סקירה - CAPTURE V3

slarti

New member
סקירה - CAPTURE V3

לאחרונה התחדשתי ב-CAPTURE V3, הגרסה החדשה ל-CAPTURE מבין PEAK DESIGN.

בגדול העקרון הוא זהה - קליפ שמתקינים על הרצועה של התיק/חגורה/וכו', ופלטה שמתקינים על תחתית המצלמה שמאפשרת בקליק זריז לקבע את המצלמה לקליפ. ככה אפשר לטייל יום שלם עם מצלמה על הרצועה של תיק הגב מקדימה בגישה נוחה ומהירה. למי שלא מכיר בכלל את קאפצ'ר - ממליץ להסתכל על סרטונים ביוטיוב. אני עם הקפצ'ר (הקודם, דור 2) כבר כשנתיים ומרוצה מאוד בסה"כ (במגבלות קלות...)

הקפאצ'ר 3 הוא הגרסה החדשה של הקאפצ'ר, כשפיק דיזיין עשו כמה שינויים מהותיים:
1. הקליפ החדש קטן וקל מקודמו, והרבה יותר צר.
2. הקליפ החדש בעל עיצוב שקט יותר (צבע אחיד, אפור או שחור).
3. הפלטה החדשה (הרגילה) דקה בהרבה.
4. הפלטה החדשה (הרגילה) כוללת אפשרות לכיוונון המיקום שלה ביחס להברגת החצובה.

בגדול - המערכת דומה, והפלטות הקודמות עובדות גם על הקליפ החדש. באופן מעניין, בתיעוד של פיק דיזיין נאמר שהפלטות החדשות לא עובדות עם הקאפצ'רים הישנים. מסתבר שהסיבה לכך זה שבגלל שהפלטה החדשה דקה בהרבה, היא לא מרחיקה את המצלמה מספיק מראשי הברגים של הקאפ'צר הקודם. *אבל* - הקאפ'צר החדש מגיע עם עוד סט ברגים עם ראש משושה (אלן) במקום ההברגה הידנית. לאלו ראש שטוח, וכשהרכבתי אותם על הקאפצ'ר הישן, הוא נהיה מספיק שטוח בשביל שהפלטה הישנה תוכל לעבוד גם איתו (לאור זאת אני לא אמכור אותו אלא אשאיר אותו על הסלינג שלי).

היתרונות של הקאפצ'ר החדש:
- קל יותר בכ-50 גרם, למי שזה חשוב.

- הקליפ עצמו יותר צר. זה נשמע לאו דווקא חשוב אבל זה חשוב מאוד. אחד החסרונות המרכזיים של הקליפ הקודם היה שהוא היה קצת בומבסטי. בזמן שהוא היה על תיק הגב שלי, הייתי "מרגיש" אותו. זה לא היה נורא בשום צורה, אבל זה קצת קצת הציק, וכתוצאה מזה הייתי מפרק אותו תמיד מתיק הגב אלא אם תכננתי ללכת עם המצלמה (מה שכמובן הפחית את כמות השימוש בו כי צריך להרכיב אותו כל פעם). הקליפ החדש ככ פחות מורגש, שאני יכול להשאיר אותו על תיק הגב שלי לתמיד, גם אם כשאני נוסע לנסיעת עבודה לחו"ל אני לא אשתמש בו. מבחינתי עכשיו הסידור הוא מצוין - עם הקאפצ'ר החדש על תיק הגב והקאפצ'ר הישן על הסלינג שלי (שם הוא לא נוגע בגוף ולא מפריע הגודל שלו בכלל).

- הפלטה הרגילה (לא ה-PRO) דקה באופן משמעותי וזה משמעותי על גופים יותר קטנים. ב-GX80 שלי, העובי של הפלטה הקודמת הוסיף מספיק "BULK" בשביל שלא ארצה אותה באופן קבוע. בנוסף - גם העובדה שההברגה שלה היתה בהכרח באמצע, ושההברגה לחצובה ב-GX80 שלי יותר קרובה קדימה, גרמה לזה שהיא בלטה בצורה פחות נעימה. זה הרבה פחות אישו במצלמות DSLR או אפילו מירורלס יותר גדולות, אבל למירורלס קטנות זה הפריע.

הקאפצ'ר החדש גם "חלק" יותר - מחליק יותר בקלות למקום, אבל למעט תחושה של מוצר קצת יותר איכותי, אין לזה משמעות של ממש כי זה החליט מצוין גם בגרסה הקודמת.

עוד משהו חשוב - הפלטה הרגילה של PEAK DESIGN מיועדת לשימוש עם חצובות ARCA SWISS. למי, שכמוני, משתמש במנפרוטו, יש פלטה אחרת (בגרסה 2 היא נקראה PRO PLATE, ועכשיו DUAL PLATE). קניתי את פלטת ה-DUALPLATE החדשה - ובאופן מצער היא לא קטנה יותר מהפלטה הקודמת. כנראה שבגלל ההתאמה למנפרוטו נגזר גודל הפלטה. הDUAL PLATE החדשה מרגישה קצת יותר איכותית, ויש לה אפשרות לתנועה קדימה/אחורה במקום ימינה/שמאלה. זה אחלה אצלי על ה-EM1, כי ההברגה מאוד קדמית. אבל זה ממש על הקשקש מבחינת פתיחת החצובה. אני בטוח שיש מצלמות שעליהן התנועה של ימינה-שמאלה של הפלטה PRO הקודמת עדיפה.

בכל מקרה - מוצר מצוין ומומלץ. גם בגרסה הקודמת ובפרט בגרסה החדשה.

יעקב ו

New member
תודה על הסקירה

- ככלל מעדות אישית זה מוצר מגניב (לאו דווקא הגרסה הזו)
- לכל מי שמטייל ברגל בשטח באיזור שדורש שתי ידיים פנויות זה הכי נוח שיש
- מפליא אותי שזה לא נפוץ יותר, הרבה פונים אלי ושואלים מה זה
&nbsp
כבעלים של גרסה ישנה יותר אני לא רואה צורך לשדרג אבל למי שאין - מומלץ בחום
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
זה לא נפוץ כי....

צלמים חובבים רוצים מה שיש למקצוענים.
צלמים מקצוענים לא משתמשים בזה כי זה אביזר מטופש ומסוכן מאד למצלמה.
כל נקודות ההצמדה הפופלאריות של האביזר הזה הן מסוכנות למצלמה ושמות אותה במיקומים שהמצלמה עלולה להינזק.
רצועה על הכתף שמה את המצלמה בין הגוף ליד וכך היא מוגנת.
זה שהמצלמה תפוסה לתפס הזה בצורה טובה לא יעזור אם תיתקל במשקוף או עץ או לא משנה מה. ובטח שזה לא יעזור לך אם בעת שחרור המצלמה והחזקה ביד, יש מצב שהמצלמה תעוף לך מהיד מה שלא יקרה כשיש רצועה על הצוואר או מלופפת על היד.
כשאתה צריך את שתי הידים אז שים את המצלמה על הכתף או על הצוואר או במקרים שזה מפריע או מסוכן למצלמה - בתוך התיק.
המוצר הזה כמו רבים אחרים זה שטות שמיועדת ועובדת על גיקים של גדג'טים.
תראה במה צלמים מקצועיים אמיתיים משתמשים, כאלו שיוצאים למשימות שטח רציניות - ברצועת מצלמה בלבד והכי פשוטה, בלי יותר מדי פיצ'רים, בלי יכולות ניתוק מהירות, בלי אבזמים, בלי שטויות... (נא לא להביא לי דוגמאות של יוצאים מהכלל או צלמים ממומנים, תודה)

יעקב ו

New member
כמה הערות מנסיוני

יש לי אותו כמה שנים והניסיון שלי מאד מוצלח

כמה נקודות:
- אני שם על החזה (רצועת התיק גב) וזה מקום מאד מוגן. אולי הכי מוגן בהליכה חוץ מאיזור המפשעה.
- המצלמה לא יכולה לעוף מהיד כי יש עליה עדיין את הרצועה, הרצועה יכולה לעבור מעל הצוואר או (כמו שאני נוהג לאחרונה) דרך רצועת ההידוק העליונה של תיק הגב. בתמונה כאן הרצועה עוברת גם על הצוואר וגם על רצועת התיק העליונה אבל רק אחד מהם דרוש למנוע נפילה של המצלמה.
- בשבת טיילתי בנחלים בגולן והייתי צריך שתי ידיים פנויות רוב הזמן, תליה על הכתף מטלטלת את המצלמה והיא יכולה לפגוע בסלע. מצלמה בתיק זה לא רלוונטי, מדובר על פתרון זמין לצילום
- רצועה על הצוואר או על הכתף מטרידה לאורך זמן, עם המצלמה על החזה כשמשקלה על רצועת תיק הגב היא פשוט לא מורגשת גם לאחר שעות

יש לי אותה כמה שנים ומעולם לא נפגעה לי מצלמה מפגיעה בעץ או אבן, ומעולם לא נשמטה מהיד

החיסרון של ההתקן בעיני הוא שהמצלמה בולטת, לכן אני בעיקר אוהב את זה בטיול בטבע. גם בעיר של עולם ראשון אין בעיה אבל אולי בעולם שלישי הייתי מהסס ללכת עם זה.

לגבי סיכון למצלמה - לא כל כך אכפת לי, למעשה אם המצלמה תישבר יהיה לי סוף סוף תרוץ לשדרג. אלא שכאמור המתקן הזה בטוח מאד.

sagiKor

New member
אני מבין שזה נוח לך אבל שאלת למה זה לא נפוץ

על זה קיבלת תשובה. אל תשכח שהרוב עדיין מסתובבים עם ציוד גדול וכבד יותר שפחות נוח לתליה כזאת.
יש עוד משהו שאולי ישמע טפשי אבל זאת מציאות - זה פשוט נראה מטופש...
כמו שיש בגדים שלא תסכים ללבוש, ככה יש גם אביזרים שאנשים לא יסכימו לענוד.

slarti

New member
תסלח לי - אבל כמה שטויות בהודעה אחת....

ואני בדר״כ מאוד מעריך את דעתך גם אם לא תמיד אנחנו מסכימים.
אבל הטענות שלך פה פשוט לא נכונות.
&nbsp
המיקום של המצלמה בקדמת התיק הוא יותר בטוח מבכל מקום אחר.
השימוש ברצועה שצמודה לגוף ו״מוגנת על ידי היד״ טובה לצילום רחוב, אבל רעה מאוד לטרקים שבהם אתה משתמש בידיים כדי לתפוס סלעים באזורים שבהם ההליכה קשה יותר.
בנוסף - בשיטה הזו המצלמה צמודה ואין לה חופש להתנפנף כמו שיש לה עם רצועה (למשל כשמתכופפים). מעבר לזה רצועה זה דבר שלאורך זמן פחות נח על הצוואר, במיוחד כשכבר יש לך תיק גב או סלינג על הצוואר. ואפשר ככה להשאיר גם את הרצועה על הצוואר בצורה חופשית שלא מציקה.
&nbsp
עוד יתרון של זה - בצילום עם חצובה - זה מאפשר להתנייד ממקום למקום כשהמצלמה מאובטחת (הפעם בלי רצועה) ולהעביר אותה מהקליפ לחצובה ובחזרה. זה משמעותי מאוד כשיש רוח כי הרוח מעיפה את הרצועה וגורמת לתנועה של החצובה.
&nbsp
&nbsp

steiff

New member
לדעתי הסיבה לאי הנפוצות דווקא שונה

יש לי מתקן של PD ודווקא כאשר הוא מותקן המצלמה יושבת נוח ובטוח.
האתגר הוא ההתקנה. הכיוון למקום, הנעילה. כאשר צריך להעביר את המתקן לתיק אחר - כל הסיפור מתחיל מחדש.
יותר מידי ״בוכלטריה״ כדי להגיע למטרה. אז כבר יותר פשוט לתלות את המצלמה עם רצועה על הכתף.

slarti

New member
לכן עכשיו אפשר לקנות רק את הקליפ

בלי פלטה... (בקצת פחות כסף) ככה שתוכל לשים על כמה תיקים.
אישית אני עכשיו עם הקליפ החדש על התיק גב שלי והקליפ הישן על הסלינג... קומבינה מצוינת :)
&nbsp

slarti

New member
אני אגב חושב שהסיבה אחרת לגמרי....

מדובר בפריט לא זול בכלל... שכמו שאנחנו רואים מהדיון פה, היתרון שלו לא ככ ברור למי שלא ניסה אותו או התעמק בו. וקהל היעד העיקרי שלו הוא לאו דווקא צלמים מקצועיים (הם ממילא עם המצלמה ביד רוב הזמן) אלא דווקא מטיילים וכו' - שרוצים לשים את המצלמה נגישה מקדימה גם אם הם לא מצלמים בדיוק באותו רגע.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
אנחנו אומרים את אותו הדבר...

אם קהל היעד הוא מטיילים ולא צלמים ובטח שלא צלמים מקצועיים ואם חובבים רוצים מה שיש למקצוענים אז תעשה את החשבון לבד.

שמעון70

New member
אתה יודע למה אני מתכוון

מלחמות האגו שלכם
הורסות לנו את הפורום

slarti

New member
אין לי מושג על מה אתה מדבר

אני פרסמתי סקירה...
בעקבותיה התפתח דיון שבו יש אי הסכמות.
אם אתה חושב שעדיף שלא נפרסם סקירות ולא ננהל דיונים בפורום אז אפשר אבל הוא יהיה עוד יותר מת ממה שהוא עכשיו.
&nbsp

prizman

New member
סליחה שמעון, בשם איזה אנחנו אתה מדבר

כשאתה כותב "לנו"?
לי לא נהרס שום דבר.מישהו כתב על ציוד ואני מנקודת ההחלה מעריך את מי שמצא לנכון
לשתף את משתתפי הפורום בקשר לחוויותיו מהדבר הזה.
אחרים הביעו הסתייגויות וזה לגיטימי לא פחות.
אלה בדיוק הדברים שמפרים את הפורום, לא הורסים אותו.

לפני כמה שנים פרסמתי חוו"ד דעת על תיק. היו כמה כאלו שתקפו אותו.
את התיק, לא אותי אישית.
עד היום אני לא יודע מי צדק, רק לאחרונה חזרתי להשתמש בתיק הזה
ואני לגמרי לא סגור לגביו, אבל ממש לא חושב שהיו מלחמות אגו, כל אחד
תרם מתובנותיו, הודיתי להם אז ומודה גם עכשיו.

אתה מסתכל מנקודת מבט שכל הבעת דעה אישית היא תקיפה או פתיחת מלחמה, נקודת המבט שלי שונה.
אנשים מנסים לתת נקודת מבט נוספת וזה מה שטוב בפורום.
שנה את נקודת ההסתכלות שלך.

שמעון70

New member
אני מדבר על השפה

להשתמש במילים כמו טיפשי ומטופש בשביל להראות כמה שאתה צודק,
או לרשום בצורה לא מכבדת כמו "כמה שטויות בהודעה אחת"

והיו עוד כמה דוגמאות כאלו ואחרות בשירשורים אחרים שלא ראוי לחזור עליהם עכשיו.

steiff

New member
ח׳ח לשמעון

אם בארזים נפלה שלהבת - מה יאמרו אזובי הקיר?

אנחנו כבר יודעים מה הם אומרים. ואחר כך אני מקבל תלונות בתיבת הדואר על מסרים פוגעניים.

אז בבקשה - במקום ״כמה שטויות בהודעה אחת, אבל בגלל שאני מעריך אותך...״ עדיף לנסח משהו בסגנון של ״אני חולק על דעתו של עמיתי המלומד...״.

slarti

New member
בסדר בסדר... אני לוקח את ה"שטויות" בחזרה :)

אני ושגיא מכירים מספיק זמן...
אבל שיהיה - כמה הנחות שגויות בהודעה אחת :)
&nbsp

prizman

New member
אני מקבל את הטענה שניתן ורצוי לנסח דברים אחרת,

אבל המרחק בין זה להרס הפורום גדול.
אני מניח שבפייסבוק נניח תמצא התבטאויות בנוסח הזה גם כן.
אם התלונה היא על עצם התרבות בפניה לזולת אז בכך אני איתך.

לא הבנתי את היתרונות באבזם הזה

שלום
1. תתחדש.
2. מה עדיף פה על הרצועה המקורית שבאה עם המצלמה והמצלמה תלויה על הצוואר?
מבחינת משקל על הצוואר: זהה, אולי עוד 50 גרם.
מבחינת בטיחות: נראה לי פחות בטוח. אלה אם יש כפל (גם רצועה) ואז למה הועיל האבזם?
מבחינת נגישות: בשניהם המצלמה תלויה בחזית, רק במקום טיפה שונה.
תודה על ההסבר.

למעלה