לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2391423,914 עוקבים אודות עסקים

פורום גרפיקה ודפוס

שלום לכולם וברוכים הבאים !
פורום גרפיקה ודפוס בתפוז הינו פורום מקצועי העוסק בקשת הרחבה של המימד הויזואלי משלב חומרי הגלם, דרך טכניקות ותוכנות עיבוד, עד לשלבי ההבאה לדפוס.
הפורום נפתח על מנת לתת מענה לצרכי העוסקים בתחום הגרפיקה בארץ והמעוניינים ליצור קשר עם אנשים נוספים בתחום בכדי להעביר ביקורת על עבודות, תכנות, החלפת ידע מקצועי וכו`.
תוך כדי שמירה על כללי האתיות והתמקדות בתחום הפורום, מתקיימת בעזרת כל משתתף - סביבה המספקת במה להצגת עבודות, התייעצות, דיווח על חדשות, הפקת לקחים מנסיונם של משתתפים, תמיכה והדרכה לכל דורש.
הערות חשובות:
1. שמות הגולשים המודגשים באדום - הלא הם מומחי הפורום כמובן!
2. הערות ויוזמות יתקבלו בברכה. יש לפנות אלי במסרים.
3. כל מי שמעוניין לפרסם מודעת דרושים - אשמח אם תפרטו ככל הניתן על אודות המשרה. כל שבוע יועלה שרשור דרושים.
4. מזכירה לכם שלוחות הפורום עומדים לרשותכם ועודכנו לאחרונה. כל מודעה שלא תפורסם בלוח המיועד לה - תימחק ללא התראה מוקדמת!
5. קישורי הפורום עודכנו גם הם ואשמח לקבל מכם לינקים להעשיר את המאגר שלנו.
6. כל פרילאנס/נותן שירות המעוניין לפרסם עצמו בתחום מוזמן לעשות זאת בלוחות  אינדקס מעצבים או באינדקס נותני שירות בלבד. אין לפרסם מודעות עצמאיות על גבי הפורום אלא רק בחלק של הקישור של מחפשי עבודה והצעות עבודה שהן גם רלוונטיות לפרילנסרים.
7. הודעות המבקשות עיצוב חינמי מחברי הפורום תמחקנה שכן זהו פורום לשאלות ותשובות בתחום המקצועי ואין אנו מעודדים עבודות עיצוב חינמית למטרה עסקית או כל מטרה שהיא. בקשות מיוחדות ניתן לשלוח אלי במסרים, ורק אם הם יקבלו אישור, ניתן יהיה לפרסמן. 

גלישה נעימה !

* לתשומת לבכם: --------------------- הודעה העוברת על חוקי הפורומים של תפוז, או בעלת תוכן הפוגע ברוח הדיונים בפורום או באופן אישי - תמחק, לרבות דיונים הקשורים במישרין או בעקיפין בתכנות גנובות וכיוצא בזה. פורום גרפיקה ודפוס שומר על זכויות יוצרים. עבודות לא מקוריות לא יזכו לתגובה והודעתן תימחק.

אודות הפורום גרפיקה ודפוס

שלום לכולם וברוכים הבאים !
פורום גרפיקה ודפוס בתפוז הינו פורום מקצועי העוסק בקשת הרחבה של המימד הויזואלי משלב חומרי הגלם, דרך טכניקות ותוכנות עיבוד, עד לשלבי ההבאה לדפוס.
הפורום נפתח על מנת לתת מענה לצרכי העוסקים בתחום הגרפיקה בארץ והמעוניינים ליצור קשר עם אנשים נוספים בתחום בכדי להעביר ביקורת על עבודות, תכנות, החלפת ידע מקצועי וכו`.
תוך כדי שמירה על כללי האתיות והתמקדות בתחום הפורום, מתקיימת בעזרת כל משתתף - סביבה המספקת במה להצגת עבודות, התייעצות, דיווח על חדשות, הפקת לקחים מנסיונם של משתתפים, תמיכה והדרכה לכל דורש.
הערות חשובות:
1. שמות הגולשים המודגשים באדום - הלא הם מומחי הפורום כמובן!
2. הערות ויוזמות יתקבלו בברכה. יש לפנות אלי במסרים.
3. כל מי שמעוניין לפרסם מודעת דרושים - אשמח אם תפרטו ככל הניתן על אודות המשרה. כל שבוע יועלה שרשור דרושים.
4. מזכירה לכם שלוחות הפורום עומדים לרשותכם ועודכנו לאחרונה. כל מודעה שלא תפורסם בלוח המיועד לה - תימחק ללא התראה מוקדמת!
5. קישורי הפורום עודכנו גם הם ואשמח לקבל מכם לינקים להעשיר את המאגר שלנו.
6. כל פרילאנס/נותן שירות המעוניין לפרסם עצמו בתחום מוזמן לעשות זאת בלוחות  אינדקס מעצבים או באינדקס נותני שירות בלבד. אין לפרסם מודעות עצמאיות על גבי הפורום אלא רק בחלק של הקישור של מחפשי עבודה והצעות עבודה שהן גם רלוונטיות לפרילנסרים.
7. הודעות המבקשות עיצוב חינמי מחברי הפורום תמחקנה שכן זהו פורום לשאלות ותשובות בתחום המקצועי ואין אנו מעודדים עבודות עיצוב חינמית למטרה עסקית או כל מטרה שהיא. בקשות מיוחדות ניתן לשלוח אלי במסרים, ורק אם הם יקבלו אישור, ניתן יהיה לפרסמן. 

גלישה נעימה !

* לתשומת לבכם: --------------------- הודעה העוברת על חוקי הפורומים של תפוז, או בעלת תוכן הפוגע ברוח הדיונים בפורום או באופן אישי - תמחק, לרבות דיונים הקשורים במישרין או בעקיפין בתכנות גנובות וכיוצא בזה. פורום גרפיקה ודפוס שומר על זכויות יוצרים. עבודות לא מקוריות לא יזכו לתגובה והודעתן תימחק.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 המידע הניתן בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי!
תפוז ומנהל הפורום לא יהיו אחראים לכל נזק שייגרם כתוצאה מהשימוש בו!
נוהלי הפורום רועננו - נא לעיין בהם, בתודה מראש.
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בפורום: רני רדזלי- מעצב וטיפוגרף'
אירוח בפורום: רני רדזלי- מעצב וטיפוגרף
<< ההודעה הנוכחית
16/08/2011 | 07:56
54
485
רני רדזלי, מעצב גרפי וטיפוגרף העומד בראש המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים במכללת ספיר מגיע להתארח בפורום.
רני יענה על שאלות הקשורות בלימודים, עיצוב ותקשורת אינטראקטיבית.
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם להודעה זו ורני רדזלי יענה עליהן ביום חמישי 18.8.11 בין השעות 19:00-21:00

אודות רני רדזלי

יליד 1975. חי ועובד בת"א.
מעצב גרפי וטיפוגרף. מתמחה בעיצוב לוגואים ומיתוג, וכן בעיצוב פונטים בשפה העברית.
בעלים ומייסד של "סטודיו רני רדזלי", שנוסד בשנת 2003.
בעל תואר ראשון מהמחלקה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה (1997-2001).
עוסק בהוראת מקצועות העיצוב משנת 2004.
עומד בראש המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים במכללת ספיר משנת 2008.
מתמחה בהיסטוריה של העיצוב הגרפי במאה ה-20 בארץ ובעולם ומלמד קורסים בנושא זה.
פירסם למעלה מ-70 מאמרים בנושאי עיצוב ישראלי ובינלאומי.

אודות המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית במכללת ספיר

בעוד שהתקשורת החזותית מתמקדת באופן מסורתי בדפוס, המדיה בה עוסקת התקשורת האינטראקטיבית הינה מדיה דיגיטלית. ה"סביבה" בה עוסקת התקשורת האינטראקטיבית הינה סביבת מסך, דוגמת מסך מחשב, טלוויזיה, עמדת מולטימדיה, טלפון סלולרי ועוד.
מסלול הלימודים במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים במכללת ספיר הינו תמהיל ייחודי של מקצועות בתחומי התקשורת החזותית, המולטימדיה והתכנות, להפקת תוצרי מחשב לעולם האינטרנט, השיווק, השירות, הבידור, הפנאי, וכן עבור מערכות הדרכה ולימוד מקוונות.
בין תוצרי התקשורת האינטראקטיבית ניתן למצוא אתרי אינטרנט דינאמיים, מוצרי מוליטימדיה, משחקי מחשב, מערכות למידה מקוונות (e-Learning), טלוויזיה אינטראקטיבית לאינטרנט ולסלולר, יישומי אינטרנט חדשניים, עיצוב חזותי ופיתוח ממשקי משתמש, תוצרי הדמיה ועוד.
בוגרי המחלקה משתלבים בתעשיית ההיי-טק במחלקות התקשורת השיווקית, מחלקות הדרכה שיווקית, חברות אינטרנט ומולטימדיה, חברות לעיצוב מוצרי תקשורת חזותית, מחלקות מולטימדיה ואינטרנט בחברות פרסום והפקה, מחלקות תוכן ואינטראקטיב וכן הפקת תכני וידאו.
במשך שנות קיומה, הכשירה המחלקה אנשי מקצוע רבים, ובין בוגריה ניתן למצוא כאלו הנמצאים בחוד העשייה של תחום התקשורת האינטראקטיבית כיום בארץ, ואף מחוצה לה.
סגל מרצי המחלקה מורכב מאנשי מקצוע, המגיעים מחברות וגופים מובילים בתעשיית המולטימדיה. הלימודים מתקיימים במעבדות מולטימדיה חדשניות ומעודכנות, בחדרי עריכת וידאו ובכיתות לימוד.
משך הלימודים במחלקה הינו שנתיים, אשר להם מתווספים ארבעה חודשים נוספים של עבודה עצמאית בליווי מנחה על פרוייקט הגמר.
הקורסים העיקריים הנלמדים במחלקה:
שנה א: צבע, קומפוזיציה וחלל, טיפוגרפיה, תפיסה חזותית, טכנולוגיה של המדיה והמידע, PhotoShop Indesign, Illustrator,, Flash, צילום סטילס, צילום ובימוי וידאו, עריכת וידאו (Premiere), מבוא לאינטרנט, מבוא לתכנות, HTML, PHP, סאונד, תולדות העיצוב הגרפי, אנגלית.
שנה ב: הפקת מצגות מולטימדיה, Flash, DreamWeaver, AfterEffects, PHP, תלת מימד 3Dmax, עיצוב ממשק משתמש, אנימציה, סאונד, עיצוב גרפי והפקות דפוס, מיתוג, שיווק, פרוייקט גמר.
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים ספיר, עם תואר ראשון בתקשורת, שמעניקה המכללה האקדמית ספיר.
מסלול זה דורש יום לימודים נוסף. הלימודים במחלקה מתקיימים 4 בימים בשבוע, בעוד סטודנט הלומד במסלול המשולב לומד 5 ימים בשבוע. בעוד הלימודים במסגרת המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית נמשכים שנתיים, המסלול המשולב אורך כ-4 שנים.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תקשורת אינטראקטיבית ספיר'
תקשורת אינטראקטיבית ספיר
16/08/2011 | 16:23
1
69
הלימודים במגמה בשילוב לימודי תואר ראשון בתקשורת היו מספקים מאוד. ישנה השקעה רבה בהתמקצעות טכנית, פיתוח התפיסה הויזואלית ובנוסף לימודים תיאורטיים שמעשירים מאוד את הידע ואת הדעת. כך שמאוד נהנתי מהלימודים וגם אחרי הגשת פרוייקט הגמר שמחתי לסייע לסטודנטים מהמגמה.

לאחרונה עלתי לי שאלה והיא לגבי גובה המשכורת המוצע באופן כללי בשוק עבור בוגרי המגמה שעוסקים בבנייה ועיצוב אתרי HTML, באנרים, עריכה וכתיבת תוכן?
בנוסף הייתי רוצה לדעת כיצד נכון לתמחר עבודת פרילאנס של בניית אתרים בפלאש או HTML

תודה רבה. סוף שבוע נעים!

ולמתעניינים, מדובר בחוויה שתורמת לכל פן בחיים, לימודים מרתקים שנותנים את כל הכלים לעסוק באופן מקצועי בתחום התקשורת האינטראקטיבית.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 20:15
65
לגבי תמחור עבודת הפרילאנס
שאלת התמחורים עולה כאן בפורום לעיתים קרובות, ולדעתי עדיין לא נפתרה
אני מצטער לאכזב אותך אבל אין לי תשובה מדוייקת בשבילך
אני בספק אם למישהו יהיה
הבעיה נובעת מכך שאין לנו מחירון מסודר שקבענו כאנשי מקצוע על פי קריטריונים מסודרים
זאת בניגוד אגב לבעלי מקצוע אחרים שכן השכילו לעשות כן
זה כמו שאני אשאל אותך כמה עולה בית או רכב
זו שאלה כללית שלא ניתן לענות עליה מבלי לחשב את כל הפרמטרים הספציפיים
אני אישית מכיר בונה אתרים שיבנה לך עבור 200 שקלים ואחד אחר שיבנה עבור 10,000
ישנם פרמטרים שונים לתמחור
היות והם רבים ומורכבים, אין מחיר שאני יכול לזרוק באוויר שיהיה מדוייק
זה תלוי בכ"כ הרבה דברים
לגבייך:
מי את, באיזה איזור בארץ את ממוקמת, מה כולל תיק העבודות שלך, איזה מוניטין יש לך...
לגבי העבודה:
מהו האתר, כמה עמודים, האם יש לבנות מערכת עדכון תוכן, כמה שפות, איזו טכנולוגיה...
וגם תלוי מי הלקוח
אבל זה בעיקר תלוי בהיצע וביקוש
מה שאני מציע לך לעשות זה לברר בקרב קולגות שלך כמה הם מבקשים עבור עבודה דומה
תשווי לבעלי מקצוע עם תיק עבודות דומה לשלך, עם שנות הניסיון שלך, ומהאזור שלך

בעניין המשכורות
גם כאן זה עניין של היצע וביקוש
ובכל זאת, על מנת שלא תצאי מכאן בידיים ריקות
בוגר שאיתו שוחחתי לאחרונה, בעל ניסיון של שנתיים, שהתקבל למשרת מעצב בסטודיו בת"א, התחיל לעבוד בעבור שכר של כ- 6500 שקלים לחודש
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלות לרני ובאופן כללי לאנשי הפורום'
שאלות לרני ובאופן כללי לאנשי הפורום
16/08/2011 | 21:50
1
62
אבל ראשית, בתור בוגר המגמה לאינטראקטיב ב"ספיר", אשמח לציין מספר מילים טובות על רני. גם כראש המחלקה וגם כמרצה. הוא אחד המרצים שממנו השתדלתי לקחת כל דבר מהידע שהוריש לנו בזמן הלימודים. הוא הכניס למגמה תכנים חדשים ולדעתי העלה את הרמה של המגמה.

יש לי 3 שאלות לגבי הצעות מחיר:

1) מה המחיר שעלי לתת ללקוח במידה והוא מעוניין בבאנר. אני מדבר על גודל מאסטר.
*במידה והוא רוצה חיתוכים לגדלים, בכמה כדאי לי להגדיל את הסכום.

2) מה המחיר שעלי לתת ללקוח במידה:
שהוא מעוניין בעיצוב בלבד (ללא בנייה) לאתר אינטרנט. אני מדבר על דף אחד, שזה דף הבית.
שהוא מעוניין בעיצוב ובנייה html לאתר אינטרנט. אני מדבר על דף אחד, שזה דף הבית.

3) כמה עליי לקחת על גלריית תמונות פלאש?

תודה רבה
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 20:16
49
תודה על הדברים

לגבי שאלת התמחור
באמת שאין לי מה להוסיף מעבר למה שעניתי בתשובה לשאלה הראשונה
מה שנקרא "אותו כנ"ל"....
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלות על לימודים'
שאלות על לימודים
17/08/2011 | 10:50
7
56
בתור אדם שהוא חלק מהמערכת הייתי רוצה לשאול אותך שתי שאלות בנוגע להבדלי לימודים.
שאלות אלו הן לא שאלות אישיות שלי אלא שאלות שצצות הרבה בפורומים (גם זה וגם זה של תקשורת חזותית). לעתים בניסוח טיפה שונה וייתכן שאם יהיו תשובות מסודרות של בעל סמכות הדבר מאוד יעזור לאנשים המתלבטים.
אני מזמין גם את כל האנשים שמתלבטים לצרף שאלותיהם לשרשור הזה.

1. איך אתה רואה את ההבדל בין לימודים של שנה-שנתיים לתעודה לבין לימודים של 4 שנים לתואר בתקשורת חזותית. האם לדעתך בכלל קיים הבדל?
2. האם יש קשר בין לימודי "תקשורת" ללימודי "תקשורת חזותית"?

תודה.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:15
6
49
לגבי השאלה הראשונה
ההבחנה שעשית אינה מדוייקת בעיניי, הרשה לי לעשות סדר בדברים, כפי שאני רואה אותם:
את לימודי העיצוב בישראל יש לחלק ל-3 סוגים ולא ל-2.
א – לימודי תעודה. קורסים שנמשכים תקופה קצרה. גם אם מדובר בתקופה בת שנתיים, העובדה שהם מתקיימים יום אחד בשבוע מסכמת את תוכנית הלימודים במספר שעות מועט. לימודים מסוג זה עוסקים בעיקר בהוראת התוכנות, וכמעט ולא נוגעים, ככל הנראה מפאת קוצר הזמן, בלימודי עיצוב.
ב – לימודי הנדסאים. לימודים אלו אורכים שנתיים + 4 חודשים נוספים של עבודה אישית על פרוייקט גמר בליווי מנחה אישי. מדובר בשנתיים אינטנסיביות של לימודים שפרושים על 4 ימים בשבוע, כאשר בכל יום לומדים משמונה וחצי בבוקר ועד שש-שבע בערב.
ג – לימודי 4 שנים באקדמיה. זהו המסלול הארוך ביותר שניתן ללמוד עיצוב.

אשווה בין הסוג השני לסוג השלישי.
בבתי הספר להנדסאים אמנם לומדים שנתיים ולא ארבע שנים, אבל:
התיאור נכון ללימודי הנדסאים באופן כללי, אך אתאר לך מה קורה ספציפית במחלקה שלי.
הלימודים מאוד מעשיים. אין אצלנו כמעט קורסים תיאורטיים, למעט תולדות העיצוב הגרפי, קצת שיווק, קצת הפקה ותמחור. כל השאר מעשי לגמרי.
ז"א שאם תוריד מהחישוב את כל הקורסים התיאורטיים שנלמדים במסלול של 4 שנים, תישאר עם פער שעות לא כזה גדול של לימודי המקצוע עצמו ברמה הפרקטית.
כמו כן, שיטת לימוד העיצוב הגרפי אצלנו זהה לזו של הלימוד באקדמיות. המרצים ברובם הם בוגרי אקדמיות לעיצוב במסלולים של 4 שנים, וחלקם מלמד במקביל גם באקדמיות.
אני אישית לימדתי בעבר במחלקות לתקשורת חזותית של 4 שנים, ואף למדתי בעצמי באחת כזו, ואני יכול לספר לך שאני מלמד כיום בדיוק באותה צורה ובאותה רמה במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים ספיר.
גם אצלי בשיעור טיפוגרפיה שנה א' תולים על הקיר את העבודות ועוברים על העבודות אחת אחת במטרה לתת ביקורת. השיטה היא אותה שיטה שבה לימדו אותי עיצוב לפני 15 שנה.

ויש אפשרות נוספת:
יש מסלול המשלב בין השניים – בין לימודי הנדסאים שנמשכים שנתיים ובין תואר ראשון.
במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בספיר, שבראשה אני עומד, ישנה אפשרות לשלב לימודים עם תואר ראשון.
כל סטודנט שמתקבל ללימודים מתבקש לבחור בין 2 מסלולים:
המסלול הראשון הוא מסלול ההנדסאים ה"רגיל". מסלול זה נמשך כאמור שנתיים + 4 חודשים עבודה על פרוייקט גמר, ובו לומדים 4 ימים בשבוע
המסלול השני הוא המסלול "המשולב". מסלול זה אורך 4 שנים, ובסיומו מוענק לסטודנט, בנוסף לתעודת ההנדסאי, גם תואר ראשון בתקשורת מטעם המכללה האקדמית ספיר. במסלול זה לומדים במהלך השנתיים הראשונות 5 ימים בשבוע, כאשר יום אחד מוקדש ללימודים באקדמיה. השנה השלישית והרביעית מוקדשות ללימודים אקדמאים בלבד, זאת לאחר שהסתיימו לימודי ההנדסאים.

לגבי השאלה השניה
לא וכן

למה לא:
אם תבדוק את תכנית הלימודים של מחלקות לתקשורת חזותית, תמצא מסלולי התמחויות שונים מאלו של מחלקות לתקשורת.
בעוד במחלקות לתקשורת חזותית תוכל לבחור בין התמחויות כגון עיצוב גרפי טיפוגרפי, איור ואינטראקטיב, במחלקות לתקשורת מסלולי ההתמחות שונים לגמרי. למשל במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, תוכל לבחור בין עיתונות כתובה, רדיו, עיתונאות, תקשורת שיווקית (יח"צ ודוברות) ותקשורת דיגיטלית.
הדבר מוכיח שמדובר בשני מקצועות נפרדים, או שלפחות הופרדו באופן מלאכותי על ידי מוסדות החינוך וההשכלה הגבוהה.

למה כן:
המילה תקשורת קיימת בתוך המונח תקשורת חזותית, ואת זה אי אפשר לקחת ממנה.
בהיבט הרחב, מקצוע העיצוב הגרפי נחשב למקצוע מתחום התקשורת, לצד מקצועות כגון עיתונאות, טלוויזיה, פרסום וקופירייטינג.
כשהייתי סטודנט לתקשורת חזותית, אחד המשפטים החוזרים ונשנים שנאמרו ע"י המרצים, הוא ש"עיצוב גרפי חייב להיות תקשורתי", ובצדק.
בנוסף, בתוכניות הלימודים של מסלולי ה-4 שנים של תקשורת חזותית, תוכל למצוא קורסים העוסקים בתקשורת, לדוגמה תקשורת המונים.

אגב
יכול להיות שהגיע הזמן למעבר של שלב נוסף בטרמינולוגיה.
אותם אנשי מקצוע, שהוגדרו בשנת 1935 כ"ציירי גרפיקה שימושית", עם היווסדה של "אגודת הציירים לגרפיקה שימושית בארץ ישראל", כונו בשלב מאוחר יותר "גרפיקאים". בשלב הבא הם הוגדרו כ"מעצבים גרפיים" וכיום אנו "אנשי תקשורת חזותית".
בעיניי תחום התקשורת החזותית כבר מזמן אינו רק חזותי. כאשר סטודנט שלומד במחלקה לתקשורת חזותית יכול לבחור במסלול אינטראקטיב או במסלול ברודקאסט, הפן החזותי זז מעט הצידה ומפנה את מקומו לחושים אחרים מלבד הראיה, כגון שמיעה (סאונד) או מישוש (מסך מגע) וכמובן לאינטראקטיביות, המתגבשים יחד למופע מולטימדיה מורכב ועשיר.

תחליט בעצמך איזה טיעון שיכנע אותך יותר, זה של הכן או זה של הלא
נושא מרתק, אשמח לפתח דיון בעניין
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'היי רני'
היי רני
18/08/2011 | 20:09
5
40
תודה רבה לך על תשובתך המפורטת.
אני מסכים עם החלוקה שלך (א-ב-ג) ומודה שהיא אכן יותר מפורטת ולכן גם יותר נכונה. ואכן הכוונה שלי הייתה באמת להשוות בין ב' ל-ג'.

בקשר לשאר הדברים אני מרגיש שיש מעט אי דיוק מצידך.
אינך יכול לבוא ולבטל את כל הקורסים התאורטיים במחי יד. קורסים אלו חשובים לא פחות מהמעשיים.
אם תוסיף גם את העובדה שחלק נכבד מהלימודים לתואר הנדסאי, כפי שאתה מתאר אותם, כוללים בתוכם שעות רבות של למידה תכנית (של שפות תכנות לדוגמה) שלא קשורות לעיצוב.
על כן יש פער בשעות הלימוד ובתוכן שלהם והניסיון לטשטש את זה טיפה מפריע לי.
אם לדוגמה אקח את שיעורי טיפוגרפיה שהזכרת. ייתכן ששיטת הביקורת ואפילו שיטת הלימוד דיי זהה בספיר למוסד אחר, שנקר או בצלאל לדוגמה (איני יכול לשפוט זאת כי לא למדתי בספיר). אך עם זאת. במוסדות אלו לימודי הטיפוגרפיה לא נגמרים בקורס מבוא של שנה א'. אלא ממשיכים לאורך כל הלימודים והשנים ואף כמו שאמרת יש אפילו התמחות בטיפוגרפיה. בתור אחד שלמד בויצו האם אתה יכול להגיד עם היד על הלב שאותה רמת תשומת לב לפרטים נשמרת בשני המוסדות (ספיר-ויצו)?

בקשר ללימודי תקשורת.
אני חושב שלמי שהולך ללמוד בתואר להנדסאי יש ייתרון רב להשלים לתואר בתקשורת. תואר ביד נותן מספר הטבות כגון תוספת שכר, אפשרות להמשיך לתואר שני וכו'. אם כבר משקיעים ולומדים שווה להשלים לכך.
יחד עם זאת אני לא חושב שיש קשר בין לימודי "תקשורת" ל"תקשורת חזותית". נכון שלתחומים יש קווי השקה אך בין להיות עיתונאי לבין מעצב של אותו עיתון יש הבדל עצום (לדוגמה).
התוכנית כמו שכתבת שונה לגמרי.

הטענה שעיצוב גרפי חייב להיות תקשורתי. נכונה במובן מסוים אבל עדיין לא מוסיפה דבר לקשר ללימודי תקשורת. בעצם הקשר היחיד שאותו אני רואה הוא השימוש במילה "תקשורת".

בקשר למעבר לשלב נוסף בטרמינולוגיה. יכול להיות שהגיע באמת הזמן. הרי גם מקצוע העיצוב ממתג את עצמו כמו כל דבר אחר בחיים והנה המונח "תקשורת חזותית" כבר נמצא איתנו נראה לי כ 15 שנה ואולי מרגיש קצת ישן ומאובק (לא?).
עם זאת אני לא בטוח שהמונח "אנשי תקשורת חזותית" נמצא כ"כ בשימוש.
זה יפה לראות מודעות פרסומת של מעצבים גרפיים משנות ה- 30' כגון פסח עי-שי שמגדיר את עצמו כ"גרפיקאי ומומחה לפרסום".
היום בכרטיסי ביקור של מעצבים לרוב יהיה כתוב תחום ההתמחות שלהם "מעצב גרפי" או "מעצב אינטראקטיבי" ואילו ההפרדה שעושים היא יותר בין "גרפיקאי" ל"מעצב".

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'המשך תשובה'
המשך תשובה
18/08/2011 | 20:36
4
38
אני מאוד בעד קורסים תיאורטיים, הרי בעצמי בחרתי במסלול של תואר ראשון.
אבל אני לא שם אותם באותה דרגת חשיבות כמו הקורסים המעשיים.
אני מוכרח להודות שאני לא זוכר מילה אחת שאמר המרצה בקורס תקשורת המונים שאותו למדתי. קורסים כגון מבוא לתקשורת המונים ואתיקה בתקשורת המונים הם חשובים, אבל אני לא בטוח שהם אלה שהפכו אותי למעצב גרפי טוב יותר.
גם קורסים כלליים שנלמדים במסגרת תואר ראשון, כגון שיטות מחקר ויסודות הכתיבה האקדמית הם מאוד מעניינים, אבל בדיעבד היום הייתי שמח ללמוד על חשבון הזמן הזה עוד קצת פלאש או מקס...

אפרופו עיר-שי וחבריו:
קורס תיאורטי שאני מאוד מאוד מאמין בו, ומסיבה זו אני מלמד אותו בעצמי את הסטודנטים שלנו באינטראקטיבית ספיר, הוא קורס תולדות העיצוב הגרפי במאה ה-20. אני חושב שכל מעצב גרפי, או מעצב בכלל, או כל איש מקצוע בכל מקצוע שהוא, חייב להכיר את ההסטוריה של התחום שבו הוא עוסק.
זה למשל קורס תיאורטי שאני לא מוותר עליו ומלמד אותו במשך 2 סמסטרים, ואני מאמין כי הסטודנטים הופכים למעצבים טובים יותר בזכותו, גם אם הם לא לגמרי מבינים את זה בעודם יושבים על ספסל הלימודים.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'ואני יכולה להעיד על כך... '
ואני יכולה להעיד על כך...
18/08/2011 | 20:46
35
ומבלי להתחנף - זה אחד הקורסים שיותר נהנתי בהם!

כמי שיש לה רקע של אומנות הקורס הזה של תולדות העיצוב הגרפי במאה ה- 20 השלים לי לגמרי את תולדות האומנות במאה ה- 20 שלמדתי שנים קודם לכן.

כמובן שגם מי שלא בא מתחום האומנות יהנה בו ללא ספק. קורס חשוב
שתמיד יהיה רלוונטי לדעתי.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'רציתי לחזק את התשובה'
רציתי לחזק את התשובה
18/08/2011 | 23:22
27
גם אני האמנתי שלימודי תקשורת אינטרקטיבית ותקשורת חזותית הם דבר והיפוכו, ואיך ניתן לומר אותם באתו משפט, איך בכלל ניתן לחשוב על לימודי הנדסאי לעומת לימודי תואר ראשון

אבל, אחרי שהגעתי למסקנה שמה שאני רוצה ללמוד קשור יותר לתחום האינטרנט ומדיה דיגיטלית, אני מבין עכשיו יותר טוב, שלימודים לתואר ראשון הם מאוד "עיוניים" המון חומר לימודי שלא בהכרח יעזרו לי לתת את הפיניש המנצח שיפיל את הלקוח שלי מהרגליים...

אבל אני מאמין שקורסים כמו הקורס של רני " יסודות תולדות העיצוב הגרפי במאה ה-20, נותנים השקפת עולם, מרחיבים את האופקים, ומלמדים בעיקר איך להסתכל על ה"בריף" שמקבלים מהלקוח איך לנתח אותו ואיך להוציא את המייטב ממנו.
כמו בכל תחום בחיים חשוב ללמוד דברים מסביב כדי לבנות בסיס רחב מספיק, אך הלימודים בספיר לדעתי בהחלט עושים זאת בשנתיים, עם המון תרגולים, בחינות, פרוייקטים, ואין ספור הגשות.

אני יכול להוסיף, שכמעט ואין הבדל בין בוגר שלמד לתואר ראשון לבודר שלמד להנדסאי כשזה נוגע לתחום חיפוש העבודה, במקום שאני עובד בו כרגע ישנו מעצב גרפי שסיים את לימודיו בבלצאל, הוא מוכשר מאוד, אך מעבר לנגיעות בתוכנות כמו פוטושופ אילוסטרטור ופלאש הוא "מפחד" לנסות דברים מסביב... כאשר לעומתו אני בא ומבקש את העבודות האלו, ולא חשובה מורכבותן
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תרשה לי לחלוק עליך'
תרשה לי לחלוק עליך
19/08/2011 | 10:41
1
32
כאחת שמכירה את המסלול האקדמי ומסלול ההנדסאים (וגם את מסלול לימודי התעודה), תרשה לי לחלוק על היקף הלימודים.
לימודי תואר הם ארבע שנים לימודים אינטנסיביים, 5 פעמים בשבוע מבוקר עד ערב. הסטודנטים לומדים, נושמים חיים ומדברים עיצוב.  

לימודי הנדסאים, גם אם הקורסים שהם מציעים הם מקבילים באופיים ללימודי תואר, הם בהיקפם פחות אינטנסיביים. אופי הלימודים הוא כזה שמאפשר עבודה, והסטודנטים בלימודי הנדסאים בד"כ טרודים גם ביומיום מעבר ללימודים

בשני המסלולים הסטודנטים עובדים מאד קשה כדי לעמוד בדרישות, להגיש עבודות וכו...  

לימודי ההעשרה בלימודי התואר הם נדבך מאד חשוב שבהנדסאים שמים עליו פחות דגש מפאת הזמן, וזה הפער הגדול ביותר.לדעתי הפער הזה הוא עניין משמעותי שמשפיע מאד על אופי העבודות, פיתוח החשיבה היצירתית, האוריינות החזותית וההעמקה בפרטים.

לשואלים אותי מה עדיף - אני מכירה בוגרים מכל שלושת המסלולים מוכשרים מאד -שאפשר לקרוא להם מעצבים דגולים, וגם בוגרים משלושת המסלולים שהם ההיפך הגמור ונטשו את המקצוע .

מי שיכול- שילך למסלול התואר הראשון - כי הוא נותן ערך מוסף רציני על שני המסלולים האחרים, ללא ספק.  
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-''
21/08/2011 | 09:43
12
לצפיה ב-'שאלה בקשר ללימודים'
שאלה בקשר ללימודים
17/08/2011 | 17:56
1
55
מה ההבדל בין תקשורת חזותית לתקשורת אינטראקטיבית?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 19:07
41
השאלה ששאלת היא השאלה הנפוצה ביותר ששואלים אותי בימים הפתוחים.
בין שני התחומים, התקשורת החזותית והתקשורת האינטראקטיבית, ישנה נקודת דמיון משמעותית ונקודת שוני משמעותית.
נקודת הדימיון היא נושא העיצוב הגרפי. נקודת השוני היא הנושא הטכנולוגי.

בנושא העיצוב, הדימיון הוא רב, ואין ספק שישנה גם חפיפה בין שני התחומים.
לימודי תקשורת אינטראקטיבית כוללים לימודי תקשורת חזותית.
אם תעבור על רשימת הקורסים של שנה א', הנלמדים אצלנו במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בספיר, תוכל למצוא קורסים "קלאסיים" של תקשורת חזותית, ביניהם: צבע, קומפוזיציה וחלל, טיפוגרפיה, תפיסה חזותית ,צילום סטילס ואפילו תולדות העיצוב הגרפי, העוסק ברובו דווקא בהיסטוריה של המדיה המודפסת. זאת בנוסף לקורסים בהם נלמדות תוכנות דוגמת PhotoShop Indesign, Illustrator, - תוכנות שניתן למצוא בכל רשימת קורסים של לימודי תקשורת חזותית.
גם בשנה ב' נלמדים קורסי "תקשורת חזותית", דוגמת מיתוג ואפילו קורס בשם "עיצוב גרפי והפקות דפוס". זאת כמובן לצד קורסי עיצוב המתמחים במדיה דיגיטלית, שבהם כל הבריפים עוסקים בעיצוב לסביבת מסך - של מחשב, של סלולר, של טלוויזיה וכולי.
הרשימה הזו מצביעה על כך שהתקשורת החזותית מהווה בסיס לתקשורת האינטראקטיבית בכל הקשור לעיצוב גרפי. ישנן מחלקות לתקשורת אינטראקטיבית שרמת לימודי העיצוב הגרפי בהן עולה על זו הנלמדת במחלקות לתקשורת חזותית.
נתקלתי לא אחת באנשי מקצוע מתחום העיצוב שטוענים שלא ממש קיימת הפרדה או הבדל בין תקשורת חזותית לתקשורת אינטראקטיבית, בטענה ש"עיצוב זה עיצוב", ולא משנה המדיום שבמסגרתו הוא נעשה.
יש בטענה הזו נקודה נכונה. חוקי העיצוב הבסיסי אינם משתנים. יחד עם זאת, ברמה המתקדמת יותר, ישנו הבדל בין עיצוב לסביבת מסך לעיצוב לדפוס. את ההבדל מגלים הסטודנטים בעת שהם מעצבים תוצרים לקורס "עיצוב ממשק משתמש" לעומת קורס "עיצוב והפקות דפוס".

לגבי נקודת השוני בין התקשורת החזותית לתקשורת האינטראקטיבית.
השוני העיקרי בא לידי ביטוי כאמור בנושא הטכנולוגי. לימודי תקשורת אינטראקטיבית כוללים גם קורסים בהם נלמד נושא בניית האתרים, ולא רק עיצובם. הקניית הידע הזה בא לידי ביטוי בלימוד קורסים כגון HTML, PHP, DreamWeaver ובסיסי נתונים.
הסטודנטים שלנו יודעים גם לבנות את האתרים שהם מעצבים. אנשי תקשורת חזותית לעומת זאת, משאירים את העבודה הטכנית לדפס בבית הדפוס, והם אינם מייצרים בעצמם את המוצר הסופי המודפס.
מנקודת מבט כלכלית ניתן לזהות את היתרון בלדעת גם לבנות את האתר. המשמעות היא שבוגר לימודי תקשורת אינטראקטיבית מסוגל להעניק ללקוח מענה רחב, הכולל הן את העיצוב והן את הבניה, ולגזור את כל הקופונים לעצמו.
לצד קורסים העוסקים בבניית האתרים נטו, בלימודי התקשורת האינטראקטיבית אצלנו בספיר תוכל למצוא גם קורסים אשר בעזרתם אותם אתרים הופכים למורכבים, מושקעים וכמובן אינטראקטיביים, דוגמת וידאו, סאונד, AfterEffects, תלת מימד 3Dmax, וכמובן Flash, תוכנה שבה המחלקה מתמחה במיוחד, ולימודיה מתחילים כבר בסמסטר ב' של שנה א'.

ועוד נקודה קטנה למחשבה, ברשותך, על הקשר בין שני התחומים:
המעצבים העצמאים שבינינו נתקלים לא אחת בפניות מצד לקוחות, המבקשים הפקת תדמית גרפית, הכוללת מוצרים הן מודפסים והן דיגיטליים.
רובם של העסקים החדשים שנפתחים, יהיו זקוקים גם לאתר אינטרנט, מוצר שכביכול משתייך לתקשורת האינטראקטיבית, וגם לכרטיס ביקור, ברושור או קטלוג, המשתייכים באופן מסורתי לתחום התקשורת החזותית.
אז אם אני מעצב גרפי עצמאי שמעצב ללקוח שלי גם את האתר וגם את כרטיס הביקור (מקרה מאוד שכיח וקונקרטי), אז אני איש תקשורת אינטראקטיבית או איש תקשורת חזותית?
בקיצור, הגבולות לא ברורים והתחומים לעיתים מתערבבים ולא מוגדרים.

מקווה שההסבר מספק. אם יש לך שאלות נוספות בעניין אז שאל. הנושא הזה הינו אחד הדיונים החשובים והמעניינים באירוח הזה.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'השתלבות בשוק העבודה'
השתלבות בשוק העבודה
17/08/2011 | 20:38
3
47
היי רני,
רציתי לשאול אם ידוע לך על בוגרים של המגמה שהשתלבו במקומות עבודה והאם היתה להם בעיה כלשהי להשתלב בשוק העבודה אחרי הלימודים, והאם יש מקומות עבודה מוכרים שבהם משולבים בוגרים של ספיר של תקשורת אינטראקטיבית.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 19:21
2
49
כן בהחלט ידוע לי. לשמחתי אני בקשר עם חלק מאוד גדול של בוגרי המחלקה, והם מעדכנים אותי במשרות שבהם הינם מועסקים.
אני יכול לספר לך שהבוגרים שלנו נחטפים לשוק העבודה. מה הסיבה לכך? כי הם פשוט יודעים לעבוד. כפי שציינתי בתשובות לשאלות קודמות, הלימודים אצלנו מאוד פרקטיים, עובדה שעוזרת לבוגרים למצוא עבודה כבר עם סיום הלימודים.

בוגרי המחלקה משתלבים בתעשיית ההיי-טק במחלקות התקשורת השיווקית, מחלקות הדרכה שיווקית, חברות אינטרנט ומולטימדיה, חברות לעיצוב מוצרי תקשורת חזותית, מחלקות מולטימדיה ואינטרנט בחברות פרסום והפקה, מחלקות תוכן ואינטראקטיב,ועוד.
זאת בתפקידים מגוונים כגון מעצבים גרפיים, פלאשיסטים, אפטריסטים, בוני אתרים, מנהלי סטודיואים ועוד.
במשך שנות קיומה, הכשירה המחלקה אנשי מקצוע רבים, ובין בוגריה ניתן למצוא כאלו הנמצאים בחוד העשייה של תחום התקשורת האינטראקטיבית כיום בארץ, ואף מחוצה לה.
בין השאר במקאן אריקסון, יהושע TBWA, אורעד, ICQ, אידיאולוג'יק, לייב סיטי, פוגל אוגילבי, ארמדיל, סיני גרפיקס, נורברט, סייבר סיטי, ויסטה סיסטם, ועוד רבים וטובים

על חלק מהמשרות אני יודע היות והבוגרים התקבלו אליהם במסגרת רשת למציאת וחיפוש משרות של בוגרי המחלקה . מדובר בדבר שנקרא "הבטחת מידע". זו רשת פנימית בנושא הצעות וחיפוש משרות, וכן שיתופי פעולה בתחום האינטראקטיב, לבוגרי המחלקה.
אספר קצת איך הכל התחיל:
במשך תקופה ארוכה קיבלתי פניות רבות ממשרדי אינטראקטיב, משרדי עיצוב ופרסום, וכן חברות מתחומים שונים, המעוניינים בעובדים בוגרי המחלקה. זאת בעקבות מוניטין שיצרו בוגרי המחלקה שעבדו או עובדים באותם מקומות. במקביל פנו אליי בוגרים בשאלה האם ידוע לי אודות משרות פנויות בתחום האינטראקטיב.
לשמחתי קיבלתי גם פניות מבוגרי המחלקה שעובדים במקומות שונים בהם מחפשים עובדים, אשר מעדכנים אותי שבאותם מקומות בהם הינם מועסקים מחפשים עובדים.

לא מדובר ברשימת תפוצה שנשלחת במועדים קבועים. מיילים נשלחים רק במקרים רלוונטיים בהם תעלנה על הפרק הצעות עבודה או הצעות לשיתופי פעולה.
הרשת מיועדת לבוגרי המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית ספיר בלבד.
הרשת פועלת באופן דו-כיווני: היום מעדכנים הבוגרים אודות משרה פנויה במקום העבודה שלהם, ומחר יעודכנו אודות משרה פנויה במקום אחר. מטרה נוספת היא שיתופי פעולה בין אנשי מקצוע בוגרי המחלקה: מעצבים המחפשים מתכנתים, מתכנתים המחפשים אנשי תלת, אנשי תלת המחפשים אנימטורים וכולי.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'זו גדולה אמיתית בעייני! לדאוג לבוגרים גם'
זו גדולה אמיתית בעייני! לדאוג לבוגרים גם
18/08/2011 | 20:49
26
לאחר סיום הלימודים. דבר שלצערי לא חוויתי אותו...
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'נכון בהחלט'
נכון בהחלט
18/08/2011 | 23:02
24
רציתי לחזק את דבריו של רני ולומר שבהחלט בוגרי המחלקה "נחטפים" בשוק העבודה מהר מאוד, אני יכול להעיד על עצמי שמצאתי עבודה ממש מספר שבועות בודדים לאחר סיום הלימודים,  עוד לפני שסיימתי את פרוייקט הגמר.

נכון להיום מצב השוק הוא כזה שמחפשים אנשי מולטיטסקינג, וזה בדיוק למה שמכינה אותנו המגמה, אנחנו לומדים מכל התחומים ובכך מכינים אותנו לשוק העבודה הן בידע הנצבר והן בתחומים הרבים שאפשר לגשת לראיונות עבודה.
חשוב לציין שבוגר המחלקה ברוב המקרים יהיה מועדף על פני מועמדים אחרים לעבודה אך ורק בגלל היכולות הנלוות שיש לו בתחומים הנוספים הנלמדו, לדוגמא: מקום שמחפש מעצב, יעדיף לקבל מעצב אינטרנט, יעדיף לקבל מעצב שיודע גם לקחת את מה שעיצב ולבנות אותו כאתר וכו'

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה חשובה שרציתי לשאול!'
ועוד שאלה חשובה שרציתי לשאול!
17/08/2011 | 20:43
1
33

אילו תוכנות מלמדים במגמה ועד כמה מעמיקים בכל אחת.
האם יש עוד תכנים חוץ מהלימודים הטכנים? (כלומר האם לומדים גם דברים שקשורים לקופירייטינג, או איך מתמחרים עבודה בשוק, או איך להגיע לרעיון ולא רק איך לבצע אותו)

סליחה על ההתקפת שאלות : )
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:26
30
זו רשימת התוכנות שאנו מלמדים:
PhotoShop
Illustrator
Indesign
Flash
Premiere
DreamWeaver
AfterEffects
3DS max
Audition
Cubase

לגבי שאלתך עד כמה מעמיקים.
המרצים מלמדים את התוכנות ברמה גבוהה, אך יחד עם זאת אני מוכרח לומר שזה מאוד תלוי בסטודנט. אני מאמין כי מתפקידו של הסטודנט להמשיך ולחקור את התוכנה גם מעבר לנלמד בשיעור. הסטודנטים הרציניים בעלי המעוף עושים זאת, ואת התוצאות רואים בעבודות שהם מגישים.
תוכנה אגב שאנו מאוד מעמיקים בה במיוחד היא פלאש, שזו תוכנת האנימציה האינטראקטיבית הנפוצה ביותר כיום בעולם.

בנוגע ללימוד תכנים נוספים מלבד הלימודים הטכניים.
התשובה היא כן.
לימוד התוכנה הוא רק חלק קטן מההוראה אצלנו במחלקה.
בינינו, כל אחד יכול ללמוד תוכנה לבד.
לימודי עיצוב אינם לימודי הפעלת התוכנה. התוכנה היא בסך הכל כלי. מי שמעצב זה לא המחשב או התוכנה, אלא האדם. מסיבה זו, לצד לימוד הטכניקה, אנו מקצים לא פחות זמן ומשאבים ללימוד חשיבה וקונספט.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תכנות ועיצוב'
תכנות ועיצוב
18/08/2011 | 00:37
4
39
שלום,
הבנתי שבמחלקה יש גם את תחום העיצוב וגם את תחום בניית האתרים,
בתור התחלה אני לא באמת יודעת מה מתאים לי למרות שאני מאוד אוהבת עיצוב ומעניין אותי לתכנת אתרים ופלאש,
אבל רק כדי למלא את הביטחון שלי לפני שאני נרשמת ללימודים יש לי כמה שאלות
רציתי לדעת מהו תהליך הלימודים, האם בשנה הראשונה יש טעימות מכל מקצוע ואז יש אפשרות לבחור מה הכי מתאים לי
או שלומדים הכל מהכל...?
ובמידה וכן לומדים הכל מהכל מה עושים אנשים שלא מתחברים לעיצוב או לתכנות? האם יש הקלות במקצועות החלשים יותר?

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלה נפלאה'
שאלה נפלאה
18/08/2011 | 00:43
29
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 13:52
1
36
שלום ליטל

שמי אוקטביאן בוגר המגמה

רציתי לומר לך שאני כל כך מבין את השאלה שלך, והיא כל כך נכונה ומלחיצה, גם אני בהתחלה הגעתי למגמה במטרה ללכת לכיוון מסויים בלבד, אך מהר מאוד גיליתי את שאר התחומים הקיימים ואת האפרויות הנפלאות שכל מקצוע נותן.
לדוגמא, במהלך הלימודים אנחנו לומדים המון תוכנות, החל מתוכנת עריכת וידאו ( פרמייר ) לעריכת תמונה ( פוטושופ ), תוכנת גרפיקה וקטורית ( אילוסטריטור), פלאש למצגות ותוכן אינטרקטיבי , דריימויבר לבניית אתרים ועוד המון דברים נוספים
היפה במגמה הזאת שחשוב לדעת את מרבית המקצועות אך מספיק גם ללמוד לשאוף חזק יותר לכיוון מסויים שיותר מעניין אותך, בסופו של דבר בפרויקט גמר כל סטודנט בוחר לו את הכלים שאיתם הוא הכי מתחבר אליהם ואיתם הוא עושה את הפרוייקט

דעתי האישית היא שחשוב לדעת את כלל התוכנות, גם את אלו שלא מעניינים אותנו בכלל, ולהתמקד יותר ולהתמקצע במקצועות החושבים לנו יותר.

כפי שאמרתי אני נכנסתי עם דעה לגבי תוכנות גרפיקה ועריכת תמונה, ויצאתי עם כיוון אחר לגמרי שיותר בכיוון של פלאש ואיטרקטיב
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'מסכים בהחלט'
מסכים בהחלט
18/08/2011 | 20:42
24
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:32
26
אכן שני התחומי – עיצוב ותכנות, הינם שני תחומים עיקריים הנלמדים במחלקה.
תופעה שאני נתקבל בה לא מעט היא משיכה של סטודנטים דווקא לתחום שלא חשבו שימשכו אליו, או שבהתחלה נרתעו ממנו.

אני לא חושב שניתן להבין לגמרי מהו תחום התקשורת האינטראקטיבית עד שלא מתחילים ללמוד אותו. אנשים שלא נחשפו מעולם לעיצוב מגלים פתאום עולם חדש שבו הם מוצאים את עצמם. וכך גם לגבי תיכנות, שנשמע בתחילה תחום טכני ויבש, אך גם בו ניתן בהחלט להביע יצירתיות.
אין אצלנו טעימות, כל הקורסים הינם קורסי חובה וישנה חובת נוכחות בכולם.
המקום שבו באה לידי ביטוי הבחירה שלך היא בפרוייקט הגמר. לאחר שנחשפת לכל המקצועות הנלמדים, את צריכה לבחור את ההתמחות שלך, או בעצם את המקצוע שלך.
רוב הסטודנטים יודעים כבר בשנה א' איזה תחום מושך אותם: עיצוב, תכנות, פלאש, וידאו וכולי. יש כמובן את אלה שכל התחומים מעניינים אותם ומצליחים לשלב בין הכל בהצלחה רבה.
היתרון הגדול בלימודי הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית הוא המגוון של הקורסים, ורכישת הידע בראיה רחבה.
אם תבחרי להיות למשל מעצבת אתרים, ולא תהיי מעוניינת לבנות אותם, יהיה בידייך הידע כיצד בונים. הדבר מהווה יתרון משמעותי, שכן תדעי מה לבקש ממי שיבנה את האתר.
מעצב אתרים שאין בידיו את הידע כיצד לבנות אותם, לא ימצא בקלות שפה משותפת עם הבונה, דבר שיקשה על כל הצדדים וישפיע על את התוצאה הסופית.

לגבי ההקלות. אנו לא מעניקים פטורים מקורסים שהסטודנט לא מתעניין או מתקשה בהם. כפי שאמרתי, חובה לעבור את כל הקורסים.
סטודנט שמוצא את עצמו מתקשה במקצועות מסויימים, מופנה לצוות המתרגלים.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/08/2011 | 00:50
1
25
עד כמה ניתן לשלב עבודה תוך כדי הלימודים?
כמה אינטנסיבי המסלול?

בנוסף רציתי לדעת מהו שהשכר לימוד?

וגם איפה אפשר לראות את עבודות הסטודנטים

תודה,
עלייה תאסו
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:39
26
לגבי שילוב עבודה בזמן הלימודים
תעשי בעצמך את החישוב:
סטודנט במסלול הרגיל לומד בשנה א' 42 שעות שבועיות, הפרושות על 4 ימים בשבוע.
אני מכיר סטודטים שבזמן הלימודים עבדו 3 או 4 משמרות בשבוע, וכאלה שבקושי הצליחו להספיק את שיעורי הבית והמטלות, שלא לדבר על לעבוד.
הכל תלוי באיך את מסדרת את הזמן שלך.
אני יכול גם לספר לך שסטודנטים שבאו עם רקע בעיצוב או בתיכנות (למדו את זה בתיכון, עסקו בזה בצבא, למדו לימודים נוספים לאחר הצבא, ואפילו כאלה שכבר עובדים במקצוע), היה להם הרבה יותר קל והצליחו לשלב עבודה עם הלימודים.

לגבי גובה שכר לימוד
אני יכול לומר לך סכום בערך, במרכז המידע של ספיר יוכלו לתת לך תשובות מדוייקות
את יכולה לתפוס אותם בטלפון 077-9803821
ראשית, שכר הלימוד של הנדסאים נמוך משמעותית משכר הלימוד באקדמיה.
שנת לימודים בהנדסאים עולה בסביבות 8,000 עד 9,000 שקלים, לעומת כ- 11,000 שקלים באקדמיה.
בעיקרון כל נקודת זכות באקדמיה עולה כ-300 שקלים, כך שאת יכולה לחשב בעצמך כמה בדיוק תעלנה לך השנה השלישית והרביעית, באם תבחרי ללמוד במסלול המשולב עם תואר ראשון. רשימת קורסי החובה נמצאים באתר של המכללה:
www.sapir.ac.il
שנית, חיילים משוחררים 5 שנים מיום השחרור, מקבלים הנחה בגובה 90% משכר הלימוד. אני מדבר על הנחה! לא על תשלום מכספי הפיקדון.
עוד דבר שאני יכול לספר לך הוא שבמשך השנתיים הראשונות, את לא משלמת עבור הקורסים של האקדמיה, אלא רק עבור הקורסים של ההנדסאים.

לגבי עבודות סטודנטים
יש לנו אתר של המחלקה שבו תוכלי למצוא עבודות סטודנטים ממספר קורסים
http://interactive.sapir.ac.il/
האתר הזה נבנה ועוצב אגב כפרוייקט גמר בעצמו
בימים אלה אנו מעלים לאתר עבודות מקורסים נוספים
את העבודות הגדולות ביותר, שהינן פרוייקטי הגמר, ניתן לראות בהרצאות שאני מקיים בימים הפתוחים
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שלום יש לי שאלה לרני, '
שלום יש לי שאלה לרני,
18/08/2011 | 00:57
1
27
רציתי לשאול מה אצטרך כדי להירשם למסלול תקשורת אינטראקטיבית? ואם תאכל לפרט יותר מהם הכיוונים שאוכל לפנות אליהם לאחר סיום המסלול, והאם המקצוע מבוקש כיום בשוק?
תודה מראש. לירן
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 20:21
29
לגבי ההרשמה, עניתי על כך בשאלה אחרת
לגבי הכיוונים שאליהם פונים לאחר סיום הלימודים, גם על כך עניתי
לגבי שאלתך האם המקצוע מבוקש בשוק – התשובה היא כן
נסה לדמיין כמה אתרי אינטרנט קיימים ברשת. כמה אפליקציות, כמה עמדות מולטימדיה, כמה פלאש, כמה באנרים, כמה מיניסייטים עולים לרשת ביום אחד בלבד?
את כל הכמות הזו של מוצרים עיצבו ובנו אנשי אינטראקטיב, שלמדו תקשורת אינטראקטיבית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תקשורת אינטראקטיבית בספיר'
תקשורת אינטראקטיבית בספיר
17/08/2011 | 22:39
1
47
היי רני
הייתי רוצה לדעת:
1. מהם הקורסים הנלמדים במסלול ההנדסאים של תקשורת אינטראקטיבית בספיר?
2. על אילו תוכנות עובדים?
3. הבנתי שהלימודים מאוד אינטנסיביים, על כמה שעות בשבוע מדובר?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 20:24
27
לגבי הקורסים:
הקורסים העיקריים הנלמדים במחלקה הם:
שנה א: צבע, קומפוזיציה וחלל, טיפוגרפיה, תפיסה חזותית, טכנולוגיה של המדיה והמידע, PhotoShop Indesign, Illustrator, Flash, צילום סטילס, צילום ובימוי וידאו, עריכת וידאו (Premiere), מבוא לאינטרנט, מבוא לתכנות, HTML, PHP, סאונד, תולדות העיצוב הגרפי, אנגלית.
שנה ב: הפקת מצגות מולטימדיה, Flash, DreamWeaver, AfterEffects, PHP, תלת מימד 3Dmax, עיצוב ממשק משתמש, אנימציה, סאונד, עיצוב גרפי והפקות דפוס, מיתוג, שיווק, פרוייקט גמר.

לגבי התוכנות:
השאלה הזו נשאלה, הנה התשובה שוב:
זו רשימת התוכנות שאנו מלמדים:
PhotoShop
Illustrator
Indesign
Flash
Premiere
DreamWeaver
AfterEffects
3DS max
Audition
Cubase

לגבי האינטנסיביות
הבנת נכון
בשנה"ל הקרובה, שתיפתח ב-30 באוקטובר, שנה א ילמדו 42 שעות שבועיות
ושנה ב ילמדו 33 שעות שבועיות
בהחלט אינטנסיבי
הסיבה אגב שהלימודים אינטנסיביים היא לא רק כמות השעות שאת נמצאת בבית הספר.
במשך היום בזמן שאת יושבת בכיתה את מקבלת ביקורות על סקיצות שעשית בבית, או לומדת תכנים כאלה ואחרים. מה שאת לא עושה בזמן שאת בבית הספר זה לייצר את שיעורי הבית.
הלימודים אינטנסיביים בעיקר משום שאת נדרשת להכין את שיעורי הבית ואת המטלות המגוונות "בזמנך החופשי" – ולא נשאר הרבה זמן חופשי כשמבלים בבית הספר 39 שעות בשבוע...
יחד עם זאת:
קמפוס אוניברסיטאי, משוחררי צה"ל שמקבלים 90% הנחה בתשלום שכר לימוד בשנה א', אפשרות לשלב תואר אקדמי עם התמחות מקצועית, התנסות מעשית, רשת מציאת משרות... –  כל זה לא הולך ברגל.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תנאי קבלה'
תנאי קבלה
18/08/2011 | 09:14
1
24
מהם תנאי הקבלה הנדרשים לתוכנית?
והם נדרש תיק עבודות? ואם כן, איך אתה ממליץ להכין אחד?

תודה
דורון
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:51
25
לגבי תנאי הקבלה:
על מנת להתקבל למסלול ההנדסאים, שנמשך שנתיים, אתה צריך שתהיה לך בגרות במתמטיקה 3 יח"ל, בגרות באנגלית 3 יח"ל ובגרות בהבעה או ספרות 2 יח"ל. זאת בנוסף לתיק העבודות שמיד אפרט לגביו. אגב, אין צורך בפסיכומטרי.
על מנת להתקבל למסלול המשולב של הנדסאים + תואר ראשון, שנמשך 4 שנים, אתה צריך שתהיה לך בגרות מלאה בממוצע ציונים 85 ומעלה. לא חובה פסיכומטרי. אם יש לך פסיכומטרי בציון הגבוה מ-530, העניין מבטל את הצורך בממוצע 85 בבגרות. כמו כן על מנת להתקבל למסלול זה יש צורך במיון מעל 70 ב-4 יח"ל אנגלית.

לגבי תיק העבודות.
לריאיון הקבלה יש להגיע עם תיק עבודות. תיק העבודות יכלול בין 5 ל-10 עבודות, ומטרתו בדיקת רמת היצירתיות של המועמד.
אופי, גודל, פורמט, סוגי חומרים וכולי, של העבודות המוצגות בתיק העבודות, יהיו לשיקולו של המועמד. דוגמאות לעבודות שניתן להציג: רישום, ציור, צילום סטילס, עיצוב, איור, קריקטורה, קומיקס. ניתן להציג עבודות שנעשו בטכניקות שונות, ידניות או ממוחשבות. כמו כן ניתן גם להציג עבודות וידאו או עבודה בכל פורמט דיגיטלי שתרשים את הבוחנים.
אני ממליץ להכין תיק עבודות בעצמך - כאמור, מה שאנו בודקים זו היצירתיות שלך.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שילוב תואר בתקשורת במסלול תקשורת אינטראקטיבית'
שילוב תואר בתקשורת במסלול תקשורת אינטראקטיבית
18/08/2011 | 09:23
3
18
שלום רני,
רציתי לדעת קצת יותר לגבי מסלול משולב של תקשורת אינטראקטיבית ותואר ראשון בתקשורת:
- מה היתרון בשילוב?
- האם יש קשר בין המקצועות?
- כיצד מתחלקת מערכת השעות?
- מהם תנאי הקבלה למסלול המשולב?
- כמה שנים לוקח לי לסיים הכל?

המון תודה!

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'המסלול המשולב'
המסלול המשולב
18/08/2011 | 13:34
18
אהלן ליאת,
אני בוגר המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בספיר וכרגע משלים את התואר המשולב.
לשאלתך, היתרון בשילוב הוא עצום. לאחר 4 שנות לימודים את יכולה לצאת עם תואר ראשון בתקשורת ומקצוע שאת אוהבת.
שלא לדבר על ריבוי האפשרויות העומדות בפנייך בעתיד.
ברמת העיקרון, האקדמיה והמחלקה לתקשורת אינטראקטיבית אינן קשורות, אך הלימודים מתחלקים כך שארבעה ימים בשבוע את לומדת באינטראקטיבית ויום אחד נוסף מוקדש לאקדמיה. הקורסים הם ללא בחירה ואת משובצת אוטומטית לקורסי החובה.
המטרה שלך היא להשלים את קורסי הליבה של שנה א' בשנה הראשונה והשנייה שלך באינטראקטיבית ולאחר מכן בשנים ג' וד' להשלים את השאר.
אין קשר בין המקצועות, אך ישנם מספר קורסים בניהם תגלי דמיון רב. בנוסף ישנם קורסי בחירה רבים באקדמיה אשר להם נגיעה בעיצוב ואלו יכולים להעשיר את הידע שלך. יש קורס אחד בשנה א' באקדמיה אשר נקרא תקשורת דיגיטאלית עליו את מקבלת פטור מפני שהלימודים באינטראקטיבית הם הרבה יותר מקיפים בנושא.
עם יד על הלב ובשיא הכנות המסלול אינו קל, הלימודים באינטראקטיבית כמו כל לימודים בתקשורת חזורתית או עיצוב הם תובעניים ודורשים ים של השראה ויצרתיות. אך בסופו של יום, הדבר משתלם ואת תוכלי להנות משתי העולמות.

בהצלחה!
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'בוגר המגמה - ומשלב'
בוגר המגמה - ומשלב
18/08/2011 | 13:44
20
ליאת שלום

אני בוגר המגמה במסלול תקשורת אינטרקטיבית משולב בתואר ראשון בתקשורת.

עלי לציין שאני אומנם לא סיימת את התואר, אך במהלך הליומדים בספיר כן שילבתי בין תואר לאינטרקיבית

ראשית היתרון בבשילוב הוא שניתנת אופציה לכל סטודנט במגמה אופציה לשלב עם התואר, כמעט ללא תנאי קבלה
הקשר הוא מאוד קטן, אחד המסלולים בתקשורת הוא מדיה גרפית, אך כמובן ישנו מסלול רדיו ועיתונאות
מערכת השעות מחולקת באופן כזה שביום החופשי במסלול האינטרקטיבית אתם לומדים במסלול תקשורת באקדמיה - כך אין התנגשויות בי השיעורים
כאמור כמעט ואין תנאים מגבילים כדי ללמוד במסלול המשולב, מספיק שיש ציון סביר במטמתיקה ואנגלית ברמה של 4 יחידות כדי להתקבל - אבל זה יכול להיות מאוד אינדיוידואלי לכל אחד
סה"כ הלימודים הם 4 שנים, כאשר אחרי שנתיים מסיימים את התואר הנדסאי, ומקבלים פטור של 26 נקודות זכות לתואר הראשון שאותו מסיימים שנתיים מאוחר יותר

בהצלחה רבה
אוקטביאן
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 19:55
17
לגבי השילוב
היתרון בשילוב הוא שאת יוצאת עם 2 דברים ביד. האחד הוא מקצוע שאותו למדת באופן מאוד פרקטי, והדבר השני הוא תואר ראשון, שאת יתרונותיו אין צורך להסביר.
אני חושב שהמסלול המשולב הוא פתרון מצוין לסטודנט שלא רוצה לוותר על לימודים פרקטיים מצד אחד ועל תואר ראשון מצד שני.

לגבי הקשר בין המקצועות
אני לא בטוח שהבנתי את השאלה
את מתכוונת קשר בין הקורסים שמופיעים בתוכנית הלימודים?
אם זו הכוונה אז ודאי שיש קשר. תוכנית הלימודים נבנתה מתוך מחשבה שסך הקורסים הוא סך המקצועות שאותם נדרש לדעת איש אינטראקטיב.
אם נקח לדוגמה את קורסי העיצוב של שנה א' סמסטר א': הקשר בין קורס צבע, קורס קומפוזיציה וחלל, קורס טיפוגרפיה (עיצוב טקסט) וקורס תפיסה חזותית, הינם קורסים המשלימים האחד את השני, ויחדיו יוצרים מערך לימודים יעיל ואפקטיבי של הבסיס של העיצוב הגרפי.

לגבי מערכת השעות
במסלול ההנדסאים הרגיל לומדים 4 ימים בשבוע. במסלול המשולב לומדים 5 ימים בשבוע.

לגבי תנאי הקבלה למסלול המשולב
ראי תשובה לשאלה שמעלייך
את הכל ייקח לך 4 שנים לסיים, בהנחה שב"הכל" את מתכוונת למסלול המשלוב
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תקשורת אינטראקטיבית מול חזותית'
תקשורת אינטראקטיבית מול חזותית
18/08/2011 | 09:41
1
17
אז מה בעצם ההבדל ביניהם?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'השאלה הזו כבר נשאלה...'
השאלה הזו כבר נשאלה...
18/08/2011 | 12:23
11
שימי לב לתשובה שתינתן לmoonlightm
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שלום וערב טוב '
שלום וערב טוב
18/08/2011 | 13:10
1
21
המגמה נשמעת מאוד מעניינת
שלוש שאלות
1. האם יש עזרה למתקשים והאם יש תירגולים ועם כן כמה שעות שבועיות ובאיזה פורמט התירגולים מתקיימים (בפורמט של שיעור רגיל שחוזרים על החומר או עזרה בעבודות בית שניתנו?)
2. האם צריך ידע מוקדם במחשבים ?
3.  לאחר שאסיים את הלימודים בהצלחה ולאחר שהגשתי את הפרוייקט גמר מה יש לי ביד ? עם מה אני יוצא ? ומה אני יודע לעשות ? האם אני יוצא עם תיק עבודות מכובד ומסודר ? האם בסוף הלימודים אני אדע לבנות אתרים ועד איזו רמה? כלומר האם אוכל לבנות אתרים עם מוזיקה וסרטים ואנימציות או לחילופין אתרי מסחר ?

תודה

נ.ב
מה צריך על מנת להתקבל ?
האם יש איזה קורס מקדים שיעזור לי ליצור תיק עבודות בסיסי (כדי להתקבל למגמה) ויקנה לי ידע בסיסי על התוכנות?

נתראה בלימודים (אני מקווה) :)
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 20:03
22
לגבי התרגולים
במהלך שנת הלימודים מתקיימים תרגולים במשך 4 ימים בשבוע, בדרך כלל בשעות 17:30 עד 20:30 בערב. לרוב מתקיימים התרגולים בימים א-ד היות ובחמישי בערב חלק גדול מהסטודנטים כבר בדרך הייתה ולא נשארים באיזור...
כל סטודנט מחזיק בידיו בכרטיס מגנטי, אשר בעזרתו הוא יכול לפתוח את דלתות מעבדות המחשבים, ולעשות שימוש כרצונו במחשבי בית הספר, שעליהם מותקנות כל התוכנות הנלמדות.
בנוסף, יש לנו מחסן ציוד הכולל ציוד צילום וידאו וסטילס,בין השאר מצלמות, חצובות, תאורה ועוד, שבהם יכולים הסטודנטים להשתמש למטרת הפקת הפרוייקטים השוטפים.

לגבי ידע מוקדם במחשבים
אני מתאר לעצמי שאדם שמתעניין בתקשורת אינטראקטיבית הוא בעל ידע מוקדם כלשהו במחשבים
אתה לא יכול להיחשף למקצוע הזה אם אתה לא מסתובב ברשת
בעיקרון, סטודנט שאין לו ידע מוקדם במחשבים, אכן יכול ללמוד במחלקה
באופן טבעי אלו בעלי הידע המקדים מוצאים את עצמם במצב יותר מתקדם מהאחרים

לגבי שאלתך עם מה יוצאים בסיום הלימודים
פרוייקט הגמר, שאודותיו פירטתי במסגרת התשובה לשאלה שנשאלה אחריך, הוא פרוייקט הדגל של תיק העבודות של בוגרי המחלקה.
בנוסף לפרוייקט חשוב זה, מציגים מרבית הסטודנטים פרוייקטים נוספים בתיק העבודות.
האם תדע לבנות אתרים? התשובה היא כן. למעלה מ-90% מפרוייקטי הגמר שמוגשים הם אתרי אינטרנט, והסטודנטים גם מעצבים וגם בונים אותם. ה-10% הנותרים הם אגב עמדות מולטימדיה, משחקי מחשב, מערכות למידה, אפליקציות ועוד.
מה אתה יודע לעשות? אתה יודע לעבוד כאיש אינטראקטיב, שיכול לבחור להתמקד בתת-תחום ספציפי, כגון מעצב, מתכנת, פלאשיסט, תלתיסט, אפטריסט וכולי, או שתוכל לעבוד במשרה שמנצלת את כל היכולות והידע שצברת במהלך הלימודים.

לגבי תנאי הקבלה
זו שאלה שאת התשובה עליה כבר עניתי במסגרת שאלה קודמת
בשנים קודמות פתחנו קורס הכנת תיק עבודות. בשלב זה כבר לא ייפתח קורס היות ולא נוכל למלא אותו במספר משתתפים מינימלי, שכן ההרשמה לשנה"ל הבאה אוטוטו מסתיימת
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/08/2011 | 17:22
3
18
שלום
האם גם לימודי הנדסאים מגישים פרוייקט גמר?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 19:42
2
19
התשובה היא: בהחלט כן.
אתאר בקצרה מהו פרוייקט הגמר וכיצד הוא מתנהל.
פרוייקט הגמר הוא אתר אינטרנט, מצגת, אפליקציה, משחק, או כל מוצר מולטימדיה, שנוצר ע"י הסטודנט כפרוייקט המסכם של הלימודים.
הסטודנטים מתחילים לעבוד על הפרוייקט כבר בסוף סמסטר א' של שנה ב' ומגישים אותו בחודש אוקטובר, כ-4 חודשים לאחר סיום הלימודים.
לכל סטודנט מצוות מנחה שעובד איתו בהנחייה אישית. צוות מנחי הפרוייקטים מורכב מהמרצים הבכירים של המחלקה.
לפרוייקט הגמר יש חשיבות לא רק לקבלת הדיפלומה, אלא הוא משמעותי עבור הסטודנטים שכן זהו פרוייקט הדגל שלהם, והפרוייקט שלרוב בזכותו הם מתקבלים לעבודה.
חשוב לציין שאת הנושא של פרוייקט הגמר בוחר הסטודנט בעצמו, כפי שהוא בוחר בעצמו את המנחה שלו. בחירת המנחה נעשית בהתאם לתחום ההתמחות של המרצה, לדוגמה פלאש, תלת מימד, אפטר אפקטס, וידאו, אנימציה וכולי.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'אני מבינה שההנחייה של פרוייקט הגמר מורכבת'
אני מבינה שההנחייה של פרוייקט הגמר מורכבת
18/08/2011 | 20:43
1
26
ממפגשים שבועיים עם המנחים.
מה קורה ב-4 החודשים שלאחר סיום הלימודים? האם ישנם עדיין מפגשים או שהסטודנטים בחודשים אלו אינם מקבלים עזרה?
ותודה רבה על התשובה!!
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2011 | 20:52
20
העזרה וההכוונה של מנחי הפרוייקטים מתבצעת עד רגע הגשת הפרוייקט בחודש אוקטובר.
מרגע התחלת עבודה על הפרוייקט בסוף סמסטר א', ועד סוף סמסטר ב' בחודש יוני, המפגשים עם מנחי הפרוייקטים מתקיימים בספיר. זאת משום שהמנחים משמשים גם כמרצים במחלקה.
אם למשל המנחה שלך הוא המרצה לפלאש, והוא מלמד בימי ראשון, אז המפגש שלך עם המנחה יהיה לרוב בימי ראשון.
המצב נהיה מורכב ופחות סדיר מרגע שמסתיים סמסטר ב', שאז כולם מתפזרים - הן הסטודנטים והן המרצים.
העבודה על הפרוייקט נמשכת במהלך הקיץ עד חודש אוקטובר, שאז הוא מוגש. המפגשים במהלך הקיץ נקבעים במועדים ובמיקומים שנקבעים בין הסטודנט ובין המנחה.
חלק מההכוונה מתבצעת במייל, חלק טלפונית, חלק במפגשים פנים מול פנים וכולי.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
18/08/2011 | 19:01
2
36
שלום לכולם.
ראשית, אני רוצה להודות לעירית מנהלת הפורום שהזמינה אותי להתארח. אני מקווה שהמידע שאחלוק איתכם יעזור לאלו המתלבטים בקשר לבחירת מסלול לימודים ומקצוע לחיים.
שנית, גילוי נאות. הוזמנתי לענות על שאלות בנושא תקשורת אינטראקטיבית ולימודי תקשורת אינטראקטיבית. למען השקיפות, אדגיש כי אני עומד בראש המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים שבמכללת ספיר.
חלק גדול מהמידע שאשתף הוא מהניסיון שצברתי במסגרת תפקיד זה, ובמסגרת היותי מרצה למקצועות העיצוב.
אני מניח שכל מחלקה ומחלקה ברחבי הארץ פועלת בדרכים הייחודיות לה. יש מחלקות שנוהגות כך ויש מחלקות שנוהגות אחרת. אספר כיצד מתנהלים הדברים במקום שממנו אני מגיע - מספיר.
בנוסף לדברים שתקראו כאן, הדרך הטובה ביותר היא לבוא ולהתרשם מקרוב.

לפני שאענה על כל השאלות אנסה להסביר במספר מילים מה זו בכלל תקשורת אינטראקטיבית.
התקשורת אינטראקטיבית, המכונה בפי אנשי המקצוע גם "אינטראקטיב", הינה תחום מרתק ומגוון. העוסקים בה נהנים משני עולמות במקביל – עולם טכנולוגי ועולם קריאטיבי.
המדיה בה עוסקת התקשורת האינטראקטיבית הינה מדיה דיגיטלית. ה"סביבה" בה עוסקת התקשורת האינטראקטיבית הינה סביבת מסך, דוגמת מסך מחשב, טלוויזיה, עמדת מולטימדיה, טלפון סלולרי ועוד.
מסלול הלימודים לתקשורת אינטראקטיבית הינו תמהיל ייחודי של מקצועות בתחומי התקשורת החזותית, המולטימדיה והתכנות, לצרכי הפקת תוצרי מחשב לעולם האינטרנט, השיווק, השירות, הבידור, הפנאי, וכן עבור מערכות הדרכה ולימוד מקוונות.
בין תוצרי התקשורת האינטראקטיבית ניתן למצוא אתרי אינטרנט דינאמיים, מוצרי מוליטימדיה, משחקי מחשב, מערכות למידה מקוונות, טלוויזיה אינטראקטיבית לאינטרנט ולסלולר, יישומי אינטרנט חדשניים, עיצוב חזותי ופיתוח ממשקי משתמש, תוצרי הדמיה ועוד.
מידע נוסף תמצאו בתשובות לשאלות שהעליתם.
רני
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'ערב טוב רני ולכל הגולשים'
ערב טוב רני ולכל הגולשים
18/08/2011 | 19:20
1
19
אני שמחה על שהסכמת לפנות מזמנך לטובת האירוח בפורום.

מאחלת לכולנו אירוח מעניין ומוצלח!

עירית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'זה כבר מעניין ! מתי היום הפתוח?'
זה כבר מעניין ! מתי היום הפתוח?
18/08/2011 | 19:25
12
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/08/2011 | 19:11
1
29
האם במהלך הלימודים המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית מקיימת שיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים?
כלומר, האם הסטודנטים מתנסים בעבודות מול לקוחות אמיתיים?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2011 | 20:10
32
שיתופי פעולה עם גופים מסחריים הינה פעילות האהובה עליי מאוד באופן אישי
זו פעילות שבמסגרתה כל הצדדים נהנים – גם הגוף הזקוק לתוצרים המעוצבים וגם הסטודנטים הנהנים מהתנסות עם לקוח אמיתי בתנאי עבודה אמיתיים
מסיבה זו אני מקיים מדי שנה מספר פרוייקטים מסוג זה במסגרת הלימודים במחלקה
בין שיתופי הפעולה המעניינים תוכל למצוא את זו שאנו מקיימים עם תיאטרון באר-שבע. השנה נקיים שיתוף פעולה דומה, זו השנה הרביעית.
במסגרת אותה פעילות מעצבים הסטודנטים כרזה וברושור להצגה שתועלה בתיאטרון באר-שבע. אנשי התיאטרון בוחרים את העבודה המוצלחת והמתאימה ביותר בעיניהם, ועבודה זו משמשת ככרזה וכברושור הרשמיים של ההצגה. באותה הזדמנות אנו גם מקיימים תערוכה של הכרזות הנבחרות באולם הכניסה של תיאטרון באר שבע למשך מספר חודשים שבהם אותה הצגה רצה.
עוד שיתוף פעולה שממנו הסטודנטים נהנו היה עיצוב תוויות יין ליקב.

מעבר לשיתופי פעולה עם גופים חיצוניים, אנו מקיימים גם כאלה עם גופים פנימיים בספיר
הסטודנטים במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית הם אלו שעיצבו את המיתוג הגרפי של אגודת הסטודנטים של מכללת ספיר וכן את המיתוג הגרפי של רדיו קול הנגב המופעל במתחם המכללה

בנוסף, אנו מקיימים מדי שנה תערוכת כרזות בנושא חברתי, אותן עיצבו הסטודנטים בשנה א.
תוכל לצפות במיטב הכרזות החברתיות ובכרזות לתיאטרון באר שבע כאן:
http://www.sapir.ac.il/generalpage.asp?div=preacad...
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'בנים/בנות'
בנים/בנות
18/08/2011 | 19:17
1
35
הי רני,
חשוב לי לדעת :)

כמה אחוזים מהמסלול הן בנות,
ומה הסיכוי למצוא אהבה בספיר
:]

עזוב אותך, אל תתחייב למצוא לי שידוך, אבל בעבר נתקלתי במסלול שבו למדו 99 אחוז בנים,
אצלכם המצב שונה?

תודה,
עלייה (אני בן!*)
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'בתור בוגר המחלקה...'
בתור בוגר המחלקה...
18/08/2011 | 21:26
35
עלייה. הסיבה ללימודי תקשורת אינטראקטיבית לא צריכה להיות תלויה בסיכוי שלך למצוא זיווג במחלקה, אגב הרבה פעמים דברים מהסוג הזה מסתיימים במבוכה שצריך לסחוב לאורך כל תקופת הלימודים (וזה בכל מחלקה עלי אדמות) וחבל.
בכל אופן יש בדרך כלל איזון בין כמות הבנים לבנות במחלקה.
אני יכול להגיד לך שאת בת הזוג הנוכחית שלי הכרתי בלימודים במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית וטוב לנו ביחד.
אם אתה מחפש היצע גדול של בנות אולי כדאי שתרשם ללימודי מגדר.

נ.ב: זה בסדר ראש המחלקה אכן לא מתחייב למצוא שידוכים אבל הוא מתחייב ללמד עיצוב.... תעשה את החישובים שלך

בהצלחה.

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-' האירוח הסתיים חברים... '
האירוח הסתיים חברים...
18/08/2011 | 21:02
1
26
אני רוצה להודות מקרב לב לרני על השתתפותו באירוח ועל המענה המפורט לכל שאלה.

אני בהחלט מרגישה שהוסרה עננה גדולה בכל הנוגע ללימודי תקשורת חזותית/אינטראקטיבית.

תודה לכל מי שהשתתף והמשך לילה נעים...

עירית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
18/08/2011 | 21:11
30
תודה לכולם
תודה לך שוב עירית
ובהצלחה
גרפיקה ודפוס >>

הודעות אחרונות

14:14 | 09.10.16 ravitgili100
14:17 | 05.10.16 המכשפה הלבנה
21:22 | 03.10.16 האמיתית
13:19 | 29.09.16 SicTransit
13:26 | 24.09.16 nir w
09:46 | 22.09.16 זה כבר לא חשוב
08:38 | 22.09.16 ליאונרדו3
20:45 | 14.09.16 אמא מתגייסת
20:39 | 11.09.16 יכיר12345

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ