מחפש המלצה על גודוקס לקאנון

מחפש המלצה על גודוקס לקאנון

שלום.

אחרי שאבד לי ה 580exii, ואחרי תקופת ההשלמה והחיפושים, החלטתי לקנות פלאש של גודוקס.

דרישות (שיהיה באותה איכות כמו זה שאבד....):

טעינה מהירה ויכולת עבודה לאורך זמן בצורה רציפה.
יכולת צידוד והרמה לכל הכיוונים (הקפצת פלאש).
שיענה על הדרישות הנ"ל באפשרות הפיננסית היותר נמוכה...

עוד לא הגעתי למסקנה עם עצמי אם אני מעדיף להישאר עם סוללות אצבע נטענות (שכבר יש לי כאלה איכותיות), או שעדיף לעבור לסולחה יעודית נטענת ולקנות נוספת.

אשמח לעזרתכם בעניין

dudi4321

Member
שלומיק חבר בפורום

פתח קבוצה בפייסבוק עם יעוץ בדיוק למקרה שלך. הוא מצלם בקנון ומומחה לפלאשים ותאורה וממליץ על גודוקסים למינהם.
חזור אלי בפרטי להמשך פרטים.
אני דוקא בכיוון להשאר עם פלאש של קנון.

slarti

New member
בגדול אתה רוצה את הגודוקס ה"גדול"

שזה 685 (עם סוללות רגילות) או 860 (עם סוללות נטענות).
שניהם זולים בהרבה מ-580EX חדש.
&nbsp
מבחינת הפלאש פרופר - לפלאש עם הסוללה היעודית יתרונות לא מבוטלים - RECYCLE TIME יותר מהיר, יותר נפח סוללה, וכו'. מבחינת שימושיות - זה פחות נח כמובן (עוד סוללה יעודית, עוד מטען, וכו'). אם אתה משתמש הרבה בפלאשים - כנראה ששווה לקנות את ה-860.
&nbsp
אני אישית קניתי את ה-685, מפני שרציתי גם פלאש קטן (360) וגם שליטה אלחוטית (XPRO), והם כולם עם סוללות אצבע מה שאומר שהייתי צריך גם וגם וזה נראה לי ניג'וס, וגם ככה אני לאמשתמש המון בפלאש (וה-860 עולה בערך פי 1.5 מה-685)
&nbsp

סוללות לפלש

גם המקוריים של Canon מגיעים עם מקום לסוללות AA. לא ראיתי שיש להם סוללה יעודית. אם מדובר בשימוש במטען וסוללות AA נטענות, הטיעון לעוד מטען עבור סוללה יעודית לא קביל.
מהירות הבזק: זמן הטעינה מחדש להבזק נוסף, תלוי בסוג סוללת ה-AA:
המהיר ביותר יהיה עם סוללה ניקל קדמיום. זו גם הסוללה המומלצת למכוניות עם שלט, לקבל תאוצות מאוד מהירות. ברם, לטכנולוגיה הזו יש מגבלה של Bad memory effect, ולכן יש לרוקן אותה לפני טעינה מחדש. טעינה מחצי תגרום לסוללה לאבד מהקיבול שלה.
הטכנולוגיה הנטענת הבאה היא המטאל ניקל הידראט, והיא לא סובלת ממגבלת הטעינה, אך גם מספקת פחות זרם שיא. אני מניח שהסוללות היעודיות הם מסוג ליטיום ולהם זרם שיא לא גבוהה, אולי דומה לסוללות אלקליין רגילות (לא נטענות).
בין לבין, מחיר הפלש של גודקס כ"כ זול, שגם 150% בטל בשישים. אתה מדבר על 200 ש"ח! זה פחות או יותר מה שעלה לי סוכך שמש מקורי (!)
לעדשת 70-200mm, שרכשתי עבור צילומי ה-Red Bull Aire Race ולא הייתה ממש שמש...
.
מחיר הגודקס זול מאוד, כדי 20% ממחיר פלש מקורי TOTL של קנון. אם הייתי מצלם עם פלש, הייתי קונה אחד רק בשביל הספורט.

sagiKor

New member
לגודוקס יש פלאש עם סוללה נטענת יעודית

היתרון - הפלאש חזק ונטען מהר יותר לעומת סוללה AA
החיסרון - אם נגמרה הסוללה אי אפשר לקפוץ לקיוסק ולקנות סוללות

מה עדיף?
תלוי בשימוש המיועד
לעבודה אונטנסיבית עדיף סוללה יעודית עם סוללות ספייר ומטענים נוספים (כמות הסוללות זה משהו שלומדים לבד בהתאם לשימוש)
לעבודה חובבנית אישית אני מעדיף סוללות AA כי למרות שיש לי מספר סטים של סוללות נטענות אני עדיין עלול לשכוח את הספייר או להטעין ורוצה את האופציה של לקפוץ לקיוסק לקנות סוללות. בטח אם אני בנסיעה.
חוצמזה שאני בקושי משתמש בפלאש אז אני מוצא שימוש לסוללות בכל מיני מכשירים אחרים

זמן טעינה מחדש של הפלש

עם המבזק שלי (Speedlite 600EX II-RT), בשימוש ב-4 סוללות אלקלין של IKEA, אני מקבל טעינה מהירה מאוד (פחות משניה). אני מניח שלצילום רגיל (לא ברצף) זה מספק.
בצילומי רצף (לא ניסיתי) אני מניח שבקצב האיטי של 3 תמונות בשניה, הפלש יעמוד בזה, לפחות למשך כמה שניות.
עכשיו ראיתי שיש לו גם סוללה יעודית: Compact Battery Pack CP-E4N
מדובר סה"כ במארז חיצוני שמכיל גם 4 סוללות AA וניתן להשתמש בסוללות נטענות...
https://www.amazon.com/Canon-Compact-Battery-Pack-CP-E4N/dp/B01FFACVR4
אני רואה שמומלץ להשתמש ב-Panasonic BK-3HCCA8BA eneloop pro AA High Capacity Ni-MH Pre-Charged Rechargeable Batteries שזה ניקל מטאל הידראט ולא בניקל קאדמיום.
https://www.amazon.com/Panasonic-BK..._rd_t=40701&psc=1&refRID=HS0B5RHH65AT88QEPDTB
לטעמי המארז הזה מתאים לצילום מקצועי (אירועים) והוא יקר ומסרבל.

למעלה