הצעה לעדכון נוהלי האתגר

steiff

New member
הצעה לעדכון נוהלי האתגר

בעקבות הצעה של אחד מחברי הפורום נפתח לדיון עדכון לנוהל האתגר העוסק באופן בחירת נושאי האתגר.
במקום האופן בו הזוכה בוחר את הנושא, תפורסם רשימת נושאים שנתית מראש.
שיטה זו פוטרת את הזוכה מהתלבטות באשר לבחירת נושא ״טוב״ וגם מאפשרת למשתתפים להתכונן מראש לנושאים עתידיים.

דוגמה לנושאים מפורום מקביל בחו׳ל:
https://petapixel.com/assets/uploads/2018/12/52weekchallengess.jpg

אשמח להתייחסויות וחוות דעת, כמו גם נושאים נוספים מעבר לאלה המוצגים כאן.

e zi

New member
רעיון פגום מיסודו. אפשר "רשימת מומלצת" למתלבט; אך לא מחייבת.

מצד אחד, השיטה שתארת פוטרת את הזוכה מהתלבטות באשר לבחירת נושא ״טוב״, מצד שני, מגבילה בקביעתה מהו נושא ״טוב״. בחברה חופשית ופלורליסטית, הזוי, שרעיון כזה בכלל עולה על הדעת.

מחדד

הרעיון הוא "בנק אתגרים״.
הזוכה בוחר את האתגר הבא מתוך הבנק.
הבנק יתגבש ע״י כולם, בהצבעה או בהנחיה של זקני השבט.
&nbsp
יש סילבוסים מוכחים של בתי ספר לצילום, נוכל להימנע מדיביאציות בדרך וללמוד משהו.
סליחה על הזלזול אבל מנושא כמו ״חתולים״ אני לא מפתח ״עין" של צלם.
&nbsp
&nbsp

e zi

New member
בקרוב לא נצטרך בחירות, בג"צ ("זקני השבט") יציעו מועמד וזהו

...או "רשימה מצומצמת" של מועמדים "טובים" לראשות הממשלה - ונוכל לבחור מבינהם. מדהים באיזה מהירות ה"רוח" הזו מחלחלת בציבור.

לא חושב שיש מקום ל-"סליחה על הזלזול", וחושב שאין מקום לזלזול.
מי שלא מסוגל להפיק תמונות ראויות, שלא יבוא בטענות ל-"נושא"
כתבת: "מנושא כמו ״חתולים״ אני לא מפתח "עין" של צלם"...
...נושא "חתולים" (Henri Cartier-Bresson):

steiff

New member
מבלי להיגרר לפוליטיקה...

בג׳צ לא יכול להציע מועמד לתפקיד.
בג׳צ יכול, במקרים מסויימים, לפסול מועמדות של אדם לתפקיד.
ומבית המשפט העליון לפורום צילום:
א. מנהלי הפורום אינם בג׳ץ. תפקידם בעיקרו אדמיניסטרטיבי (נעיצת הודעות, ארגון האתגר). זכויות יתר של המנהלים הן במחיקת הודעות ובחסימת משתמשים וזה נעשה במקומות בהם הודעות או משתמשים מסויימים מפריעים להתנהלות הפורום.
ב. אין למנהלי הפורום מונופול על האמת. יש להם מונופול רק על ה״שאלטר״.
ג. מי שרודף אחרי הכבוד - הכבוד בורח ממנו.
ד. אין לאיש חובה לשמוע בעצתם של וותיקי הפורום או להסכים עם דעתם.

ובאשר לענייני חתולים ועיניים של צלם - לא ברור מהדוגמאות שהבאת מה בא קודם - העין או החתול?

enigo

New member
איזו שטות כתבת על בג"צ - אבל לא מפתיע שזו תוצאת הפרופגנדה

בג"צ לא קובע רשימה מומלצת, אבל כשפוליטיקאים מאבדים כל צל של הגינות, ושומרי הסף מאבדים את הביצים לעשות את העבודה, כנראה שאין ברירה ומישהו צריך להגיד "אדם שעסוק בהגנה משפטית לא יכול לנהל מדינה".
אה, רגע, בעצם מישהו כבר אמר את זה - ביבי. אבל זה תקף רק לאחרים. הוא חי לפי חוקים משלו...

steiff

New member
מבלי להיגרר לפוליטיקה

בואו נעצור את הדיון הבלתי שייך לנושא הפורום כאן.

EyesToSee

New member
בלי פוליטיקה?

חיינו אינם חיים.
(הלוואי ולא יהיו יותר פוליטיקאים ורק בג"צ ינהל את המדינה).

steiff

New member
נראה לי שאתה קצת מרחיק לכת... פגום מיסודו?

לכל שיטה יש פגמים. גם לנוכחית.
אחד החסרונות של השיטה הנוכחית הוא שהאתגר מתבסס על תמונות ארכיון (ותיקות יותר או פחות) ו(כמעט)לא על תמונות שצולמו עבור האתגר.
אם תינתן למשתתפים הזדמנות לדעת חודש (או אפילו יותר) מראש מה יהיה נושא האתגר - זה יאפשר להתכונן מראש ולצאת לצלם תמונה שעונה לאתגר. שבוע זה על פי רוב קצר מדי.

מקבלבשמחה את גישת ״הרשימה המומלצת״ שמאפשרת גם יוזמה עצמאית ובחירת נושא שאינו ברשימה.

בנימה קצת יותר פילוסופית - גם חברה חופשית ופלורליסטית (בוא נניח לצורך הדיון שעדי ואנוכי בגדר ״מונארכים נאורים״...) יכולה לקבוע עבור עצמה חוקים ונוהלים, אפילו כאלה שפוגעים במידה מסויימת בחופש הבחירה והפלורליזם, אם יש בכך תועלת לכלל. מידתיות היא שם המשחק. מחד אין לחוקק חוקים שהציבור אינו יכול לעמוד בהם. מאידך יש ליצור בלמים ואיזונים שימנעו השתלטות עויינת בחסות החוק. לו רק בשל ההנחה שלא בהכרח קיימת הסכמה גורפת באשר למידת התועלת של חוק או נוהל זה או אחר.

dudi4321

Member
שבוע זה זמן סביר למעט המשתתפים

גם לצאת במיוחד לצלם עבור האתגר. יצא לי לא מעט, זה מה שמדרבן אותי.
&nbsp
תודה שיש אתגר שבשבילי די מרתק. גם להשואות גם להתרשמות מה אחרם רואים ומבינים, נותן השראה גם בתקופה שאין חשק להחזיק המצלמה!

steiff

New member
זה בסדר. מכבד כל דעה.

בינתייים ממשיכים בנוהל הקיים, אבל גם ממשיכים לדון:
א. להמשיך בנוהל הקיים אבל להוסיף ״בנק נושאים״ שניתן לבחור ממנו במקרה שאין לשופט רעיון מקורי לנושא.
ב. לקיים אתגר חודשי מקביל לשבועי - ללא זוכים.
ג. עוד רעיונות?...

dudi4321

Member
שולחן ערוך

זה הנושא? זו הכוונה? להגביל את המחשבה והעשיה בחוקים נוקשים?
יש מיעוט משתתפים בתפוז צילום.
תן למעט שעדיין סוחבים לבחור בעצמם.
חופש - זה מה שאני אוהב. וכן גם נתקעתי בבחירת נושא לצערי.
כבר ישנם מגבלות של תפוז
של גודל הקבצים, מילים מסויימות שנחסמות, צנזורה של צילומים נועזים -עירום וכו'.
ראה כמה זמן וכסף מבוזבז בגלל דת והתנהלות כל הבחירים במדינה ועדיין אין ממשלה סגורה.
הסבר: בחירים - כדברי רגב על ה"בוחרים".

steiff

New member
חוקים נוקשים?

נראה לי שרשימה דוקא עשויה לסייע ולהקל, ובלבד שהיא נבנתה באופן שמאפשר גמישות ויוזמה. מחפש משהו באמצע, בין האנרכיה לעריצות.

steiff

New member
בעקבות ההתייחסויות להלן הצעה מעודכנת

הזוכה יוכל לבחור נושא משל עצמו או לבחור נושא מתוך ״בנק נושאים״ שיוכן מראש ויעודכן מדי פעם.
מי שמעוניין להוסיף נושא ל״בנק״ יפרט את הנושא במשפט או שניים ויוכל גם להציג דוגמה.
אין לי פתרון מיידי בשרוול - אבל נמצא דרך להפוך את ה״בנק״ לזמין לצפיה/הורדה/עדכון לגולשים בפורום.
דעות? עוד רעיונות?

xfwind

New member
פתרון אפשרי אבל עדיף שהזוכה יעלה נושא זה כל כך קשה

עוד רעיון

להמשיך עם האתגר השבועי כמו שהוא, ולהוסיף אתגר חודשי, לא נושא "פרסים", שמוצא ע"י מנהל האתגר החודשי שהוא לא חייב להיות מנהל הקבוצה, וניתן להגיב אליו במיידי וללמוד ממנו. לא חייבים מנצח

למעלה