הגבול שבין FF לבין MF מירורלס (בהמשך לעניין עדשות HiRes):

• פותח הנושא e zi
  • פורסם בתאריך

חכםפסח

New member
ביקשת, קיבלת.

חוק מור אומר ש"צפיפות הטרנזיסטורים במעגלים משולבים במחיר מינימלי, תוכפל כל שמונה עשר עד עשרים וארבעה חודשים".

יש קורלציה טובה בין רזולוציה (פיקסלים לגודל חיישן נתון) לצפיפות טרנזיסטורים, אבל לא ל"יכולות" ו"פרמטרים" במצלמה.

לדוגמא, ככל שיש יותר טרנזיסטורים ביחידת שטח, ככה הם מייצרים יותר חום, שגורם ליותר רעש. חוק מור תופס לצפיפות טרנזיסטורים. הוא לא תופס לתרמודינמיקה והיכולת לסלק חום מהרכיבים האלקטרוניים במצלמה בכלל והחיישן בפרט. במילים אחרות - הרזולוציה שחוק מור מאפשר לך לקבל במחיר מינימלי גורם לנסיגה בפרמטר אחר.

כמו כן, הוא לא תופס לטכנולוגיה הדרושה לפיתוח עדשות, כמו סוגים חדשים של זכוכית. לכן הציפייה המרומזת שלך שהעדשות ישתפרו באותו קצב כמו החיישנים ("לצערי, הגדולות די מאחור בעדשות ביחס לרזולוציה של המצלמות שלהם").
מי מדבר על חדות הראיה האנושית? אנשים שאשכרה *מסתכלים* על תמונות. הנחלה היא היכולת להדפיס תמונה בגודל הרצוי ברזולוציה של חדות הראיה האנושית. החלק הארי של ההדפסות הללו הן נייר בגודל A4 ומטה ומסכי מחשב, ולכן כן - רוב השוק הגיע לנחלה כבר בעידן הפילם, ואז עוד פעם בעידן הדיגיטלי כאשר החיישניםן הגיעו לשכונה של 12MP.

ואתה לא בעמדה לדבר על בריונות ברשת אחרי שכתבת ש"אז מחכם פסח יצאת טיפש חנוכה".

dudi4321

Member
יש בנוסף ירידה בפיזור החום

ע"י הקטנת גודל הטרנזיסטורים ובנוסף הקטנת מתח העבודה וגם שינוי התדר לפי דרישת גודל חישוב וגם מתכננים יותר טוב ארכיטקטורה וגם מגדילים מס' הקווים בכל BUS.

steiff

New member
סטטיסטיקה היא חרב פיפיות

בכל רגע נתון קיימים דגם אחד או שניים שחורגים מהכלל.

ניקח למשל את העידן בו מרבית המצלמות היו באזור שבין 10-12 מ׳פ.
קנון היו עם 40D או 50D ועם 5D.
ניקון עם D300 ו-D3

אבל היתה את הלייקה M9 עם 18 מ׳פ.
היתה את ה-D3x עם 24 מ׳פ.

היום רוב מצלמות ה״קרופ״ נמצאות סביב 24 מ׳פ ומצלמות ה-FF כבר מטפסות מעל 30 ויש יוצאות דופן מעל 40.

היוצא מהכלל מוכיח את הכלל

שלום
קשה לעשות מדידה עם לוקחים בחשבון את כל תחום מוצרי הסנסורים. גבולות הגזרה חיבות להיות ברורות. למשל, בדוגמא שלי, 2 סדרות של אותו מותג, ל-FF
ולקרופ. גם פה, לא לקחתי בחשבון את ה-5Ds/R עם 50MP. בקצה העליון שלי, זה ה-30MP של ה-5DmkIV.
בחיפושי, לא מצאתי מידע שיתיחס לנתוני ה-MP המירבי / שנה. אבל כן מצאתי נתונים על סדרות של מותג, באופן מסודר. גם התוצאה החישובית (מתנצל על האמירה "מכפיל" כאשר הוא "גידול ב-") בין 2 הסדרות, מראה שונות של 0.1MP לשנה בלבד. מה שמאושש את נכונות הכיוון.
בכל מקרה, כ"א מוזמן לעשות את הסקר שלו, לחשב, ולהביא את המידע.

prizman

New member
כל זמן שמתעלמים מגודל החיישן

ומספר=גודל הפיקסלים כל החישובים האלו הם חסרי משמעות.
ציפוף פיקסלים עשוי לפגוע לא פחות מאשר להועיל.
הנסיון מלמד שיצרנים העדיפו הרבה פעמים להוריד את כמות הפיקסלים על חיישן בגודל נתון
ובכך הגיעו לתוצאות טובות יותר.
טכנולוגיית החיישן גם באה לידי ביטוי וזה לפני שהגענו לאיכות המעבד, גם כשמדובר ב RAW.
מספר פיקסלים מיועד לסייע במכירות להמונים.
בדיוק לכאלה שקונים רכב לפי נפח סמ"ק ומתעלמים מכ"ס ומומנט.הבורים.
אפשר להוסיף לזה ייצוב, מערכת פוקוס או אטימות במצלמה מול מערכות בטיחות אקטיביות,
נוחות נסיעה או רעשים ברכב והדרך עוד ארוכה.

steiff

New member
גם שאלה של הפרמטר שרוצים למקסם

קח למשל את D5 שמצויידת בחיישן בעל רזולוציה נמוכה יחסית (20 מ׳פ) למצלמות שכבר היו בנמצא כאשר הושקה (24 ו-36 מ׳פ).
מצד שני המצלמה מצויידת בבאפר גדול מאד, קצב צילום גבוה (לזמנה), חיבור רשת מובנה, פוקוס מהיר במיוחד.
מיקסום של הפרמטרים הנחוצים למטרה אחת - צילום ספורט באולימפיאדה של 2016.

הנקודה היא שיש גם מצלמות שקצת קשה למצוא סיבה לצייד אותה בפיצ׳ר מסויים (בעיקר רזולוציה גבוהה) מלבד מיקסום המכירות לחופרי פיקסלים.

prizman

New member
אני חושב שחופרי פיקסלים הם החלק היותר קטן מקוני המצלמות לפי

הפרמטר הזה אלא יותר הציבור הבור הרחב.
אבל הנקודות שאתה מעלה נכונות, על גודל הבאפר בהקשר הזה באמת לא חשבתי.

e zi

New member
פריזמן מצביע על בור מסויים:

על ה-בור שמופעל בראש ובראשונה על-פי נתוני המ"פ וה-"חדות".

בהקשר של "מיקסום מכירות" ה-בור שפריזמן מדבר עליו, נמצא במספרים גדולים בקבוצת מעריצי סדרת ART של סיגמה.

e zi

New member
בוידאו נאמר שקשה להבדיל בין תמונות שצולמו בפורמטים שונים

steiff

New member
תגידו, קינדערלך, אי אפשר לנהל פה דיון בלי ללכת מכות?

דיון מעניין. חוק מור או כמו חוק מור.
תציגו עמדה. תציגו מספרים שתומכים בה. תתווכחו על המספרים. תתווכחו על החישוב או הנוסחה.
הומור? בסדר גמור.
קצת ציניות? במידה, וכלפי אנשים שאתם מכירים מספיק טוב.
ירידות אישיות? לא פה. הן לא תורמות לדיון.

אילן די

New member
אני יודע שעצם ההודעה הזו היא קאונטר פרודקטיב

אבל זה כבר הדיון המליון שאני עוצר את עצמי מלומר משהו, כי פשוט לא בא לי לקבל התראות לאי מייל על כל הודעה שנכתבת כאן ואני מתעצל לשנות את האופציה הזו

אני מתחיל לכתוב ואז אני חושב "למה לי כאב הראש הזה?" ומוחק הכל.

אני בטוח שאני לא היחיד.

למעלה