גריפ ל-5DmkIV : מקורי או חיקוי?

גריפ ל-5DmkIV : מקורי או חיקוי?

שלום
גריפ מקורי Canon BG-E20 עולה בארץ 1,615 ₪ (ארליך)
גריפ מקורי באיביי עולה כ-1,350 ₪ עם מכס ומשלוח (כ-250 ₪ פחות מבארץ, אבל עם אחריות), יש גם עם Bid, לא בטוח שאזכה, ולא מעוניין.
גריפ לא מקורי, עולה 156.37 ₪ (משלוח חינם ואין מכס!)
https://www.ebay.com/itm/Andoer-BG-...259316&hash=item3d570211ac:g:RswAAOSww85aZaJy

מה דעתכם?

JacB

New member
דעתי: שווה לנסות

הסיכון ביחס לסיכוי נמוך מאד.
במקרה הגרוע - מה קרה? הפסדת 156 ש"ח ויש לך תשובה מה עדיף.
ודאי יש לך פח אשפה בבית שיעלים ראיות.
יש לי חליפי אחד ל EM10 הישנה, והוא מיוצר באיכות גבוהה, נוח ומותאם היטב למצלמה.
מה גם, שאתה קונה מ Top rated seller , עובדה מרגיעה.
לא מאמין שיסכן את המצלמה. לא נראה לי כמוצר "זבל". לפעמים לשלם פי כמה זה מס טיפשים.

dudi4321

Member
הגריפ כשמו לא הוא

הוא לא רק להטיב עם האחיזה. יש בו מקום וחיבורים לסוללות ויש עם לחצן לשחרור. גריפ שבנוי לאטוב עלול לשבש את חיבורי הסוללות כמו לבעיה בלחיצה לצילום.
מנסיון רע של גריפ תחליפי זול של D800 ניקון. בעצם קניתי כי הגיע עם עוד 2 סוללות תחליפיות שהן כיסו את המחיר של ה"ברזל". יש בשלי קסטה לסוללות אלקליין AA וגם להחליף לקסטה ל2 סוללות ELN-15 ליתיום.

אכן, מכך חששתי

שלום
בגריפ של ה-5DmkIV ה-Canon BG-E20 מכיל שורת לחצנים/בקרים משנית, לתפעול במצב Portrait. להבדיל מגריפים קודמים, ב-BG-E20 אין אפשרות להכניס סוללות AA אלה רק שתיים המקוריות...
בשונה מגריפים של עידן הסרטי 35מ"מ, אין משמעות לסוג הסוללה, מפני שהגריפ אינו מכיל מנוע. בגריפ שהיה ליל-A-1 שמתי פעם סוללות NiCd והמנוע משרף בשל כך...

slarti

New member
מעמ. 17%

אבל קח בחשבון שאם זה לא נשלח בשירות נורמאלי אתה עלול להגרר להוצאות נוספות של שחרור מהמכס. לכן ממליץ להזמין מאמאזון
&nbsp

תודה

אילן די

New member
הנה סקירה ביוטיוב

סקירה

בקיצור - הגריפ מצויין מלבד מרווח קטן (שנראה ממש לא משמעותי) בין הגריפ לגוף. הייתי רוכש את זה.

JacB

New member
נו, אז אפשר לסכן 156 ש"ח

ולהשקיע את סכום הגריפ המקורי בתוכנית חיסכון .
מהתשואה נוכל שוב לרכוש גריפ חליפי עוד שנתיים, שיתאים למצלמה הבאה שלנו...

יש יותר מגריפ אחד מיצרן אחד

שלום
יש לפחות 3 סוגי גריפים של יצרנים שונים, ביניהם גם זה שב-Review שצרפת.
בעיקרון, עדין מעדיף את המקורי.
למדתי שאני לא מספיק עשיר לקנות בזול...
גם שם, היו תלונות, כמו שמחירו יקר באופן לא סביר ביחס לגריפים קודמים. הגריפ אינו מכיל מגירת סוללות AA רגילות, שהיו בגריפים קודמים...ואחרון, למה היצרן לא מציין על האריזה לאיזו מצלמה הגריפ מיועד.

אילן די

New member
זה הגריפ שציינת מאי ביי

אם אתה יודע שאתה הולך לקנות את היקר בגלל אמרת שפר חלודה זו או אחרת, למה אתה שואל אותנו?

אם הייתי סגור על זה, לא הייתי שואל

סה"כ ציינתי סיכום מידע ומחשבות לרגע נתון בתהליך.
מעבר לכך, עם כל הכבוד לכיוונים השונים, בסופו של יום זו תהיה החלטה שלי.
חלודה כזו או אחרת...

עוד 2 סנט שלי לנושא

שלום
מעבר לעובדה שבהיות הגריפ (חיקוי סיני) חדש, הוא משתווה למקורי, למעט בעיות גימור ומראה.
ברם, כמו בסרטון השני שצרפתי, יש בעיה תפעולית - חשמלית. ויש בעיה של קילוף, והתפרקות המכלול. מה יהיה בעתיד...
אם מכלול ב-150 ש"ח יגרום לנזק לגוף שעלותו 3,500$ יהיה מצער מאוד.
אני מניח, שהגריפ המקורי בנוי מחומרים עדיפים ואולי אף מותאם (עקב מחירו) לתכונות דומות של אטימות לאבק ומים וכו'. הן בנקודת החיבור והן בכפתורים השונים (ויש מהם).
הביקורת (הטובה) די שטחית לטעמי ואינה עושה רושם שהמכלול נבדק ביסודיות.
הביקורת ה-2, מעידה על צבירת ניסיון עם הזמן והצפה של 2 מהם.

steiff

New member
נראה לי שהסיכוי שהחיקוי יגרום נזק די נמוך

בעבר כאשר מבזקים היו משתמשים במתח הדקים גבוה היתה אפשרות ששימוש בפלאש צד שלישי ישרוף את האלקטרוניקה במצלמה.
כאן מדובר ברכיב של מתח נמוך כך שהסיכוי לנזק לאלקטרוניקה נמוך.
הסיכון העיקרי הוא שהגריפ לא יפעל כראוי ו/או לא יאריך ימים.

מכאן שהסיכון הכספי נמוך יחסית.

sagiKor

New member
שני הסנט שלי

גריפ חלופי לא יעשה נזק.
לא צריך לקנות את הכי זול, יש חלופיים טובים יותר וטובים פחות. יש כבר יצרנים צד ג' שכבר דיי נחשבים בתחום.
אם הולכים על חלופי אז חשוב לעשות שיעורי בית ולהבין איזה עובד בצורה תקינה ומלאה.

למרות הנ"ל אני דווקא בגישה של לקנות מקורי. אמנם יקר יותר אבל גם ראש שקט וגם אם בוחנים את שווי הגריפ ביחס לעלות כל המערכת אז המחיר לא כזה גבוה.

והדבר השלישי והכי חשוב שיש לשאול הוא - למה צריך גריפ בכלל?
לפני כמה שנים שהפורום היה פעיל הרבה יותר ורוב החברים היו משתמשי DSLR, כמעט כולם רכשו גריפ בשלב זה או אחר, רובם בסופו של דבר השאירו אותו מאחור כי זה סתם תוספת משקל וגודל.
משתמש חובב לא זקוק לתוספת הסוללה, בטח לא ב DSLR שהסוללה מחזיקה המון זמן.
השימוש היחידי שאני מצאתי לגריפ (ב DSLR) היה בשימוש בעדשות טלה גדולות וכבדות בצילום אנכי לאורך זמן רב. בזמנו כשצילמתי תחרויות ביליארד אז הגריפ היה בשימוש אבל לכל שימוש אחר הגריפ ירד.
בהתחשב באופי השימוש שלך במצלמה, לדעתי הגריפ מיותר לגמרי.

sagiKor

New member
כאמור, לא רלוונטי עבורך

1. על השימוש האנכי דיברתי
2. על שימוש בעדשות ארוכות דיברתי (תזכיר לי כמה שעות ביום אתה עובד עם ה 70-300 שלך?)
3. יציבות בצילום אנכי - אפשר להכניס לסעיף 1
4. החלפת סוללה על חצובה - שוב משהו שיותר רלוונטי למירורלס
5. "נראה מקצועי יותר" - בדיחה... אבל עדיין רלוונטי יותר למצלמות קטנות מה שלך אין אבל בתכלס כנראה הסיבה היחידה שבאמת מדברת אליך
יש עוד דברים שהוזכרו שקשורים בעיקר לשימוש מקצועי (שאתה לא) ולמירורלס כמו שיפור יכולות בוידאו שלא רלוונטי עבורך.
לכל יצרן יש יותר או פחות יכולות שנפתחות עם הוספת גריפ. עד כמה שידוע לי, בקנון אין כאלו.
אבל עזוב את כל ההגיון הזה, יאללה תתחדש...

למעלה