מחפש מתאם בין מצלמה לחצובות שונות

יעקב ו

New member
מחפש מתאם בין מצלמה לחצובות שונות

שלום חברים
אני מחפש מתאם לשחרור מהיר שיהיה מחובר לבורג של המצלמה, ומצידו השני לחצובות שונות וגם ל PEAK DESIGN CAPTURE

כלומר שיהיה רכיב אחד בצד המצלמה ובנוסף אחד לכל אביזר (חצובה, CAPTURE...) כך שע"י שחרור מהיר אפשר יהיה לנתק את המצלמה מחצובה אחת ולהעביר לאחרת (או ל-CAPTURE) ללא סיבוב בורג והחלפת מתאם במצלמה, רק ע"י שחרור מהיר

אודה לעזרתכם

slarti

New member
נו אבל זה בדיוק PEAK DESIGN CAPTURE

לא הבנתי בדיוק מה אתה מחפש....
&nbsp
ה-CAPTURE מגיע עם פלטה משלו - שמתאימה ל-CAPTURE וגם לחצובה עם שחרור מהיר. הפלטה הסטנדרטית מתאימה לחצובות תואמות ARCA SWISS, והפלטה הגדולה יותר (DUAL PLATE) מתאימה גם לארכה סוויס וגם למנפרוטו.
&nbsp
עכשיו רק נשאר לקנות ראש חצובה עם שחרור מהיר של מנפורטו או ארקא סוויס ואתה מסודר.

יעקב ו

New member
מדובר בציוד קיים

יש לי כבר CAPTURE וחצובות אחרות שאינם תואמים
הכוונה היא להוסיף מתאם ביניהם שלא יחייב שהמתאם של PEAK DESIGN יתאים לחצובה
מעין "מתאם בין מתאמים"
יש לי גם חצובה של מנפרוטו שה-CAPTURE לא מתאים לה

slarti

New member
אני מתקשה להבין מה אתה רוצה....

אם יש לך חצובות עם ראש ייחודי שלהם - אז תצטרך למצוא משהו שמתאים לראש הספציפי שלהם - אני בספק שתמצא מתאם כזה שמתאים מצד אחד לראש שלהם ומצד שני לCAPTURE. אחרת - תחליף ראש לראש ARCASWISS או MANFROTTO.
&nbsp
לעניין המנפרוטו - כמו שכתבתי כבר - הפלטה הסטנדרטית של PEAK DESIGN לא מתאימה למנפרוטו אבל יש להם פלטה מיוחדת שכן - גם ל-CAPTURE 2 וגם ל-CAPTURE 3 החדש. אם אתה רוצה לקנות פלטה ייעודית ל-CAPTURE 2 - תגיד לי, אני בדיוק שדרגתי ל-CAPTURE 3 אז אני יכול למכור לך את הפלטת מנפרוטו שלי של CAPTURE 2.
&nbsp
&nbsp

יעקב ו

New member
יכול להיות שמצאתי משהו כזה, ואסביר שוב

https://www.ebay.com/itm/1-4-3-8-Sc...m=401438140236&_trksid=p2047675.c100005.m1851
&nbsp
&nbsp
לחבר באופן קבוע פלטה לצד של ה-CAPTURE ופלטה זהה לחצובה.
ל-CAPTURE לפלטה שלו. לחצובה - לפלטה שלה
לחבר באופן קבוע למצלמה את הצד השני של ההתקן לחיבור מהיר. ראה בקישור המצורף, יכול להיות שזה מה שאני צריך. לקנות שתי יחידות מהקישור המצורף, להשתמש רק באחד לצד המצלמה, ושניים בצד של ה-CAPTURE ובחצובה.
&nbsp
כעת אני מקבל חיבור מהיר ביו המצלמה לחצובה ול-CAPTURE ללא צורך בשום הברגה.
מקווה שזה יותר ברור עכשיו....

יעקב ו

New member
וסרטון שמראה את זה

https://www.youtube.com/watch?v=toSSkuhjx-I
&nbsp
כל זוג כזה עולה כ-10 דולר כך שאם אני קונה שני זוגות אז יש לי חיבור מהיר לשני אביזרים (כגון CAPTURE וחצובה). ולא חשוב איזה פלטות תיאום יש להן כי זה מתאים לכל דבר.
&nbsp

slarti

New member
בחייאת, בחייאת, בחייאת.... שאני לא מבין אותך

*כל הרעיון של הקאפצ'ר הוא מה שאתה מתאר!!!!!!*
&nbsp
כל הרעיון בקאפצ'ר, זה שתוכל לשים פלטה על המצלמה, שאתה יכול לחבר גם לחצובה וגם לקאפצ'ר. למה שתרצה, לכל השדים והרוחות, לשים על הקאפצ'ר שלך משהו שיעבה אותו?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
&nbsp
ויתרה מזה, קאפצ'ר מציעים לך שני תקנים שונים של פלטה שתוכל להשתמש בהם - ARCA SWISS, ומנפרוטו. מה ששלחת בקישור שלך, זה פשוט תושבת לפלטת מנפרוטו. זה נהדר לשים בצד של החצובה. ואז לקנות את הפלטה *המתאימה* של PEAK DESIGN, שתעבוד לך ביחד עם הקאפצ'ר, ככה, כמו שהיא!!!
&nbsp
להלן - DUAL PLATE של PEAK DESIGN - מתאים ל-CAPTURE V3 החדש:
https://www.peakdesign.com/dual-plate
&nbsp
אם עדיין יש לך CAPTURE V2, אז הנה הפלטה שמתאימה לזה:
https://www.amazon.com/Peak-Design-Plate-Capture-Camera/dp/B00P6LGXQS
&nbsp
שים לב שהפלטה הזו מתאימה לפלטות RC2 הישנות ולא לחלק מהחדשות - *אבל*, PEAK DESIGN ישלחו לך מתאם. בנוסף - אם אתה רוצה לקנות אחת כזאת כולל כבר המתאם - אני מוכר את שלי ביד 2 :)
&nbsp
הנה סרטון שמדגים את הPRO PLATE (זה הדור הקודם של ה-DUAL PLATE) בחיבור לתושבת כמו זו ששלחת.
&nbsp
עכשיו תסביר לי שוב, למה, לכל השדים והרוחות, שתרצה לחבר חיבור QUICK RELEASE ל-CAPTURE שלך, כש*כל* הרעיון שלו שהחיבור הייעודי שלו מתאים לפלטה שמתאימה גם ל-QR של חצובות.
&nbsp
ואגב - אם לא אהבת את הפלטה הגדולה - אז תחפש תושבת ARCA SWISS לחצובה שלך. כמו זאת למשל - https://www.amazon.com/Aluminium-Ad...r=8-2-spons&keywords=arca+swiss+adapter&psc=1
&nbsp
ואז תוכל להשתמש בפלטה הקטנה המקורית של הקפצ'ר.
&nbsp

יעקב ו

New member
בסדר, הנה בתמונה מה שיש לי:

בצד שמאל המנפרוטו והראש הנוכחי שלו.
אתה אומר שאני צריך להחליף אותו בראש של PD (לא ראיתי כזה שיכנס ישירות לחצובה) או בעצם להבריג עליו (כשהוא בפנים) ראש שיתאים ל-CAPTURE?

slarti

New member
יש לך MINI PLATE

לא יודע למה קנית כזה....
ובחצובה יש לך משהו לגמרי לא סטנדרטי.
&nbsp
לגבי החצובה - תקנה ראש של ARCASWISS או MANFROTTO (תבחר מה אתה אוהב - אבל תבחר אחד ותתמיד איתו).
&nbsp
לגבי ה-PEAK DESIGN, תקנה פלטה שלהם שמתאימה בהתאם למה שבחרת לעיל. הפלטה של ה-PEAK DESIGN לARCASWISS יותר קטנה, אם זה שיקול, וגם ARCASWISS תקן הרבה יותר נפוץ. מצד שני ב-ARCASWISS החיבור לחצובה דורש (בראש הראשים והמתאמים הלא נורא יקרים) הברגה, בעוד שבמנרפוטו זה בקליק.
&nbsp
בכל מקרה תבחר אחד ותדבק אליו.
&nbsp
נ.ב. יש קאפצ'ר חדש כבר.
&nbsp

יעקב ו

New member
לא זוכר את ענין ה- MINI PLATE

נקנה לפני די הרבה זמן
וגם החצובה של מנפרוטו די ותיקה
&nbsp
אסתכל על מה ששלחת תודה!

slarti

New member
המיני פלייט זה בטוח

אגב - בדקתי עכשיו - ה-DUAL PLATE החדש עובד גם עם הגרסה שלך של הקפאצ'ר (עוד יש לי את ה-2, אני בדיוק שוקל לא למכור אותו בגלל שגיליתי שיש תאימות מלאה ויש לי שני תיקים שאני אוהב עלים קאפצ'ר). וה-DUAL PLATE כבר תומך בחצובות החדשות של מנפרוטו אז לא צריך להתחיל עם שפצורים :)
&nbsp
בוטום ליין - אם אתה אוהב את השחרור המהיר של מנפרוטו - תקנה פלטת שחרור מהיר כמו ששלחת בלינק שלך, ותזמין מפיק דיזיין את ה-DUAL PLATE. זה יפתור לך את הבעיה בלי להתחיל להתקין מיליון דברים על דברים אחרים.
&nbsp
&nbsp

e zi

New member
על כל ראש חצובה מתאם ל- ARCA SWISS

ועל המצלמה L BRACKET.

---
על פניו, "נשמע" לי פתרון טוב. במחשבה ראשונה (עבורי), הייתי בודק את האפשרות.

e zi

New member
כך זה נראה על ראש של מנפרוטו:

אין לי נסיון עם ARCA SWISS, אבל מכל כיוון אני שומע שזה החיבור המועדף. עוד לא גיבשתי דעה משל עצמי בעניין.

e zi

New member
כל מתאם לראש חצובה: 120$ ...באי-ביי בטח זול-יותר

פלוס-מינוס.

L BRACKET - לכל מצלמה יש דגם אחר. לא ביררתי מחיר.

---
אני לעצמי הייתי הולך על פתרון כזה (למעשה, אני שוקל אותו). מה שמטריד אותי בחיבור, שהוא נראה "לא בטוח" כאילו המצלמה יכולה להחליק החוצה במצב של חוסר תשומת לב. אבל לפני שהייתי עושה את צעד בכיוון הייתי מברר את העניין.

יעקב ו

New member
מה ששלחתי עולה 10 דולר

ואני מחפש משוב ממישהו שהתקין משהו דומה ועובד לו (יציב וכולי)
וכמובן רציתי לוודא שפונקציונלית זה עושה מה שאני מחפש - שחרור מהיר, התאמה לכמה התקנים כך שלא צריך להוריד מהמצלמה את מה שמוברג אליה (לעולם)

e zi

New member
והנה ARCA SWISS ב-6$...

אין ארוחות חינם, ולא הייתי שם מצלמה יקרה על פלטה של 6-10$

למעלה