התלבטות אם לעבור לחסרת מראה בגלל העינית האלקטרונית

ravivme

New member
ככה זה כשמדברים עם מוכרים בחנות

הם ינסו למכור לך את מה שהכי טוב בשבילם שגם עונה על הצרכים שלך.
שזה בדרך כלל אומר הדבר הכי יקר בחנות....
במקרה זה ה- A9 עולה יותר מכפליים (!!!) מה- A7III וההבדלים ביניהם די חסרי משמעות ל- 99.9% מהצלמים.
העינית של סוני טובה מאוד, אין לי מושג על מה אנשים מדברים פה. גם לא תמצא תלונות ברשת כי אין על מה להתלונן.
אולי יש בשוק עיניות טובות יותר, אבל אז תפסיד משהו אחר שעדיף בסוני לעומת החלופה שתבחר.
בשורה התחתונה: ה- A7III זו מצלמה מדהימה במחיר יוצא מהכלל. תמורה נדירה למחיר. האופטיקה יקרה ללא ספק אבל מעולה.
עדשות צד ג' יש גם לסמיאנג (יש סדרת עדשות פריים עם AF), וגם לטמרון יש עכשיו 28-75 F2.8 שמקבלת תשבוחות ונמכרת במחיר נוח.
עדשת 100-400 זה סיפור יקר, אין ספק. אני חושב שזה נכון לכל החברות.
יש עדשות 150-600 של טמרון וסיגמה, וצריך לבדוק אם הן עובדות כמו שצריך עם מתאם. יש גם סיגמה 100-400 אבל ממה שראיתי עד כה הפוקוס שלה לא עובד טוב על סוני.
תחושה שלי שהסוני 100-400 תהיה טובה יותר גם מבחינת פוקוס וגם מבחינה אופטית. זו הבחירה האיכותית ביותר.
לאופציות של פוג'י אני לא יכול להתייחס, אין לי ניסיון איתן.

sagiKor

New member
לא לשכוח ש 100-400 על A7 זה שונה מעל פוג'י

מקבלים אורכי מוקדים שונים בגלל הקרופ.
אני חושב שמבחינת מהירות פוקוס, הסוני טובה יותר. אם זה משהו סופר חשוב ואני מעריך שכן בגלל אופי הצילום שדורש 100-400 אז אולי סוני היא אופציה עדיפה נכון לכתיבת שורות אלו, למרות שלטעמי הסוני היא סיוט תפעולי....

לא כל כך הגדרת צרכים אבל יש לי הרגשה שה A9 אולי באמת תהיה נכונה יותר (שוב, רק על סמך הדרישה ל 100-400 ומה שמצלמים בדר"כ עם עדשה כזאת) אבל בהחלט צריך לשאול את השאלה אם אי אפשר להסתפק בפחות. ואז אפשר להמשיך לשאול בכמה פחות אפשר להסתפק? כי אז אולי מגלים שגם הפוג'י מספיק טובה... ואז גם חוסכים בעלות האופטיקה.

טווח דינמי להתמודדות עם סצנות קונטרסטיות יש בשפע בכל החיישנים המודרנים, אפילו ב M43 ככה שמהנושא הזה הייתי פחות מודאג.

האם איזו גבוה נקי זאת נקודה חשובה? ואם כן מהו הרף? באיזה איזו דרוש ניקיון שמיש ואיך אתה מגדיר את השמישות.
אני שואל כי בתור אחד שחובב ציוד קל וקטן, אם הייתי נדרש היום למשהו אקוויוולנטי ל 100-400 אני בהחלט הייתי שוקל M43 גם במחיר הביצועים באיזו גבוה.

Cמן רשום

New member
הנה על מה אנשים מדברים

Viewfinder resolution on the low side

https://m.dpreview.com/reviews/sony-a7-iii-review/4

EVF and viewfinder not quite as good as rivals

https://www.engadget.com/2018/05/08/sony-a7-iii-review-peerless-full-frame-camera/

וכך הלאה.

אישית לא הייתי קונה את הסוני בגלל הארגונומיה, אבל זה אני. מה שמפתיע זה שהוא הולך וקונה ML בגלל העינית ואז בוחר דגם ספציפי שלא מצטיין בזה. ורק למען הסר ספק, דווקא את התוצרים של המערכת אני אוהב מאד. בגלל זה גם בדקתי אותם, רק הדרך להגיע לתמונות האלה פחות נעימה מאשר אצל המתחרים.

חובב1

New member
העינית של ה- A7III מספיק איכותית

אנשים מדברים כי אוהבים לדבר בלי להסתכל בתכל'ס בעינית.
מדובר על עינית OLED גדולה עם רזולוציית של 2.36 מליון נקודות וניגודיות גבוהה בזכות ה-OLED. זו עינית עם אותה רזולוציה שיש ב- A7R II אבל עם אופטיקה משופרת.
אז כן, יש עיניות חדות יותר, אבל זו מספיק גדולה, חדה ובהירה, כך שדיבורים לחוד ומציאות לחוד.

למעלה