סקירה - CAPTURE V3

slarti

New member
מה עניין רצועה לקפצ'ר?

אני לא יודע איזה רצועת קסמים יש לך, אבל הרצועות שלי, לא "מצמידות" את המצלמה לגוף. המצלמה תלויה על הרצועה. כל עוד אתה עומד זקוף, זה מאפשר למצלמה להיות צמודה לגוף. ברגע שאתה קצת מתכופף, המצלמה מתנדנדת באוויר. אם אתה הולך מהר, היא נעה קדימה ואחורה. בפועל, תשים לב, כשאתה הולך עם רצועה בכל דבר שהוא לא הליכה רגועה בשביל סלול (או מדרכה), אתה תומך בה ביד כדי שהיא לא תפריע לך.
&nbsp
בקפצ'ר - המצלמה מותקנת בצורה צמודה לחלוטין לגוף (בהנחה ששמת את הקליפ במקום נכון). אפשר ללכת, לטפס, להתכופף. לא צריך להחזיק את המצלמה. היא צמודה לחלוטין. ואין סיכוי שהיא תתנדנד.
&nbsp
מעבר לזה, מבחינת משקל - זה נכון שזה אותו משקל, אבל המשקל על הרצועה הרבה יותר מציק. אם אתה הולך איתה בחזית (מאוווד לא נח) אז המשקל על הצוואר מאחורה (והיא מתנדנדת מקדימה). אם אתה הולך איתה בהצלב (שזה ההעדפה שלי), עדיין המשקל הוא בצד אחד של הצוואר.... כשאתה מחבר אותה לקפצ'ר, במיוחד עם תיק גב, המשקל עובר להיות חלק מהמשקל של התיק. אם יש לך תיק נורמאלי, יש לו מערכת גב ברמה זו או אחרת שמחלקת את המשקל בין הכתפיים והגב - בלי משקל על הצוואר.
&nbsp
תנסה פעם קפצ'ר ותראה כמה שזה נח.
&nbsp

אילן די

New member
עבורי לפחות, היתרון של הקפצ'ר

הוא האפשרות לחבר אותה לתיקים של פיק דיזיין. זה מאד נוח כשלא הולכים עם רצועה ורוצים לשים את המצלמה "בצד" לכמה רגעים אבל לא ממש רוצים להחזיר אותה לתיק. המצלמה יושבת בצורה מאובטחת בצד התיק. מוכנה לשליפה. גם אם התיק מונח איפשהו וגם אם הוא עלי.

JacB

New member
אי ההסכמה - כנראה בגלל פרופיל המשימה

שיטת הריתום של ה PD מתאימה יותר לטרקים ולטיולים בחיק הטבע, כאשר אתה מצוייד בתרמיל ואפילו במקלות הליכה ואתה רוצה גישה מיידית למצלמה, יחד עם מניעת הטלטול של המצלמה על הרצועה הקונבנציונלית. אם המצלמה כבדה - התעוקה דרך כתפיות התרמיל שנמצא על גבך עדיפה על "חיבוק" נוסף של הצואר.
בסיטואציות אלו לא קיים העניין של להיראות מגוכך. אנחנו לא באלנבי.

להלן השוואת שתי שיטות:
- PD "אמיתי"
- שיטה חליפית עם תליה לכתפיות התרמיל ושחרור מהיר.
https://www.adventurehealsthesoul.com/blog/travel-photography/travel-camera-support

אני משתמש בשיטה החליפית, כי היא נוחה לי וחוסכת לי את המחיר המופרז של ה PD.
לעומת הבחורה שבקישור, אני מגן על המצלמה מחיכוך עם החוליות המתכתיות (היצגתי את זה פעם).
אבל היתרון של הבחורה עלי - יש לה בולם זעזועים טבעי

slarti

New member
אבל....

בשיטה שלך (או שלה), עדיין כשאתה נע מהר יותר או בתנועות חדות יותר, למצלמה יש די הרבה חופש "לקפוץ" קדימה ואחורה מה שנשמע לי בעיקר קצת כואב כשהיא חוזרת ונוחתת עליך. היתרון העצום בקאפצ'ר זה שהמצלמה מקובעת למשהו חסר תנועה... משום מה בלינק ששלחת הבחורה שמה את הקאפצ'ר שלה על רצועת החזה, אבל בפועל המיקום הנכון הוא על רצועת הכתף - שהיא רצועה שמטעם המשקל של התיק לעולם לא מתרחק מהגוף.

JacB

New member
זה נכון

אבל הרצועה קצרה יחסית ובהתאם לכך האמפליטודה.
ולפעמים אני תוחב את המצלמה מתחת לרצועה רוחבית שמקשרת בין שתי הכתפיות וזה פותר את הבעיה בלי לסרבל את השימוש.
יש גם חיקויים לשיטת ה Capture , כמו למשל:
https://www.ebay.co.uk/i/332262026846?rt=nc
אבל אין לי אומץ לתלות על זה מצלמה, ומה שיש לי מספיק נוח למסעותי המפוארים.

יעקב ו

New member
הזמנתי חיקוי כזה

ב-40 שח
כדי לבדוק אותו
הוא נראה כל כך דומה שיתכן שזה מהיצרן הסיני (מן סתם) של PD, או שעשו שם REVERSE ENG מאד מוקפד
אדווח לכשיגיע

JacB

New member
דווח כשיגיע, בבקשה

כנראה שיעשה את העבודה
אחרי שהזמנתי סט תפסים לשחרור מהיר לרצועות של PD ב 92 שקל,
ראיתי מוצר דומה ב EBAY בסכום סמלי, ואפילו עם רצועה. קניתי מתוך סקרנות.
הוא עושה את תפקידו, רק קצת פחות איכותי בגימור.

יעקב ו

New member
תסתכל שוב

היא שמה את ה-CAPTURE על רצועת הכתף
היא כותבת שללא רצועת חזה זה מציק ביד. אבל זה בגלל מבנה גוף צר. אצלי למשל גם ללא רצועת חזה המצלמה לא מתקרבת לזרוע
בתמונה שהעלתי (שלי) יש רצועת חזה וזה תיק שהשתמשתי בו לאחרונה

prizman

New member
לי כנראה לא יתאים.

בטיולי יום, וימומיים או שלושה אני ממסתדר גם ככה,
עם רצועת צוואר, אם כי לא המקורית.
יכול לחיות יופי עם רצועה רגילה למדי גם בטיולים.

למעלה