עדשת 24-70 ניקון או טמרון

Yoel1304

New member
עדשת 24-70 ניקון או טמרון

שלום לכולם
אני צלם חובב שמצלם בעיקר את משפחתי.
יש ברשותי מצלמת ניקון 7200 ועדשה 18-200.
מעוניין לרכוש עדשה 24-70 צמצם 2.8 ומתלבט בין עדשת ניקון
לעדשת טמרון.
האם פער המחירים אכן מצדיק את האיכויות או שההבדלים הם בדקויות קטנות שאני יכול להסתפק עדשת טמרון

Bגוד1

New member
עדשה...

לאחרונה רכשתי 24-70 של טמרון לאחר התלבטות ארוכה בינה לבין הניקון ...( עד הרכישה הזאת קניתי רק עדשות של ניקון
).. לאחר קריאה של אין ספור מבחנים והתיעצות עם צלמים מקצועיים וכמובן עניין המחיר , קניתי את הטמרון... מאוד מרוצה ... איכותית מאוד ... פוקוס מהיר ... חדה ... צבעים מעולים ... נוחה לתפעול ... וכמעט חצי מחיר מהניקון....
אני מצלם עם ניקון D750 .

dudi4321

Member
זה Over Kill

2.8F 24-70 מיועדת לגוף חיישן מלא FX במושגי ניקון FF במושגי מצלמות. כשמצב הנורמל 50ממ באמצע שלה וזה נותן טווח צילום אופטימלי (שוב לחיישן בגודל מלא).. הD7200 היא מצלמת חיישן קרופ ויצרו עבורה עדשות יותר מותאמות. המשמעות ביחוד בהבדלי הפוזיציה שנובעים מרוחב הראיה של הזום בקצה הרחב ובקצה הצר. זאת אומרת שטווח הצילום מוגבל ולא טוב והיא כמו 36ממ עד 105ממ. העדשה כבדה!!!!!. יש לי את הדגם הותיק ללא מייצב (על D800) והיא ממש משקולת.
צלמים רבים נטשו ומשתמשים ב2.8Fממ 24-120 שהטווח גדול יותר ועדיין מתאים יותר לחיישן מלא.
מציע את ניקון 10-24 !!!!
ולמה לא 18-140VR?
&nbsp
אני רואה את זה כמו גלגלי ג'יפ לדרכי עפר off road, על סוברו 4X4 פרייבט כשהגלגל ספייר מאחור מעל מספר הרישוי עם כיסוי שימשונית ולוגו SUBARU בולט עליו.

steiff

New member
זו עדשה שמתוכננת לחיישן גדול FF

אמנם היא תעבוד כראוי גם על D7200 אבל טווח אורכי המוקד לא אופטימלי.
העדשה שאמורה לתת טווח אקוויוולנטי על חיישן APS-c שמותקן במצלמתך תהיה בטווח אורכי מוקד סביב 17-55. יש לניקון, טמרון וסיגמא עדשות 2.8 בטווחים דומים.
קח בחשבון שהעדשה הזו נועדה לעבודה אינטנסיבית. היא בנויה באופן מסיבי יחסית משום שהיא משמשת בעיקר צלמי אירועים או עיתונות.
אלטרנטיבה מעניינת תהיה 16-85 של ניקון. אמנם צמצם משתנה 3.5-5.6 אבל איכות אופטית טובה, מיצב תמונה וטווח שימושי מאד. לצלם חובב זו עשויה להיות בחירה שימושית יותר, והיתרון הוא בצד הרחב - 16 מ׳מ לא תמצא הכל עדשה...

למעלה