קרה לי נס

dudi4321

Member
קרה לי נס

אני לא מאמין בניסים. אבל בתושיה הצלחתי איך שהוא

dudi4321

Member
הא לונג

בויאטנם, הגענו לחוף באחד מאלפי האיים שבו רחצנו בים.
בחום המעיק שכבר התרגלתי, טיפסתי עם D800 ו24-70- שלי להר שבאי, בעליה הרבה מאד מדרגות. טוב. מגיע לפסגה, המצלמה מודיעה תקלה שהסוללה ריקה.
העברתי את מצב הפוקוס לMAN, הוצאתי את הבטריה חיממתי, מעט קיללתי, הכנסתי חזרה והופ צילמתי עוד 3 תמונות. גם לא ניסיתי עוד. בתיק למטה היו עוד בטריות.
אני חושב שכובד העדשה בנטיה למטה גרמה למנוע הפוקוס להתאמץ, לצרוך יותר זרם והבטריה התרוקנה כבר בניסיון הפוקוס הראשון. במצב מנואל המנוע מנוטרל, אין צריכת זרם והמתח בבטריה עלה מעל הסף הנמוך.
&nbsp

dudi4321

Member
גם זו מוארת יותר מה JPG המקורי

נפלאות הRAW, נותן המון אינפורמציה, אז הבהרתי והעלאתי עוצמת אור (בלי פנס). אני מאד אוהב את הראשונה!

מסתבך קשות להעלות צילום שערכתי בתוספת הבהרה לחושך.
שיט תפוז חרא

dudi4321

Member
התמונה

הודעות מוזרות בהעלאה
אינך רשאי להוסיף הודעות בפורום, גודל הקובץ 1024K אבל מצליח אחרי מעבקים עם DxO ליצור בגודל 3M ולא 8M כמו היתר.
בסוף תפוז מקטינים והורסים כל חלקה טובה.

steiff

New member
ממש נס פך השמן

אבל עכשיו, כשהסוללה מלאה, אפשר אולי לסובב את התמונה כמה מעלות נגד כיוון השעון?
לטעמי התפישה הזו, אחרי קצת ישור אופק, תהיה המוצלחת מהשתיים, למרות שאם היית זז חצי מטר ימינה - העלים לא היו מסתירים את שתי הסירות והתמונה היתה עוד יותר מוצלחת.

התמונה השניה - אני חושב שהצלחתי להבין את כוונת המשורר - אבל הביצוע בעייתי...
א. אפשר היה להוציא מהמסגרת את האנשים בפינה השמאלית התחתונה.
ב. עם הטווח הדינמי של D800 אפשר היה אולי לקבל אפקט יותר דרמטי של ההר שברקע, דרך העלווה הירוקה, ממוסגר בתוך הגזע הכהה. מה שיוצא פה זה גזע בקצת תת חשיפה, הר בחשיפת יתר ועלווה חשופה היטב וממוקדת היטב.
אני מבין, חם... לח... הדעת טרודה בסוללה הריקה... אבל אולי קצת ״פוסט״ כדי לשפר את התוצר הסופי?

חובב1

New member
בפעם הבאה

תזוז מעט ימינה כדי ששתי הסירות בשמאל לא יוסתרו ע"י הענפים.

steiff

New member
זו יותר מוצלחת משום שהאיים לא נחתכים

למרות שהטריז הדק בפינה השמאלית קצת מקלקל...
אין מנוס - אתה צריך לנסוע לשם שוב, לטפס למעלה עם סוללה מלאה ולצלם שוב!

dudi4321

Member
תודה

מגיעים בשיט עם ספינת טיולים אקזוטית ומימנה בסירה קטנה לאי הזה.

למעלה