לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2391423,914 עוקבים אודות עסקים

פורום גרפיקה ודפוס

שלום לכולם וברוכים הבאים !
פורום גרפיקה ודפוס בתפוז הינו פורום מקצועי העוסק בקשת הרחבה של המימד הויזואלי משלב חומרי הגלם, דרך טכניקות ותוכנות עיבוד, עד לשלבי ההבאה לדפוס.
הפורום נפתח על מנת לתת מענה לצרכי העוסקים בתחום הגרפיקה בארץ והמעוניינים ליצור קשר עם אנשים נוספים בתחום בכדי להעביר ביקורת על עבודות, תכנות, החלפת ידע מקצועי וכו`.
תוך כדי שמירה על כללי האתיות והתמקדות בתחום הפורום, מתקיימת בעזרת כל משתתף - סביבה המספקת במה להצגת עבודות, התייעצות, דיווח על חדשות, הפקת לקחים מנסיונם של משתתפים, תמיכה והדרכה לכל דורש.
הערות חשובות:
1. שמות הגולשים המודגשים באדום - הלא הם מומחי הפורום כמובן!
2. הערות ויוזמות יתקבלו בברכה. יש לפנות אלי במסרים.
3. כל מי שמעוניין לפרסם מודעת דרושים - אשמח אם תפרטו ככל הניתן על אודות המשרה. כל שבוע יועלה שרשור דרושים.
4. מזכירה לכם שלוחות הפורום עומדים לרשותכם ועודכנו לאחרונה. כל מודעה שלא תפורסם בלוח המיועד לה - תימחק ללא התראה מוקדמת!
5. קישורי הפורום עודכנו גם הם ואשמח לקבל מכם לינקים להעשיר את המאגר שלנו.
6. כל פרילאנס/נותן שירות המעוניין לפרסם עצמו בתחום מוזמן לעשות זאת בלוחות  אינדקס מעצבים או באינדקס נותני שירות בלבד. אין לפרסם מודעות עצמאיות על גבי הפורום אלא רק בחלק של הקישור של מחפשי עבודה והצעות עבודה שהן גם רלוונטיות לפרילנסרים.
7. הודעות המבקשות עיצוב חינמי מחברי הפורום תמחקנה שכן זהו פורום לשאלות ותשובות בתחום המקצועי ואין אנו מעודדים עבודות עיצוב חינמית למטרה עסקית או כל מטרה שהיא. בקשות מיוחדות ניתן לשלוח אלי במסרים, ורק אם הם יקבלו אישור, ניתן יהיה לפרסמן. 

גלישה נעימה !

* לתשומת לבכם: --------------------- הודעה העוברת על חוקי הפורומים של תפוז, או בעלת תוכן הפוגע ברוח הדיונים בפורום או באופן אישי - תמחק, לרבות דיונים הקשורים במישרין או בעקיפין בתכנות גנובות וכיוצא בזה. פורום גרפיקה ודפוס שומר על זכויות יוצרים. עבודות לא מקוריות לא יזכו לתגובה והודעתן תימחק.

אודות הפורום גרפיקה ודפוס

שלום לכולם וברוכים הבאים !
פורום גרפיקה ודפוס בתפוז הינו פורום מקצועי העוסק בקשת הרחבה של המימד הויזואלי משלב חומרי הגלם, דרך טכניקות ותוכנות עיבוד, עד לשלבי ההבאה לדפוס.
הפורום נפתח על מנת לתת מענה לצרכי העוסקים בתחום הגרפיקה בארץ והמעוניינים ליצור קשר עם אנשים נוספים בתחום בכדי להעביר ביקורת על עבודות, תכנות, החלפת ידע מקצועי וכו`.
תוך כדי שמירה על כללי האתיות והתמקדות בתחום הפורום, מתקיימת בעזרת כל משתתף - סביבה המספקת במה להצגת עבודות, התייעצות, דיווח על חדשות, הפקת לקחים מנסיונם של משתתפים, תמיכה והדרכה לכל דורש.
הערות חשובות:
1. שמות הגולשים המודגשים באדום - הלא הם מומחי הפורום כמובן!
2. הערות ויוזמות יתקבלו בברכה. יש לפנות אלי במסרים.
3. כל מי שמעוניין לפרסם מודעת דרושים - אשמח אם תפרטו ככל הניתן על אודות המשרה. כל שבוע יועלה שרשור דרושים.
4. מזכירה לכם שלוחות הפורום עומדים לרשותכם ועודכנו לאחרונה. כל מודעה שלא תפורסם בלוח המיועד לה - תימחק ללא התראה מוקדמת!
5. קישורי הפורום עודכנו גם הם ואשמח לקבל מכם לינקים להעשיר את המאגר שלנו.
6. כל פרילאנס/נותן שירות המעוניין לפרסם עצמו בתחום מוזמן לעשות זאת בלוחות  אינדקס מעצבים או באינדקס נותני שירות בלבד. אין לפרסם מודעות עצמאיות על גבי הפורום אלא רק בחלק של הקישור של מחפשי עבודה והצעות עבודה שהן גם רלוונטיות לפרילנסרים.
7. הודעות המבקשות עיצוב חינמי מחברי הפורום תמחקנה שכן זהו פורום לשאלות ותשובות בתחום המקצועי ואין אנו מעודדים עבודות עיצוב חינמית למטרה עסקית או כל מטרה שהיא. בקשות מיוחדות ניתן לשלוח אלי במסרים, ורק אם הם יקבלו אישור, ניתן יהיה לפרסמן. 

גלישה נעימה !

* לתשומת לבכם: --------------------- הודעה העוברת על חוקי הפורומים של תפוז, או בעלת תוכן הפוגע ברוח הדיונים בפורום או באופן אישי - תמחק, לרבות דיונים הקשורים במישרין או בעקיפין בתכנות גנובות וכיוצא בזה. פורום גרפיקה ודפוס שומר על זכויות יוצרים. עבודות לא מקוריות לא יזכו לתגובה והודעתן תימחק.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 המידע הניתן בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי!
תפוז ומנהל הפורום לא יהיו אחראים לכל נזק שייגרם כתוצאה מהשימוש בו!
נוהלי הפורום רועננו - נא לעיין בהם, בתודה מראש.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח ראשון בפורום יוצא לדרך - יוסי למל'
אירוח ראשון בפורום יוצא לדרך - יוסי למל
<< ההודעה הנוכחית
10/10/2010 | 08:27
36
67
בוקר נפלא לכולם!

אני שמחה לבשר לכם שביום רביעי הקרוב ה- 13/10/10 בשעה 19:00 יתארח אצלנו בפורום (כן, כן..ממש כאן!), אמן הכרזות הבינלאומי - יוסי למל.

נושא האירוח: מסרים וביטויים באמצעות כרזות פוליטיות

אתם מוזמנים לשאול שאלות כבר מהיום (כתגובות להודעה זו) וביום רביעי תקבלו מענה מיוסי למל.

קצת על יוסי למל:

יוסי למל  הרצה בבצלאל, שנקר, ויצו חיפה, המכון הטכנולוגי חולון ובמכללות שונות מרצה אורח באוניברסיטאות טקסס, אורגון ,צפון קרוליינה ובקולג'ים בבוסטון, דנבר, סיאטל ומיניאפוליס בארה"ב. מרצה אורח באקדמיה לעיצוב במילנו, שטוקהולם, טנריף, מקסיקו סיטי ועוד.

עבודותיו התפרסמו בספר שיצא בסין (2004) וכן בעשרות עיתונים ומגזינים ברחבי העולם ביניהם הניו יורק טיימס, דר שפיגל, די צייט, ליברסיון ועוד.

הציג 16 תערוכות יחיד ובעשרות ביאנלות ותערוכות בינלאומיות ועבודותיו זכו בלמעלה מ-70 פרסים בעולם  ובישראל, ביניהם  הגראנד פרי בקוריאה, פרס דבורת הזהב במוסקבה, מדליות זהב במקסיקו ובקנדה ועוד.

מוזמנים להיכנס ולראות את עבודותיו : http://www.lemel.co.il

אז יאללה..... למה אתם מחכים?!  
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'כבוד גדול! שאלות'
כבוד גדול! שאלות
11/10/2010 | 08:16
1
17
היה לי הכבוד להיות בין תלמידיך והנה הזדמנות בארבע עיניים, כמעט (ההונגריה...)
אם יש לי רעיון לפוסטר פוליטי או אחר, רעיון שלדעתי מנצח, חד ומבריק, איפה אוכל למצוא במה להציג אותה מול קהל, בלי לפתוח תערוכת יחיד?
האם יש לדעתך כוח לכרזות כאלה מבחינת הפעלה לפעולה?

תודה מראש והמשך בפועליך בהצלחה
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה עם פלפל להונגריה'
תשובה עם פלפל להונגריה
13/10/2010 | 19:04
29
מעבר להצגה של עבודות במרחבי הרשת ישנם פרוייקטים בינלאומיים  בנושאים פוליטיים נטו
http://good50x70.org/2010/ שמקורו באיטליה פרוייקט שנתי של כרזות
http://www.posterfortomorrow.org/ צרפת ,http://greenplusyou.com/popup2.html קוריאה
ואחרים . ניתן למצוא המון חומר על ביאנלות מיוחדות לכרזות ותערוכות נושאיות באתר המוקדש כולו לכרזות:
www.posterpage.ch
מבחינת השפעה של כרזה על קהלי מטרה... מדובר לפעמים בתהליך מחלחל ,ארוך ואיטי אבל קרה לי לא אחת
שמישהו במקום כלשהו בעולם "האשים" אותי שבגלל כרזה כזו או אחרת הוא נמצא בתחום הזה
אם הכרזה נעשית במסגרת פרוייקטים כמו אמנסטי אינטרנשיונל ,או גרינפיס כמו שיצא לי לעצב
אז ההשפעה ברמת גיוס אנשים, משאבים ושינוי דעת קהל עשויה להיות מורגשת ממש

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'מה נרדמתם? אתם מוזמנים להעלות גם'
מה נרדמתם? אתם מוזמנים להעלות גם
11/10/2010 | 13:36
7
שאלות שלאו דווקא קשורות בנושא האירוח.

להתעורר בבקשה.....

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שתי שאלות:'
שתי שאלות:
11/10/2010 | 14:16
3
29
1. מהיכן אתה שואב השראה לרעיונות לכרזות?
2. כמעט תמיד הכרזות האלה מכילות דימוי או אמירה מתוחכמת שצריך כמה שניות כדי לקלוט, בניגוד לאמירה או צילום ישיר ומפורש של המסר שאתה מעוניין להעביר. האם אתה לא פוחד לפעמים שהדימוי עצמו ידחוק את המסר הצידה? כלומר, אדם שרואה את הכרזה, לדוגמא, של "מיהו יהודי", או 50 שנה לישראל (עם הדגל של מקדונלדס), יכול לצחוק מהרעיון המשעשע או הביצוע המעניין, אבל עצם ההתרכזות בדימוי גורם לו לפספס את האמירה או מפחית מהעוצמה של המסר מאחורה.
האם לדעתך כרזות שכאלה יותר עוצמתיות (מבחינת הציבור!) מאשר כרזות "פשוטות" שמכילות אמירה מפורשת?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תשובה לשניצל'
תשובה לשניצל
13/10/2010 | 19:09
2
13
1.הרעיונות לכרזות באים מתוך החיים היומיומיים מתוך ההתנסות האישית , ההיסטוריה האישית החוויות הקטנות והגדולות ,הרצון להתבטא, לחדש ,לשנות
מתוך אירועי היום ,בארץ ובעולם.
לפעמים יש בכרזה כמה רבדים אבל לפחות מסר אחד מרכזי חייב להיות  מובן מיידית .אני משתדל  כמה שיותר להיות ברור ופשוט !תחכום יתר מפספס את המסר
זה כמו שאני מגדיר את ההבדל בין "הודעה" ל"מודעה".
הודעה מעבירה מסר פשוט שמכיל אמירה מפורשת אבל יבשה ומודעה מעבירה את אותה פשטות אבל בצורה חכמה שתכנס לך למודעות  ותיצור השפעה הרבה יותר עמוקה!

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'אני אחדד את השאלה של שניצל...'
אני אחדד את השאלה של שניצל...
13/10/2010 | 19:25
1
12
כי היא מעניינת אותי ולי לפחות התשובה שלך לא ענתה בדיוק.

בעולם הפרסום (הטלווזיוני לדוגמה, אבל לא רק) - יש לפעמים דאגה ששימוש באיזה סלבריטאי-מגה-סטאר לפרסום המוצר יקח את תשומת הלב מהמותג עצמו והמותג בעצם יהיה שני לסלב - אם בכלל.
איך אתה מונע מה"בדיחה", מה"גימיק" שבו השתמשת להעברת המסר לתפוס את מלוא אור הזרקורים של הצופה - איך אתה גורם לו לראות בעיקר את המסר?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'בעולם הפרסום'
בעולם הפרסום
13/10/2010 | 19:38
18
נכון, בעולם הפרסום יש סכנה שתזכור הכל חוץ מהמוצר. זכור לי סרטון שבדי שבו ילד יחיד שחולם על אח נוסף שאיתו יוכל
לשחק בכדורגל בונה סיפור כיסוי שלם כדי שההורים שלו "יעשו את זה" ובאמת אחרי תשעה חודשים הוא מגיע לחדר יולדות עם נעלי ספורט לאחיו הטרי
כל זה ב30 שניות מדהימות ואני לא זוכר לאיזה מוצר אפילו... מסקנה אתה צריך להיות מאד ממוקד ומדוייק ובאותה מידה אפקטיבי
אחרת לא ידעו על מה אתה מדבר או שלא יזכרו מה רצית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'איך אתה רואה את השפעת הטכנולוגיה על הכרזות'
איך אתה רואה את השפעת הטכנולוגיה על הכרזות
11/10/2010 | 18:02
1
10
התוכנות מתוחכמות יותר, ניתן לייצר אימאג'ים הרבה יותר מורכבים טכנית במינימום זמן.

ושאלה נוספת לגבי העידן הדיגיטלי, איפה אתה רואה את הכרזות משתלבות בחיינו, בעידן שבו אנשים מכוונים את ראשיהם באופן קבוע אל המכשיר המובייל שנמצא בידם (לפטופ, טאבלטים, סלולרים וכד') - תופעה שהולכת ומתרחבת. במלים אחרות: המדיה הופכת לפורמט אינטימי (שלא לומר דיגיטלי ומתורגת - מלשון TARGETED).

תודה על זמנך.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'כרזות וטכנולוגיה'
כרזות וטכנולוגיה
13/10/2010 | 19:16
12

מבחינה טכנולוגית היום הרבה יותר קל לעצב ולייצר כרזה ברמה של זמן אמיתי. מהירות התגובה  האפשרית היא גן עדן לאנשים שרוצים להביע את דעתם מבחינה ויזואלית
אני מתחיל להזיע כשאני נזכר כמה זמן נדרש להפיק כרזה לפני 25 שנה...
הכרזה בעיני אינה תלויה יותר בפורמט.... מדובר ברעיון ,בקונספט ,באייקון כל הזמן אני מקבל תגובות מאנשים שראו את ה"כרזות" שלי ברשת   לכרזה
הפיזית יהיה תמיד מקום. אין תחליף לתצוגה קבועה של עבודות שלא נעלמות תחת עבודות אחרות אבל התפוצה העיקרית  תגיע  בעיקר דרך האינטרנט
הרבה פעמים אני מציג את העבודות שלי בפגישה דרך הסלולרי

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'הכרזות שלך ברובן 'דוברות' שפה בינלאומית'
הכרזות שלך ברובן 'דוברות' שפה בינלאומית
11/10/2010 | 20:36
1
12
האם לדעתך יש/צריכה להיות שפה עיצובית ייחודית לישראל?
האם אתה מרגיש שהכרזות שלך עבודות חזק יותר בחו"ל מאשר כאן, ואם כן איך אתה מסביר זאת?
האם לדעתך החברה והתרבות הישראלית בנויות לסוג כזה של תקשורת חזותית? (בין עיצוב לאמנות)
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שפה בינלאומית'
שפה בינלאומית
13/10/2010 | 19:20
10
יש דבר כזה עיצוב ישראלי! יש בו המון אנרגיה צבע ואור הוא אגרסיבי,ציני, סרקסטי בוטה והוא בלי גבולות (כמו המדינה שלו)
ברור שאם יהיו יותר מעצבי כרזות פוליטיות ,במקרה הזה- אולי אתם.... תווצר שפה יותר ויותר מגובשת כמו למשל ... באירן
החברה הישראלית תהיה בנויה לכל אתגר שתציבו בפניה ,העיקר שתציבו!
כרזה טובה "עובדת" בכל מקום

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת: פרובוקציה בכרזות'
שאלה נוספת: פרובוקציה בכרזות
11/10/2010 | 20:45
3
27
רבות מהכרזות שלך עושות שימוש בפרובוקציה (פוליטית, דתית, מינית או אחרת). האם לדעתך פרובוקציה היא כלי הכרחי בתחום של עיצוב כרזה? האם ניתן ליצור כרזה אפקטיבית (שתופסת את העין ומעבירה את המסר הרצוי) גם ללא שחיטת פרות קדושות של מגזר מסויים?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'פרובוקציה'
פרובוקציה
13/10/2010 | 19:23
2
15

פרובוקציה או מניפולציה עיצובית או רעיונית הם כלי כמעט הכרחי בעבודה הפוליטית חברתית .אתם חייבים לתפוס את הצופה בגרון ,יש מסביב יותר מדי פיתויים אחרים...
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלת המשך:'
שאלת המשך:
13/10/2010 | 19:27
1
6
האם אתה חושב שזה גרף עולה? ככל שיעבור זמן נאלץ ליצור כרזות ומוצרים יותר ויותר פרובוקטיביים כדי למשוך תשומת לב? האם הגיע אי פעם ל"פרובוקציה הסופית"? הפרה האחרונה?
מה יקרה אז?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'עוד פרובוקציה'
עוד פרובוקציה
13/10/2010 | 19:43
7
הרבה פעמים אני מתלבט בשאלה הזו. למשל, מה עוד צריכים לעשות כדי לנער את הצופה.
תראי מה קרה בנושא האלימות בקולנוע תשווי את זה לסרטי ג"ימס בונד הישנים שמוקרנים עכשיו ב יס...
אני גם שואל את עצמי אם בסוף יגמרו הרעיונות ונתחיל למחזר את עצמנו? אולי אנחנו מתקרבים לקצה? כמו שקרה למוזיקה הקלאסית?....

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
12/10/2010 | 09:05
4
8
יוסי שלום
לגבי הספר שעירית ציינה, שיצא לאור בסין. האם עותקים ממנו הגיעו לארץ?
האם ישנה דרך לרכוש אותו כיום - בארץ או לחילופין דרך האינטרנט, בהוצאה או בכל דרך אחרת?
האם עתידיים לצאת לאור ספרים נוספים של עבודותיך?
האם מתוכננת הרצאה/מפגש או תערוכה של עבודותיך בישראל בקרוב?
איך אתה מסביר את העובדה שמעצבים ישראלים (דוגמתך וריזינגר) מציגים תערוכות ומוציאים ספרים בחו"ל אך כמעט ולא בישראל?
תודה מראש על התשובות
רני

* עירית רעיון מעולה, כל הכבוד!
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'וואו....איזו הפתעה... סוף, סוף הגעת לפורום!'
וואו....איזו הפתעה... סוף, סוף הגעת לפורום!
12/10/2010 | 09:30
7
מקווה לראותך כחלק בלתי נפרד מהפאנל שלנו  

תודה על העזרה ליישם את הרעיון!

יום נפלא,
עירית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'לגבי הספר'
לגבי הספר
13/10/2010 | 19:27
2
9

ניתן לברר פרטים באתר
http://www.hesignchina.com/
אני מאוד רוצה להוציא ספר ומחכה להזדמנות להתפנות לכך
ההרצאה הקרובה שלי תהיה ב"גורן "במכללת עמק יזרעאל ביום ראשון הקרוב 17.10.2010  ב -11 בבוקר
לגבי ספרים וחשיפה בחוֹ"ל זה טיבעי לצאת החוצה למקומות כמו איטליה או טורקיה שהם פי 10 יותר
גדולות מבחינת קהלי מטרה והשפעה.
בארץ  ב-18.11 אני מציג ואוצר תערוכה קבוצתית בחולון בגלריה בבית מאירוב ("קולות בשלום "תערוכת כרזות בינלאומית )
כרגע כרזות  שונות שלי מופיעות בהיידלברג, http://www.mutzurwut.de/index.php?/project/mut-zur... משבוע הבא בפירנצה." More. Design for  Change"
בנובמבר בתערוכה בהמבורג בנושא "חופש הביטוי" ועוד

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'לגבי הספר'
לגבי הספר
13/10/2010 | 20:17
1
3
ראשית, תודה רבה
יש באתר המדובר חנות אך הספר אינו מוצע בה
שלחתי להם מייל בתקווה שאולי בכל זאת ישנו עותק למכירה או שידעו היכן ניתן להשיג עותק
לגבי ההרצאה בגורן - תודה על המידע
אשמח, ואני בטוח שרבים אחרים, לעדכונים כאן בפורום בנוגע למועדי הרצאות נוספות או פתיחות תערוכות
רני
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'לגבי הספר'
לגבי הספר
13/10/2010 | 20:22
6
טוב עשית. אשמח אם תבוא להרצאה.
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'איזה כיף יוסי למל'
איזה כיף יוסי למל
12/10/2010 | 16:22
3
17
יוסי למל היקר,
מאז שהתחלתי ללמוד עיצוב אני ממש אוהב את העבודות שלך.
במהלך הלימודים העבודות והספרים שלך היו נר לרגלי.
אין ספק שבתחום הכרזות הפוליטיות העיצוב הגרפי בא לידי ביטוי בצורה החזקה והטהורה ביותר.

שאלתי היא בנוגע לתהליך העבודה שלך.
כיצד אתה מגבש רעיון? וכיצד אתה עובד על הפרויקט?
אשמח אם תוכל לפרט על שניים מהפרויקטים החזקים ביותר שלך, (לדעתי) בש"ל:
הפוסטר "חנוכה תשמ"ח" והפוסטר "אמא".

תודה!

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
13/10/2010 | 20:00
2
9
לגבי הכרזה חנוכה תשמ"ח שנעשתה לפני 23 שנה. אני מאוד מקווה שעשיתי כמה עבודות יותר חזקות מאז...
הכרזה "אמא" לא שלי...
בנוגע לתהליך העבודה הוא דורש קודם כל ממך ,לדעת מה אתה רוצה להגיד, להגיע להגדרה מאד מדוייקת מכאן הדרך יותר קלה.
היצירה יכולה להתרחש כהרף עין או להטמע בראש ואז לצוץ אחרי יום ,שבוע, חודש... אז נותרה השאלה איך לבצע את הכרזה בצורה
הכי נכונה לנושא. צילום, איור, טיפוגרפיה, שילוב והכל בשאיפה ליצור שפה ייחודית משל עצמך.
תהליך העבודה מתקיים אצלי ברובו כתהליך חשיבתי רגשי  ורק לעיתים יש יותר מסקיצה אחת
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'מה הכוונה לא שלך?'
מה הכוונה לא שלך?
13/10/2010 | 20:12
1
6
לצפיה ב-'(טרטקובר)'
(טרטקובר)
15/10/2010 | 11:39
4
לצפיה ב-'עברית אנגלית'
עברית אנגלית
13/10/2010 | 01:03
2
8
שלום יוסי,
תודה רבה שבאת לפורום.
השאלה שלי היא לגבי הזווית שלך על מלחמת השפות הנוכחית והגלובליזציה -
מה דעתך על השימוש הגובר בקרב מעצבים וסטודנטים באנגלית במקום
בעברית, גם כאשר אין צורך ספציפי (למשל מיתוג לחנות שקהל היעד שלה
והחנויות הם בארץ בלבד).
איך אתה רואה את השתלשלות העניינים בשנים הבאות?
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'עברית אנגלית'
עברית אנגלית
13/10/2010 | 19:31
1
8
הכח של  הגלובליזציה הוא דורסני ועוד בימי לימודי בבצלאל הרגשתי את ההשפעה החזקה שיש לו.
לעומת זאת העיברית יצרה מאסה קריטית ככח נגד לא מבוטל ,כך שנוצר איזה שיווי משקל ,ותפקידו של כל אחד
מאתנו להלחם במה שהוא מאמין .אנחנו חלק מהעולם ,אבל רוצים לשמור על ייחוד.
גם לפונטים העיבריים יש מנה לא מבוטלת של סקסיות... אז אתם מוזמנים להוכיח את זה!

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-''
13/10/2010 | 20:14
6
לצפיה ב-'אמנות ופרסום'
אמנות ופרסום
13/10/2010 | 11:14
1
10
שאלה שהתעוררה אצלי מצפייה באתרך ובאוסף הכרזות שמוצג. נראה לי שישנה איזושהי התפתחות של תרבות פאנץ' ליין בארצנו שמקורה אולי בעולם הפרסום שם הדבר אכן נחוץ. שאלתי היא האם כאדם שמגדיר עצמו כאמן לכל דבר, במקרה זה כרזות, עניין הפאנץ' ליין הוא נכון? האם הוא מספק את המטרה של הכרזה האמנותית? ואם כן, אולי לא מדובר אלא בפרסומת ולא אומנות? האם אתה רואה בכלל הבדל בין אמנות ופרסומת?

ערב טוב
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-' אומנות ופרסום '
אומנות ופרסום
13/10/2010 | 19:46
6

אומנות ופרסום שניהם יכולים להגיע לרמות מאד גבוהות ושוב נכנסים להגדרות המבלבלות מה זה מה. כל אחד בוחר לדעתי את ההגדרה שלו .
אני משתמש רבות בכלים שהבאתי מעולם הפרסום כדי לחבוט בו או כדי להגיע לאמירה אישית  בנושאים בוערים מטרידים או כואבים
פאנץ' ליין יש גם באמנות. זו השפה שאני בחרתי ואני חושב שהיא משרתת את המסרים שאני רוצה להעביר
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'איזה כבוד'
איזה כבוד
13/10/2010 | 18:47
1
8
יש לי כמה שאלות אליך שכבר הרבה זמן רצות לי בראש מצטערת אם זה רשימה קצת ארוכה
1. באיזו תוכנה אתה יוצר את הכרזות שלך?
2. האם אתה עובד עם עוד תוכנות?
3. האם יש לך עובדים והאם הם משתתפים בתהליך היצירה?
4. מה הכמות הכי גדולה שהדפסת מכרזה אחת?
5. איזה נייר הכי טוב להציג כרזה מבריק או מט?
6. איזה גודל מבחינתך הוא גודל של כרזה? (יש אנשים שאומרים שכרזה זה גם A3 האם אתה מסכים עם טענה זו?)
7. האם אתה מצלם את הדימויים בעצמך? אם אתה עובד עם צלם האם הצלם קבוע או משתנה?
8. האם אתה שומע מוזיקה בזמן שאתה עובד על הכרזות? אם כן איזה שיר הכי אהוב עליך?
9. מה הזמן הכי ארוך/קצר שלקח לך לעצב כרזה?
10. כבר התנסיתי בעבר בעיצוב כרזות שהביקורות שקיבלתי עליהן היו מצוינות. איך אתה ממליץ לי לפרסם אותן?
11. יש מעצבי כרזות אחרים שאתה אוהב את עבודתם? האם תוכל לתת לינקים לאתרים שלהם.
12. באיזה גיל עיצבת את הכרזה הראשונה שלך?
13. האם אתה חושב שגם למי שהלך ללמוד אינטראקטיב יש מקום לעשיית כרזות?
14. האם אתה יכול לספר בקצרה על התהליך המלא של יצירת כרזה מהרעיון ועד המימוש?

תודה רבה!

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'יותר שאלות מתשובות'
יותר שאלות מתשובות
13/10/2010 | 20:20
9
אני עובד כיום בעיקר בפוטושופ ובצילומים ונעזר  לעיתים באנשי תלת מימד צלמים ואסיסטנטים כמו בפרוייקט שעשיתי לפני שנתיים בפולין
שבו היה לי צוות של 4 אסיסטנטים לתערוכה בעיר פוזנן.
בדרך כלל מספר הכרזות המודפסות הוא בין 50-100 כמובן שכרזות עבור אירגונים חברתיים או פוליטיים הגיעו לכמויות של אלפים.
התחלתי ממש לעצב כרזות בגיל 30.
אני אוהב להדפיס על נייר נטול עץ ובעיני גודל של 50X70 הוא גודל מינימלי להפצת כרזה .מידות קטנות יותר לא מתאימות לכרזה בהגדרתה הקלאסית
אבל כפי שציינתי היא יכולה להופיע היום בגודל של בול על מסך הסלולארי...
יצא לי לעצב כרזה תוך שעה ולפעמים זה היה עניין של חודשים עד שהצלחתי לחדד אותה ו"להטיל" אותה.
לגבי פרסום של העבודות שלך נתתי פה בפורום מספר אתרים לדוגמא בהם יש אפשרות להשתתף ולקדם את הכרזות.
אחד המעצבים שאני מאד אוהב הוא אלחנדרו מגיינס Alejandro Magallanes ממקסיקו חפשי בגוגל. הזמנתי אותו לישראל והוא
יתן הרצאה ב-18 לנובמבר2010  במדיאטק בחולון מאד מומלץ לבוא!
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'שלום לכל משתתפי הפורום'
שלום לכל משתתפי הפורום
13/10/2010 | 18:54
1
6
תודה לאירית שהזמינה אותי להשתתף
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'היי יוסי...'
היי יוסי...
13/10/2010 | 18:59
5
כפי שאתה רואה יש לך לא מעט שאלות לענות עליהן...

מקווה שתעמוד בקצב....

גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'וואו!!'
וואו!!
13/10/2010 | 21:13
1
7
אני חייבת להקדים ולציין שאני אתחיל את לימודי העיצוב השנה, והדבר הראשון שהתחלתי לחקור בתהליך בניית תיק העבודות היו עבודות שלך!
בהחלט השפיעו עליי, ובהחלט הבנתי מה זה "מעצב כרזות מעולה".

ועכשיו לשאלה:
בכרזות שלך שמתי לב שהפורמט הוא ברובו המוחלט צילום. האם זה הפורמט שהתחלת איתו ישר או שעברת כמה מדיומים בדרך לצילום והחלטת שזה הפורמט שמעביר את המסר הכי טוב? האם אתה חושב שכל מסר אפשר להעביר בכל פורמט או שיש דברים מסוימים שעובדים בצילום שלא יעברו באיור למשל?

שאלה נוספת - מתי אתה מחליט לעצב כרזה? האם זה בא לך בבום, האם בעקבות אירועים שקשורים לנושא או למסר או שאתה יושב ומעלה רעיונות באופן מחושב?

ותודה מראש על התשובות!
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'היי סמדי....'
היי סמדי....
13/10/2010 | 21:19
5
הגעת קצת באיחור. האירוח הסתיים לפני מס' דקות :(

את מוזמנת לשלוח את שאלתך במסר ליוסי ובנוסף, אדאג ליידע אותו
שהעלת כאן שאלה.

ערב נעים,
עירית
גרפיקה ודפוס >>
לצפיה ב-'תודה רבה ליוסי על שהפנה זמנו לטובת הפורום '
תודה רבה ליוסי על שהפנה זמנו לטובת הפורום
13/10/2010 | 21:15
5
מדהים איך שעתיים עברו להן מהר :)

היה נהדר ומעניין מאוד לקרוא את השאלות שלכם והאינטראקציה עם יוסי.

אשמח לראותך פה שוב וכמוני וודאי עוד רבים.

תודה על הכל מקרב לב!

המשך ערב נעים לכולנו,
עירית

גרפיקה ודפוס >>

הודעות אחרונות

14:14 | 09.10.16 ravitgili100
14:17 | 05.10.16 המכשפה הלבנה
21:22 | 03.10.16 האמיתית
13:19 | 29.09.16 SicTransit
13:26 | 24.09.16 nir w
09:46 | 22.09.16 זה כבר לא חשוב
08:38 | 22.09.16 ליאונרדו3
20:45 | 14.09.16 אמא מתגייסת
20:39 | 11.09.16 יכיר12345

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ