הכח של ציוד קומפקטי... (וגם של פיק דיזיין)

barakbl

New member
לא מתווכח על זה.

גם זכור לי שהמיקרו 35 מ"מ שהיתה לי בפנטקס היתה קטנה ואולי גם קלה במעט מה 30 שיש לי (ועוד זו של הפנטקס 2.8 ולא 3.5).
נקודתי זה נכון.

בפועל אפשר לעשות תיק מאוד קטן וקליל עם מיקרו. אז הכל תלוי בבחירות האישיות ובעדיפות האישית של המשתמש.

בשורה התחתונה משתמש 43 יכול כשהוא רוצה בקזואל ללכת עם ציוד בקטנה להסתדר יופי.
למשל לקחת גוף משני pen f למשל עם 25 1.8 לדוגמה ויש לו אחלה של ביצועים בסט קטנטן.
או אם יוצא לטייל נופים אז מצלמה כזו עם 9-18 יתן לך משהו שאני לא בטוח שיש לו מקבילה במערכות אחרות (כן יש קומבינציות דומות בפורמט הזה, עם מגוון גופים של אולי ופנסוניק).
ועם עדשת 25 1.8 הסתובבתי עם omd em10 בכיס המעל והצוות הזה שירת אותי היטב בכמה טיולים.

עדשות ה 1.2 הן מדהימות אולי אבל הן יוצאות דופן בפורמט. טוב שהן קיימות אבל לא משתמשים בהן בשביל המימדים הקטנים.

יש לי עדשת 1.2 אחת והיא לא גדולה מאד

הסט הנוכחי שלי למיקרו 4/3:
אולימפוס 12
אולימפוס 25 פרו
אולימפוס 50 מאקרו עם מתאם
&nbsp
הסט לניקון:
24/2.8
50/1.4
105/2
כולן D.
רוצה פריים גדול? נסה את ה-35 ארט. חתיכת בהמה.
&nbsp
מה שנכון, אצל מיקרו 4/3 אפשר להקטין בהרבה. אצל ניקון אי אפשר ורבים יאמרו שהפשרות האופטיות בסט כזה עוברות את גבול הטעם הטוב.

slarti

New member
כשתראה לי את המקבילה של ניקון

ללאואה 7.5, פנסוניק 15/1.7 ואולימפוס 45/1.8 אז נדבר
בכלל - שגיא אומר שהיתרון של מ43 זה בפרימים. עכשיו אתה אומר בזומים.
&nbsp
העניין הוא שתמיד אפשר למצוא דוגמאות שבהן מיקרו 43 לא מספיק קטן, ודוגמאות שבהן גם לפורמט אחר יש עדשה ספציפית קטנה. אבל בסופו של דבר - מי שנכנס למערכת עם חיישנים גדולים מסיים את דרכו עם "קולקציית" עדשות גדולה יותר. והראיה המצוינת היא אי היכולת של אילן להכניס את המצלמה שלו לפיק דיזיין סלינג ביחד עם אייפאד.
&nbsp
או העובדה שה-GX85 שלי עם 12-32, 7.5 ו-15/1.7 נותן לי קיט פיצפון לגמרי.
&nbsp

barakbl

New member
זה חד משמעי מדיד וברור

ולכן הטלפון הסלולארי הוא כיום המצלמה הכי שימושית עבור רוב האנשים והכי נפוצה.

אני לא רואה בעיה באבחנה הזו. היא מדויקתמ ומעבר לעוקצנותה אינה סותרת את הטענה שלי בנושא.

השאלה מתי משהו הוא מספיק טוב לצרכים (שזה אומר מתי הפשרה בין גודל/איכות/מחיר/נוחות תפעול היא האידאלית).

כנראה שאצלך הגבול עומד ב FF
אצל אחרים ב M43
ויש כאלה שאצלם זה הטלפון.
ויהיו שיצלמו רק בפורמט בינוני.
הכל טוב :)

אילן די

New member
אין פה שום עוקצנות

והטענה שלך בנושא לא התחילה את הדיון אלא שורבבה איפשהו באמצע. מה שאני אומר הוא שאם הטיעון העיקרי (וכנראה היתרון היחיד) של M43 הוא הגודל, הרי שאפשר לחסוך במשקל עוד יותר וללכת לטלפון סלולרי או חיישן 1 אינטש. ה-"מענה לצרכים" הוא משהו מאד סובייקטיבי שאתם, בעלי ה- M43 החלטתם שהמערכת שלכם נמצאת על הסוויט ספוט.

שלום
תיק 5L למקרה שאתה יוצא עם פחות ציוד...

למה פלוני הולך לישון עם 2 כוסות מים: אחת מלאה ואחת ריקה?
אם יתעורר בלילה צמא, יש לו את הכוס המלאה.
ואם יתעורר בלילה והוא לא צמא, אז יש לו את הכוס הריקה.

מה הבעיה להוציא חלק מהציוד מהתיק 10L? למה צריך עוד תיק 5L?
לא הבנתי...

slarti

New member
אין בעיה אבל השאיפה היא תמיד ללכת עם התיק הכי קטן שאפשר

לפחות השאיפה שלי :)
אם אני נגיד רק עם מצלמה ובלי רחפן ואני לוקח את ה-10L, אז הוא גדול יותר ממה שהוא חייב להיות.

יש סיבה שיכאב

שלום
כ"א ישים לו בתיק מה שהוא צריך לדרך. פעם שאלו שלושה שרים בממשלת ישראל מה יקחו למדבר. רובם ענו מים, מלבד השר דוד לוי שענה:
דלת של מכונית.
למה דלת? שאלו...אם יהיה חם, אפתח את החלון.
אז היופי ב-מ43 זה שאפשר לקחת ממנו המון רכיבים. היופי ב-5DIV עם 24-105, שונה! המעט זה יותר, והיותר זה פחות...
כמה כל התיק על תכולתו שוקל? שנדע מתי זה מתחיל להיות כבד...
יש בצינור כמה מאמרים שדנים בנושא, הרף נדמה לי היה 4 ק"ג (כולל חצי ליטר מים).

prizman

New member
לתאילנד אל תגיע עם הרחפן,ממילא לא תוכל להשתמש בו.

יצא חוק שמי שמעוניין להפעיל רחפן צריך להרשם ולהוציא רשיון לצורך כך.
סביר להניח שזו לא המצאה תאילנדית אלא העתקה של חוק שקיים כבר במדינות אחרות בעולם.
כשתהיה לך מדינת יעד כדאי שתבדוק אם בכלל מותר להפעיל בה רחפנים.
מספר המדינות שאוסרות על זה מתרבה והולך.
ואני שותף להרגשה של מי שרומז לך שאתה ממלא את התיק מדי.

slarti

New member
אני לא טס לתאילנד אלא לארה"ב

תודה על העצות - אבל אני תמיד בודק לפני שאני טס. יש אתר שמכיל את כל החוקים המעודכנים לכל המדינות בעולם וגם אפשר TO DOUBLE CHECK.
&nbsp
זה זכותך כמובן לחשוב שאני טס עם יותר מדי ציוד, אבל בנסיעה האחרונה שלי לסינגפור השתמשתי בכל הציוד שהבאתי - גם ברחבה, גם ברגילה, גם בטלה, וגם (והמון!) ברחפן. אז עם כל הכבוד לביקורת של כולם פה בפורום על העדפות הצילום שלי... ככה אני מצלם ונוסע ומטייל.
&nbsp
תסתכל על הפתיחה של אליה לוקארדי לקורס צילום נוף שלו - הוא מדבר על שני גופים (בשעתו הוא צילם עם ניקון FF, עכשיו עבר לפוג'י), עדשות, חצובות, רחפנים (פאנטום!) ועוד. אני סוחב הרבה פחות מזה....
&nbsp
&nbsp

prizman

New member
לא משנה להיכן אתה טס, רק הצעתי לבדוק.

בטוח שתאילנד היא לא המדינה הראשונה שהטילה את המגבלה.
קח איזה ציוד שאתה רוצה, אתה יודע מה טוב עבורך יותר ממני.

למעלה