בלייקה גילו מה הבעיה שלהם...

slarti

New member
או הפסדת כמה אלפים...

תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה :)
&nbsp

sagiKor

New member
משום כיוון שאני מסתכל על זה, אני לא רואה הפסד

מבחינתי אם ציוד צילום נמצא בשימוש והוא מספק חווית שימוש כיפית ואני מפיק באמצעותו תמונות שאני אוהב אז הוא החזיר את הכסף, אם בהמשך הדרך הוא ימכר אז זה בונוס.
אני לא נכנס להרפתקאות פיננסיות שעלולות להכביד על קיומי בשביל ציוד צילום.

מצד שני, עצם העובדה שהכנסתי הזמנה לפני הראשון למאי חסכתי כסף...

לגיטימי

לא הסתכלתי במספרים אבל אם באמת שינויים בשערי מטבע גורמים להפחתת ההכנסות שלהם + עלייה בהוצאות הייצור אז אין סיבה שיספגו את ההפרשים כל עוד הלקוחות מוכנים לשלם, מה גם שזה מתחזק את מכירות הציוד המשומש.

חוץ מזה הם הודיעו מראש, אז מי שממילא תכנן לקנות יכול לעשות זאת כעת. דרך טובה לתגבר מכירות כשצריך ו/או להראות יחס ללקוחות.

sagiKor

New member
האמת ש....

שינויים בשער המטבע לא צריכים לגרום מיד להעלאת מחירים, הרי שינויים לכיוון השני לא גורם להם להוריד מחירים...
עלייה בהוצאות יצור היה מעלה את המחיר גם בארופה מה שלא קורה (נכון לכתיבת שורות אלו).
את הציוד המשומש זה לא ממש מתחזק, ללייקה יש שוק יד-2 עצמאי שהדבר היחידי שמשפיע עליו זה זמינות. למשל כשיוצאת מצלמה חדשה ועדיין קשה להשיג אותה אז משומשות נמכרות במחיר גבוה יותר מחדשה... כשה M240 נחשבה לטופ אז היא נמכרה ביוקר, היום למרות שהיא עדיין נחשבת למצלמת הדגל אבל הרבה מעדיפים את ה M10 אז אפשר להשיג אותה משומשת במחיר דיי נמוך (יחסית)

ברור שבשורה התחתונה

מעלים מחירים כשאפשר.

בכל מקרה, לפי אתר xe.com ההמרה מדולר ליורו תניב מעל 10% פחות משנה אחורה, כך שיכול להיות שיש צידוק להעלאת המחיר הדולרי ולא המחיר באירו.

steiff

New member
בשביל כבוד צריך לעבוד. או אולי... מחיר = איכות

אז אם מה שיקר יותר טוב יותר אזי עליה במחיר משמעותה שיפור באיכות.

למעלה