:48
אני עדיין אשמח לקבל תשובה לשאלתי.
ערבים >>
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר אתה יודע מה זה דמוקרטיה ?'
על מה אתה מדבר אתה יודע מה זה דמוקרטיה ?
25/05/2009 | 21:58
15
קודם תקיים את המושג דמוקרטיה ואחר כך תתלונן הרי אתם בעד "אחיינו הפלסתינאים"
מתי שנוח לכם אתם יודעים לצעוק דמוקרטיה איפה הייתם כשרצחו ילדים יהודים ודרך אגב גם ערבים
בפיגועי ההתאבדות באוטובוסים וכו' ?

קודם תעריך את המקום שאתה נמצא בו אל תקח רק חלק מהעוגה תקח את כל העוגה
ואז תבוא בתלונות על הדמוקרטיה
ערבים >>
לצפיה ב-'המקום הזה לא מעוניין לתת לערבים דמוקרטיה'
המקום הזה לא מעוניין לתת לערבים דמוקרטיה
26/05/2009 | 17:35
14
אז איך בדיוק הערבים צריכים להעריך ? זה מילכוד, תפתור לי את החידה הזאת ואולי נוכל להתקדם משם.
ערבים >>
לצפיה ב-'מדינת ישראל'
מדינת ישראל
26/05/2009 | 23:42
6
אנחנו צריכים קודם כל לכבד אחד את השני בנוסף הערבים צריכים להחליט או שהם ממשיכים לגור פה להכיר במדינת ישראל (ולא מדינת היהודים כי זה ברור גם לפי הקוראן אם אני לא טועה שישראל היא מדינת היהודים) וכך תמלאו גם את החובות כלפי המדינה וגם תקבלו את הזכויות ישנם הרבה פרזיטים כמו חסידי קרטא שלא מכירים במדינת ישראל אבל חיים בה ומקבלים זכויות
ערבים >>
לצפיה ב-'זה לא מציאותי מה שאתה מבקש'
זה לא מציאותי מה שאתה מבקש
27/05/2009 | 00:20
5
למרות שאני בעד מה שאתה אומר, יחד עם זאת, אני מכבד אותך, אתה מכבד אותי, אתה יכול לכפות על מישהו אחר לכבד אותי או אותך? לכל אחד יש את הזכות לכבד ולאהוב ולשנוא את מי שהוא רוצה, ואם לחלק מהערבים יש סלידה מהיהודים עקב אידיאולוגיה זו או אחרת, אז זה בלתי אפשרי לכפות עליו כן לאהוב, כי אם כבר כפיה אז הפסקנו להיות מדינה דמוקרטית, נקפל מזוודה, ונכריז שכאן איראן וזהו.

אי אפשר לכפות על אדם לאהוב משהו בכוח, יש נתח ערבי די גדול שסולד מיהודים כמו שיש נתח יהודים גדול שסולד מערבים, זו עובדה, ואם אתה בא לאדם ואומר לך בכוח אתה תאהב את המדינה או שתלך מכאן יגיד לך חביבי אני לא הולך לשום מקום, גלדתי כאן, המשפחה שלי כאן ואני נשאר כאן, לא נוח לך? תעזוב אתה, זו התשובה שתתקבל.

ערבים >>
לצפיה ב-'אם רוצים זה יכול להיות מציאותי'
אם רוצים זה יכול להיות מציאותי
27/05/2009 | 20:33
4
אף אחד לא כופה על אף אחד מה לעשות אבל אדם לא יכול לבוא בדרישות לקבלת זכויות ואחרי זה לבוא ולהגיד אני פלסטינאי והאנשים שחיים בעזה הם אחים שלי זה כמו שאני אסע לאמריקה ואני אבקש זכויות שם ואז אגיד העם העירקי הם  אחים שלי זה פשוט לירוק לבאר שאתה שותה ממנה  
ערבים >>
לצפיה ב-''
27/05/2009 | 22:24
2
תן לי להבין - זה לא מה שרוב היהודים כאן מצפים מיהודי אזרח ארה"ב/צרפת/אוסטרליה וכו' - לומר ולהרגיש:
שהוא אחיהם, ושיש לו שותפות גורל איתם???

הם עד כדי כך מצפים לכך  -שהם באים לקבץ אצל יהודי התפוצות כספים, ומצפים שיפתחו ארנקים - רק בגלל שהם "אחים שלהם".
לשיטתך - ואני מצטטת: "זה פשוט לירוק לבאר שאתה שותה ממנה".

למשל, יש כאן מספיק יהודים שמתמרמרים על כך שאיזה אחד - יהודי ***אמריקאי*** בשם ג'ונתן פולארד יושב שכלא האמריקני על ריגול כנגד מדינתו - ארה"ב.
לטענת אותם יהודים - הלאום של אותו פולארד הוא יהודי - יותר ממה שהוא אמריקני - ועל כן זה זה לגיטימי, מובן ומקובל שריגל עבור ישראל.

ואם חלילה אותן קהילות יהודות יודיעו בראש חוצות שאינן תומכות בישראל  -ואינן רואות עצמן קשורות אל תושביה היהודיים בשום צרה, מאחר והם
אזרחי מדינה אחרת - מעניין איזו סערת רוחות תפרוץ בישראל לנוכח ה""בגידה""....
ערבים >>
לצפיה ב-'כנראה לא הבנת אותי'
כנראה לא הבנת אותי
27/05/2009 | 23:18
1
יש הבדל בין יהודי לישראלי קח לדוגמא את אחמדניג'ד אצלו ציונים זה גם יהודים זה כמו שאני אשווה בין בדואי למוסלמי זה שני דברים שונים בדוגמא שאני נתתי זה שתי דתות שונות לעומת אמריקאי נוצרי שזה אחד לאום והשני זו הדת או האמונה איך שתקרא לזה יש ישרלי שהוא יהודי יש ישראלי דרוזי יש ישראלי נוצרי וכמובן ישראלי מוסלמי כמובן במידה והוא מוכן לקבל את הדמוקרטיה של ישראל אבל אי אפשר להגיד אני מוסלמי ישראלי פלסטינאי זה או מוסלמי ישראלי(כלומר חי בישראל הדמוקרטית) או מוסלמי פלסטינאי(שחי השטחים) אני לא מקבל את ההכללה שכולם עושים מדינת היהודים למראת שעל פי המקורות (גם הקוראן גם הברית החדשה וכמובן התנ"ך ) ישראל נקראת מדינת היהודים כמובן שכל אחד יסתכל לפי האמונה שלו אבל בשביל לחיות בהרמוניה לצרי ללמוד לכבד אחד את השני הדו פרצופיות של חלק מהתושבים הערבים שמתי שנוח להם הם נלחמים התתנאים בארץ ומתי שהם רוצים להראות ל"אחיהם" הערבים (בכל מקום בעולם) שהם תומכים בהם אז זה לא יכול להיות צריך להחליט באיזה צד אתה נמצא אי אפשר לשחק לפי איך שנוח.

לגבי אותו גונתן פולרד אני בטוח שגם לרוסיה יש מרגלים באמריקה כמו כל מדינה שרוצה להיות בטוחה שהכיוון של המדינה שהיא בשלום איתך שומרת על האינטרס שלך אני בטוח שגם לחיזבאללה יש מרגלים בלבנון בסוריה ואני לא אתפלא גם בירדן ומצרים אבל עוד לא תפסו אותם כל מדינה רוצה לדעת מקרוב מה קורה במדינה אויבת וכמובן ידידה

אני לא יודע על מה גונתן פולארד "ריגל" אל תשכח שלישראל יש לוויני ריגול וכל העולם יודע את זה כמו להרבה מדינות

חוץ מזה תזכיר לי הפלסטינאים לא מקבלים כספים מכל העולם הערבי? לאן הכסף הזה הולך? לאחת סוהה עראפת בשוויץ? למה לא משקיעים את זה בעזה ברמאללה או בכל מקום שיש בלאגן הרי כולם טוענים שאין כסף לאן הולכים כל המליונים שישראל מעבירה ממיסים לרשות?

אני אגיד לך מה הסיבה הסיבה פשוטה רוצים להראות לעולם שיש מסכנים בעזה ואני בטוח שהם מסכנים כי אף אחד לא דואג להעלות את הכלכלה החמאס מצד אחד גונב את הסחורות ההומניטריות שישראל מעבירה ומשאיר את זה למקורבים שלו ולשאר ממרמרים להם את החיים בגלל זה השנאה לישראל גוברת דבר שהוא טוב לחמאס כי ככה אנשים ממורמרים יהיו מוכנים לעשות הכל (בנוסף לשטיפת המוח שלל המואזינים)

בקיצור האחווה צריכה להיות הדדית ולא כל הזמן לבוא בדרישות
ערבים >>
לצפיה ב-'הבנתי מצויין מה שכתבת.'
הבנתי מצויין מה שכתבת.
28/05/2009 | 00:42
א. יפה שאתה מאילה שמתחילים להגיע להבנה שיהדות זו דת ולא לאום - כי זה יוצר קונפליקט כלשהוא....
כי אם יהדות היא לאום  - אזי שיהודי אמריקאי טוען שהוא אזרח אמריקאי - אבל בוזמנית גם בעל לאום יהודי.
מה שאתה קורא: "דו-פרצופיות" - או אם נתרגם זאת: "להינות מכל העולמות".

ב. ובכל מיקרה - כל עוד היהדות מתעקשת לראות עצמה כלאום - אז למעשה אתה דורש מאחרים מה שאינך מוכן לדרוש מעצמך.
או מאחיך היהודים בתפוצות לצורך העיניין. יש שיקראו גם לזה "דו-פרצופיות"

ג. סתם כדי לסבר את אוזנך  - יש מיליוני אנשים בכל רחבי שעולם האוחזים יותר מאזרחות אחת.
גם כאן בישראל חיים אלפים כאלה - בעלי אזרחות אירופאית כלשהיא, או דרום אמריקאית או אמריקאית וכו'....
וחלקם אפילו רואים בעצמם גם ישראלים וגם אמריקאיים - לצורך העניין - ואין להם שוום קונפליקט עם זה.
(ומבחינתם - אם לך יש קונפליקט עם זה - זבש"ך). אגב, גם רוה"ם שלך היה כזה. אני לא יודעת אם ויתר על אזרחותו האמריקאית או לא....

מה תאמר על זה?
זה מצב שהוא חוקי לגמרי ברבות מהמדינות הדמוקרטיות.

מאחר וממילא לא קיימת מדינת "פלסטין" - כך שלא תוכל לטעון שזו "מדינת אוייב" (אלא אם כן אתה מכיר במדינת פלסתין -
וזה כבר דיון בפני עצמו...) - אז מה מפריע לך בעצם?
ערבי שמגדיר עצמו גם כפלסטינאי - בסה"כ עושה מה שרבים כאן עושים.
זה עולה לך כסף?
ובכל מקרה - הגדרה עצמית זה לא משהו שאי פעם תוכל לשלוט בו - אז אני לא ממש מבינה מה הבעייה שלך....

ד. וכעת לפינתנו - רגע של ידע כללי:
הידעת? אצל אותו אחמדניג'אד - במדינה שלו - חיים בימים אלה ממש... יהודים!!!!!
ואין להם שום כוונה לעזוב. (ביננו - אם היו רוצים, היו מסתלקים משם כבר מזמן - הזדמנויות לא חסרו להם).
אתה באמת חושב שהוא יסכים שאותם יהודים יביעו הזדהות עם מדינה אחרת???
ועכשיו, לפני שאתה אומר - "את רואה?!" - אזכיר לך שהמשטר במדינתו הוא דיקטטורי בלשון המעטה.
לא נראה לי שזה סוג המשטר שהיית מאחל לעצמך - אבל אולי אני טועה.....

או במילים אחרות - דמוקרטיה שמכירה בערך עצמה, בטוחה בעצמה, ואין לה קונפליקטים עם עצמה  -
לא תחשוש מסוג כזה של הגדרות עצמיות של אזרחיה.
החשש והניסיון להלחם בכוח בגילויי הגדרה עצמית בא תמיד מכיוון של משטרים שמקיימים את עצמם בכוח הזרוע.
ואז - כולם סובלים. לא רק מי שאתה אישית רוצה שיסבול, אלא כ-ו-ל-ם - כולל כולם.
זה מה שאתה רוצה?....

ה. לגבי הכספים של הפלסטינאים - מה זה עניינך מה נעשה בהם? מה לך ולפלסטינאים???
אה, שכחתי - אתה כובש אותם - אז זה מאוד מעניין אותך מה קורה עם הכספים שלהם...

אותו כנ"ל לגבי "מה הפלסתינאים רוצים להראות לעולם".
אם לא היית כובש שלהם - לא היה מעניין אות קצה הזרת הימנית שלך מה הם מעוניינים לשדר לעולם.

חשבת על זה שאם תיפרד מהם - לא תצטרך לחפור כל הזמן בעניינים שלהם - שנראה שלא ממש מעניינים אותך?....

ו. לגבי אותו פולארד: כן - מרגלים יש כל הזמן. אבל מי שנתפס - צריך להיות מוכן לשלם את המחיר.
יש אימרה כזו באנגלית: Do not do the crime if you can't do the time.
ייתכן שאותו פולארד חשף מידע שהיינו יכולים להשיג גם ככה. (אגב - עוד קצת ידע כללי: הוא פנה מיוזמתו לישראל,
והציע לרגל תמורת סצע כסף... הוא עצמו מודה בכך)
Than againe - יש ישראלי אחד, בשם ועאנונו - שחשף מידע שכל ילד בבאר שבע יודע ומכיר, וביננו - גם כל העולם.
(יודעים אפילו הרבה יותר ממה שהוא סיפר...) על אף ולמרות הכל - הוא הואשם בבגידה.
והסיבה לכך היא שכשמדינה מכריזה על מידע שעל סודי ומסווג - אזרח שחושף אותו לגורמים זרים (עויינים או לא) -
נחשב בוגד שעיני כל מדינה שהיא.
כך שלא משנה מה פולארד חשף - הוא עדיין בוגד במדינתו - שהיא במקרה שלו - גם מולדתו.

ז. "בקיצור האחווה צריכה להיות הדדית ולא כל הזמן לבוא בדרישות".
אכן - אחווה צריכה להיות הדדית. איך אפשר שלא להסכים עם זה?

אבל דרישות - זה לגיטימי, וחוקי (עדיין  - אצלנו כבר לא ניתן לדעת איזה חוק יוצע מחר....).
במקסימום - לא תיענה לדרישות. (אתה אפילו יכול להתעלם מהן - אבל להלין שהן מועלות???)
ערבים >>
לצפיה ב-'אי אפשר להשוואת'
אי אפשר להשוואת
27/05/2009 | 23:49
אתה בתור יהודי יכול לנסוע לאמריקה ולהגיד שהעיראקים הם אחים שלך רק במצב שזה יהיה נכון, קרי, יש לך משפחה בעירק, דודים, סבתות, כל קירבה זו או אחרת, וככל שיותר יהודים יגידו את זה לאמריקאים כשבאמת יש להם קרובים בעירק, ככה זה יהיה יותר חזק.

הערבים אומרים שהפלסטינאים וכיביכול " האוייב " של ישראל הם אחיהם כי זה באמת ככה, כמעט לכל ערבי בישראל תמצא שיש לו קרובי משפחה ברמאללה, בלבנון, בסוריה, בכווית, בשטחים, מה לעשות שזה נכון? אף אחד לא " מצדד עם האוייב " כי הוא שונא את ישראל, מצדדים כי חלק מהמשפחה שלנו שם, ערביי ישראל צריכים לחיות עם הקרע תרבותי הזה בין מדינת ישראל שהם חיים בה, לבין סולידריות עם קרובי משפחותיהם, וזה מאוד לא הגיוני מצידך אתה בתור יהודי ישראלי, לבוא לערבי ולהגיד לו תבחר, או ישראל או לבנון ( למשל ) זה כמו להגיד לאבא את מי אתה אוהב יותר, את הבן שלך או את הבן השני שלך, אי אפשר לבחור, הבחירה היחידה שתהיה היא גם וגם, וזה יהיה עלייך בתור יהודי לקבל את זה חד וחלק, כי זו לא בעיה של הערבים שאתם לא מקבלים את זה, בעיה שלכם.
ערבים >>
לצפיה ב-'איפה אין לך דמוקרטיה בדיוק?'
איפה אין לך דמוקרטיה בדיוק?
27/05/2009 | 11:32
6
כל הזכויות הדמוקרטיות קיבלת.

הסתה כנגד קיום המדינה זה כבר מעבר לזכות דמוקרטית של חופש הביטוי.
ערבים >>
לצפיה ב-'זה לא'
זה לא
27/05/2009 | 11:57
5
ברגע שיש לי תלונות על תפקוד המדינה, הממסד, הממשלה, העם, הזכויות, או כל פעולה אחרת במדינה שאני חושב שהיא דפוקה, זכותי הדמוקרטית להסית נגדה, להפגין נגדה, ובמקרים מסויימים גם למרוד נגדה, זו דמוקרטיה וזה חופש הביטוי, ובתקופה האחרונה אפילו הדמוקרטיה וחופש הביטוי הוגבלו / יוגבלו, מה לעשות שלמדינת ישראל יש מחלוקת גדולה לקיומה? אין פתרון לבעיה הזו, הפתרון היחידי זה לסתום פיות בכוח החוק, ולהרתיע, ולשלול חופש ביטוי, וברגע שזה נעשה אז נהפוך להיות כמו מדינות פרימיטיביות שישראל כל כך מתפארת שהיא לא כמותם.
ערבים >>
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
27/05/2009 | 18:14
4
זכותה של הדמוקרטיה להגביל חלק מזכויות הפרט על מנת שלא יפגע בדמוקרטיה עצמה.
עובדה שרוצחים הולכים לכלא ופוגעים בזכות חופש התנועה שלו.

זכות חופש הביטוי היא לא הזכות הכי עליונה בדמוקרטיה. גם לזכות זו יש גבולות שאותם צריך להגביל על מנת שלא נחיה באנרכיה.
יש גבול לזכות חופש הביטוי, ולא כל דבר שתעשה צריך להיות מקובל על המדינה הדמוקראטית שאתה חי בה. מי מחליט את זה? הרוב באזרחי המדינה מחליט את זה.
יש גבול לזכות חופש הביטוי שלך. לדוגמא, לקרוא למדינות אויב להשמיד את המדינה זה מעבר לזכות חופש הביטוי, יש גבול.

כנראה שקשה לך להבין מה זאת דמוקרטיה, אולי אתה רואה במדינות הערביות כדוגמא לשלטון שמתאים לך, אבל כאן המצב הוא שונה. דמוקרטיה לא אומרת שלכל אחד מותר לעשות כל מה שבא לו = אנרכיה.
ערבים >>
לצפיה ב-'ידידי ורעי מיסטר מפרולייט'
ידידי ורעי מיסטר מפרולייט
27/05/2009 | 21:06
1
צרם לי שאתה משווה את הדמוקרטיה במדינה לדמוקרטיה בכלא, אבל זכותך, אני לא מצאתי בזה הגיון.

אני ממש לא רואה במדינות ערב כדוגמה לשלטון דמוקרטי או שלטון שמתאים לי, השלטון שמתאים לי זה שלטון שיש בו חופש הביטוי, אם ערבי יוצא נגד המדינה, אז כנראה שיש בעיה שגורמת לו לצאת נגד המדינה, יש שני מצבי טיפול לזה, או שהמדינה מעיפה אותו מתוכה ואז זה ניקרא סתימת פיות ושלטון דקטטורי, או שהמדינה לוקחת את הערבי החמוד הזה ושואלת אותו " סחבק, מה הבעיה שלך ואיך אנחנו יכולים להגיע לפשרה על מנת שאתה תצא מבסוט וגם אנחנו נצא מבסוטים "

אבל גם לפסול שערבי יעבוד בשירותי המדינה, ולפסול ממנו להתגייס ( הם לא פוסלים גיוס של ערבי אבל גם להגביל את התפקידים שלו בצבא זו גם אפליה ) ועוד ועוד ועוד, ואחר כך להתפלא למה הערבי מורד נגד המדינה, זה פשוט אבסורד.

אנחנו רוצים להיות חלק מהמדינה, לשרת איפה שצריך כמו יהודים, לגור איפה שאנחנו רוצים מבלי שיתיחסו אלינו בגזענות ויעשו הפגנות להוציא אותנו מאותו ביניין, אנחנו רוצים לקבל הזדמנויות עבודה שווים, שגם המילה ערבי תיכלל בהמנון, ושהמדינה הזו תפסיק להיקרא מדינת היהודים, אלה מדינת כל אזרחיה, עד אז.......תצפה שהמרד הערבי נגד המדינה ימשיך.
ערבים >>
לצפיה ב-'אדון מייק'
אדון מייק
28/05/2009 | 11:22
אני משווה את שלילת זכויות הפרט בתור דוגמא ללקיחת זכות דמוקרטית כאשר הוא עובר סף מסוים שלא מקובל על החברה שהוא חי בה.

אין פה שלטון דקטטורי. וגם לא קרוב לזה, לפעמים אולי אני חושב שחבל שאין פה משהו כזה. אולי היו בוחרים מישהו שהיה עושה סדר רציני במדינה כשכל הסמכויות בידיו ואף אחד לא יגיד לו מה לעשות.

אל תשחק אותה תמים, אתה יודע טוב מאוד שלא משנה מה יעשו כאן, יהיו די הרבה אזרחים ערבים שיעדיפו שתהיה כאן מדינה אחרת ולא ישראל. לא משנה כמה טוב יהיה להם לעומת אחיהם במדינות ערב, תמיד יהיו אנשים כאלה בארץ. (אני מקווה שהם לא הרוב כיום).

אל תיתמם, "רוצים להיות חלק מהמדינה". נציגי הציבור שלכם יוצאים בריש גלי בציבור על כך שאסור שהחברה שלכם תיתמע בחברה הישראלית, שלא תעשה חס וחלילה שירות לאומי או חס ושלום תתגייס ברובה לצבא. אסור בכלית האיסור! ייהרג ובל יעבור!

מה שאתה כתבת בפסקה האחרונה שלך הוא נכון בחלקו, ובלתי אפשרי בחלקו האחר.
מדינת כל אזרחיה כמו שאתה ורבים רוצים שתהיה בארץ, הוא בעצם הפסקת ההגדרה העצמית במדינה ה-י-ח-י-ד-ה שיש לעם ישראל, בזמן שלעם הערבי יש יותר מ15 מדינות כאלה. תסביר לי מדוע כאן צריכה להיות מדינת "כל אזרחיה" בזמן שכל מדינות ערב הן לא כאלה? אין שום סיבה שבעולם שעם ירצה למחוק את זכותו להגדרה עצמית רק בגלל שמיעוט (כרגע אתם מיעוט בארץ) יירצה שגם השם שלו יופיע בהמנון.

ישראל כיום מורכבת מרוב יהודי, הוגדרה בתור מדינה יהודית ובינתיים תמשיך להיות כזאת.
מה יהיה בעוד 10 שנה? 50? לא יודע. כרגע המדינה היא יהודית, והגיע הזמן שהעם הערבי יתחיל להתמודד עם העובדה הזאת ויפסיק לדחות ולהכחיש אותה.

זה מה יש.
ערבים >>
לצפיה ב-'אתם כל זמן מתבלבלים בין דימוקרטיה מתגוננת'
אתם כל זמן מתבלבלים בין דימוקרטיה מתגוננת
27/05/2009 | 21:16
1
לבין יהדות מתגוננת....דימוקריה שמגנה על עצמה לא באה לסתום פיות..חופש הביטוי כולל לצאת בהצהרה פומבית שאני נגד הרעיון הציוני ובעד חוק השיבה ......הרבה באים להצדיק את החוק הזה כי יום הנכבה נהיה במה להסתה והפרת סדר. נגד הסתה והפרת סדר יש כבר  חוקים  ולא צריכים חוק הנכבה כדי לשמור על הסדר ולמנוע הסתה נגד המדינה.

ומפרולייט, אתה זה שמתקשה להבין מה זה דימוקרטיה, הרוב במדינה קובע מה הוא הגבול לחופש הביטוי? על איזה מדע אתה בדיוק מתבסס? דימוקרטיה אומנם כוללת את רצון הרוב, אבל לא את רצון הרוב להשמיד את המיעוט למשל. הרוב יכול לרצות הרבה דברים, אבל לא יכול לכפות דעות לא דימוקרטיות בעליל, וכאן בא תפקיד הדימוקרטיה להתגונן בפני הרוב שאיבד את העשתונות . יש פסיקה ענפה של גדולי השופטים ומאמרים רבים של משפטנים שיודעים דבר אחד יותר ממך שבאים להזהיר מפני תופעות כאלה.
במדינה דימוקרטית שמקיימת חוק  צריך שתהיה חוקה, והתפקיד של החוקה הוא למסד חוקים מסויימים שירסנו את האזרחים, וכשמחוקקים למשל חוק כמו חוק יסוד: כבוד האדם , זה כדי שבעתיד אם בא דור מופרע שרוצה להפר את זוכיות האדם ורוצה לעשות את זה עם תמיכה של הרוב  ( למשל כי באותו רגע יש מגמה של התפשטות ההומואים ומצאו שהפתרון היחיד הוא להכניס את כל ההומואים לכלא) לא יכול לעשות זאת  כי יש חוקה שמגבילה אותו...
ערבים >>
לצפיה ב-'זכות חופש הביטוי'
זכות חופש הביטוי
28/05/2009 | 11:28
בעיקרון בכלל איננה חלק מהגדרות הדמוקרטיה, ידעת את זה?

מה שאתה טוען בעצם, שהדמוקרטיה לא יכולה להשתיק אנשים. כלומר, אנשים כמו ואנונו יכולים לחשוף את כל הסודות שלה וכל מידע רגיש צריך וניתן לחשוף בלי שאותה המדינה תוכל לעשות משהו בנידון?
חופש הביטוי היא לא זכות, אלא עיקרון מערבי (יש מספיק מדינות דמוקרטיות לכאורה שבהן הוא לא ממומש כמו בארץ) בגלל שהחברה חופשית יחסית.
מעולם לא אמרתי שאני מבין גדול בחוקה וחוקים ומערכת המשפט.

לגבי החוקה, אני מסכים איתך לגמרי. שיעשו כבר חוקה כמו שצריך, החוקי יסוד האלה עושים סלט רציני בכל העניין החוקתי ולא מספיק ברורים ונוקשים (כשצריך).

החוק הזה מעולם לא היה עולה לסדר אילולא טיפוסים כמו רעאד סלאח וחבריו, שבמקום לזכור יום שבאמת היה אסון טרגי לקבוצה מתוך עם מסויים, הפכו אותו לבמת הסתה והתרסה כנגד המדינה שהם גרים בה.
ערבים >>
לצפיה ב-'גם גזענות וגם טמטום פושע.'
גם גזענות וגם טמטום פושע.
27/05/2009 | 07:26
1
ולשניהם כבר התרגלנו.
בואו נגיד שהחוק ההזוי הזה עובר. אין הוכחה טובה מזה שישראל היא מדינה גזענית. ואם החוק עובר ומנסים לאכוף אותו, אז הנאשם הופך למרטיר.
אולי כדאי להגיש תלונה במשטרה נגד ח"כ אלכס מילר על סיוע לאויב במלחמתו בישראל?
ערבים >>
לצפיה ב-'"ולשניהם כבר התרגלנו"'
"ולשניהם כבר התרגלנו"
27/05/2009 | 10:50
אני חושבת ששמת את האצבע על אחת הבעיות הקשות ביותר של ישראל:
ההתרגלות הזו (בתוספת תירוצים מתירוצים שונים) לכל מיני דברים שאין להתרגל אליהם.

ויום אחד אתה קם ומגלה שכבר מזמן התרגלת לחיות במדינה לא דמוקרטית,
אבל זה גבר מאוחר מדי. (אבל לא נורא - אתה רגיל)

ןאגב - בשם עצמי: לא מצליחה להתרגל.
ערבים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

15:31 | 08.06.19 אורחים בפורום
14:57 | 06.04.19 מוטי חוף מציצים 11
14:46 | 06.04.19 שובו של גוי ואבוי
00:29 | 06.04.19 מוטי חוף מציצים 11
11:44 | 30.10.18 אורון ו
15:12 | 29.10.18 בואי לפה מהר
22:13 | 11.10.18 שובו של גוי ואבוי
21:53 | 11.10.18 שובו של גוי ואבוי
21:46 | 11.10.18 שובו של גוי ואבוי
21:25 | 11.10.18 שובו של גוי ואבוי
22:46 | 09.10.18 מוטי חוף מציצים 11
22:22 | 09.10.18 שובו של גוי ואבוי
22:17 | 09.10.18 שובו של גוי ואבוי
22:16 | 09.10.18 מוטי חוף מציצים 11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ