האתגר השבועי - פתיחה

Mor L

New member
לתחרות

steiff

New member
אדוארד מונק בגוון פסטל וורדרד...

פרפרזה על ״הצעקה״ של מונק. סיבוב ב-90 מעלות?

הרעיון יפה, הביצוע נראה לי לא מוקפד במיוחד. ההשתקפויות במים של הסבוניה פוגעות בפסטליות של הסבון ומפריעות לעין. מצד שני - הקוים הרכים של הסבון על רקע הבליטות החדות של המצע - מעניינים.

steiff

New member
משחק אור-צל יפה, פוקוס יפה פחות

והתמונה לא ממש מאוזנת מבחינת משקל ומיקום. העין נמשכת ימינה ובגלל שהפה הפתוח (קליעה יפה לנושא האתגר) כהה יחסית - צריך לחפש אותו והוא לא הדבר הראשון שהעין נמשכת אליו.
הרקע - כיתת בית הספר. לא בטוח שהוא תורם לתמונה אלא אם כן מדובר בפתיחת שנת הלימודים...

steiff

New member
אכן

תמונה נאה אבל הקשר שלה לנושא האתגר מאולץ.
בערך כמו שאני מתחיל פרזנטציה בנושא מורכב: ״אפתח בבדיחה״.

dudi4321

Member
המכסה מרמז על הפתח, והכל נבלע בים פרטים בספינת המלחמה.

לא במקרה ניתנה הכותרת הזאת - רק בה יש 'פתיחה' (אין מי

שייצפה בצילום - ללא הכותרת הזאת - ויחווה פתיחה).
*
כצילום - אני מתקשה למצוא בו משהו מעבר לתיעוד.
.

steiff

New member
יפה

פתח בסלע. לא ממש ״פתיחה״ כי זה כבר פתוח, וכנראה היה פתוח כבר כמה מאות או אלפי שנים. אבל פתח זה פתח.
קומפוזיציה נאה מבחינת מיקום האובייקטים. אתגר לא פשוט של אור וצל, והחלקים המוארים יצאו קצת מוארים מדי. אני מניח שאם היית מפחית את החשיפה היית מאבד משהו מהטקסטורה המעניינת של השכבות.
הדבר העיקרי שפוגם בשלמות הוא הסלע שנראה דרך הפתח בסלע. לא יודע כמה זה יכול היה להיות אפשרי בתנאי הצילום למקם את העדשה קצת נמוך יותר כדי שמבעד לפתח ישתקפו רק שמיים. לחלופין - להקטין עומק שדה כך שהסלע ברקע יהיה מטושטש וימשוך פחות את העין. בקומפוזיציה הנוכחית - הפתח המואר ממסגר בתוכו פרט עם טקסטורה גבשושית (לעומת הקווים הרכים של הסלע שמקיף את הפתח) שדווקא מושכת את העין. אני מניח שבתנאי התאורה לא פשוט היה לפתוח צמצם?
מעניין היה גם לראות את התמונה במונוכרום.

steiff

New member
בוכה או צוחקת?

הקשר לנושא האתגר די מאולץ.
הבחורה מימין נבלעת ברקע.
הרגלים החתוכות.

מצד שני - החיוך המלאכי מול הבעת הפנים הלא-איכפתית של נשיפת העשן (שלא נראה בתמונה, וחבל). השתקפות האור מהמדרכה בין צמד המעשנות, סצינת חיי הלילה שברקע.

סנאפשוט של חיי לילה, אבל הקשר לאתגר קצת רופף.

nadavkna

New member
תודה רבה על הביקורת! בתמונה אכן יש פגמים טכניים

הקשר לאתגר הוא פה פתוח.

steiff

New member
פתחת לי את התיאבון

תמונה עם פוטנציאל מצויין. קולעת לנושא. דינאמית. העין נמשכת לנושא. קשר ברור לנושא האתגר. הקפאת תנועה בדיוק בשבריר השניה הנכון גם בשבירת/פתיחת הביצה וגם במזיגת השמן.

רק הפוקוס...

למעלה