בלונדון עם ה- 17 מ"מ F1.2 החדשה

חובב1

New member
בלונדון עם ה- 17 מ"מ F1.2 החדשה

כן... יקרה. שייכת לשלישיית עדשות ה- f1.2 של אולימפוס ועם אורך מוקד אפקטיבי של 34 מ"מ, היא השימושית ביותר לטעמי.
מצויינת לצילומי אנשים בבית, פורטרטים סביבתיים (כאשר המצולם מופיע על רקע רלוונטי), חצי גוף. חדה מספיק ב- f1.2 על מנת שיהיה שימושי לצלם בערך הזה. היות ומדובר בפורמט מיקרו m4/3, עומק שדה רדוד מקבלים בצילום ממרחק של 0-2 מטרים מהאובייקט. חוץ מעניין עומק השדה, מתאימה לצילומי רחוב, חדה ובעלת צבעים טובים. מפקסת מהר ובעלת איטום לפגעי מזג אוויר.

מקווה שעם הדחיסה הנוראית של תפוז ניתן יהיה להתרשם מהדוגמאות.

"Trio": צולם בשוק פורטבלו בלונדון.

sagiKor

New member
אצלי זה נראה מטושטש

אם באת להראות כאן משהו חיובי אז לא הצלחת, זה מזכיר את ה 17mm f/1.8...

sagiKor

New member
על מסך 4K הקרופ הזה בגודל של בול

איך אתה יכול בכלל לראות כאן משהו?
אולי פשוט ההגדרה שלנו של מצויין שונה.

חובב1

New member
איך אתה יודע? יש לך 4K?

ואל תתחיל שוב את הוויכוח הפלצני על כל אחד והסטנדרטים שלו למצויין. את ה- 17 מ"מ f1.8 החזרתי מהר מאוד באכזבה ואין מה להשוות את החדות שלה לעדשת f1.2.

sagiKor

New member
אני לא טוען שהעדשה לא חדה

למרות שעוד לא ראיתי דוגמה שמפילה אותי, לא אצלך ולא בסקירה הנוספת שצירפתי.
אני טוען שמה שאתה מראה כאן פשוט מטושטש ולא חד

חובב1

New member
אין סיכוי שזה מטושטש

תוריד למחשב ותצפה ב-100%. שים לב שזה צולם ב-f1.2 כך שרק אזור מצומצם נמצא בפוקוס (גם אם צולם ממרחק מסויים). השטח שנמצא קצת מעל קו האמצע הוא שבפוקוס, תוכל לראות בו את הקווים במרקם בד המטריה. בחלקים שאינם בפוקוס, כבר לא רואים את הקווים.

אילן די

New member
יופי של חדות וצבעים

כבר לפני כמה חודשים ראיתי סקירות על העדשה הזו ומאד התרשמתי. טרם ראיתי איכות כזו לפורמט הזה. נראית באמת כמו עדשה ששווה את מחירה בלי קשר למה יש במערכות אחרות.
בפאן השלילי - הבוקה עצבני ולא נעים, המעברים בין מרחקי הפוקוס קשים ולא הדרגתיים ו-"חמאתיים". אם הייתי מצלם עם העדשה הזו, כנראה שהייתי סוגר טיפה צמצם אבל אני מבין את המגמה להראות את העדשה בצמצם פתוח.

חובב1

New member
בוקה

בחלק מהמקרים, הבוקה יפייפה, באחרים "עצבני" יותר (כנראה בעיקר עם קווים ישרים). הנה כאן הבוקה פחות מטושטש אבל אכן נעים יותר לעין:

slarti

New member
אין אפס. יש לוק :)

אבל... אני מתקשה להביא את עצמי לקנות עדשה כזאת. נשים רגע בצד את המחיר (אני משתמש *המון* ב-15 שלי אז כנראה שאני יכול להרשות את זה לעצמי)
אבל מבחינת גודל ומשקל ה-15/1.7 ככ נהדרת שקשה לי לחשוב על לוותר עליה בשביל סטופ...
&nbsp

slarti

New member
מרשים

בד"כ ה-OOF RENDERING באזור ש*לפני* הפוקוס הרבה פחות מוצלח מזה שאחרי.
פה יש רינדור מאוד יפה גם לפני. כבוד
&nbsp

למעלה