מבקש טכניקת צילום

yigal40

New member
מבקש טכניקת צילום

אני מבקש לדעת באיזהן טכניקת צילום יש להשתמש במצב בו אני רוצה לצלם נושא כמו נוף או בעל חיים במרחק, וזאת דרך שיח שנמצא קרוב מאוד מולי.
ניסיתי לפקס את נושא הצילום, אז כמובן השיח יצא לא מפוקס מאוד. וההיפך.
האם יש טכניקה שונה אולי שימוש במהירות הצמצם ?
תודה מראש לפותר הבעיה [שלי].
יגאל

sagiKor

New member
אתה מתאר מגבלה של עומק שדה

נסה לסגור צמצם כמה שאפשר אבל זה לא יעזור הרבה כי אתה מתאר מקרה דיי קיצוני שגם בעדשה רחבה עם צמצם סגור זה יקרה.
אפילו חיישן קטן לא ממש יעזור.

מה שאתה יכול לעשות זה פוקוס סטאקינג בהנחה שהסצנה לא דינמית. מצלמים מספר תמונות עם פוקוס במרחקים שונים ומחברים את התמונות בתוכנה

עומק שדה

כעיקרון ככל שיש לך פחות עומק שדה, תקבל תמונה שחלק ממנה בפוקוס וחלק לא, למשל השיח ייצא חד והרקע לא או ההפך.

אם המטרה היא לתפוס גם את מה שעומד קרוב אליך וגם מה שעומד רחוק ממך בפוקוס, אתה צריך עומק שדה שמתחיל מהשיח ונגמר באינסוף.

זה מאוד תלוי בגודל הסנסור שיש לך, העדשה, ומפתח הצמצם (ה-F).

כעיקרון אתה צריך:
- צמצם כמה שיותר סגור (F גבוה, אם אתה מצלם באור יום זו פחות בעיה לסגור צמצם)
- עדשה כמה שיותר רחבה ואפילו אולטרה רחבה - אם אתה מצלם נוף זה יכול להתאים, אם יש כוונה לתפוס בעל חיים במרחק אז זו בעיה...
- גודל הסנסור, פחות רלוונטי כי מן הסתם לא תחליף מצלמה רק בשביל זה.

לדוגמא עם הסוני שלי (סנסור APS-C), עדשה 12 מ״מ ומפתח צמצם f/16, אם אכוון את הפוקוס ל-1 מטר מהמצלמה, כל מה שבין חצי מטר בערך לאינסוף יהיה בפוקוס.

באנדרואיד ממליץ לך על אפליקציה https://play.google.com/store/apps/details?id=in.zendroid.hyperfocal שתעזור לך לחשב מה הולך להיות בפוקוס.

yigal40

New member
עומק שדה

תודה למשיבים.! אצטרך להתעמק ולהתנסות בנושא בעזרת הדברים שכתבתם.

נסה לחפש בגוגל

אני בטוח שיש לא מעט מאמרים (גם בעברית) שימחישו את הנושא גם בליווי תמונות/דיאגרמות.

בהצלחה.

למעלה